10 krokov na zlepšenie vášho podnikania na voľnej nohe

Na voľnej nohe je divoká jazda – v tejto oblasti práce musíte nosiť VEĽA klobúkov.

Ale na konci dňa ste sa rozhodli pracovať týmto spôsobom z nejakého dôvodu. CHCETE TO VŠETKO. Sloboda, flexibilita, príjem, potenciál rastu. Možno ste sa (do určitej miery) zmierili s večným chaosom, ktorý sa zdá byť súčasťou životného štýlu.

Ale aby bolo podnikanie na voľnej nohe udržateľné, musí byť zvládnuteľné. Freelanceri musia nájsť rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom.

Ak máte pocit, že máte niektorú z klasických vecí – paralýzu analýzy, preťaženie alebo syndróm podvodníka – môže vám pomôcť vrátiť sa k niektorým základom toho, že ste sakramentsky dobrý v tom, čo robíte (a milovať každú minútu toho).

Tu je 10 spôsobov, ako rozvíjať svoje podnikanie na voľnej nohe, aby boli vaši klienti spokojní a aby ste si našli čas na veci, ktoré robíte najradšej. Okrem práce, samozrejme.

#1 – Spravujte svoj čas a zostaňte sústredení

Ak na konci každého dňa zistíte, že máte stále dlhý zoznam vecí, ku ktorým ste sa nedostali, máte jeden z dvoch problémov: problém s riadením času alebo problém s outsourcingom.

Veci prichádzajú a veci sa stávajú, ale existuje príslovie, ktoré si nikdy nemôžete pamätať príliš často: Ak nemanažujete svoj čas, urobí to za vás niekto iný.

Čítať:  Čo zahrnúť do členskej stránky: 10 nápadov na obsah

Majte prehľad o projektoch tým, že budete monotasker, keď to potrebujete, prepnite telefón do režimu Nerušiť, keď ste v zóne, a sústreďte svoju myseľ na danú úlohu, aby ste mohli pokračovať v vražednej práci. vašich klientov.

Ak zisťujete, že všetky blokové plánovanie a sústredenie na svete vás na konci každého dňa stále zahlcujú, možno je načase začať sa poobzerať po prvom zamestnaní.

#2 – Vytvorte replikovateľné procesy (a zdokumentujte ich)

Jedna vec, ktorú môžete urobiť, aby ste sa stali svätým grálom freelancingu, outsourcingu, je vytvoriť procesy a pracovné postupy pre vaše podnikanie a zdokumentovať ich.

Pomáha to vytvoriť konzistentnosť vo vašom podnikaní, a keď konečne príde čas najať niekoho, budete vyzbrojení dokumentáciou, ktorú môžete použiť na zaškolenie svojho nového zamestnanca.

Keď nabudúce spustíte nový projekt, začnite dokument s jednoduchým očíslovaným zoznamom a otvorte ho vždy, keď na projekte pracujete, aby ste pridali kroky, ktoré podniknete. Začnete identifikovať oblasti pre optimalizáciu a nakoniec to môžete doladiť, keď na palubu privediete svojho prvého člena tímu.

#3 – Vždy držte prst na pulze svojho publika

Marketing a vývoj produktov si vyžadujú jeden z rovnakých základných základov: dôkladné pochopenie zamýšľaného publika.

Prihláste sa na odber časopisov a bulletinov, ktoré pravdepodobne čítajú aj vaši klienti. Pripojte sa k ich skupinám na Facebooku a LinkedIn. Počúvajte rovnaké podcasty ako oni.

Nielenže zlepší váš predaj, aby ste boli naladení na to, o čom vaše publikum hovorí, ale dá vám vodítko k tomu, aké sú ich potreby a ako môže vaša ponuka služieb rásť, aby vyplnila medzery na trhu.

Ponorením sa do sveta ideálneho klienta sa stanete prvým, kto vloží svoju vlajku do nového riešenia. Pokračujte a číhajte – stojí to za to, prisahám.

#4 – Reagujte AF

Jedna z najhorších vecí na najímaní nezávislého pracovníka – ako vám povie každý nespokojný klient – ​​je, že sú často naozaj zaneprázdnení. A to je problém, pretože keď niekomu platíte, očakávate, že odpovie na vaše e-maily.

Čítať:  5 spôsobov, ako zvýšiť návštevnosť vášho firemného profilu na Googli

Buďte pohotoví. Nebuďte tým chlapom, ktorý čaká až tri dni pred uzávierkou projektu, kým otvorí e-mail a začne klásť otázky. Dostaňte sa do toho skoro, odpovedzte na e-maily do 48 hodín a zaistite, aby bol váš klient videný, vypočutý a postarané.

#5 – Presadzujte svoje vlastné hranice

Ako už bolo povedané, nemusíte mať ani pocit, že by ste museli dvíhať telefón o polnoci. Najmite si asistenta, ak potrebujete, ale v konečnom dôsledku sa uistite, že vaše hranice sú jasne komunikované a niekde zapísané, aby ste sa mohli vy a váš klient vrátiť.

Nebojte sa ignorovať e-maily do nasledujúceho rána alebo odmietať telefonáty mimo bežnej pracovnej doby. Ak to nie je v rámci vašej práce, povedzte niečo. Väčšina ľudí si skutočne neuvedomuje, keď šliapu niekomu inému na prsty.

Presadzovanie hraníc z vás nespraví hlupáka, ale zachováte si vzťah s vaším klientom, čo vám umožní v budúcnosti s ním generovať veľa potenciálnych príjmov (bez toho, aby ste sa na ne ticho pohoršovali a vytvorili si vred).

#6 – Získajte platbu vopred

V súčasnosti je pre väčšinu nezávislých pracovníkov celkom bežné, že na začatie práce vyžadujú vopred aspoň 50% zálohu. Ak táto záloha nie je na mieste, NEZAČÍNAJTE s prácou.

Zabezpečíte tým, že váš klient bude mať nielen prostriedky na zaplatenie, ale aj motiváciu byť proaktívny v spolupráci s vami, aby ste projekt dokončili včas (a v rámci rozsahu).

Pošlite písomnú zmluvu spolu s prvou splátkou projektového poplatku vášho klienta alebo si dohodnite platobné podmienky na hranici vlastného pohodlia. Pamätajte, že je úplne v poriadku povedať: „Nie, takto nepodnikáme“ a odísť od niečoho, čo sa zdá byť povrchné. Podľa mojich skúseností ich vždy nasleduje veľa klientov.

Čítať:  Strašidelne dobré tweety WordPress z októbra 2024

#7 – Učte sa od ľudí, ktorí sú tam, kde chcete byť

Internet je plný rád a samozvaných guruov, ktorí propagujú obchodné modely s lákavými výsledkami a desivými cenovkami.

A tu je vec: musíte ignorovať asi 90% z nich. Existuje niečo ako zahltenie informáciami a po určitom bode musíte filtrovať, čo prichádza, aby ste mohli začať konať AKCIU.

Jedna vec, ktorú musíte vidieť, keď niekoho kvalifikujete, aby vás učil, je toto: Urobili niečo, čo chcete, úspešne?

Ak je odpoveď áno, máte sa od nich čo učiť. Ak je odpoveď nie, odpoveď je pravdepodobne,

Je niečo na tom, že váš mozog vidí niečo možné, keď sa o to pokúšate sami. Páči sa mi to príbeh o štvorminútovej míliveci sa vám môžu stať oveľa rýchlejšie, ak existuje nezvratný dôkaz, že to, o čo sa snažíte, nie je šialené alebo nemožné.

#8 – Použite dve až tri metódy na získanie klientov

Získanie množstva odporúčaní je skvelé, ale na konci dňa musíte mať aspoň DVE odskúšané a pravdivé metódy získavania klientov. Takto, keď jedna studňa vyschne, z ďalšej stále tryskajú olova.

Nie ste si istí, ako nájsť prácu na voľnej nohe ako webový vývojár?

Pokúste sa nájsť dva až tri spôsoby, ako naozaj RÁD získavate klientov, ktorí pre vás pracujú dobre. Niekedy freelancer nemôže číhať v skupinách na Facebooku A v chladnom e-maile A presadiť sa na Twitteri a Instagrame naraz. V takom prípade má zmysel zvoliť si metódu, ktorá je možno pasívnejšia, ako sú platené reklamy alebo odporúčania, v kombinácii s praktickejšou metódou, ako je napríklad studené posielanie e-mailov.

#9 – Dávajte na seba veľký pozor

Práca na voľnej nohe je hardcore a môže vám zabrať TONA času a energie – len nezabudnite minúť trochu aj na seba.

Doslova to napíšte do plánovača za 50 dolárov, ak musíte, ale NÁJTE SI čas, aby ste sa o seba postarali. Spánkový dlh je kumulatívny, čo znamená, že každú noc nemáte dostatok a cítite sa ešte unavenejší, ako sa týždeň vlečie. Nájdite si aspoň sedem hodín, snažte sa nájsť si čas na cvičenie medzi konferenčnými hovormi a vždy, VŽDY si nájdite čas na niečo, čo vás rozžiari mimo vašej práce.

Čítať:  7 rýchlych tipov na zlepšenie webového dizajnu vašej advokátskej kancelárie

#10 – Choďte vyššie a ďalej pre svojich klientov

Nedostali sme sa sem v Hostinger zameraním sa na predaj, dostali sme sa sem zameraním sa na naše SLUŽBY. Znie to ako klišé, ale je to tak: keď sa k ľuďom správate dobre, držia sa.

Vaše podnikanie bude prekvitať, vaši klienti budú spievať vaše chvály svojim priateľom a to všetko sa bude otáčať späť, aby vám pomohlo zvýšiť váš príjem.

Ale stane sa to len vtedy, ak sa o ne postaráte.

Pošlite im vianočné pohľadnice. Pomôžte im nájsť nového zamestnanca. Opýtajte sa ich, ako sa má ich mačka.

Buďte tým človekom, s ktorým nepracujú len preto, že sú dobrí v tom, čo robia, ale preto, že je to dobrý človek a budú s vami obchodovať naozaj dlho.

Zvážte hosting s Hostinger

Hostingové plány spoločnosti Hostinger poskytujú výnimočné služby a špičkové výsledky. Najlepšie zo všetkého je, že hosťovanie webových stránok pre svojich klientov je pre nezávislých pracovníkov jednoduché a cenovo dostupné.

Prečo majú nezávislí pracovníci radi hosting s Hostinger:

  • Prémiové funkcie. Získajte kompresiu obrazu, vstavané CDN a pokročilé ukladanie do vyrovnávacej pamäte bleskovou rýchlosťou.
  • Automatické aktualizácie. Uľahčíme to a spravíme aktualizácie za vás.
  • Žiadne skryté poplatky alebo meranie. Žiadne prekvapivé účty po dopravných špičkách.
  • Najlepšia podpora a bezpečnosť vo svojej triede. Získajte odbornú, ocenenú podporu 24/7/365 prostredníctvom telefónu, chatu a e-mailu.

Pridajte hosting do svojich služieb na voľnej nohe ešte dnes. Pozrite si naše dostupné plány a zaregistrujte sa na bezplatnú skúšobnú verziu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE