10 najlepších rozšírení pre Chrome na rok 2024

Edgar Cervantes / Android Authority

Prehliadač Google Chrome má k dispozícii doslova tisíce rozšírení, ktoré dokážu všetko od blokovania reklám až po zvýšenie vašej produktivity. Ide o softvérové ​​programy, ktoré pridávajú nové funkcie alebo funkcie do vášho prehliadača Chrome. Obvykle sú zadarmo a ľahko dostupné v Internetovom obchode Chrome. Či už ste skúsený používateľ Chromebooku, alebo s prehliadačom ešte len začínate, spísali sme 10 najlepších aktuálne dostupných rozšírení pre Chrome.

Čo robí rozšírenie jedným z najlepších, je veľmi subjektívne. Prevažná väčšina rozšírení je špecifická pre určité úlohy – väčšina používateľov by ich nepotrebovala, ale niektorí ľudia by takmer výhradne používali špecializované rozšírenie. Všetko je o osobných preferenciách a potrebách. Mám napríklad pol tucta rozšírenia, ktoré sa týkajú konkrétne mojej role v , ale je nepravdepodobné, že by vám výrazne zlepšili život. Podobne je rozšírenie Google Translate jedným z najpoužívanejších, ale hlavne ľuďmi, ktorí potrebujú často prekladať medzi jazykmi.

Zostali sme pri niektorých najobľúbenejších rozšíreniach pre Chrome, ktoré majú širokú príťažlivosť, takže je nepravdepodobné, že v tomto zozname nenájdete niečo, čo nebude nejakým spôsobom dopĺňať vašu internetovú aktivitu. Tiež si všimnete, že na zozname nie sú žiadne rozšírenia AI, aspoň zatiaľ. Už existuje rozšírenie AI pre takmer čokoľvek, takže ak by sme jedno zahrnuli, museli by sme ich pridať všetky. Ak máte sklon vyhľadať pomoc AI, nebudete mať problém ich nájsť.

Najlepšie rozšírenie pre Chrome

Bitwarden

Andy Walker / Android Authority

Na trhu je niekoľko dobrých správcov hesiel, ale Bitwarden môže byť jednoducho náš obľúbený. Nie je na škodu, že má aj vysoko hodnotené rozšírenie pre Chrome. Na rozdiel od niektorých svojich konkurentov na najvyššej úrovni nebol Bitwarden nikdy hacknutý, a zatiaľ čo Chrome prichádza s vlastnou možnosťou ukladania hesiel, Bitwarden má rad pokročilých funkcií.

Čítať:  10 osvedčených postupov pre bezpečnosť elektronického obchodu

Pridanie rozšírenia pre Chrome je jedným z najrýchlejších spôsobov prístupu k Bitwardenu, keď je potrebné jedno z vašich hesiel. Bezplatná úroveň Bitwardenu je pre váš účet použiteľná na neobmedzenom počte zariadení, takže ako možnosť zabezpečenia je to bez debát.

Ghostery

Ako rozšírenie pre Chrome je k dispozícii množstvo najlepších blokátorov reklám, ale z osobnej skúsenosti sme si vybrali Ghostery. Používam ho už roky a páči sa mi, ako oveľa čistejšie mi spríjemňuje prezeranie a zároveň uľahčuje zobrazovanie určitých prvkov prostredníctvom intuitívneho rozhrania rozšírenia. Blokuje reklamy, sledovače a ďalšie prvky narúšajúce súkromie z domén tretích strán na webových stránkach a tiež poskytuje informácie o blokovaných sledovačoch, takže môžete vidieť, aké dáta sa o vás zhromažďujú, a prijímať informované rozhodnutia o vašom súkromí.

Gramaticky

Verte mi – akonáhle si zvyknete na inštaláciu rozšírenia Grammarly Chrome, nebudete veriť, že existovali doby, kedy ste bez neho boli. Kontrola pravopisu a gramatiky jemne zvýrazní všetky chyby, ktoré ste urobili, alebo spôsoby, ako sa dá váš text vylepšiť. Od profesionálneho písania, ako je tento článok, po odpaľovaní e-mailov vo vašej kancelárskej práci, vaša próza bude presná a usporiadaná. To je v bezplatnej verzii, ale predplatné Grammarly Premium tiež ponúka generatívnu technológiu AI a pokročilé odporúčania pre veci, ako je tón, zrozumiteľnosť a slovná zásoba. Je to vlastne zdôraznenie toho, ako som mohol tú poslednú vetu formulovať lepšie, keď píšem túto, ale je to môj sluha, nie môj pán.

Temná čítačka

Všetky najlepšie webové stránky majú tmavý režim, čo potvrdí prepínač v pravom hornom rohu obrazovky na ktorejkoľvek stránke. Túto možnosť ale zatiaľ nemajú všetky weby a Dark Reader to opravuje. Populárne rozšírenie pre Chrome premieňa svetlé webové stránky na tmavé témy a poskytuje čitateľovi pohodlnú a vizuálne príjemnú alternatívu pri prehliadaní. Toto rozšírenie tiež umožňuje používateľom upraviť jas, kontrast, stupne šedi a ďalšie nastavenia podľa ich preferencií a existujú možnosti ignorovať konkrétne webové stránky alebo použiť tmavý režim iba na určité webové stránky.

Čítať:  15 najlepších stránok pre platené výskumné štúdie

Vrecko

Máte niekedy pocit, že si musíte ukladať do záložiek veľa zdrojov alebo vytvárať zoznamy adries URL obsahujúcich zaujímavé informácie, ktoré ste nemali čas vstrebať? Rozšírenie Pocket Chrome predstavuje jednoduchý a pohodlný spôsob zachytávania článkov, videí alebo iného obsahu, na ktorý narazíte na webe. Kliknutím na jednu z troch rýchlych skratiek, keď nájdete stránku, ktorá vás zaujíma, Pocket zhromaždí zdroj a uloží ho pre vás, pripravený na prístup z akéhokoľvek vášho zariadenia, až budete mať neskôr trochu času. Spravovaný obsah môžete ľahko označovať, organizovať a prehľadávať a Pocket vám dokonca môže pomôcť objaviť nové príbehy, ktoré by vás mohli zaujímať na základe toho, čo ste si uložili.

Tkáčsky stav

Loom som použil tento rok prvýkrát a je to zmena hry. Umožňuje vám zachytiť obrazovku, webovú kameru alebo oboje súčasne spolu so zvukovým rozprávaním a vytvárať videá. Môj bol pre trochu suchý účel, ale mohol som si nahrať, ako robím technický proces na ploche a zároveň vysvetľujem, čo robím.

Rozšírenie znamená, že môžete začať nahrávať niekoľkými kliknutiami, a Loom ponúka rôzne možnosti prispôsobenia vašich videí, vrátane nastaviteľných veľkostí kamery, nastavenia mikrofónu a kvality videa. Akonáhle nahráte svoje video, Loom ponúka množstvo možností zdieľania, ako je vygenerovanie jedinečného odkazu alebo jeho priame vloženie do e-mailov, dokumentov alebo webových stránok. Loom vám tiež umožňuje sťahovať videá a ukladať ich lokálne. Pokiaľ potrebujete zaznamenať prezentáciu, tutoriál alebo problém so zákazníckou podporou, je to naozaj praktické rozšírenie, ktoré môžete pridať do svojho prehliadača.

Momentum

Momentum premení každú novú kartu na personalizovaný riadiaci panel s inšpiratívnymi citátmi a pozadím, rovnako ako pripomenutiami úloh a ďalšími nástrojmi produktivity, ktoré vám pomôžu udržať pozornosť. Priamo zo stránky na novej karte si môžete vytvoriť zoznam úloh, nastaviť denné ciele a sledovať svoj pokrok. Poskytuje aj vstavaný widget počasia, ktorý zobrazuje aktuálne počasie a predpovede pre vašu polohu. Obrázky na pozadí si môžete prispôsobiť svojimi vlastnými fotografiami alebo si vybrať z vybranej kolekcie a tiež si môžete prispôsobiť rozvrhnutie, písmo a farby riadiaceho panelu, aby ste vytvorili vizuálne príťažlivý a personalizovaný zážitok.

Čítať:  Ako je pre SEO dôležitý atribút Target v odkaze?

OneTab

Som obsedantne organizovaný človek, takže vidieť niekoho so 40 otvorenými kartami v Chrome stačí na vyvolanie miernej úzkosti. Odporučil by som im rozšírenie OneTab pre Chrome, ktoré vám umožnia jediným kliknutím zredukovať všetky vaše otvorené karty na čistý zoznam. Potom ich môžete obnoviť buď všetky naraz, alebo jeden po druhom, ako potrebujete.

Nielen, že to výrazne zníži neporiadok vo vašom prehliadači, ale aj to môže uvoľniť obrovské množstvo pamäte vo vašom notebooku alebo PC. Niektorí ľudia predpokladajú, že prehliadanie webu nezaberie veľa pamäte, ale zisťujú, že sa môže stať pomalým zážitkom. Pravdepodobne máte otvorených príliš veľa kariet a OneTab ponúka riešenie. Súkromie vášho zoznamu kariet je tiež zaistené, aj keď sa môžete rozhodnúť, či ich chcete zdieľať.

StayFocusd

Všetci sme vinní trochou prokrastinácie, keď máme robiť niečo produktívne. StayFocusd je navrhnutý tak, aby nás udržoval na správnej ceste nastavením konkrétnych limitov a obmedzení pre vaše aktivity pri prezeraní. Môžete vytvárať personalizované bloky a časové limity pre webové stránky, ktoré majú tendenciu spotrebúvať váš čas a pozornosť. Po dosiahnutí časového limitu vám StayFocusd zabráni v prístupe k týmto webovým stránkam, čím účinne obmedzí prokrastináciu a podporí produktivitu. Môžete si dokonca naplánovať obdobie dňa, kedy by mali byť niektoré webové stránky úplne mimo prevádzky, ako je zabránenie prístupu k Instagramu počas pracovnej doby. Zahŕňa tiež možnosť Nuclear Option, ktorá vám umožňuje zablokovať všetky webové stránky, okrem tých na vami určenom zozname povolených, na určitú dobu.

Čítať:  Ako predávať na Facebooku: Rýchle tipy na zvýšenie predaja

Miláčik

Naše posledné rozšírenie je darčekom pre nakupujúcich. Rozšírenie Honey aktívne vyhľadáva na webe platné kódy kupónov a zľavy, keď nakupujete na podporovaných weboch. Jednoduchým kliknutím na tlačidlo 'Použiť kupóny' počas platenia Honey automaticky otestuje a použije najlepšie kupónové kódy dostupné pre váš nákup. To eliminuje problémy s ručným vyhľadávaním kódov a zaisťuje, že nikdy neprídete o potenciálne úspory. Zoznam podporovaných stránok je rozsiahly a zahŕňa mnoho z najväčších maloobchodníkov. Rozšírenie ponúka aj užitočnú funkciu s názvom Droplist, ktorá umožňuje sledovať cenovú históriu konkrétnych položiek. Môžete nastaviť upozornenie na cenu a dostávať upozornenie, keď cena klesne, čo vám pomôže robiť informované rozhodnutia o nákupe a získať najlepšie ponuky.

Toto sú naše aktuálne obľúbené rozšírenia, ale tento zoznam budeme pravidelne aktualizovať. Pokiaľ vám návrhy boli užitočné, mohol by vás tiež zaujímať náš zoznam 10 najlepších príznakov Chrome, kde tiež zistíte, čo je príznak Chrome!

Najčastejšie otázky

Sú rozšírenia pre Chrome bezpečné?

Rozšírenia pre Chrome sú bezpečné, ak používate rovnakú starostlivosť, akú venujete všetkej svojej online aktivite. Držte sa sťahovanie rozšírenia z dôveryhodných zdrojov, ako je oficiálny internetový obchod Chrome, a preskúmajte povesť vývojárov. Pred inštaláciou by ste si mali prečítať užívateľské recenzie a skontrolovať hodnotenie. Nezabudnite skontrolovať oprávnenia požadované rozšírením a udeliť iba potrebný prístup. Udržujte rozšírenia aktualizované pre najnovšie bezpečnostné opravy.

Fungujú rozšírenie pre Chrome na mobile?

Nefungujú v prehliadači Chrome, ale môžete použiť rozšírenie v prehliadači založenom na Chrome. Máme tu kompletného sprievodcu témou.

Kde sú uložené rozšírenia Chrome?

Rozšírenia Chrome sú uložené v konkrétnom adresári v systéme súborov vášho počítača. V systéme Windows sú v predvolenom nastavení uložené v C:UsersAppDataLocalGoogleChromeUser DataDefaultExtensions, ale je užívateľské meno, s ktorým ste prihlásení do Windows.

Môžete exportovať rozšírenie Chrome?

Rozšírenie Chrome môžete exportovať ako súbory CRX, ale musíte v prehliadači Chrome povoliť režim vývojárov a potom rozšírenie zabaliť do súboru CRX.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE