10 najlepších copywritingových softvérov & Nástroje pre vašu agentúru

Základným aspektom každej online marketingovej stratégie je tvorba obsahu, presnejšie obsahu blogu.

Vytváranie pravidelného obsahu blogu nie je dobré len pre SEO, ale pomáha aj pri získavaní cielených potenciálnych zákazníkov.

Ale vytvorenie efektívnej kópie blogu, ktorá sa umiestni na Google a premení vaše cieľové publikum na zákazníkov, si vyžaduje zručnosti, čas a výskum.

Softvér a nástroje na kopírovanie vám môžu pomôcť vytvoriť kópiu, ktorá zvyšuje mieru konverzie a zvyšuje hodnotenie SEO.

V tomto článku preskúmame niektoré z najlepších softvérov na copywriting, ktoré by ste mali používať vo svojej agentúre. Dozviete sa tiež, na ktoré funkcie by ste sa mali zamerať pri rozhodovaní o tom, ktoré nástroje na copywriting použiť.

Čo je softvér na kopírovanie?

Softvér na tvorbu textov možno definovať ako časť softvéru alebo celú sadu nástrojov, ktoré pomáhajú copywriterom a obchodníkom v každej fáze procesu copywritingu, od začiatku až do konca.

To by zahŕňalo skúmanie nápadov na obsah až po publikovanie blogových článkov.

Zdroj obrázka: SearchEngineJournal

Teraz by sme mali spomenúť, že neexistuje jeden komplexný softvér na písanie textov, ktorý má všetky potrebné funkcie na vytvorenie optimalizovanej kópie, ktorá je pekne zabalená pod jednou strechou.

Keďže copywriting pozostáva z veľmi odlišných činností, agentúry by si mali vytvoriť svoj vlastný „zásobník“ softvéru pre copywriting pozostávajúci z rôznych nástrojov, z ktorých každý sa používa na špecifickú úlohu.

Napríklad môžete mať jeden nástroj špeciálne na výskum kľúčových slov, ďalší na kontrolu gramatiky a ďalší na zabezpečenie toho, aby bol obsah optimalizovaný pre SEO.

Prečo používať softvér na copywriting vo vašej agentúre?

Softvér na vytváranie textov môže pomôcť pri vytváraní kópie, ktorá má hodnotenie v Google, premieňa potenciálnych zákazníkov na zákazníkov a zlepšuje celkovú používateľskú skúsenosť na webovej lokalite klienta.

Tu je niekoľko ďalších dôvodov, prečo by agentúry mali používať softvér na copywriting:

 • Môže pomôcť agentúram vytvoriť optimalizovaný pracovný postup na vytváranie kópií pre svojich klientov pomocou rôznych nástrojov na písanie textov AI.
 • Zabezpečuje, že kópia neobsahuje gramatické chyby a interpunkčné chyby.
 • Môže agentúram pomôcť identifikovať, ktoré témy sú trendy na základe odvetvia ich klientov.

Teraz, keď už viete, čo je softvér na copywriting a prečo by ste mali zvážiť jeho použitie vo vašej agentúre, poďme sa stručne porozprávať o niektorých funkciách, ktoré by mal mať váš softvér na copywriting.

Zdroj obrázka: Paldesk

Aké funkcie majú najlepšie softvérové ​​nástroje pre copywriting?

Predtým, ako zvažujete, ktoré nástroje pridať do „zásobníka“, najprv si premyslite potreby svojej agentúry a všetky ostatné nástroje, ktoré už používate.

Ak napríklad už používate službu Dokumenty Google na vytváranie konceptov blogových príspevkov a na spoluprácu s členmi tímu, môžete k službe Dokumenty pripojiť účet Grammarly, ktorý vám pomôže s kontrolou pravopisu a gramatiky.

Skontrolujte si teda, ktoré copywritingové aplikácie je možné integrovať do zoznamu nástrojov, ktoré momentálne používate vo svojej agentúre.

Tu je zoznam hlavných funkcií, ktoré musíte hľadať pri rozhodovaní o tom, ktorý softvér na copywriting použijete vo svojej agentúre:

Kontrola pravopisu gramatiky

Publikovanie obsahu a kópie bez gramatických chýb a pravopisných chýb je nevyhnutné pre úspech akejkoľvek online marketingovej aktivity.

Zdroj obrázka: Spisovateľ

Čo si budú potenciálni zákazníci myslieť o webových stránkach vášho klienta, ak nájdu pravopisné a gramatické chyby?

Čítať:  Dokonalý sprievodca auditom digitálneho marketingu (so šablónou PPTX)

Pravopisné chyby môžu viesť k tomu, že značka stratí svoju dôveryhodnosť a dôveru a v konečnom dôsledku môže viesť k tomu, že klient príde o predaj.

Podľa článku o BBCpravopisné chyby môžu viesť k obrovským stratám príjmov pre podniky.

Ďalší zdroj zistil, že „74 % používateľov sa pozerá na kvalitu pravopisu a gramatiky na webovej stránke a že 59 % používateľov sa vyhne nákupu od spoločnosti, ktorá na ich webovej stránke urobila pravopisné chyby.

Keď sa teda rozhodujete, ktorý softvér na copywriting použiť, uistite sa, že tento nástroj má funkciu kontroly gramatiky a pravopisu alebo že je aspoň integrovaný s nástrojom, akým je Grammarly.

Generovanie obsahu AI

Umelá inteligencia berie svet útokom a preniká takmer do každej oblasti nášho každodenného života. Copywriting nie je výnimkou z tohto vyhlásenia.

S pokrokom v jazykových technológiách a strojovom učení bolo na trh uvedených mnoho nástrojov na generovanie obsahu poháňaných AI, ako sú Copy.ai a Copysmith.

Zdroj obrázka: TheNextScoop

Tieto nástroje na generovanie obsahu AI pomáhajú marketingovým tímom vytvárať kópie pre rôzne marketingové formáty, ako je blogovanie, e-mailový marketing a marketing na sociálnych sieťach.

Výhodou zahrnutia nástroja na generovanie obsahu AI do vášho balíka copywritingu je, že to pomôže vašej agentúre zvýšiť produkciu obsahu bez toho, aby ste museli najať ďalších členov tímu.

Nástroje na generovanie obsahu AI sú tiež užitočné na pomoc autorom, ktorí zažívajú spisovateľský blok.

Návrhy na SEO optimalizáciu

Ďalšou podstatnou vlastnosťou, na ktorú by ste sa pri výbere softvéru na copywriting mali pozerať, sú návrhy SEO optimalizácie.

Táto funkcia znamená, že nástroj má schopnosť poskytovať návrhy, ako môžete optimalizovať kópiu blogu, aby ste zvýšili hodnotenie SEO.

To zahŕňa poskytovanie návrhov, ktoré kľúčové slová pridať do obsahu, koľko obrázkov a odkazov majú konkurenčné články, adekvátne použitie HTML hlavičiek v článkoch atď.

Generátor titulkov

Jednou z prvých vecí, ktoré používatelia webu uvidia pri návšteve webovej lokality alebo pri prehliadaní stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja, je názov stránky.

Vytvorením optimalizovaných nadpisov a nadpisov, ktoré generujú zvedavosť, budete môcť priviesť cielenú návštevnosť na webové stránky klienta.

Nezabudnite do svojho „zásobníka“ softvéru pridať nástroj na generovanie titulkov, ktorý vám pomôže vytvárať tituly vhodné pre SEO.

Kontrola plagiátov

Plagiátorstvo nielenže kradne prácu niekoho iného (čo ho robí nezákonným), ale tiež znamená, že spisovateľ alebo firma nie je ochotná dať si prácu, aby vytvoril obsah, ktorý je jedinečný pre ich podnikanie.

Je preto nevyhnutné, aby ste sa uistili, že váš softvér na vytváranie textov obsahuje kontrolu plagiátorstva.

Ak ste sa už rozhodli pre niekoľko copywritingových softvérov, no všimli ste si, že žiadny z nich neobsahuje kontrolu plagiátorstva, môžete využiť bezplatný online kontrola plagiátov.

Ak sa rozhodnete použiť na vytváranie blogových článkov softvér na písanie textov AI, vždy skontrolujte, či vygenerovaný text už neexistuje niekde inde na webe.

Môžete to urobiť jednoduchým vložením textu vygenerovaného AI do vyššie uvedeného nástroja na kontrolu plagiátov, aby ste zistili, či je text originálny.

Návrhy na úpravu obsahu

Funkcia úpravy obsahu vám pomôže skrátiť rozvláčne vety, vďaka čomu bude vaša kópia výkonnejšia, čitateľnejšia a menej zaťažuje oči.

Najlepšie softvérové ​​nástroje na kopírovanie

Ďalej budeme diskutovať o niektorých najlepších softvéroch a nástrojoch na copywriting, ktoré môžete použiť vo svojej agentúre.

Tento zoznam zahŕňa všetko od aplikácií na písanie AI, kontroly pravopisu, nástrojov produktivity a ďalších!

Frase

Prvý copywritingový softvér, ktorý môžete použiť, je Frase.

Podľa ich webovej stránky je Frase AI, ktorá môže pomôcť autorom skúmať a písať obsah optimalizovaný pre SEO.

Čítať:  15 najlepších reklamných agentúr v Michigane (recenzia 2024)

S priemerom 4,8 hviezdičiek na Capterra aj G2, myslím, že je bezpečné povedať, že tento nástroj používajú a milujú mnohí copywriteri a agentúry.

Tu je niekoľko užitočných funkcií, s ktorými Frase prichádza:

 • Funkcia výskumu kľúčových slov
 • Úprava obsahu
 • Tímová spolupráca
 • Automatizovaný tvorca obrysov
 • Návrhy na SEO optimalizáciu

Frase má tiež funkciu hodnotenia obsahu, ktorá hodnotí váš obsah v porovnaní s najvýkonnejšími konkurentmi v SERP. Tento spôsob porovnáva vaše používanie kľúčových slov s vašimi konkurentmi a pomáha vám identifikovať, ktoré kľúčové slová pridať do svojho obsahu.

Frase začína na 19,90 $ mesačne.

Výhody:

 • Frase má veľa funkcií a funkcií, ktoré vám umožnia vytvárať obsah optimalizovaný pre SEO vo veľkom rozsahu.
 • 7-dňová skúšobná verzia na vyskúšanie funkcií.

Zápory:

 • Doplnok SEO stojí ďalších 35 dolárov mesačne.
 • Frase tiež neobsahuje kontrolu plagiátorstva, čo je dosť dôležité, ak sa chystáte využiť ich AI spisovateľa.

Copy.ai

Copy.ai je pravdepodobne jedným z najpopulárnejších pomocníkov pri písaní AI dostupných na trhu.

Tento softvér na copywriting využíva najnovšiu jazykovú technológiu AI tzv GPT-3ktorá využíva hlboké učenie na vytvorenie textu podobného človeku.

Copy.ai je užitočná nielen na vytváranie kópií blogu, ale môže sa použiť aj na vytváranie kópií digitálnej reklamy, obsahu sociálnych médií, popisov produktov elektronického obchodu a predajnej kópie.

Ďalšou užitočnou funkciou Copy.ai je nástroj „Change Tone“, ktorý vám umožňuje vybrať si z deviatich rôznych tónov hlasu, ako sú uvoľnené, vtipné, empatické a ďalšie.

Je to užitočné najmä vtedy, ak vaša agentúra vytvára obsah pre firmy v rôznych odvetviach. Napríklad obsah blogu pre právnikov bude mať zvyčajne profesionálnejší tón ako obsah blogu pre firmu na umývanie áut.

Ak chcete vytvoriť kópiu zameranú na neanglicky hovoriace publikum, Copy.ai vám môže pomôcť vytvoriť kópiu vo viac ako 25 rôznych jazykoch.

Prémiová verzia Copy.ai začína na 35 dolároch mesačne.

Výhody:

 • Majú bezplatný plán, ktorý nevyžaduje žiadne informácie o kreditnej karte, čo znamená, že máte prístup ku všetkým funkciám bez toho, aby ste museli platiť cent.
 • Copy.ai obsahuje viac ako 90 nástrojov na kopírovanie, ktoré môžete použiť na vytvorenie dokonalej kópie.
 • Copy.ai možno použiť na generovanie kópie pre širokú škálu vecí, ako sú riadky s predmetom e-mailu, titulky na Instagrame, generátory textu CTA a ďalšie!
 • 24/7 živá podpora.

Zápory:

 • Niektorí ľudia sa sťažovali, že niektoré vety nie vždy dávajú zmysel pri vytváraní dlhého obsahu.

Kopírka

Kopírka je ďalší softvér na kopírovanie AI a alternatíva Copy.ai.

Ak sa stretávate so spisovateľským blokom alebo len potrebujete pre svoju kópiu iný uhol, Copysmith je potenciálny nástroj, ktorý vám môže pomôcť pri vytváraní obsahu.

Copysmith je dodávaný s 30 šablónami, ktoré môžete použiť pre rôzne prípady použitia, ako sú Facebook a Google Ads, popisy produktov Amazon, obrysy blogov, nápady na obsah a popisy videí YouTube.

Tento softvér na vytváranie textov sa integruje s viacerými službami, ako sú Google Ads, Shopify, Dokumenty Google, WooCommerce a ďalšie!

Copysmith začína na 19 dolároch mesačne.

Výhody:

 • 7-dňová neobmedzená bezplatná skúšobná verzia.
 • Môže sa integrovať priamo so službou Google Ads a spúšťať PPC kampane. Funkcia A/B test je užitočná najmä vtedy, ak chcete otestovať nadpisy a znenie reklamy.
 • K dispozícii je živý chat a e-mailová podpora.
 • Všetky plány umožňujú spoluprácu medzi členmi tímu.

Zápory:

 • V súčasnosti je ako jazyk na vytváranie obsahu k dispozícii iba angličtina.
 • Niektorí používatelia sa sťažovali, že to funguje lepšie pre krátky obsah ako pre dlhý obsah.

Jasper

Jasperpredtým známy ako Jarvis, je asistent písania AI a softvér na kopírovanie, ktorý možno použiť na vytváranie jedinečného a veľmi pútavého obsahu.

Čítať:  121 kúzelných nápadov s kúzelnými titulkami pre Instagram, ktoré v roku 2024 ohromia

Agentúry môžu použiť Jasper na písanie kópií pre zoznamy produktov, osnovy blogových príspevkov, úvody a závery blogových príspevkov, nadpisy reklám na Facebooku a ďalšie.

V skutočnosti je k dispozícii viac ako 50 rôznych šablón, z ktorých si môžete vybrať, vrátane kopírovania popisov a názvov videí YouTube.

To, čo robí Jaspera jedinečným pre ostatných asistentov písania AI, je to, že ho založili experti na copywriting, čo znamená, že Jasper má vo svojom jadre skvelé schopnosti písania.

Jasper má cenu 29 dolárov mesačne za 20 000 slov textu generovaného AI.

Výhody:

 • Jasper dokáže vytvoriť kópiu vo viac ako 25 rôznych jazykoch.
 • Prístup k živej podpore.
 • Jasper umožňuje tímom spolupracovať a riadiť projekty.

Zápory:

 • Náklady na používanie Jasperu môžu byť dosť drahé.
 • Jasper nemá žiadnu natívnu kontrolu plagiátov, namiesto toho sa integruje s Copyscape (online nástroj na detekciu plagiátov). Budete si však musieť predplatiť plán Copyscape za príplatok.
 • „Režim SEO“ je k dispozícii iba v pláne vyššej kategórie.

Rytr.me

Rytr je výkonný nástroj na písanie AI, ktorý možno použiť na písanie e-mailov, sociálnych reklám, reklám Google, kopírovania vstupnej stránky, SEO meta popisya viac!

Rytr sa môže pochváliť úžasnými recenziami s minimálne 4,7 hviezdičkami z 2 690 recenzií na TrustPilot, G2 a AppSumo dohromady. To samozrejme znamená, že túto aplikáciu na copywriting používajú a milujú mnohí jej zákazníci.

Tento softvér na vytváranie textov obsahuje viac ako 20 rôznych tónov hlasu, ktoré sú k dispozícii vo viac ako 30 jazykoch.

Pravdepodobne jedným z najlepších aspektov tohto nástroja je, že jeho bezplatný plán zahŕňa kontrolu plagiátov, až 5 000 znakov textu generovaného AI za mesiac a všetky ostatné funkcie platených plánov.

Prémia Ryter začína na 9 dolároch mesačne, čo z neho robí najlacnejší asistent písania AI na tomto zozname.

Výhody:

 • Bezplatný plán prichádza so všetkými prémiovými funkciami vrátane online kontroly plagiátov.

Zápory:

 • Cena závisí od počtu znakov, ktoré používate, takže ak plánujete písať dlhý obsah, Rytr môže byť dosť drahý.
 • Niektorí používatelia sa sťažovali, že kvalita kópie vygenerovanej AI potrebuje zlepšenie.

Airstory

Airstory je nástroj na copywriting, ktorý môžu autori a tímy agentúr použiť na spoluprácu a spoločnú prácu na projektoch.

Tento nástroj je zameraný na pomoc tímom od vytvárania nápadov na obsah až po publikovanie obsahu. Airstory si môžete takmer predstaviť ako nástroj na riadenie projektov špeciálne na produkciu obsahu blogu.

Rozšírenie prehliadača Chrome „Airstory Researcher“ umožňuje copywriterom ukladať zdroje výskumu, ktoré našli pri prehliadaní online.

Na Airstory je obzvlášť užitočné, že agentúry môžu publikovať schválené návrhy priamo na webových stránkach svojich klientov na WordPress.

Airstory začína na 25 $ mesačne a má bezplatnú skúšobnú verziu, ktorú môžete použiť na vyskúšanie jej funkčnosti.

Výhody:

 • Skúška zadarmo.
 • Na základnom pláne je k dispozícii neobmedzený počet spolupracovníkov.
 • Publikovanie priamo na WordPress cez plugin Airstory.
 • Zabudovaná kontrola pravopisu a gramatiky.
 • K dispozícii je mobilná aplikácia.

Zápory:

 • K dispozícii sú iba 2 platené plány, pričom medzi týmito dvoma plánmi je pomerne veľký skok v cene.

Gramaticky

Ak vytvárate obsah blogu, kópie webových stránok a obsah sociálnych médií, potom Gramaticky by určite mala byť súčasťou vášho softvéru na kopírovanie.

Grammarly je bezplatný online asistent písania, ktorý zaisťuje, že vaša kópia neobsahuje žiadne pravopisné, gramatické a interpunkčné chyby.

Nielen to, ale Grammarly tiež kontroluje nadmerne používané slová vo vetách a zabezpečuje, aby vaše vety neobsahovali žiadny pasívny rod.

Grammarly obsahuje úpravy obsahu v reálnom čase a návrhy s vysvetleniami, ako zlepšiť svoju kópiu.

Podobne ako niektoré nástroje na písanie textov AI, Grammarly môže tiež pomáhať textárom upraviť tón hlasu v závislosti od zamýšľaného publika.

Čítať:  Sprievodca sociálnym dôkazom pre začiatočníkov: Prečo na ňom záleží a ako ho používať – Marketing

Grammarly Premium začína na 12 dolároch mesačne.

Výhody:

 • K dispozícii je bezplatná verzia.
 • Rozšírenie Google Chrome, ktoré vám umožňuje upravovať kópiu na ľubovoľnej stránke.
 • Dodáva sa s kontrolou plagiátov.

Zápory:

 • Niekedy AI nerozumie tomu, čo sa snažíte povedať.
 • Ak nemáte prémiovú verziu, Grammarly posiela veľa upozornení v aplikácii, aby sa vás pokúsila zmeniť na platiaceho zákazníka.

Aplikácia Hemingway

The Aplikácia Hemingway je podobná gramatike v tom, že pomáha copywriterom písať vety, ktoré sú kratšie, výkonnejšie a ľahšie čitateľné.

Tento softvér na vytváranie textov poskytuje autorom živú spätnú väzbu o veciach, ktoré musia urobiť, aby zlepšili svoju kópiu.

Na rozdiel od všetkých nástrojov uvedených v tomto článku má aplikácia Hemingway verziu pre stolné počítače, ktorá nevyžaduje pripojenie k internetu.

Desktopová verzia tohto softvéru na copywriting stojí 19,99 USD, zatiaľ čo online verzia je zadarmo na používanie navždy.

Výhody:

 • Online verzia je zadarmo na používanie navždy.
 • Editor živého obsahu poskytuje okamžitú spätnú väzbu o tom, ako vytvoriť kópiu, ktorá je stručnejšia a výkonnejšia.
 • Agentúry môžu publikovať priamo na WordPress a Medium v ​​Hemingway Editore.

Zápory:

 • Nedokončuje hĺbkovú kontrolu gramatiky ako mnohé iné nástroje, ako napríklad Grammarly.

Coschedule Headline Analyzer

Ďalší nástroj na copywriting je nevyhnutný na analýzu vašich nadpisov a názvov stránok. The Coschedule Headline Analyzer analyzuje názov na základe metrík, ako je čitateľnosť, počet slov a znakov, sentiment, jasnosť, vyváženosť slov a typ nadpisu.

Bezplatné rozšírenie prehliadača Headline Studio vám dáva možnosť analyzovať nadpisy počas prehliadania webu a uložiť tie, ktoré sa vám páčia, pre inšpiráciu.

Tento nástroj je užitočný, pretože názvy stránok a nadpisy blogov sú nevyhnutné na vytvorenie dobrého prvého dojmu.

Tento nástroj sa dodáva s vlastnou vstavanou „bankou slov“, ktorá vám pomôže nájsť slová, ktoré okorenia vaše titulky.

Použitie nástroja Coschedule Headline Analyzer je bezplatné, ale bezplatná verzia má svoje obmedzenia. Napríklad s bezplatným plánom nezískate prístup k funkcii skóre SEO.

Najnižšie platený plán začína na 9 USD mesačne za 5 prémiových prehľadov za mesiac.

Výhody:

 • Headline Analyzer má pekné používateľské rozhranie.
 • Vstavaný tezaurus vám môže pomôcť nájsť synonymá a slová, ktoré môžu zvýšiť vaše skóre v nadpise.

Zápory:

 • Bezplatný plán vám poskytuje prístup iba k 3 prémiovým prehľadom za mesiac.
 • Hlavné skóre SEO je k dispozícii iba pri platených plánoch.

Vysloviteľné

Vysloviteľné je nástroj na copywriting pre copywriterov, ktorý im umožňuje jednoducho exportovať články blogu z Dokumentov Google do WordPress.

Tento nástroj môže pomôcť tímom agentúr ušetriť čas a zvýšiť produktivitu hromadným exportovaním hotových návrhov do WordPress jediným kliknutím.

Jednoducho pripojte svoj systém na správu obsahu a importujte všetok svoj obsah z Dokumentov Google. Wordable potom hromadne zverejní všetok obsah na vašom blogu WordPress alebo Medium pomocou všetkých prednastavených štýlov formátovania, ktoré ste zadali.

Wordable začína na 49 USD mesačne a pre veľkých vydavateľov dosahuje až 999 USD mesačne.

Výhody:

 • Tento nástroj môže pomôcť vašim tímom ušetriť veľa času stráveného nahrávaním obsahu na webové stránky klientov.
 • Wordable je možné použiť na viacerých webových stránkach WordPress, vďaka čomu je ideálny pre agentúry, ktoré potrebujú nahrávať obsah na viacero webových stránok.

Zápory:

 • Niektorí používatelia uviedli, že nástroj je „pokazený a zabugovaný“.

Záver

Týmto končíme náš zoznam softvéru a nástrojov na copywriting pre marketingové agentúry.

Vytvorenie kópie, ktorá zaujme vašu cieľovú skupinu, presviedča ju, aby konala, a umiestni sa v Google, je jednou z najdôležitejších činností, ktoré môže agentúra pre svojich klientov vykonať.

Agentúry môžu použiť nástroje na copywriting, o ktorých sme hovorili v tomto článku, aby im pomohli vytvárať, upravovať a publikovať obsah efektívnejšie a efektívnejšie vo veľkom rozsahu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE