10 najlepších SEO agentúr pre SaaS [Updated]

Podniky SaaS sú jedinečné pre iné typy podnikov v tom, že vyžadujú špecializované zručnosti na rast a rozšírenie. Podniky využívajúce SaaS vyžadujú jedinečný prístup k SEO, pretože je to často marketingový kanál s najvyššou konverziou pre softvérové ​​spoločnosti.

V dôsledku toho zakladatelia musia byť schopní nájsť najlepšie agentúry SEO pre svoje spoločnosti SaaS. V tomto článku sa podelíme o zoznam najlepších agentúr SEO pre SaaS a podelíme sa o niektoré poznatky o dôležitosti SEO pre tieto podniky.

Funguje SEO pre firmy SaaS?

Ako nový zakladateľ SaaS sa možno pýtate, aký je najlepší marketingový kanál na propagáciu a rozvoj vášho podnikania.

Faktom je, že SEO je mimoriadne dôležitý a výkonný marketingový kanál pre podniky SaaS a môže viesť k pôsobivým výsledkom.

Zdroj obrázka: Pozemok pre vyhľadávače

napr. jedna spoločnosť SaaS dokázal zvýšiť organických potenciálnych zákazníkov o 329 % a organickú návštevnosť o 721 % vďaka použitiu SEO ako marketingového kanála.

Ďalší prípadová štúdia odhaľuje, ako agentúra SEO dokázala zvýšiť hodnotenie kľúčových slov o 147 % pre jedného zo svojich klientov SaaS.

Ďalším dôvodom, prečo je SEO taký efektívny marketingový kanál, je to, že je veľmi nákladovo efektívne. Na rozdiel od PPC alebo plateného marketingu na sociálnych sieťach vaša návštevnosť a v konečnom dôsledku konverzie po skončení kampane neklesnú.

Ak si vaša firma SaaS dokáže udržať svoje hodnotenie pre relevantné vyhľadávacie dopyty, na vašu webovú lokalitu budú prichádzať noví zákazníci, kým budú relevantné webové stránky prístupné.

Takže áno, SEO funguje pre podniky SaaS.

Čo je agentúra SaaS SEO?

Agentúra SaaS SEO je marketingová agentúra, ktorá sa špecializuje na pomoc značkám a spoločnostiam typu Software-as-a-Service (SaaS) pri zvyšovaní výkonnosti ich marketingu vo vyhľadávačoch.

Čítať:  WordPress Gutenberg 11.2 vydaný s novými funkciami a opravami chýb

To znamená zlepšenie hodnotenia vo vyhľadávačoch, opravu chýb na stránke, zlepšenie profilu spätných odkazov domény, zvýšenie návštevnosti webových stránok atď.

Spoločné SEO služby pre firmy SaaS

Medzi najbežnejšie služby SEO, ktoré agentúry poskytujú, patria:

 • Optimalizácia na stránke
 • Budovanie odkazov
 • Tvorba obsahu/obsahový marketing
 • Technické SEO
 • Výskum kľúčových slov

Možno sa čudujete, prečo je na tomto zozname „tvorba obsahu“. Hoci obsah priamo nesúvisí s optimalizáciou pre vyhľadávače, zohráva zásadnú úlohu pri získavaní nových používateľov a budovaní pozície vo vyhľadávačoch.

SEO agentúry zvyčajne vytvoria relevantný obsah s internými odkazmi na najdôležitejšie produktové stránky. Potom vytvoria odkazy na tieto obsahové stránky s cieľom odovzdať hodnotu odkazu prepojeným produktovým stránkam.

Prečo si najať SEO agentúru pre svoje podnikanie v oblasti SaaS?

Existujú dva hlavné dôvody, prečo si firma SaaS bude chcieť najať SEO agentúru:

 • Najatím SEO agentúry môže podnik SaaS získať odbornú pomoc pri získavaní vyšších hodnotení vo vyhľadávačoch. Ak začínate a nemáte interného SEO profesionála alebo celý marketingový tím, potom môže SEO agentúra pôsobiť ako interný SEO konzultant pre vašu spoločnosť SaaS.
 • Budete môcť využiť ich poznatky a predchádzajúce skúsenosti s rastom značiek SaaS. Pretože získate okamžitý prístup k najlepším SEO talentom, pravdepodobne skončíte rastom oveľa rýchlejšie, ako keby ste sa pokúšali robiť SEO sami.

Najlepšie SEO agentúry pre firmy SaaS

Zhromaždili sme zoznam najlepších SEO agentúr pre firmy SaaS. Agentúry v tomto zozname boli preverené na základe ich schopnosti hodnotiť cieľové kľúčové slová, ako napríklad „agentúra saas seo“, „marketingová agentúra saas“ atď.

Skale

Prvá agentúra SaaS pre SaaS na našom zozname je Skale – agentúra zaoberajúca sa SEO a linkbuildingom. Ich cieľom číslo jedna je „Premeňte svoj SEO kanál na stroj na rast a výrazne zvýšte svoje MRR.

Medzi ich predchádzajúcich a súčasných klientov patria známe značky ako Hubspot, Piktochart, G2, Slite a ďalšie.

Skale ponúka tri základné služby:

Čítať:  11 najlepších nástrojov na správu sociálnych médií v roku 2024 pre vek AI

 • SEO poradenstvo: táto ponuka služieb zahŕňa vedenie vášho tímu SEO pri škálovaní vašich výsledkov a výkonu SEO.
 • Správa SEO: Skale prevezme plnú kontrolu a zodpovednosť za celý váš marketingový kanál a stratégie SEO. Táto služba zahŕňa prieskum kľúčových slov, optimalizáciu na stránke, technické SEO audity a vytváranie odkazov.
 • Budovanie odkazov: vytváranie kampaní na vytváranie odkazov na zabezpečenie kvalitných odkazov. Táto ponuka služieb zahŕňa aj vytváranie skvelého obsahu na vytváranie odkazov.

Jednoduchý tiger

Ďalšia agentúra SEO pre SaaS sídli na Floride v Spojených štátoch. Jednoduchý tiger je SEO SaaS marketingová agentúra, ktorá ponúka všetky služby, ktoré by ste od agentúry SaaS SEO očakávali. To zahŕňa prieskum kľúčových slov, technickú optimalizáciu, marketing obsahu a vytváranie odkazov.

Simple Tiger nielenže ponúka tieto základné SEO služby, ale má aj interný tím, ktorý dokáže vytvárať a spravovať PPC kampane pre SaaS.

Simple Tiger spolupracoval a pomáhal veľkým menám v odvetví SaaS, vrátane Segment, JotForm, BidSketch, ContractWorks a Bitly.

Accelerate Agency

Táto ďalšia agentúra bola v odvetví SEO ešte predtým, ako sa do obrazu dostal Google. Accelerate Agency využíva kombináciu ľudskej odbornosti a umelej inteligencie na vytvorenie kompletných marketingových stratégií pre vyhľadávače.

Medzi služby, ktoré Accelerate Agency ponúka, patria:

 • Technické SEO
 • SEO na mieste
 • Obsahový marketing
 • Rozsiahly dosah a budovanie odkazov

Accelerate Agency pomohla spoločnostiam SaaS ako RingCentral, PandaDoc, Brightpearl a mnohým ďalším známym spoločnostiam.

Táto agentúra tiež získala viacero ocenení vrátane víťazstva v súťaži US Agency Awards 2022.

Smernicové poradenstvo

Ďalšou SEO agentúrou na našom zozname je agentúra výkonnostného marketingu, ktorá sa môže pochváliť priemerným hodnotením 4,8 z 5 na Clutch. Smernicové poradenstvo ponúka širokú škálu služieb pre B2B SaaS spoločnosti, tieto služby zahŕňajú:

 • SEO
 • Platený marketing
 • Video marketing
 • Dizajn
 • Marketingová stratégia

So šiestimi kanceláriami rozmiestnenými v štyroch rôznych krajinách je Direktiva Consulting skutočne globálnym tímom. Pomohli spoločnostiam ako Sumo Logic, Sendoso, ZoomInfo a mnohým ďalším pomôcť zvýšiť ich mesačné registrácie, organickú návštevnosť a ďalšie kľúčové ukazovatele výkonu SaaS.

Čítať:  11 osvedčených najlepších postupov pre vstupnú stránku SEO, ktoré vám pomôžu vyhrať v roku 2024

Embarque

Embarque je prémiová SaaS SEO agentúra, ktorá spolupracovala so spoločnosťami ako MailJet, Buy me a coffee, EmailOctopus a mnohými ďalšími.

Táto agentúra sa špecializuje na marketing obsahu SEO pre spoločnosti SaaS a v dôsledku toho ponúka nasledujúce služby:

 • SEO prieskum kľúčových slov
 • Opätovné publikovanie obsahu
 • SEO blogové príspevky
 • Budovanie odkazov
 • SEO vstupné stránky a copywriting
 • SEO audity obsahu

Ak si chcete najať marketingovú agentúru pre obsah SEO pre vašu spoločnosť SaaS, potom by vám spoločnosť Embarque mala vytvoriť zoznam 5 najlepších možností.

Ak sa pozriete na ich profil Clutch, všimnete si, že väčšina recenzií obsahuje niečo v zmysle „stojí za investíciu“, čo naznačuje, že väčšina klientov je s ich službami veľmi spokojná.

Smash Digital

Hoci nejde o čisto SaaS SEO agentúru, Smash Digital si zaslúži byť na tomto zozname SEO agentúr pre podniky SaaS.

Spoločnosť Smash Digital, ktorá sa špecializuje na vytváranie odkazov, za posledných 12 mesiacov vybudovala viac ako 4 500 odkazov (s priemerným DR 68).

Ak chcete rozšíriť svoje úsilie o vytváranie odkazov a zlepšiť svoj profil spätných odkazov, potom je Smash Digital dobrou agentúrou, ktorú treba zvážiť.

Hoci sa špecializujú na budovanie odkazov, ponúkajú aj bežné SEO služby, ktoré by ste od agentúry v tomto priestore očakávali. To zahŕňa optimalizáciu na stránke, audity obsahu a písanie obsahu.

SEO.com

Ak ste hľadali SEO agentúry pre svoje podnikanie v oblasti SaaS, možno ste natrafili SEO.com.

Tento tím odborníkov na optimalizáciu pre vyhľadávače vám ako základné služby ponúka miestne SEO, národné SEO a podnikové SEO a bude vám môcť pomôcť zlepšiť vaše hodnotenie a výkonnosť SEO.

Vďaka viac ako 100-ročným kombinovaným skúsenostiam si SEO.com vybudovala rekord v dosahovaní výsledkov pre veľké spoločnosti z rebríčka Fortune 500, ako aj pre celý rad miestnych firiem.

Single Grain

Single Grain je jednou z najznámejších digitálnych agentúr. Táto digitálna agentúra má skúsenosti s pomocou SaaS, elektronického obchodu a kryptopodnikov.

Vďaka spolupráci s podnikovými softvérovými spoločnosťami B2B a B2C, ako sú Intuit, Uber, Amazon a Nextiva, Single Grain vie, ako spoločnosti SaaS fungujú a ako ich rozvíjať.

Čítať:  Ako začať jednoducho spravovať sociálne médiá pre firmy s viacerými lokalitami

Single Grain sa nešpecializuje len na SaaS SEO, ale ponúka aj celý rad marketingových služieb na vytvorenie komplexnej digitálnej marketingovej stratégie a akčného plánu.

Okrem SEO teda ponúkajú aj content marketing, PPC, Facebook reklamu a riešenia na optimalizáciu konverzného pomeru.

Fortis

Fortis poskytuje služby SEO a content marketingu pre B2B SaaS spoločnosti. Fortis sídli v Chorvátsku a poskytuje služby klientom v USA aj v EÚ.

Aj keď Fortis neposkytuje vaše typické služby SEO, ako sú audity stránok a SEO na stránke, sú veľmi zamerané na to, aby boli najlepšou agentúrou pre marketing obsahu pre spoločnosti SaaS.

Ak chcete pomôcť pri vytváraní obsahu, ktorý sa radí, potom je Fortis veľmi životaschopnou možnosťou, ktorú treba zvážiť.

Predbehnúť

Na prvom mieste medzi 142 SEO spoločnosťami v Oklahome, Predbehnúť je SEO agentúra, ktorá získala množstvo ocenení a môže sa pochváliť niekoľkými 5-hviezdičkovými hodnoteniami na rôznych platformách s recenziami.

Táto SEO agentúra ponúka celý rad SEO služieb:

 • SEO audity
 • Technické SEO
 • vzhľad stránky
 • Písanie SEO obsahu
 • Off-page SEO
 • Miestne citácie
 • Obsahový marketing
 • Reputácia SEO

Aj keď sa Outpace nezameriava len na odvetvie SaaS, má potrebné zručnosti a odborné znalosti, ktoré pomôžu takmer každému podniku.

Namiesto toho, aby ste si pre svoje podnikanie v oblasti SaaS najímali SEO agentúru, môžete to urobiť aj sami pomocou nášho softvéru.

Náš ľahko použiteľný softvér SEO môžu spoločnosti SaaS použiť na vykonávanie komplexných auditov svojich stránok, sledovanie hodnotenia kľúčových slov a prieskum kľúčových slov.

Záver

Toto uzatvára náš zoznam najlepších SEO agentúr pre firmy SaaS. Keď si najímate SEO agentúru pre vašu spoločnosť SaaS, nezabudnite skontrolovať, či agentúra dokáže hodnotiť relevantné vyhľadávacie dopyty, ako napríklad „seo pre saas“ alebo „agentúra saas seo“.

Ak agentúra nie je schopná ohodnotiť svoju vlastnú webovú stránku, ako vám bude môcť pomôcť získať vyššie pozície vo vyhľadávačoch?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE