10 instagramových marketingových stratégií na zvýšenie prítomnosti vašej značky

Instagram sa ukázal ako jedna z najsilnejších platforiem sociálnych médií pre firmy všetkých veľkostí. S viac ako 1 miliardou aktívnych používateľov mesačne je to 5. najnavštevovanejšie vo svete. Instagram sa stal hlavnou platformou pre značky, ktoré chcú osloviť širšie publikum, vybudovať svoju značku a zvýšiť predaj.

Ale keďže Instagram používa toľko firiem, môže byť ťažké vyniknúť a presadiť sa. Preto je pre úspech nevyhnutné mať solídnu marketingovú stratégiu Instagramu.

V tomto dokonalom sprievodcovi marketingom na Instagrame vás prevedieme všetkým, čo potrebujete vedieť na vytvorenie víťaznej stratégie, od optimalizácie vášho profilu cez vytváranie pútavého obsahu až po používanie platenej reklamy.

Poďme sa ponoriť!

Čo je to Instagram marketing a prečo ho potrebujem?

Instagram marketing je jedným z aspektov digitálneho marketingového procesu, ktorý využíva populárnu platformu sociálnych médií Instagram na propagáciu značky, produktu alebo služby. Aplikácia sa stala základným marketingovým nástrojom pre každú firmu.

Vizuálny charakter platformy vám umožňuje prezentovať vaše produkty alebo služby, aby potenciálni zákazníci na vlastné oči videli, o čo vám ide. Ide o dlhú cestu pri zvyšovaní lojality k značke a zapojenie zákazníkov.

Okrem bežných príspevkov s fotografiami alebo videami ponúka Instagram rôzne funkcie, ako napríklad Stories, Reels, IGTV a nakupovateľné príspevky, ktoré možno použiť na vytvorenie komplexnej marketingovej stratégie.

Ako vytvoriť obchodný účet na Instagrame

Vytvorenie obchodného účtu na Instagrame môže vašej značke alebo firme poskytnúť množstvo výhod. Najväčším dôvodom je, že získate prístup k obchodným nástrojom Instagramu, ktoré poskytujú cenné informácie o vašom publiku a výkone vášho obsahu. Tieto údaje môžete použiť na zlepšenie svojej marketingovej stratégie a na prijímanie rozhodnutí na základe údajov.

Firemný účet na Instagrame si môžete vytvoriť niekoľkými jednoduchými krokmi:

  • Stiahnite si aplikáciu Instagram do svojho mobilného zariadenia a otvorte ju.
  • Ak už máte osobný účet na Instagrame, prejdite do svojho profilu a klepnite na tri vodorovné čiary v pravom hornom rohu. Potom klepnutím na ikonu ozubeného kolieska v dolnej časti prejdite na nastavenia.
  • Posuňte zobrazenie nadol a vyberte možnosť „Prepnúť na profesionálny účet“.
  • Ako typ účtu vyberte „Firma“.
  • Prepojte svoj firemný účet na Instagrame so svojou firemnou stránkou na Facebooku.
  • Vyplňte informácie v profile a vyberte kategóriu pre svoju firmu.
  • Prečítajte si a odsúhlaste zmluvné podmienky a zásady ochrany osobných údajov.

To je všetko. Teraz ste pripravení začať propagovať svoju firmu.

Ako rozvíjať svoju marketingovú stratégiu na Instagrame

Ako väčšina stratégií, aj keď budete svoju marketingovú stratégiu na Instagrame udržiavať jednoduchou, z dlhodobého hľadiska vám to prinesie najväčší úžitok. Tu je päť základných krokov:

Čítať:  Ako vytvoriť nálepky pre WhatsApp

Definujte svoje ciele. Stanovte si, čo chcete svojim marketingom na Instagrame dosiahnuť (zvýšenie povedomia, generovanie predaja atď.). Vyberte si jeden alebo dva ciele.

Identifikujte svoje cieľové publikum. Definujte svoje ideálna osobnosť zákazníka a zvážiť, o aké typy obsahu by mali záujem a aké sú ich bolestivé stránky.

Preskúmajte svoju konkurenciu. Analyzujte, čo robia vaši konkurenti na Instagrame, vrátane ich obsahovej stratégie, frekvencie uverejňovania a miery zapojenia.

Vyberte si témy obsahu. Rozhodnite sa pre typy obsahu, ktorý chcete zverejniť, ako sú fotografie produktov, zábery životného štýlu alebo obsah vytvorený používateľmi.

Vytvorte obsahový kalendár. Naplánujte si svoje obsahový kalendár vopred a zvážte, kedy uverejníte príspevok na základe vašich štatistík o publiku.

Pozrite sa na niektoré z najlepších certifikáty digitálneho marketingu na vyššiu úroveň a vybudovanie vražednej marketingovej stratégie Instagramu.

10 tipov pre marketing na Instagrame, ktoré skutočne fungujú

Teraz, keď ste sformulovali svoje ciele, identifikovali svoje publikum a viete, aké typy obsahu chcete zdieľať, môžete týchto 10 tipov začleniť do svojej marketingovej stratégie.

1. Optimalizujte svoj profil

Všetkých 10 tipov tu nejakým spôsobom optimalizuje váš profil na Instagrame. Tu budeme hovoriť len o optimalizácii vášho profilu pre vyhľadávanie.

Zahrnutie primárneho kľúčového slova do vášho mena a používateľského mena môže zvýšiť vaše šance na zobrazenie v relevantných vyhľadávaniach. Profily, ktoré majú kľúčové slovo v názve, používateľskom mene alebo v oboch, sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania, ako je to znázornené na obrázku nižšie pre kľúčové slovo „venčenie psov“.

Váš životopis je tiež najlepším miestom na pridávanie kľúčových slov, ktoré chcete hodnotiť. Na opis svojho podnikania tiež používate akékoľvek relevantné sekundárne kľúčové slová.

2. Vytvárajte vysokokvalitný obsah

Obsah je kráľ. Najmä na Instagrame. Ale vaším primárnym obsahom tu nie sú slová. Ide o obrázky a videá. To je dobrá vec pre marketing. Používatelia si ponechajú 95 % správy pozerali na videu v porovnaní s iba 10 % z toho, čo čítali.

Starbucks bola vždy špičková vo vytváraní úžasného vizuálneho obsahu. Nevzbudzuje vo vás tento príspevok chuť naskočiť do auta a zamieriť?

Niekedy je ťažké zistiť, ktorý obsah je „vysokokvalitný“. Nie každý môže ľahko zverejniť obrázky mazľavých škoricových roliek. Vstúpte do nášho nástroja na monitorovanie kampaní v sociálnych médiách, ktorý za chodu znova uverejňuje váš najlepší obsah a zachytáva, ako ľudia reagujú na váš obsah, aby ste mohli merať výkonnosť každej kampane a zvyšovať zapojenie.

3. Uverejňujte v správny čas

Máte niekedy pocit, že len hádate, keď príde na to, kedy je najlepší čas uverejňovať príspevky na Instagrame? No už sa nečudujte.

Hoci vedieť, kedy je najvhodnejší čas uverejňovať príspevky, nie je presná veda, výskum ukázal, že existujú dve najlepšie okná počas dňa. Štúdia z Later naznačuje, že je to od 9:00 do 11:00, zatiaľ čo Sprout Social požaduje od 10:00 do 14:00.

Ak ste ako väčšina zaneprázdnených obchodníkov, počas týchto hodín nie ste vždy pri stole a nič nerobíte. Tu sa hodí nástroj na plánovanie. Plánujte, publikujte a optimalizujte všetky svoje príspevky na sociálnych sieťach na jednom mieste pomocou Sprout Social's Social Publishing.

Čítať:  Facebook Marketplace – tu je dôvod, prečo ho nemôžete nájsť

Je dôležité poznať správny čas na uverejňovanie príspevkov.

Experimentujte s neobmedzeným uverejňovaním príspevkov na Instagrame s Sprout Social a zistite, kedy je najlepší čas na získanie zapojenia a skutočnej interakcie. Dávajte si pozor na svojich konkurentov a pozrite si ich stratégiu uverejňovania. Podľa toho vytvorte plán po analýze ich hlavných príspevkov, pútavých typov médií, najlepších balíkov hashtagov a ďalších.

4. Používajte relevantné značky hashtag

Používanie relevantných hashtagov na Instagrame môže pomôcť zvýšiť viditeľnosť a viditeľnosť vašich príspevkov. Používanie špecifických hashtagov, ktoré sú relevantné pre váš príspevok, pomôže vášmu obsahu osloviť ľudí, ktorých táto téma zaujíma. Ak napríklad zverejňujete fotku vegánskeho jedla, použite hashtagy ako #veganfood, #plantbased a #vegandinner.

Sledujte svoje hashtagy a zistite, či sa oplatí pridať k vašim príspevkom a či dosiahnete ciele svojej kampane alebo nie. Tiež vám predstaví najúspešnejších influencerov vo vašom odvetví skôr, ako to urobia ostatní. Týmto spôsobom, ak to rozdrvia, môžete sa s nimi spojiť.

5. Používajte príbehy a kotúče Instagramu

Príbehy a kotúče sú výkonné nástroje na prezentáciu vašich produktov alebo služieb vizuálne príťažlivým a pútavým spôsobom. Umožňujú vám pravidelne zdieľať hodnotný a zábavný obsah, aby ste zostali v popredí pozornosti svojich sledovateľov. Pomocou príbehov a kotúčov zvýraznite vlastnosti, výhody a jedinečné predajné body svojho produktu. Môžete vytvárať krátke videá, ukážky produktov alebo pohľady do zákulisia, aby ste vyvolali záujem a zvýšili zapojenie.

Príbehy a kotúče vám tiež umožňujú vytvárať príbehy o vašej značke, zdieľať obsah vytvorený používateľmi alebo poskytovať cenné tipy a postrehy. Použite funkcie rozprávania príbehov, ako sú nálepky, textové prekrytia a ankety, aby bol váš obsah interaktívny a pútavý.

Nezabudnite, že príbehy trvajú iba 24 hodín. Ak si teda chcete jeho obsah ponechať, uložte si ho medzi „Najlepšie“, aby k nemu mali sledovatelia navždy prístup.

Tip odborníka: Použite Sprout Social na zobrazenie podrobných príbehov a analýzy kotúčov, aby ste vedeli, aký typ obsahu sa vášmu publiku páči najviac.

6. Komunikujte so svojimi sledovateľmi

Tento tip by mal byť samozrejmosťou (ale aj tak to povieme). Ak si nájdete čas na zverejnenie obsahu a dúfajme, že budete sledovať, ako sa sledovatelia zapájajú, potom s nimi komunikujte! Lajkujte ich komentáre, odpovedajte na ich otázky a poďakujte im za ich pozitívne príspevky.

Vaši sledovatelia chcú vedieť, že ste človek. Takže, pokiaľ môžete, buďte jedným.

7. Využite obsah vytvorený používateľmi

Sociálny dôkaz je jedným z najlepších spôsobov, ako získať viac sledovateľov a zvýšiť podnikanie. Ľudia chcú obchodovať so spoločnosťami, ktorým dôverujú. Dôvera sa získava ľahšie, keď skutoční ľudia hovoria o tom, čo robíte, vysoko. Získavanie a uverejňovanie recenzií je jedným z najlepších spôsobov, ako využiť obsah vytvorený používateľmi.

Firma Patel v Texase to robí skvelo na svojej stránke Instagram (@thepatellawfirm) pomocou recenzií klientov.

Choďte ešte o krok ďalej a požiadajte zákazníkov, ktorí majú skvelé skúsenosti, aby na svojom profile uverejnili recenziu fotografie alebo videa. Ak máte fyzický obchod, jednoduchým spôsobom, ako získať tento obsah, je použiť a Generátor QR kódov a použite QR kód ktorý je prepojený s vaším účtom Instagram a vytlačte si ho na leták priamo pri pokladni. Stačí požiadať ľudí, aby to naskenovali a označili vás.

Čítať:  Sprievodca sociálnym dôkazom pre začiatočníkov: Prečo na ňom záleží a ako ho používať – Marketing

8. Spolupracujte s influencermi

Influenceri majú zvyčajne veľkú sledovanosť na Instagrame, čo znamená, že partnerstvo s nimi môže vašej značke pomôcť osloviť širšie publikum. To môže byť výhodné najmä vtedy, ak sa snažíte zacieliť na konkrétnu demografickú skupinu alebo medzeru.

Keď influencer propaguje váš produkt alebo službu, môže to vašej značke dodať dôveryhodnosť. Ľudia veria názorom influencerov, ktorých sledujú, a ak vidia, že influencer, ktorému dôverujú, propaguje vašu značku, je pravdepodobnejšie, že si to všimnú.

Nezabudnite tiež overiť ovplyvňovateľa predtým, ako s ním nadviažete partnerstvo, pretože falošné účty poháňané robotmi sú bohužiaľ veľmi bežné a fungujú ako brána k mnohým ďalším Podvody na Instagrame.

Sprout Social's Influencer Tracking vám ukáže, ako každý influencer ovplyvňuje ciele svojej kampane.

9. Usporiadajte súťaže o darčeky

Každý má rád veci zadarmo. Darovanie produktu, služby alebo skúsenosti je skvelým čakaním na zvýšenie angažovanosti a prilákanie nových sledovateľov. 91 % Instagramu príspevky s viac ako 1 000 komentármi sú súťaže.

Nezabudnite dať niečo, čo ľudia chcú (dúfajme, že váš úžasný produkt!). Požiadajte ľudí, aby sa zapojili lajkom, komentovaním a zdieľaním a sledujte, ako prichádzajú noví sledovatelia.

Suja je spoločnosť zaoberajúca sa džúsmi, ktorá okolo Vianoc usporiadala tematické darčeky, vďaka čomu je v decembri relevantná a pútavá.

Tu je profi tip. Po skončení rozdávania pošlite zľavy alebo špeciálne ponuky všetkým, ktorí sa zapojili. Tí, ktorí nevyhrali, budú mať pocit, že niečo vyhrali, a mohlo by to pomôcť zvýšiť predaj po súťaži. Môžete to urobiť prostredníctvom e-mailu, ako to robia obchody elektronického obchodu. Každý podnik v oblasti elektronického obchodu musí odoslať transakčné e-maily ako potvrdenia objednávok.

Toto sa robí cez SMTP softvér, ktorý automaticky spustí e-mail po vykonaní akcie. Podobne, keď sa niekto zaregistruje na váš darček, môžete použiť softvér SMTP, ktorý spustí a uvítací email. Je to skvelý spôsob, ako prinútiť používateľov Instagramu, aby sa s vami zapojili na novej platforme.

10. Vytvorte potenciálne reklamy

Vytváranie reklám pre potenciálnych zákazníkov na Instagrame (známych aj ako propagované príspevky) na Instagrame môže byť skvelým spôsobom, ako rozšíriť svoj dosah a spojiť sa s novými potenciálnymi zákazníkmi.

V porovnaní s konvenčnými sponzorovaný obsah, reklamy pre potenciálnych zákazníkov majú vyššiu mieru konverzie, pretože predvypĺňajú formuláre pomocou profilových informácií, ktoré už používateľ poskytol na Instagrame. Používanie formulárov umožňuje spoločnostiam, ktoré kladú správne otázky, mať skvelý zoznam potenciálnych potenciálnych zákazníkov, ktorí majú tendenciu mať vyššie skóre.

Je to tiež lepšia marketingová stratégia ako bannery na bočnom paneli, ktoré môžu blokovať blokátory reklám.

Pomocou reklám pre potenciálnych zákazníkov môžete zacieliť na konkrétne demografické údaje, záujmy a správanie. Vaše príspevky tak uvidia ľudia, ktorí sa s najväčšou pravdepodobnosťou budú zaujímať o váš produkt alebo službu. Zacielením na správne publikum a optimalizáciou výdavkov na reklamu môžu reklamy pre potenciálnych zákazníkov priniesť vyššiu návratnosť investícií v porovnaní s inými formami reklamy.

Čítať:  Ako propagovať videá YouTube 6 jednoduchými spôsobmi

Ako používať analytiku Instagramu

Pravdepodobne sa budete veľmi ponáhľať, keď uverejníte niečo, o čom si myslíte, že to otrasie vaším kútikom sveta sociálnych médií.

Môžete získať pol milióna lajkov. Môžete dostať 10. Ale viete prečo?

Sledovaním analytiky Instagramu môžete odhaliť cenné informácie o tom, čo rezonuje s vaším cieľovým publikom, kedy je najviac zapojené a ako sa vášmu účtu celkovo darí.

Budete to potrebovať pre vašu celkovú marketingovú stratégiu obsahu. Je dôležité vziať do úvahy vzory a trendy, ktoré odhalila analytika Instagramu.

Vo svojom profile klepnite na ikonu ponuky (tri pruhy). Potom klepnite na „Štatistiky“. Odtiaľto budete môcť filtrovať svoj časový rámec a zobraziť základné údaje, ako sú dosiahnuté účty, zapojené účty a celkový počet sledovateľov. Každú z týchto kategórií môžete rozbaliť a zobraziť ďalšie údaje.

To je samozrejme len poškriabanie povrchu. Ak sa chcete ponoriť do hĺbky, pozrite si nášho dokonalého sprievodcu analytikou Instagramu.

Záverečné slová

Marketing na Instagrame môže byť účinným nástrojom, ktorý vám pomôže osloviť širšie publikum, vybudovať vašu značku a zvýšiť predaj. Dodržiavaním stratégie a tipov uvedených v tomto dokonalom sprievodcovi môžete vytvoriť víťaznú marketingovú stratégiu Instagramu, ktorá vám pomôže vyniknúť na preplnenom trhu.

Nezabudnite optimalizovať svoj profil, vytvárať pútavý obsah, používať hashtagy, komunikovať so svojím publikom a využívať platenú reklamu na maximalizáciu svojich výsledkov. S odhodlaním, kreativitou a solídnym plánom môžete dosiahnuť svoje marketingové ciele na Instagrame a rozšíriť svoje podnikanie na tejto populárnej platforme sociálnych médií. Začnite ešte dnes s bezplatnou skúšobnou verziou Sprout Social a sledujte, ako stúpa vaša prítomnosť na Instagrame.

Autor Bio

Freya je SEO konzultant, ktorý pomáha značkám škálovať ich organickú návštevnosť s tvorbou a distribúciou obsahu. Je citovanou prispievateľkou do niekoľkých online publikácií vrátane Business Insider, Fox Business, Yahoo Finance a Huffington Post. Vlastní tiež CollectingCents- blog o osobných financiách, ktorý vyrástla od základov.

6 nápadov na instagramovú súťaž pre váš ďalší darček

14 nástrojov Instagram Analytics [Free Included] Na sledovanie metrík IG

často kladené otázky

1. Čo je to Instagram marketing?

Marketing na Instagrame sa vzťahuje na používanie platformy sociálnych médií Instagram na propagáciu značky, produktu alebo služby. Zahŕňa vytváranie a zdieľanie pútavého obsahu, budovanie komunity sledovateľov a využívanie funkcií Instagramu na spojenie a interakciu s cieľovým publikom.

2. Ako môžem začať s marketingom na Instagrame?

Prvým krokom k marketingu na Instagrame je založenie obchodného účtu na Instagrame. Potom budete chcieť optimalizovať svoj profil, definovať cieľové publikum a vytvoriť marketingový strategický plán. V tomto bode ste pripravení začať vytvárať obsah a komunikovať so svojimi sledovateľmi. Zvážte použitie cielených reklám na oslovenie väčšieho počtu ľudí. Nakoniec nezabudnite využiť analytický nástroj Instagramu na sledovanie vášho výkonu a zlepšenie vašej stratégie.

3. Aké sú najlepšie spôsoby propagácie mojej firmy na Instagrame?

Existuje mnoho taktík, ktoré môžete použiť na propagáciu svojho podnikania na Instagrame. Preto sa oplatí experimentovať s rôznymi prístupmi, aby ste zistili, čo vám najviac vyhovuje. Vo všeobecnosti sú však tri hlavné spôsoby, ako propagovať svoju firmu na Instagrame, vytváranie vysokokvalitného obsahu, používanie relevantných hashtagov a partnerstvo so správnymi influencermi pre vašu značku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE