10 krokov na importovanie vášho obchodu Magento na Facebook a začatie predaja!

Import vášho obchodu Magento na Facebook je teraz možné vykonať za 2 minúty. So správnymi marketingovými nástrojmi a správnym prístupom sa to pre vás môže stať úžasným kanálom príjmov.

Facebook je v dnešnej dobe oveľa viac ako len sociálna sieť. V skutočnosti sa stal hybnou silou v e-commerce, a to natoľko, že vytvoril termín „f-commerce“ na opísanie jeho vplyvu. Možno ste videli úsilie veľkých spoločností o reklamu a budovanie značky, ktoré investujú do platformy, a premýšľali ste, či by takéto úsilie mohlo fungovať aj pre váš malý a stredný podnik. Absolútne! V skutočnosti mi dovoľte uviesť niekoľko rýchlych príkladov toho, ako Facebook zmenil rôzne druhy podnikania, ako je ten váš:

 • One Piece, škandinávska módna značka, experimentovala s reklamami na Facebooku tak, že pre fanúšikov ponúkala zľavu na konkrétny produkt. Výsledok? Predali ich toľko, že museli akciu do 24 hodín odstaviť. Došli by im zásoby a získali tisíce nových sledovateľov!
 • Nava Zahavi ju priniesla strednej veľkosti obchod s dizajnom šperkov na Facebook a začal tam predávať produkty. S iba 100 fanúšikmi na začiatku, v priebehu niekoľkých mesiacov, zaznamenala 400% nárast klientskej základne aj predaja!
 • The New York Times dokonca informovali o faktore „f-Commerce“, ktorý ukazuje, ako f-commerce strojnásobil ročný predaj „The Polkadot Alley“.

Stále ste zvedaví, či sa tieto príklady môžu vzťahovať aj na vašu prítomnosť na Facebooku? Tu je desať jasných krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste už dnes prijali svoju stratégiu f-commerce:

 1. Začnite od základov: Importujte svoj obchod Magento na Facebook!

  Pre vašu spoločnosť už máte nastavený obchod Magento (alebo iný druh obchodu). Možno máte aj facebookovú stránku. Teraz by ste sa mohli pokúsiť nasmerovať klientov cez Facebook na svoju webovú stránku – to by si však vyžadovalo oveľa viac kliknutí z ich strany a zobrazovanie každého požadovaného kliknutia alebo akcie zo strany používateľa znižuje pravdepodobnosť, že budú pokračovať až do konečného predaja.

  Ak však importujete svoj internetový obchod priamo na svoju stránku na Facebooku, vystrihnete všetky stredné časti a optimalizujete svoje šance na skutočný zisk pre každého návštevníka, ktorého máte. Import vášho obchodu na Facebook môže trvať 2 minúty ak na to používate existujúcu službu. StoreYa.com je najdôveryhodnejšie riešenie pre obchod na Facebooku pre Magento so skóre popularity 8 267 a udržalo by váš obchod na Facebooku synchronizovaný s vaším obchodom Magento, takže nemusíte spravovať viac ako jeden obchod.

  Vedeli ste, že obchody na Facebooku majú priemernú mieru konverzie 20 %? To je hlavný investičný predajný argument!

 2. Nech váš Facebook obchod vyzerá dobre!

  Ako môže každý návštevník vašej stránky na Facebooku zistiť, či je obchod skutočne váš? Zdieľa nejaké grafické prvky s vašou značkou alebo webovou stránkou? Váš obchod na Facebooku by mal byť ďalším kontaktným bodom na budovanie lojality zákazníkov, ale ak sa len tak prelína s každým iným obchodom, nenapĺňa svoj potenciál. Možnosti formátovania Facebooku vám umožňujú nahrávať fotografie, logá a inú grafiku, vďaka ktorej je identifikácia vášho obchodu s vašou značkou jednoduchšia ako kedykoľvek predtým.

 3. čo povieš teraz?

  Aj keď si nastavíte svoj obchod na Facebooku, nezabudnite, prečo Facebook v prvom rade existuje: konverzácia a interakcia. Ľudia prichádzajú na vašu stránku, aby sa porozprávali a komentovali, nie aby sa im do tváre strkali nekonečné reklamy. Ak sú vaše príspevky na stene iba oznámeniami o predaji, bude to obrovský problém.

  Čo teda povedať publiku?

  Ak chcete, aby sa zákazníci stali lojálnejšími k vašej spoločnosti a vrátili sa na opakované predaje, prečo im nepovedať všetko, čo by mohli chcieť vedieť o tom, kto ste a ako pracujete? Poskytnite zábavné informácie o svojom podnikaní, filozofii a vášňach, ktoré riadia vašu spoločnosť. Upútajte nové produkty, uverejňujte obrázky pripravovaných položiek a uverejňujte množstvo videí a vtipov (ak sa humor hodí k vašej značke). Navyše odpovedajte na komentáre, aby vaše publikum vedelo, že ste zasnúbení.

  Pokúste sa byť čo najoriginálnejší, no napriek tomu, aby ste mali každý deň zaujímavý/vtipný príspevok, môžete získať pomoc so službami, ktoré vám poskytnú čerstvý a virálny obsah súvisiaci s vaším odvetvím, ako je tento jeden.

 4. Prerušte neustále bľabotanie

  Aj keď je stabilná komunikácia na Facebooku dobrá, v určitých obdobiach sa zapája viac ako v iných. Príspevky v skorých ranných a neskorých nočných hodinách často získavajú o 20 % alebo viac interakcií ako príspevky v inom čase. Štvrtky a piatky sú aktívnejšími dňami na Facebooku – to sa však tiež líši v závislosti od odvetvia, v ktorom podnikáte. Utorok je skvelý pre spoločnosti vyrábajúce potraviny a nápoje. Štvrtok je pre módu úžasný. A pre maloobchod je nedeľa hlavným časom. V skutočnosti sa pozrite na toto veľký zoznam z rôznych odvetví, ktoré časy sú pre vás najvhodnejšie na to, aby ste boli aktívni na Facebooku.

 5. Nech sa páči…

  Priznajme si fakty: Na Facebooku je vystavenie a interakcia väčšinou riadená počtom hodnotení Páči sa mi, ktoré konkrétna stránka dostane. Žiadne lajky? Žiadna expozícia – čo znamená takmer žiadnu pravdepodobnosť, že získate predaj. Teraz, predtým, než utečiete do niektorej zo služieb, ktoré vám ponúkajú predávať hodnotenia Páči sa mi, ujasnite si, že potrebujete „skutočné“ a autentické hodnotenia Páči sa mi. Len tie prinesú nejaký rozdiel v skutočnom behu.

  Tu je niekoľko spôsobov, ako začať s označením Páči sa mi:

  • Nebojte sa požiadať priateľov, rodinu a rovesníkov, aby vás zaujali. Dajte im Like na svoju hlavnú stránku a šírte o nich vždy, keď uverejníte aktualizáciu. Dúfame, že radi podporia vaše úsilie.
  • Iné spoločnosti už môžu mať viac fanúšikov ako vy, ale môžete si ich získať aj na svoju stranu! Tým, že sa vám páčia iné obchodné stránky, komentujete ich príspevky a podobne, môžete tam dostať svoju prítomnosť a upútať pozornosť.
  • Existujú služby, ktoré vám pomôžu nájsť ďalších zainteresovaných obchodníkov, ktorí pokračujú v interakcii s vašou stránkou aj po označení páči sa mi. (toto jeden poplatok 5 USD za celý život).
  • Ak je už vaša značka na Facebooku etablovaná, akákoľvek propagácia, ktorú spustíte na Facebooku, privedie ďalších používateľov, aby sa stali vašimi fanúšikmi – táto taktika pomohla niektorým spoločnostiam získať viac ako 4 000 hodnotení Páči sa mi za pouhých 24 hodín.
 6. Synergia sociálnych sietí…

  Ak už máte účty na Twitteri, YouTube, Pintereste, Instagrame – importujte ich všetky na svoju fanúšikovskú stránku na Facebooku. Použitím obsahu, ktorý uverejníte na týchto kanáloch, by sa váš vzhľad na Facebooku stal príťažlivejším pre vašich fanúšikov.

  Aj toto môže byť hotový automaticky okamžite!

 7. Transformujte predaj na sociálne interakcie

  Zakaždým, keď u vás niekto nakúpi, je to pre vás šanca zaujať ho aj spoločensky. Či už idú na váš web alebo do vášho obchodu na Facebooku, môžete položky označiť tlačidlami Páči sa mi to alebo požiadať zákazníka, aby pri pokladni oznámil svoj nákup svojim priateľom a rodine.

  Premena niekdajšieho potenciálneho zákazníka na fanúšika na Facebooku vám umožní zostať s týmto zákazníkom v kontakte a prinútiť ho, aby znova nakúpil vo vašom obchode.

 8. Čo to prinesie vašim fanúšikom?

  Chcete vzbudiť vzrušenie okolo vášho obchodu na Facebooku a fanúšikovskej stránky? Spustite nejaké propagačné akcie! Usporiadajte malé súťaže, ponúkajte zľavy výmenou za hodnotenia Páči sa mi a poskytnite novým fanúšikom špeciálne ponuky, ktoré ich povzbudia, aby zostali a šírili o tom ešte viac. Čím jedinečnejšie zapojenie ponúknete a čím viac bude motivované, tým lepšie.

 9. Máte pre nich dohodu?

  Existuje dôvod, prečo sa centrá Groupon, LivingSocial a ďalšie komunitné centrá stali tak populárnymi. Ponúkajú úžasné produkty a ponúkajú neuveriteľné zľavy. Ak ponúkate takúto propagáciu vo svojom obchode na Facebooku, môžete o tom okamžite hovoriť tisíce a tisíce zákazníkov – čo znamená, že vás budú lajkovať a budú vaše odkazy bez obáv zdieľať. Je to skvelá investícia, ktorá sa často vráti ďaleko za očakávania.

 10. Spojte sa priamo so svojou cieľovou skupinou

  Facebook zhromaždil obrovské množstvo používateľských údajov, vďaka čomu je pre nich neuveriteľne jednoduché posielať správy a reklamy priamo konkrétnym skupinám zákazníkov. Tieto údaje môžete využiť prostredníctvom ich reklamnej platformy a zabezpečiť, aby sa vaše príspevky a špeciálne ponuky zobrazovali ľuďom, ktorí sa s vami na oplátku s najväčšou pravdepodobnosťou spoja. Vyžaduje si to platby vopred, ale prakticky každá spoločnosť, ktorá do nich investuje, nikdy nepochybovala o jeho efektívnosti.

Čítať:  Pochopenie vášho publika: Sledovanie hovorov ako kľúčový nástroj v prieskume trhu

Týchto 10 krokov k úspechu f-commerce vám stačí na to, aby ste mohli začať, a pomôžu vám užiť si počiatočné zisky založené na Facebooku – ale sú to len vzorky techník a taktík, ktoré môžete použiť na dosiahnutie ešte vyššej návratnosti investícií. Možno ste niektoré z nich dokonca vyskúšali, páčili sa vám výsledky a hľadáte ďalšie spôsoby, ako rozšíriť prítomnosť vašej spoločnosti na Facebooku.

Ak áno, dovoľte mi nasmerovať vás na eKnihu ZDARMA, ktorú si môžete stiahnuť a prečítať ešte dnes!

Kompletný sprievodca ako predávať na Facebooku

Táto eKniha založená na dvoch rokoch fungovania podnikania na Facebooku predstavuje a sumarizuje kritické údaje z rôznych podnikov f-commerce a ukazuje vám, ako môžete napodobniť ich úspech. Dúfam, že sa ukáže ako základný kameň ziskovej kampane vašej spoločnosti na Facebooku!

PS

Ak neradi čítate, môžete sa dozvedieť viac o sociálnom obchode hraním hry MonopolYa (ktorý je tiež zadarmo).

Yariv Dror je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti StoreYa.com. Nasledujte ho Facebook a Twitter alebo sa s ním spojte LinkedIn.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE