10-bodový kontrolný zoznam SEO blogového príspevku

SEO nie je len o budovaní odkazov.

Ide o to dať Googlu to, čo chce, a pomôcť mu porozumieť vášmu obsahu. Priame publikovanie tisícok blogových príspevkov vám nepomôže získať väčšiu návštevnosť z organického vyhľadávania.

Tu sa s vami podelím o a dôkladný kontrolný zoznam SEO môžete použiť, aby ste sa uistili, že zakaždým, keď uverejníte nový príspevok (a aktualizujete staré), uľahčíte Googlu jeho pochopenie a hodnotenie.

Pomôže vám to skontrolovať, či ste vykonali všetky určité SEO na stránke alebo nie.

Takže by ste si mali túto stránku uložiť ako záložku pre budúce referencie.!

Blogový príspevok SEO kontrolný zoznam

1. Venujte pozornosť čitateľnosti

Je čitateľnosť signálom hodnotenia?

Áno, pravdepodobne je to kritickejší faktor, keď spoločnosť Google spustila index na prvom mieste pre mobilné zariadenia.

Čitateľnosť vášho obsahu priamo ovplyvňuje rôzne ďalšie faktory, ako je miera okamžitých odchodov a čas strávený používateľom, čo sú niektoré celkom zásadné signály hodnotenia.

Ak váš obsah nie je ľahko zrozumiteľný, preplnený reklamami a ťažko čitateľný, nebude hodnotený.

To, ako jasne je váš obsah napísaný, priamo súvisí s niekoľkými základnými hodnotiacimi signálmi vrátane:

  • Miera odchodov
  • Pogo lepenie
  • Čas strávený používateľom
  • Udržanie používateľov (ako často sa používateľ vracia na vašu stránku)

Pointa – venujte čas analýze svojho obsahu, aby ste skontrolovali, či je ľahko čitateľný alebo nie. Môžeš použiť online kontrola čitateľnosti rýchlo vykonať analýzu čitateľnosti.

Tu je návod, ako môžete skontrolovať, či je váš obsah ľahko čitateľný alebo nie:

Choďte na redaktor Hemingway a zadajte celý obsah alebo aspoň 10 odsekov, aby ste spustili analýzu čitateľnosti. Editor čoskoro zvýrazní všetky vety, ktoré potrebujú zmenu. Najťažšie sa čítajú vety, ktoré sú zvýraznené červenou farbou a budú si vyžadovať okamžitú výmenu.

Čítať:  4 dôvody, prečo majú odkazy Nofollow hodnotu SEO

2. Zvýšte rýchlosť svojho blogu

Nikto sa nechce pozerať na bielu stránku, len aby sníval, keď sa objaví obsah.

Rýchlosť je dôležitým hodnotiacim signálom, ktorý Google používa na určenie, ktorý blog poskytne používateľom najlepší zážitok. A pre Google

Ak sa váš blog načítava pomaly, každý deň strácate návštevníkov. Je dôležité, aby čas načítania vášho blogu bol kratší ako 2 sekundy, inak to môže viesť k nižším hodnoteniam.

Zlepšením rýchlosti načítania blogu získate vyššie hodnotenie a lepšie udržanie používateľov. Ak chcete zvýšiť rýchlosť načítania blogu, postupujte podľa nižšie uvedených pokynov:

Aktuálne neoptimalizované oblasti svojho blogu môžete skontrolovať pomocou nástrojov ako GTmetrix a Štatistiky rýchlosti stránky. Ak načítanie stránky trvá viac ako 2 sekundy, musíte začať s optimalizáciou hneď teraz.

Hlavným cieľom je doručiť vaše statické prvky čo najrýchlejšie, takže GZIP/CSS a kompresia obrázkov by vám mali pomôcť priblížiť váš blog k času načítania 1 sekundy.

3. Zamerajte sa na 1-2 kľúčové slová s dlhým chvostom

Zacieľte svoj obsah na maximálne 2 rôzne longtailové kľúčové slová a optimalizujte ho tak, aby sa pre ne ohodnotil. Long-tail kľúčové slová sa ľahko hodnotia a majú menšiu konkurenciu, ale môžu mať vysoké objemy vyhľadávania.

Ak blogujete v preplnenom výklenku, môžete dosiahnuť úžasné výsledky jednoduchým zacielením na kľúčové slová s dlhým chvostom. Tu je návod, ako môžete nájsť tieto kľúčové slová pre svoje blogové príspevky:

Prejdite na nástroj na výskum kľúčových slov SEMrush. Zadajte primárne kľúčové slovo, na ktoré chcete zacieliť, ako napr „najlepšie marketingové nástroje“, a SEMrush vám poskytne zoznam longtailových kľúčových slov, na ktoré môžete zacieliť.

SEMrush je výkonný nástroj SEO, ktorý používam, ale môžete použiť aj KWfinder na jednoduchší nástroj na výskum kľúčových slov.

4. A pridajte kľúčové slová LSI

V začiatkoch spoločnosti Google, ak by ste vo svojom obsahu opakovane spomínali SEO, Google by si myslel, že je to všetko o SEO. Váš obsah by získal vyššie hodnotenie iba vtedy, ak vo svojom obsahu opakovane spomínate kľúčové slovo dostatočne často.

Čítať:  9 SEO stratégií, ktoré budú fungovať navždy

Ale to už dnes neplatí.

Google teraz penalizuje stránky, ktoré praktizujú prepĺňanie kľúčových slov. Len stokrát spomenutie kľúčového slova vám už nepomôže.

Google teraz používa sémantický vyhľadávací algoritmus, ktorý pomocou analýzy nájde skutočný kontext stránky Kľúčové slová LSI.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa vyhnúť preplneniu kľúčovými slovami, je pridanie kľúčových slov LSI.

Po prepustení aktualizácia HummingbirdGoogle teraz dokáže pochopiť koreláciu medzi slovami a zámerom používateľa, čo znamená, že teraz analyzuje slová v kópii, aby našiel ich presný kontext.

Tu je niekoľko nástrojov, ktoré môžete použiť na nájdenie kľúčových slov LSI:

  1. Ubersuggest
  2. Graf LSI

Na nájdenie kľúčových slov LSI môžete použiť aj automatické dopĺňanie Google a výsledky vyhľadávania Google.

Prejdite do vyhľadávania Google a zadajte svoje cieľové kľúčové slovo. Google vám automaticky zobrazí súvisiace kľúčové slová, ktoré je skvelé pridať do vášho obsahu.

5. Pridajte kľúčové slovo do podnadpisu

Vo všeobecnosti by mali byť podnadpisy zabalené do H2, za nimi H3, H4 atď.

Nezverejňujte svoj obsah bez podnadpisov, ak je dlhší ako 500 slov. Titulky pomáhajú rozdeliť obsah na časti, vďaka čomu je veľmi ľahko čitateľný.

Najmä pre skimmerov sú podnadpisy okamžitým lákadlom, ktoré zlepšuje používateľský zážitok.

Osvedčeným postupom je pridať cieľové kľúčové slovo do podnadpisu raz, ale iba ak sa to prirodzene hodí. Vo všeobecnosti sa snažím pridať cieľové kľúčové slovo buď do prvého podnadpisu, alebo na koniec svojich blogových príspevkov.

Dáva Googlu malé znamenie, že obsah je zameraný na túto tému, čo prispieva k celkovému úsiliu SEO na stránke.

6. Optimalizujte meta popis

SERP zobrazuje názov a popis, ktorý je zvyčajne súčasťou vášho obsahu. Ak nenapíšete meta popis, Google načíta niektoré relevantné sekcie pre váš obsah, ktoré sa zobrazia vo výsledkoch vyhľadávania.

Meta popisy zohrávajú obrovskú úlohu pri zlepšovaní vášho hodnotenia. Ak sa už nachádzate na stránke 1, ale nevidíte prichádzajúcu návštevnosť, príčinou môžu byť metapopisy.

Správny meta popis poskytuje vyhľadávacím nástrojom a ich používateľom predstavu o vašom obsahu. Predtým, ako používatelia kliknú na výsledok, prečítajú si názov a malý popis, aby posúdili, ktorý odkaz je lepší.

Čítať:  7 osvedčených postupov na zrýchlenie pomalého vyhľadávania v elektronickom obchode

Nepreskakujte písanie meta popisu pre vaše blogové príspevky. Jasný, popisný meta popis vám prinesie viac kliknutí. Osvedčeným postupom je zahrnúť cieľové kľúčové slovo do meta description raz.

Môžete použiť SEO plugin Yoastktorý vás vyzve na nastavenie meta popisu pre každý príspevok.

7. Optimalizácia pre mobilné zariadenia

SEO pre mobilné zariadenia vyžaduje niekoľko ďalších vylepšení. s 58 % zo všetkých vyhľadávaní začínajúcich na mobiloch musíte svoje blogové príspevky optimalizovať, aby dosahovali lepšie výsledky pri mobilnom vyhľadávaní.

S novým indexom mobile-first a aktualizácia vhodná pre mobilné zariadeniaGoogle nám jasne ukázal, že sa zameriava na mobilných používateľov (o dosť viac ako na používateľov počítačov).

Záver je teda taký, že vaše stránky musia byť na mobilných zariadeniach responzívne. Vynikajúci spôsob, ako začať, je prepnúť na tému vhodnú pre mobilné zariadenia pomocou vyrovnávacej pamäte pre mobilné zariadenia (nachádza sa v doplnkoch vyrovnávacej pamäte, ako je WP Rocket) a Test vhodnosti pre mobilné zariadenia od Googlu usmernenia.

Dobrá vec na WordPress je, že stránky AMP môžete implementovať jednoducho a rýchlo.

Stránky AMP sú zrýchlené mobilné stránky, ktoré sa na mobilných zariadeniach otvárajú mimoriadne rýchlo. AMP for WP môžete použiť na implementáciu AMP na svojom blogu WordPress.

8. Optimalizácia obrázkových alternatívnych značiek

Pridávanie obrázkov do vašich príspevkov môže mať významný vplyv na vaše SEO. Keď porovnáte články s nulovým obrázkom a príspevky s aspoň jedným obrázkom, uvidíte, že ten s obrázkami bude hodnotený lepšie.

Jednoduché pridávanie obrázkov však vášmu úsiliu v oblasti SEO príliš nepomôže. Musíte ich tiež optimalizovať.

Google neskenuje obrázky, aby pochopil, o čom je obrázok. Namiesto toho Google používa alt tagy.

Značky Alt sú bežné značky HTML so slovami, ktoré popisujú obrázok. Tu je príklad:

Značka alt popisuje, čo sa nachádza vo vnútri obrázka, takže Google ho môže podľa toho zoradiť. Pomocou tohto návodu môžete automatizovať pridávanie alt tagov do obrázkov. Osvedčeným postupom je pridať cieľové kľúčové slová do alt tagov vášho obrázka.

9. Pridajte interné odkazy a odchádzajúce odkazy

Jednou z najväčších chýb SEO, ktorú by ste mohli urobiť, je nepridávanie interných a odchádzajúce odkazov. Pridávajú hodnotu vášmu obsahu a pomáhajú vyhľadávacím nástrojom a používateľom jednoducho sa orientovať a vytvárať prepojenie medzi relevantnými stránkami.

Čítať:  Čo je Black Hat SEO a prečo by vás to malo zaujímať?

Pridanie interných odkazov na relevantné stránky s vynikajúcim kotviacim textom pomôže tejto stránke zvýšiť hodnotenie.

Ak napíšete blogový príspevok na najlepších nástrojoch sociálnych médií, pridajte odkaz na inú relevantnú stránku, ktorá prostredníctvom nej hovorí o sociálnych médiách. A vždy použite kotviaci text na prepojenie obsahu.

  • Checkout Link Whisper. Fenomenálny doplnok interného prepojenia, ktorý výrazne uľahčuje pridávanie relevantných odkazov do vašich príspevkov.

Odchádzajúce odkazy sú odkazy, ktoré smerujú na iné stránky, než je vaša doména. Odkaz na zdroj z Wikipédie je príkladom odkazovania na iné stránky. Tieto odkazy vám pomôžu vybudovať dôveryhodnosť a dôveru medzi vašimi čitateľmi.

Odchádzajúce odkazy pomáhajú pri SEO, ale iba vtedy, keď odkazujete na autoritatívne stránky. Vždy sa snažte zo svojho obsahu odkazovať na stránky príslušných autorít.

10. Napíšte CTR optimalizovaný nadpis

Miera prekliknutia (CTR) sa v poslednom čase stala jednou z najdôležitejších súčastí SEO. Google teraz používa špecifické signály používateľov, ktoré zahŕňajú CTR ako faktor hodnotenia.

Ak sa váš príspevok umiestnil na 3. mieste v službe Google a na 1. mieste vášho konkurenta, je veľká šanca, že ich prevýši, ak na váš odkaz vo výsledku klikne viac ľudí.

Optimalizujte svoje nadpisy pre vyššiu mieru prekliknutia.

V skutočnosti sa jeden z mojich recenzných príspevkov začal umiestňovať na 1. mieste na Googli a prekonal tak pozíciu môjho konkurenta, ktorý tam bol už 4 roky. Len preto, že môj odkaz získava viac kliknutí.

Na A/B testovanie rôznych nadpisov a sledovanie toho, ktorá variácia má lepšiu výkonnosť, získava viac kliknutí a interakcií, môžete použiť optimalizátor nadpisov Thrive (nástroj, ktorý som použil pri teste vyššie).

To je všetko.

Použite tento kontrolný zoznam pre každý blogový príspevok, ktorý napíšete, a snažte sa byť čo najdôslednejší. Podrobnú e-knihu tohto príspevku vo formáte PDF si môžete stiahnuť tu.

V komentároch by som rád poznal váš postoj a čo musíte urobiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE