10 najlepších praktík webového dizajnu na vytvorenie interakcie – webinár

Webdizajn je dôležitým prvkom pri vytváraní webu. Môže to ovplyvniť, či niekto opustí obsah alebo ho preskúma. A v tomto webinári vám náš hosťujúci rečník, Lee Levy, ukáže najlepšie postupy dizajnu, aby ste zaujali vaše publikum.

V niektorých prípadoch môžu najjednoduchšie zmeny znamenať veľký rozdiel pre udržanie publika.

Majte na pamäti, že každý moment, keď potenciálny zákazník alebo klient nie je na vašej webovej stránke, je to ďalšia chvíľa, keď je na webovej stránke niekoho iného.

V tomto videu Lee poskytuje štatistiky týkajúce sa toho, ako ľudia v priemere interagujú s webovými stránkami. Toto je dôležitý prvok, ktorý treba zvážiť, pretože máte len toľko času, aby ste upútali pozornosť návštevníka.

Preto je dôležité používať osvedčené postupy webdizajnu.

Veci, ktoré musíte ukázať

Keď hovoríme o „webovom dizajne“, ide ďalej než len o to, ako sa zobrazuje v prehliadači. Zatiaľ čo rozloženie a farebná schéma sú dôležitými aspektmi, ktoré je potrebné zvážiť, je to tiež o funkčnosti.

To zahŕňa prvky, ktoré na prvý pohľad ukazujú, kto ste a čo robí vaša firma. V tomto videu sa Lee venuje dôležitosti týchto prvkov a tomu, ako ovplyvnia to, ako ľudia vnímajú váš web.

Výkonnosť stránky

Výkon vášho webu je nesmierne dôležitý pre prilákanie a udržanie publika. Veci, ako je rýchlosť webových stránok, môžu ľuďom umožniť interakciu s obsahom a zároveň potešiť algoritmus Google.

Čítať:  Prečo by ste mali používať WordPress pre svoje portfóliové webové stránky?

Google totiž pri určovaní pozícií vo vyhľadávaní kladie veľký dôraz na rýchlosť stránky.

Lee preberá dôležité štatistiky o tom, prečo je rýchlosť mimoriadne dôležitým aspektom webového dizajnu. Toto je okrem toho, že rozoberáme niektoré bežné veci, ktoré spôsobujú pomalý chod webu.

Najlepšie na tom je, že mnohé z týchto vecí sa dajú pomerne rýchlo zmeniť.

Ak potrebujete pomoc s testovaním rýchlosti svojho webu, Lee vám ukáže niekoľko nástrojov, ktoré sú neuveriteľne populárne a presné. V skutočnosti sme ich spomenuli v mnohých našich vlastných príspevkoch a tutoriáloch.

Keďže ich použitie je bezplatné, môžete okamžite začať testovať bez toho, aby ste stratili čokoľvek okrem minúty alebo dvoch času.

Testovanie je len súčasťou zlepšovania výkonnosti webových stránok. Budete musieť podniknúť kroky na vyriešenie problémov, na ktoré narazíte. V tomto videu Lee vysvetľuje doplnky na ukladanie do vyrovnávacej pamäte a ako pomáhajú, ako aj minimalizovať neporiadok na stránke.

Farebná schéma

Vizuálna príťažlivosť vašej stránky bude znamenať rozdiel v tom, že návštevníkov zaujme a vracajú sa viac. To znamená, že pri vytváraní správnej farebnej schémy je zahrnutá trochu psychológie farieb.

V tomto webinári sa Lee venuje tomu, ako múdro vyberať farby a čo musíte zvážiť pri výbere a prispôsobovaní témy.

To zahŕňa typ „emócie“, z ktorej chcete čerpať, keď ľudia vidia vaše stránky.

Dobrá farebná schéma je dôvodom, prečo sa veľa vývojárov spolieha na palety. Môžu vám pomôcť nastaviť tón vášho obsahu a zároveň upozorniť na rôzne prvky.

Čítať:  10 najlepších výkonných kreatívnych agentúr, s ktorými je možné pracovať (edícia 2024)

Nezabudnite na písma

Typografia vášho obsahu výrazne pomáha ľuďom posúvať sa po stránke nadol. Ak je príliš malý alebo splýva s pozadím, váš text sa stáva príliš ťažko čitateľným. To často vedie k tomu, že ľudia web opustia a už sa nevrátia.

V skutočnosti vás jeden z „problémových“ kódov spoločnosti Google bude informovať o oboch týchto faktoroch, keď jeho robot prehľadáva vašu webovú stránku.

Písmo, ktoré je príliš malé na čítanie, je problematické najmä pre používateľov mobilných zariadení.

V tomto videu Lee ukazuje rôzne typy písiem, ako by ste ich mali používať a aké farby fungujú najlepšie.

Existuje veľa prvkov webového dizajnu

Vyššie uvedené je len malý zlomok vecí, ktoré sa dozviete v tomto webinári. Nezabudnite si pozrieť vyššie uvedené video, kde Lee preberá niektoré z najdôležitejších prvkov dobrého webového dizajnu.

Koniec koncov, vaša webová stránka je v podstate úvodom k tomu, kto ste. Niečo, čo je náhodné a zle navrhnuté, by mohlo potenciálnych zákazníkov, predplatiteľov, fanúšikov a podporovateľov ľahko odvrátiť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Uistite sa, že poskytujete najlepší možný virtuálny prvý dojem.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE