10 najčastejších otázok, ktoré by ste mali položiť poskytovateľovi cloudového hostingu

Nie všetci hostitelia sú stvorení rovnako. Potrebujete poskytovateľa hostingu, ktorý bude spĺňať vaše špecifické potreby.

Ak pred podpisom nepreveríte svojho poskytovateľa hostingu, môžete sa ocitnúť v dlhodobom pláne hostingu (ktorý mimochodom vykúpime ťa).

Než sa rozhodnete pre poskytovateľa webhostingu, určite si položte tieto otázky, aby ste presne vedeli, do čoho idete.

Tu sú najčastejšie otázky, ktoré by ste sa mali opýtať poskytovateľa cloudového hostingu – a prečo sa ich musíte pýtať.

10 základných otázok, ktoré by ste mali položiť poskytovateľovi cloudového hostingu

1. Aké služby podpory ponúkate?

Ak sa zaseknete, ako vám môže tento webhosting pomôcť? Existujú ľudia, s ktorými sa môžete porozprávať, alebo sa musíte prehrabávať článkami databázy znalostí sami?

Čítať:  2 spôsoby, ako zistiť, ktoré video YouTube sa prehralo na akom zariadení

Váš webhosting by mal byť viac než len nevyhnutný nástroj. Mal by to byť váš partner, o ktorom viete, že sa na neho môžete kedykoľvek počas dňa spoľahnúť, keď sa vyskytne problém.

Napríklad v Hostinger sme tu pre vás 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Medzi ďalšie funkcie podpory patria:

  • Jednoduchý a rýchly prístup k podpore.
  • Oceňovaná starostlivosť o zákazníkov.
  • Tri úrovne podpory založené na potrebách vašej firmy.
  • Komplexná vedomostná knižnica zdrojov.

2. Môžem s týmto plánom robiť elektronický obchod?

Ak plánujete spustiť internetový obchod na svojich webových stránkach, nezabudnite sa opýtať potenciálneho poskytovateľa hostingu, či sú v tomto pláne zahrnuté riešenia elektronického obchodu, alebo či si musíte kúpiť iný plán hostingu.

3. Pomáhate s migráciami stránok?

Migrácia stránok môže byť skutočnou bolesťou – časovo náročná a môže spôsobiť bolesť hlavy. Sú však nevyhnutnosťou pri zmene poskytovateľa hostingu.

Našťastie niektorí poskytovatelia hostingu urobia migráciu stránok za vás. Môžete len sedieť a nechať ich, aby sa o to postarali. Hostinger napríklad poskytuje bezplatné migrácie.

Systém migrácie bielych rukavíc Hostinger, nemusíte zdvihnúť prst, aby ste migrovali svoje webové stránky na Hostinger. Naši špecialisti na migráciu to urobia za vás rýchlo a s minimálnymi prestojmi.

4. Akú verziu PHP a WordPress používate?

Budete sa chcieť uistiť, že svoje stránky prevádzkujete na najnovších verziách PHP a WordPress. Opýtajte sa webhostingovej spoločnosti, ako často sa aktualizujú.

Čítať:  30+ najlepších podcastov Joe Rogana, ktoré môžete počúvať v roku 2024

V Hostinger sa staráme o to, aby sme zostali aktualizovaní vďaka automatickým aktualizáciám jadra WordPress a doplnkov.

5. Čo robíte, aby bola moja stránka bezpečná?

Narušenie bezpečnosti vždy prichádza v najmenej vhodnom čase. A keď k nim dôjde, väčšina poskytovateľov hostingu vám povie, že ste na to sami.

Preto je dôležité nájsť poskytovateľa webhostingu, ktorý vám pomôže udržať vašu stránku v bezpečí. Zistite, či vykonávajú kontroly škodlivého softvéru/vírusov. U tohto hostiteľa si budete chcieť byť istí, že vaše citlivé údaje sú v bezpečí.

Napríklad v Hostinger ponúkame neustále monitorovanie hrozieb a zostávame proaktívni voči neustále sa vyvíjajúcej oblasti kybernetických útokov. V skutočnosti zariadenia Hostinger blokujú viac ako tri milióny útokov denne.

6. Poskytujete SSL?

Ďalšou dôležitou súčasťou zabezpečenia lokality je Secure Socket Layer (SSL). Opýtajte sa poskytovateľa hostingu, či vo svojich plánoch webhostingu ponúka certifikát SSL. Ak ho webhosting nemá, budete si musieť zaobstarať certifikát SSL sami.

Certifikáty SSL nielenže poskytujú dodatočnú vrstvu ochrany vašej stránke, ale milujú ich aj vyhľadávacie nástroje. Väčšina vyhľadávačov trestá stránky, ktoré nemajú nastavený SSL certifikát. Radšej by na Google uviedli stránky s certifikáciou SSL, aby poskytovali bezpečnejší internet.

Našťastie plány webhostingu Hostinger zahŕňajú bezplatné certifikáty SSL.

7. Aký veľký je váš tím podpory a kedy sú k dispozícii?

Malý podporný tím sa môže ľahko zahltiť príliš veľkým počtom prichádzajúcich žiadostí. Mali by ste sa uistiť, že webový hostiteľ má veľký podporný tím – a taký, na ktorý sa dá kedykoľvek dostať.

Čítať:  Ako vytvoriť jednostránkový web

Napríklad v Hostinger sme tu pre vás 24/7/365. Naša neustála podpora je tu, aby vám pomohla vždy, keď to potrebujete.

8. Čo sa stane, ak moja stránka rastie?

Teraz môžete mať na svojom webe malé publikum, ale to sa môže časom zmeniť. Pri výbere webhostingovej spoločnosti musíte zvážiť, ako vám pomôžu pri raste.

Dobrá otázka, ktorú by ste sa mali opýtať svojho poskytovateľa webhostingu, je, či vám môže pomôcť škálovať vašu stránku. Opýtajte sa, či majú rôzne veľké plány, aby vyhovovali vašim meniacim sa potrebám. Výber poskytovateľa webhostingu, ktorý vám umožní upgradovať plány, znamená, že nebudete musieť opustiť svojho poskytovateľa hostingu, ak sa vaše potreby zmenia.

9. Čo sa stane, ak bude moja stránka napadnutá?

Musíte sa pripraviť na akékoľvek narušenie bezpečnosti na vašom webe. Pri výbere webhostingu sa opýtajte na jeho politiku zálohovania a či poskytuje zálohy stránok. Nezabudnite sa tiež opýtať, či zálohujú vašu databázu, nielen vaše súbory.

Niektorí poskytovatelia hostingu, žiaľ, zálohujú len zriedka. Tieto sú však nevyhnutné na ukladanie údajov vašej webovej lokality. V Hostinger získate okamžité denné zálohy, ako aj 30-dňové zálohy zahrnuté vo vašom hostingovom pláne.

10. Ako zistím, či moja stránka beží pomaly alebo je napadnutá?

Pomalé stránky stratia návštevníkov. Ak sa váš web načítava príliš dlho, bude vrátený. Pomalé stránky tiež poškodzujú vaše SEO a hodnotenie Google. Musíte vedieť, že váš web je vždy plne optimalizovaný – a bezpečný. Opýtajte sa poskytovateľa hostingu, či má zavedený systém, ktorý upozorní zákazníkov v prípade hacknutia alebo ak narazíte na pomalé časy načítania.

Čítať:  Tipy a triky, ktoré vám pomôžu naučiť sa používať kupóny

Vyberte si správneho webového hostiteľa

V Hostinger si nadovšetko ceníme výkon vášho webu. Zaviazali sme sa poskytovať konzistentné a optimálne služby, na ktoré sa môžete spoľahnúť. To znamená lepšie:

  • Škálovateľnosť — Pripravené na nárast objemu.
  • Rýchlosť — Rýchly a spoľahlivý výkon.
  • Bezpečnosť – ostražitosť, aby boli vaše webové stránky v bezpečí.
  • Podpora – tu pre vás, kedykoľvek nás budete potrebovať.

Preskúmajte plne spravované plány hostenia WordPress od spoločnosti Hostinger ešte dnes. Máte záujem o špecializované riešenia cloudového hostingu? Tekutý web ponúka bezpečné a spoľahlivé cloudové vyhradené hostingové riešenia.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE