10 najlepších miest, kde nájdete skvelé doplnky WordPress

Schopnosť jednoducho rozšíriť WordPress prostredníctvom obrovskej knižnice doplnkov je určite jednou z hlavných funkcií platformy. Potrebujete spôsob, ako zachytiť e-mailové adresy a pridať ich do zoznamu v MailChimp? Žiadny problém, existuje na to plugin. Potrebujete zlepšiť svoje SEO, ale neviete, ako začať? Je na to plugin. Potrebujete na svoj web pridať funkciu elektronického obchodu? Áno, aj na to existuje plugin. Ale keďže je k dispozícii viac ako 53 000 doplnkov, môže byť niekedy ťažké nájsť ten správny na vyriešenie vášho konkrétneho problému. Preto som zostavil zoznam desiatich najlepších miest, kde nájdete skvelé doplnky WordPress, spolu s niekoľkými tipmi, ako sa zbaviť neporiadku.

1. Adresár doplnkov WordPress

The Adresár doplnkov WordPress na WordPress.org je de facto centrálnym úložiskom pre všetky doplnky WordPress a je masívne. V čase písania tohto článku obsahuje viac ako 53 209 doplnkov a každý týždeň pribúdajú ďalšie. Všetky tu ponúkané doplnky sú bezplatné, hoci väčšina vývojárov ponúka aj platené verzie, ktoré poskytujú výkonnejšie funkcie.

Adresár doplnkov WordPress obsahuje skvelú funkciu vyhľadávania. K dispozícii je však toľko doplnkov, že aj dobre špecifikovaný dotaz môže priniesť stovky výsledkov. Napríklad nedávne vyhľadávanie doplnkov SEO viedlo k viac ako 3 000! Našťastie existuje niekoľko taktík, ktoré môžete použiť na urýchlenie vyhľadávania:

  • Najprv sa zamerajte na doplnky s najväčším počtom inštalácií a najvyšším hodnotením. Kombinácia väčšiny inštalácií a najvyšších hodnotení zaistí, že máte čo do činenia s doplnkami, ktoré boli dôkladne preverené inými používateľmi, a majú záznam o poskytovaní hodnoty pre týchto používateľov. Hodnotenia a počet inštalácií nájdete pod názvom doplnku vo výsledkoch vyhľadávania.
  • Použite značky na nájdenie ďalších doplnkov, ktoré by sa mohli hodiť. Keď nájdete doplnok, o ktorom si myslíte, že by mohol byť pre vás ten pravý, ale nie ste si istí, či je to najlepšia možnosť, jednoducho vyhľadajte značky doplnku (v pravom stĺpci tesne nad jeho hodnoteniami) a kliknutím na názvy značiek rýchlo vyhľadajte iné doplnky, ktoré by mohli byť vhodnejšie. Táto technika vám pomôže rýchlo sa zamerať na doplnky, ktoré sú pre vás najrelevantnejšie.
Čítať:  Zvýšenie angažovanosti pre členské stránky

Dodržiavanie týchto tipov vám určite pomôže urýchliť objavovanie užitočných doplnkov. S toľkými doplnkami na vyhľadávanie sa však stále môže zdať náročná úloha. Našťastie existuje množstvo ďalších skvelých adresárov, ktoré vám môžu pomôcť.

2. Tabuľka doplnkov

Tabuľka doplnkov nie je samostatným úložiskom doplnkov, ale skôr skutočne skvelým a jedinečným spôsobom navigácie v neporiadku adresára doplnkov WordPress. Táto tabuľka poskytuje zoznam najpopulárnejších doplnkov (podľa aktívnych inštalácií) a zobrazuje ich vo forme periodickej tabuľky. Kliknutím na „prvok“ v tabuľke sa vám zobrazí popis pluginu. Dostanete tiež odkaz na jeho záznam v adresári doplnkov WordPress. Tam si môžete pred stiahnutím skontrolovať hodnotenia a recenzie.

3. Automatické doplnky

Jednou zo skvelých funkcií adresára doplnkov WordPress je možnosť vyhľadávať doplnky podľa vývojára. A jeden vývojár, ktorého vám vrelo odporúčam pozrieť, je Automatické.

Automattic je spoločnosť za WordPress.com. Je to tiež jeden z najplodnejších vývojárov doplnkov v ekosystéme s viac ako 70 doplnkami. Patria sem obľúbené doplnky ako WooCommerce (ktorý pridáva na vašu stránku WordPress funkčnosť elektronického obchodu) a JetPack (ktorý ponúka prístup k profesionálne navrhnutým témam, CDN, zálohám stránok, bezpečnostným nástrojom, marketingovým nástrojom a ďalším). Automattic má tendenciu vyvíjať doplnky, ktoré poskytujú základné funkcie takmer každému webu WordPress. Preto vám odporúčam, aby ste si skôr než neskôr pozreli ich stránku doplnkov.

4. CodeCanyon

CodeCanyon je trh s kódmi, kde môžete predávať a kupovať všetky typy softvéru pre celý rad programovacích jazykov a rámcov. Je to tiež jeden z najväčších úložísk prémiových platených doplnkov s viac ako 6 100 doplnkami vo svojom inventári. Envato Market, spoločnosť stojaca za CodeCanyon, ponúka aj rad produktov pre digitálnych dizajnérov, vrátane fotografií, zvuku, videa a ďalších. CodeCanyon ponúka niektoré sofistikované možnosti vyhľadávania, ktoré vám pomôžu orientovať sa v ich inventári doplnkov. Patria sem filtrovanie značiek, filtrovanie cien, filtrovanie hodnotení, vyhľadávanie kľúčových slov a triedenie.

Čítať:  Ako zmeniť písmo vo WordPress pomocou MW Font Changer

5. Google

Google je skvelý spôsob, ako nájsť zdroje, ktoré vám pomôžu zdokonaliť sa v správnom doplnku pre váš web WordPress. Hoci akékoľvek vyhľadávanie pluginov rýchlo ukáže niektoré možnosti, skutočná hodnota Google je v nájdení článkov, v ktorých autori už pre vás pripravili zoznam potenciálnych doplnkov. Tieto články zvyčajne obsahujú aj cenné poznatky a základné informácie, ktoré by ste mali zohľadniť pri výbere. Slovo pre múdrych však: Prosím, nezabudnite zvážiť autora a/alebo spoločnosť, ktorá článok publikuje. Je jednotlivec alebo organizácia nejakým spôsobom kvalifikovaná? Existuje potenciálny konflikt záujmov, ktorý by ste mali zohľadniť pri zvažovaní ich odporúčaní? Ak tak urobíte, pomôže vám to zabezpečiť, aby ste do svojho rozhodovacieho procesu zahrnuli tie najlepšie návrhy.

6. WPMUDEV

wpmudev je vývojár tém a doplnkov WordPress, ktorý má jedinečný prístup k tomu, ako ponúka svoje produkty. Používatelia platia mesačný poplatok za predplatné vo výške 49 USD a získajú prístup ku všetkým produktom wpmudev, ktoré si môžu nainštalovať na neobmedzený počet webových stránok. wpmudev ponúka viac ako 120 doplnkov od správcov reklám cez bezpečnostné doplnky až po doplnky na presmerovanie a mnohé z nich sú navrhnuté špeciálne pre inštalácie WordPress Multisite. Predplatné wpmudev navyše zahŕňa prístup k The Hub, nástroju na správu, ktorý vám umožní spravovať všetky vaše stránky WordPress z jedinej konzoly, a The Academy, knižnici výukového softvéru, ktorá ponúka lekcie vývoja WordPress, vývoj Javascriptu a ďalšie.

Čítať:  Ako nainštalovať Laminas na DreamHost

7. CreativeMinds

CreativeMinds je ďalší vývojár doplnkov WordPress, ktorý ponúka pôsobivú škálu doplnkov WordPress. Zatiaľ čo väčšina vývojárov doplnkov WordPress ponúka iba niekoľko doplnkov, CreativeMinds ponúka takmer 100 doplnkov, od doplnkov pre fóra, cez mapovacie doplnky až po bezpečnostné doplnky a oveľa viac. Ich pluginy môžete filtrovať podľa typu produktu a kategórie produktu. Môžete tiež zadať svoje vlastné filtre vyhľadávania.

8. WPD

WPD účtuje sa ako „neoficiálny“ adresár doplnkov WordPress a ponúka spravovaný zoznam viac ako 2 300 doplnkov. Používateľské rozhranie WPD je ľahko navigovateľné a doplnky sú usporiadané podľa kategórií a značiek. Ponúka tiež výkonnú funkciu vyhľadávania, ktorá vám umožňuje vyhľadávať podľa názvu doplnku alebo značiek.

Jedna z vecí, ktoré sa mi na WPD najviac páčia, je to, aké intuitívne a rýchle je dostať sa k doplnkom, ktoré potrebujete. Napríklad priamo na domovskej stránke WPD nájdete zoznam kategórií. Každá kategória má ponuku akordeónu, ktorá sa rozbalí a zobrazí zoznam značiek založených na funkciách v rámci kategórie. Kliknutím na značku sa dostanete priamo do zoznamu doplnkov, ktoré túto funkciu ponúkajú.

9. WPExplorer.com

WPExplorer.com ponúka spravovaný online adresár s viac ako 240 zásuvnými modulmi, od zásuvných modulov pre formuláre cez sociálne zásuvné moduly až po zásuvné moduly pre krátke kódy. Jeho najväčšou kategóriou je elektronický obchod s viac ako 30 doplnkami, ktoré rozširujú funkčnosť WooCommerce. WPExplorer.com má tiež dosť aktívny blog, kde kontrolujú témy, doplnky a ďalšie.

10. GitHub

GitHub je online úložisko kódu a platforma na spoluprácu so softvérom, ktorú mnohí vývojári WordPress používajú na ukladanie zdrojového kódu svojich doplnkov. Pluginy si môžete stiahnuť priamo z GitHubu a nahrať a nainštalovať ich rovnako ako ktorýkoľvek iný plugin. Výhodou GitHubu je, že niekedy môžete nájsť nové alebo špeciálne doplnky, nie v adresári doplnkov WordPress. Tieto poskytujú špecifickú funkciu, ktorú potrebujete.

Čítať:  10 najlepších doplnkov sociálnych médií pre WordPress

Používanie GitHubu má však aj nevýhody. Ak chcete zabezpečiť, aby vaše doplnky zostali aktuálne, môže to vyžadovať trochu úsilia navyše. Musíte byť tiež opatrní pri sťahovaní. Je to preto, že tu uvedené doplnky neboli posúdené podľa minimálnych štandardov kódovania ani neboli široko testované na kompatibilitu, ako sú doplnky v adresári doplnkov WordPress. Ak sa rozhodnete používať GitHub, uistite sa, že ste prijali určité opatrenia. Dôkladne preverte vývojára a najskôr otestujte doplnok na vývojovom alebo skúšobnom webe. Čo ma privádza k môjmu poslednému tipu pre vás.

Jeden tip na záver – otestujte si pred nákupom

Skôr ako sa rozhodnete pre akýkoľvek nový doplnok, navrhujem, aby ste zostavili užší zoznam kandidátov. Otestujte ich na neprodukčnej verzii vášho webu. Budete sa chcieť uistiť, že doplnky dokážu robiť to, čo potrebujete, bez konfliktov alebo spôsobovania akýchkoľvek iných problémov pre váš web WordPress. Odporúčam vám nainštalovať Doplnok Debug Bar na vašej testovacej lokalite, aby ste pomohli identifikovať problémy. Ponúka všetky druhy užitočných informácií, ktoré vám môžu pomôcť pri odstraňovaní chýb, a máte k nim prístup priamo z panela správcu WordPress.

Dúfam, že vám tento zoznam zdrojov pomohol. Mali by ste mať všetko, čo potrebujete, aby ste našli ten správny doplnok pre váš web WordPress.

Keď už hovoríme o doplnkoch, vedeli ste, že spravovaný hosting WordPress od Hostinger prichádza s niekoľkými skvelými doplnkami bez dodatočných nákladov, ktoré vám pomôžu doplniť váš web WordPress? Od automatickej kompresie obrázkov až po inteligentné aktualizácie a Solid Central, Hostinger robí správu vášho webu WordPress tak jednoduchou, ako len môže byť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE