10 dôvodov, prečo je WordPress dobrou voľbou pre SEO

Je WordPress skutočne dobrou voľbou pre SEO? Krátka odpoveď je áno.
Ako aplikácia, ktorá ovláda viac ako 32,5 % internetu (máme štatistiky), WordPress musí byť optimalizovaný, aby vyhľadávače mohli ľahko nájsť, indexovať a hodnotiť obsah. Mnoho profesionálov dokonca odporúča WordPress na účely SEO.

Ak ste vlastníkom stránky a neviete, v ktorom CMS by ste mali spravovať svoj obsah, pokračujte v čítaní 10 dôvodov, prečo WordPress zlepší vašu stratégiu optimalizácie pre vyhľadávače.

1.WordPress uľahčuje prehľadávanie

Indexové prehľadávanie je, keď vyhľadávací nástroj hľadá na webe nový obsah a indexuje ho, keď ľudia vyhľadávajú. Robí to prečítaním kódu, na ktorom je webová stránka založená. Ak je kód chaotický alebo ťažko čitateľný, indexové prehľadávanie môže byť problémom. Ak vaša stránka nie je indexovo prehľadávaná správne, je takmer nemožné, aby sa začala hodnotiť podľa požadovaných hľadaných výrazov.

Stránky WordPress sú navrhnuté tak, aby kód vyzeral štandardne na všetkých stránkach lokality, vďaka čomu môžu pavúky Google ľahko nájsť, indexovať a hodnotiť stránky. Stačí vložiť svoj obsah.

2. Rýchlosť stránky

Aj keď rýchlosť webu sama o sebe nie je hodnotiacim faktorom, pomalý web môže viesť k poklesu konverzií, vyššej miere okamžitých odchodov a ďalším problémom, ktoré môžu ovplyvniť vaše hodnotenie vo vyhľadávaní. Ak prevádzkujete web WordPress a beží pomaly, pravdepodobne nie je niečo v poriadku s tým, ako ste optimalizovali svoj CMS alebo s vašou hostingovou infraštruktúrou.

Čítať:  Koľko Hootsuite skutočne stojí?

Vo všeobecnosti sú stránky WordPress rýchle a ľahké, pretože samotný WordPress využíva obmedzené zdroje. Rýchlosť svojho webu môžete skontrolovať pomocou majáku. Ak zistíte, že vaša stránka je pomalšia, ako by mala byť, môže byť dobré obrátiť sa na svojho poskytovateľa hostingu a zistiť, či má nejakú radu, alebo sa pokúsiť optimalizovať vašu stránku pre seba.

3. Integrácia sociálnych médií

V jednej správe82 % agentúr uviedlo, že ich sociálna stratégia je vysoko integrovaná s ich SEO stratégiou. Vzhľadom na moderné zameranie spoločnosti Google na zapojenie a zámer by to nemalo byť prekvapujúce. Viaceré štúdie ukázali, že zapojenie sociálnych médií vedie k lepším hodnoteniam. A čím vyššie je vaše hodnotenie, tým viac sa od vás očakáva interakcia s ostatnými.

Sociálne médiá sú tiež skvelým nástrojom na analýzu a opakovanie toho, čo funguje a s kým. Vstavané nástroje pre prehľad publika, ako napríklad Facebook Audience Insights, zjednodušujú definovanie a objavovanie nových publík. Meraním interakcie s vaším sociálnym obsahom je potom hľadanie najlepšieho a najrelevantnejšieho obsahu ešte jednoduchšie. Ak ste ešte nezačali byť aktívni na sociálnych sieťach, pravdepodobne je načase, aby ste tak urobili.

4. Metadáta

Metadáta sú informácie, ktoré sa nezobrazia na stránke, ale sú s ňou spojené. Značky názvu, meta popisy a adresy URL sú dobrými príkladmi metaúdajov. Tieto informácie sú v skutočnosti zakódované do samotnej stránky, takže môžu byť doručené vyhľadávacím nástrojom a prehľadávačom. Hoci to nie je vždy priamy faktor hodnotenia, metaúdaje ovplyvňujú množstvo ďalších faktorov, ktoré môžu viesť k vyššiemu alebo nižšiemu hodnoteniu.

WordPress zjednodušuje metadáta, najmä ak si stiahnete a nainštalujete doplnok WordPress SEO.

5. Trvalé odkazy

Trvalé odkazy sú adresy URL na vašej stránke. Permalinky môžete ľahko upravovať prostredníctvom hlavného panela WordPress a dať im požadovaný formát.

Čítať:  Integrujte Magento s WordPress

Trvalé odkazy môžu ovplyvniť vaše hodnotenie prostredníctvom kľúčových slov, ktoré obsahujú. Vplyv na ne má aj miera prekliku. Čím menej sa na ne kliká, tým nižšie sa umiestnia. Keďže trvalé odkazy sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania Google, používateľov môže odradiť niečo, čo vyzerá príliš komplikovane alebo irelevantne, čo vedie k nižšej miere prekliknutia.

Schopnosť prispôsobiť trvalé odkazy WordPress je neuveriteľne výkonná funkcia, ktorá môže pomôcť webu, ktorému hrozí, že sa stratí v nízkom hodnotení, dostať sa späť na vrchol.

6. Používateľská skúsenosť

Dobré skúsenosti používateľov môžu viesť k webom, ktoré si vedú mimoriadne dobre. Opak je pravdou. Dobrá používateľská skúsenosť (UX) je komplikovanejšia ako len uľahčenie navigácie na stránke; znamená to optimalizovať rýchlosť stránkyzefektívnenie cesty kupujúceho a ďalšie.

A tieto faktory prispievajú k hodnoteniu stránok. Ak je obsah na stránke optimalizovaný na základe hľadaného kľúčového slova, ale miera okamžitých odchodov je vysoká, je to jasný indikátor toho, že UX stránky nie je na úrovni. Podobne, ak má stránka menej ako hviezdny čas na stránke, pravdepodobne sa vyskytol problém s obsahom stránky alebo skúsenosťami používateľa.

WordPress vďaka svojim vopred vytvoreným témam trochu uľahčuje používateľskú skúsenosť. Vo všeobecnosti sa riadia osvedčenými postupmi pri webovom dizajne a robia dôležité prvky vašej lokality prehľadnými a ľahko vyhľadateľnými. Jediné, o čo sa musíte starať, je obsah na stránke.

7. Blokovateľné spamové komentáre

Jednou zo silných stránok WordPressu je schopnosť návštevníkov zanechávať komentáre a komunikovať medzi sebou. Táto funkcia zvyšuje interakciu, čas na stránke a môže mať pozitívny vplyv na zníženie miery odchodov. Nie všetky komentáre sú však pozitívne. Zadajte obávaný spamový komentár.

Čítať:  11 opráv pre nefungujúce alebo nezobrazujúce sa upozornenia LinkedIn na zariadeniach Android a iPhone

Spamové komentáre môžu mať škodlivý vplyv na SEO zahrnutím kľúčových slov a obsahu, ktoré nie sú relevantné pre ciele kľúčových slov stránky. Spamový príspevok, ktorý sa snaží propagovať detskú obuv na technickom blogu, nie je to, čo chcete.

WordPress uľahčuje predchádzanie spamovým komentárom kombináciou troch krokov:

  1. Akismet – kontrola komentárov na sklade WordPress na automatické odstraňovanie a blokovanie spamu.
  2. Súbory cookie pre komentáre – zisťuje robotov a zabraňuje im uverejňovať spam v sekcii komentárov.
  3. „Nofollow“ na odkazy v komentároch – WordPress predvolene vytvára odkazy v sekcii komentárov „Nofollow“, čo znamená, že sa nemusíte obávať odovzdávania PageRank negatívnym stránkam.

8. Optimalizované pre mobilné zariadenia

Mobil je pre majiteľov stránok veľkým problémom. V roku 2018 61,2 % používateľov internetu pristupovalo na webové stránky pomocou mobilného zariadenia. Nie je prekvapením, že Google a ďalšie vyhľadávacie nástroje navrhli, že responzívny dizajn je hodnotiacim faktorom, pričom mnohí odborníci sa domnievajú, že je to jeden z dôležitejších faktorov. od roku 2015.

WordPress, ak používate najnovšiu verziu a využívate aktuálnu tému, reaguje hneď po vybalení. To znamená, že namiesto toho, aby ste sa museli sústrediť na dizajn, ktorý zahŕňa mobilných používateľov, sa môžete sústrediť na svoj obsah. WordPress sa postará o zvyšok.

9. SEO optimalizované obrázky

Ako je možné optimalizovať obrázok pre SEO? Jednoduché vďaka rýchlemu načítaniu a zahrnutiu relevantného „alternatívneho textu“.

WordPress zjednodušuje alternatívny text tým, že má na obrazovke s podrobnosťami o obrázku vyhradené pole. Pre optimalizované obrázky vám inštalácia doplnku na optimalizáciu obrázkov pomôže poskytnúť návštevníkom stránok obrázky, ktoré sa rýchlo načítajú, a zároveň zachovať kvalitu obrázkov.

Čítať:  Zmeny cien cPanel: Výkonná alternatíva

10. WordPress SEO pluginy

Jedným z dôvodov, prečo môže byť WordPress dobrým CMS na začatie so SEO, je zbierka doplnkov SEO dostupných na pomoc tvorcom obsahu optimalizovať ich príspevky a stránky. Pluginy ako Yoast a All In One SEO zjednodušujú pridávanie metaúdajov, kľúčových slov a značiek.

K dispozícii je aj množstvo ďalších užitočných doplnkov WordPress, ktoré môžu nepriamo pomôcť so SEO.

  • W3 Cache je skvelý doplnok na optimalizáciu rýchlosti stránok a zlepšenie používateľského zážitku.
  • Vnorené stránky sú skvelé na optimalizáciu štruktúry vašej adresy URL a na uľahčenie navigácie v obsahu.
  • Speed ​​Booster Pack pomáha rýchlo a jednoducho zvýšiť rýchlosť vášho webu.

Pamätajte, že príliš veľa doplnkov a váš web môže byť príliš pomalý. Ak sa tak stane, je pravdepodobnejšie, že stratíte hodnotenie, ako ho získate.

Zlepšenie vašej stratégie WordPress

Ak ste prišli na túto stránku s otázkou, či je WordPress pre SEO zlý, teraz už viete, že nie je. V skutočnosti, medzi akciovými funkciami, doplnkami naplnenými funkciami a obrovským množstvom obsahu a možností UX, môže byť WordPress jednou z najlepších aplikácií CMS, ak sa chcete zamerať na SEO.

To však neznamená, že by ste sa tu mali zastaviť. Existuje množstvo optimalizácií, ktoré môžete sami implementovať, aby sa vaša stránka dostala na prvé miesto; od optimalizácie vašich stránok na konverzie až po využitie hostiteľskej základne, ktorá vám pomôže dosiahnuť výkon, ktorý návštevníci očakávajú.

Zaujíma vás, aké hostingové riešenie je pre vás najlepšie? Prečítajte si stav hostingu z roku 2019 a zistite, čo hovoria ostatní používatelia. Stiahnite si ju teraz zadarmo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE