10 nápadov na rast vašej agentúry pre digitálny marketing

Rozvíjanie digitálnej agentúry môže byť náročné. Väčšina z našich 1 500 zákazníkov sú digitálne agentúry a mali sme to šťastie, že sme sa od nich veľa naučili o taktike rastu.

V tomto článku budeme destilovať niektoré z týchto poznatkov a pokryjeme veci ako generovanie potenciálnych zákazníkov, využitie vašich vzťahov a nástrojov.

Okrem toho: Ak ešte len začínate, určite si pozrite našu príručku o tom, ako založiť agentúru digitálneho marketingu, a našu šablónu Digital Agency Lean Canvas na plánovanie všetkých aspektov vášho podnikania od USP (jedinečný návrh predaja) až po ciele, služby, personál atď.

Príležitosť

Podľa Clutch.co, na celom svete existuje viac ako 55,3 tisíc agentúr digitálneho marketingu! Bolo by podhodnotením povedať, že priestor digitálnych agentúr je konkurencieschopný. Nenechajte sa však skľučovať, pretože digitálny marketing a reklamný priemysel má hodnotu 322 miliárd dolárov ReportLinker.

Väčšina našich agentúrnych zákazníkov súťaží o kúsok tohto koláča. Postupom času sme videli, že menšie a špecializované agentúry čoraz viac porážajú veľkých hráčov. Vezmite si konkurenčný trh, ako je napr Austrálsky trh, napríklad. Menšie nezávislé agentúry rýchlo rastú a tvoria takmer tri štvrtiny trhu. V Austrálii obchodníci na strane značky uprednostňujú spoluprácu s menšími, špecializovanými „indy“ agentúrami, a nie s väčšími etablovanými sieťami:

Ako vybudovať digitálnu marketingovú agentúru

Každý, kto vedie digitálnu agentúru, vám povie, aké je to ťažké. To je miesto, kde sú vlastnosti ako vášeň, húževnatosť a odolnosť životne dôležité, pretože keď ide do tuhého, je to naozaj, naozaj ťažké. Snáď jednou z najťažších výziev, ktorým čelí zakladateľ agentúry, je to, ako rozvíjať svoju agentúru. Podnikateľ Tim Stodz najlepšie hovorí:

Riadiť agentúru je ako spustiť sa po eskalátore. Akonáhle sa prestanete pohybovať vpred, idete vzad.

Rast a nové obchody nielenže udržiavajú svetlo, ale umožňujú vám škálovať agentúru, aby ste zvýšili výnosy, najímali viac zamestnancov a poskytovali služby väčším klientom. Kultivovanie stáleho prúdu vysokokvalitných nových obchodných potenciálnych zákazníkov pomôže podporiť rast vašej agentúry, aby ste dosiahli svoje ciele expanzie.

Rozprávali sme sa s niekoľkými zakladateľmi a manažérmi agentúr, aby sme sa dozvedeli ich osvedčené tipy na rast ich digitálnych agentúr a nižšie sme zhromaždili naše obľúbené:

    1. Využite svoje najdôležitejšie aktívum – svojich ľudí
    2. Poskytnite potenciálnym klientom pseudostrategické stretnutia
    3. Poradie pre vaše cieľové kľúčové slová vo vašom meste
    4. Spustite podcast
    5. Premeňte web svojej agentúry na stroj na generovanie potenciálnych zákazníkov
    6. Zachyťte všetky pozitívne ohlasy na verejných fórach
    7. Na zachytenie elektród použite olovený magnet
    8. Zapojte svoju miestnu komunitu a staňte sa odborníkom
    9. Budujte vzťahy s autoritami vo svojom výklenku
    10. Ponúknite aktívnym záujemcom bezplatný audit

1. Využite svoj najdôležitejší majetok – svojich ľudí

Myšlienkové vedenie. Je to potenciálne najpoužívanejšia fráza v marketingu!

Teraz, keď sme všetci spoločne prevrátili očami, musíme hovoriť o sile myšlienkového vedenia v spojení s „stratégiou neexkluzívnej distribúcie“.

V kontexte B2B je stránka spoločnosti LinkedIn agentúry vo všeobecnosti primárnym kanálom distribúcie obsahu. Ale tým, že sa profil každého zamestnanca na LinkedIn považuje za dodatočný distribučný kanál, agentúra môže rýchlo zvýšiť svoj dosah (organicky a autenticky) na LinkedIn. neexkluzívne spôsobom.

Čítať:  Google používa názov a kotviaci text spolu na odkaze

Povedzme napríklad, že agentúra uverejní aktualizáciu na LinkedIn, ktorá obsahuje najlepšie tipy pre malé podniky na využitie miestneho SEO s odkazom na článok blogu na ich webových stránkach. To je všetko v poriadku, ale čo keby táto agentúra interne informovala všetkých svojich zamestnancov o článku Local SEO a opýtala sa ich, aké sú ich odporúčania a myšlienky na túto tému. Potom všetci zamestnanci jednotlivo uverejňujú príspevky na LinkedIn zo svojich vlastných profilov s vlastnými postrehmi a osobnými perspektívami s odkazom na článok na webovej stránke agentúry.

Tento prístup je skvelý, pretože je obojstranne výhodný pre agentúru aj zamestnanca. Agentúra využíva nevýhradnú distribučnú stratégiu na svojej vlastnej firemnej stránke a všetkým zamestnancom, ktorí o nej uverejňujú. To zvyšuje celkový dosah obsahu, pretože je zverejnený z viacerých osobných profilov. PLUS je to skvelé pre zamestnancov, pretože buduje dôveryhodnosť medzi ich kolegami a vytvára/posilňuje ich ako myšlienkových lídrov vo svojom odvetví. Je to win-win!

Anastasia Masters od G2 odporúča zdvojnásobiť túto stratégiu tým, že pomôžete svojim zamestnancom vybudovať lepšie osobné značky na LinkedIn:

Zvážte hosťovanie profesionálnych headshotov pre vašu spoločnosť dvakrát do roka. Aj keď je to spojené s určitými nákladmi, váš tím bude s väčšou pravdepodobnosťou zdieľať obsah, keď bude mať istotu vo svojom vlastnom profile. Profesionálne urobená fotografia môže pomôcť zvýšiť túto sebadôveru.

2. Poskytnite potenciálnym klientom stretnutia o pseudostrategii

Kyle Smendziuk, spoluzakladateľ kanadskej digitálnej agentúry WebMarketers, bol rozhovor v podcaste Digital Agency Series, kde diskutoval o svojich najlepších tipoch na budovanie nových obchodných potenciálov. WebMarketers používa Embeddable Audit Tool na svojich webových stránkach na zachytenie potenciálnych zákazníkov. V prípade citlivých potenciálnych zákazníkov (ktorí klikajú na e-maily alebo na ne odpovedajú) nasledujú to, čo Kyle nazýva „pseudostrategické relácie“, čo sú relácie zaznamenané webovou kamerou Loom s niekým z ich tímu, ktorý analyzuje stránku potenciálneho klienta a radí im, čo môžu zlepšiť a optimalizovať.

Tieto rýchle videostretnutia sa dajú ľahko vytvoriť, ale sú mimoriadne účinné pre potenciálnych klientov, pretože dostanú niekoľko minút ľudskej analýzy svojej stránky a získajú okamžitú hodnotu od tímu WebMarketers.

3. Poradie podľa cieľových kľúčových slov vo vašom meste

Väčšina agentúr obsluhuje miestnych klientov vo svojom meste. Napriek narastajúcemu počtu príkladov značiek spolupracujúcich s agentúrami naprieč hranicami štátov, krajín alebo dokonca kontinentov je väčšina vzťahov medzi agentúrami a klientmi lokálna. To znamená, že agentúry musia myslieť viac ako kamenní marketingoví pracovníci a využiť miestne SEO na to, aby sa vysoko umiestnili v podmienkach poskytovania služieb spolu s podmienkami polohy (mesto, štát, provincia atď.).

Znamená to tiež vytvorenie samostatných stránok služieb pre každé mesto alebo región, nárokovanie si profilu v službe Moja firma na Googli (GMB) a pravidelné zverejňovanie miestnych aktualizácií vo vašom profile v službe Moja firma na Googli.

Napríklad hodnotenie výrazov, ako sú uvedené nižšie, je dokonalé, ak vaša agentúra ponúka tieto služby na východnom pobreží USA:

 • digitálna marketingová agentúra v New Yorku
 • SEO agentúra Philadelphia
 • web design baltimore

Max DesMarais, marketingový stratég v agentúre digitálneho marketingu Vitálny dizajn hovorí, že na dosiahnutie silného hodnotenia v miestnom vyhľadávaní musia agentúry praktizovať to, čo kážu.

Až príliš často vidíme agentúry, ktoré nemajú stratégiu obsahového marketingu, nezacieľujú správne kľúčové slová, nezobrazujú digitálne reklamy a nepraktizujú optimalizáciu miery konverzie.

Všetky tieto stratégie prinášajú nielen silné výsledky pre Vital Design (viac ako 1 000 organických potenciálnych zákazníkov za mesiac), ale tiež ich učia cenné poznatky, ktoré ďalej pomáhajú optimalizovať a spresňovať prácu klientov. Toto je skvelý vedľajší produkt praktizovania toho, čo kážete ako agentúra!

Čítať:  Puzdrá MagSafe prichádzajú pre naše telefóny Android; priveďte ich!

Dan Rawley z Služba Hive SEO udržiava pre svoju agentúru samostatný obsahový marketingový kanál na médiu na zverejňovanie autoritatívneho odborného obsahu.

4. Spustite podcast

Lee Wallis, vedúci digitálneho marketingu v austrálskej digitálnej agentúre Excite Media spustený Ranná kopapodcast pre obchodnú inšpiráciu začiatkom roka 2020. Rovnako ako väčšina digitálnych agentúr, aj oni hľadali metriky na začiatku lievika, ako sú zobrazenia a dosah, ale v roku 2021 sa od nich odhodlali a namiesto toho sa viac zamerali na „čas strávený “.

Lee kladie vlastníkom agentúr nasledujúcu otázku: „Zvážte, čo by bolo pre vás ako vlastníka agentúry cennejšie?“:

   1. 100 000 ľudí vidí vašu značkovú Facebook reklamu vo svojom informačnom kanáli na krátky okamih, alebo…
   2. 100 ľudí, ktorí trávia čas počúvaním vás, im každý týždeň dodáva hodnotu prostredníctvom vášho podcastu

Verí, že odpoveď je zrejmá a ako príklad uvádza platformu na hosťovanie videa Wistia. Po nich prišli k rovnakému záveru spustili svoju pôvodnú sériu videí. Zistili, že „čas strávený“ ich publikom sledovaním iba 4 ich videí presahuje čas potrebný na prečítanie celého z 1 170 blogových článkov, ktoré uverejnili v tom istom roku.

Dospeli k záveru, že 30-minútová interakcia s 3 000 ľuďmi urobila viac pre výkonnosť značky ako 3-sekundová interakcia so 43 miliónmi ľudí. To je obrovské! Prečo teda každá digitálna marketingová agentúra už nemá podcast?

Pravdou je… spustiť podcast si vyžaduje VEĽA práce a odhodlania. Neexistuje tiež jednoduchý spôsob, ako priamo priradiť potenciálnych zákazníkov a predaj späť k vášmu podcastu. Na začiatku to chce určitú úroveň viery, kým si vybudujete povedomie a získate poslucháčov, čo je pre nás marketérov horká pilulka. Chceme len zmerať, koľko predajov dosiahneme z každej epizódy, ktorú vydáme. Ale takto to, žiaľ, nefunguje.

“Verím, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov sa posunieme od prenasledovania očí k naháňaniu uší.”
– Lee Wallis, Excite Media

Lee sa s nami veľmi štedro podelil o svoje metriky podcastov. K novembru 2020 dokončili 61 epizód 15-20 minútovej show. Majú tendenciu mať v priemere okolo 100-150 zobrazení na každú epizódu, zatiaľ čo niektoré sú oveľa vyššie. Aj keď sa to môže zdať ako nízke číslo v porovnaní s tradičným modelom oslovovania veľkého množstva ľudí pomocou reklám, poslucháči podcastov sú oveľa cennejší. Sú zaujatí, zaujímajú sa o učenie, sú oveľa ľahšie ovplyvniteľní a vy si s nimi vytvoríte dôverný vzťah oveľa rýchlejšie, ako to dokáže akýkoľvek počet zobrazení reklamy!

Po zaznamenaní živého vystúpenia tiež rozsekajú epizódu na krátke 1-2-minútové časti obsahu, ktoré sú vhodné na propagáciu obsahu sociálnych médií. Tieto malé kúsky videoobsahu sú obrovskou príležitosťou na vytvorenie nového publika ich zdieľaním a propagáciou na popredných platformách sociálnych médií. Spoločnosť Excite Media zaznamenala nárast počtu odporúčaní prostredníctvom nových aliancií s hosťami. Veľkorysosť ponuky času na výstave otvára dvere, ktoré by sa inak možno nikdy neotvorili. Hmatateľným prínosom bolo, keď urobili rozhovor s koordinátorom Small Business Expo a bezplatne im ponúkli výstavný priestor. Vidia, že pre agentúru, ktorá chce vybudovať sieť odporúčaní, je šou cenným aktívom, ktoré môže týchto ľudí priviesť k vám.

5. Premeňte web svojej agentúry na stroj na generovanie potenciálnych zákazníkov

Všetko to začína na vašom webe. Keď potenciálni klienti hľadajú potenciálne agentúry alebo zostavujú užší zoznam, webová stránka vašej agentúry je jedným z prvých miest, na ktoré pôjdu. Aj keď existuje veľa skvelých stránok agentúr (zostavili sme zoznam našich obľúbených!) väčšina webových stránok agentúr nedokáže motivovať potenciálnych zákazníkov k akcii.

Čítať:  Čo je Quora a ako funguje?

Nie je nič viac demoralizujúce, ako vedieť, že potenciálni klienti navštívia váš web, len aby odišli a už sa nikdy nevrátili. Náš nástroj Embeddable Audit Tool je navrhnutý tak, aby zachytával podrobnosti o potenciálnom zákazníkovi, keď sú potenciálni klienti aktívni na vašej stránke.

Funguje to tak, že návštevníkom vášho webu ponúka bezplatný audit webu. Používateľ zadá svoju webovú stránku a e-mailovú adresu. V priebehu niekoľkých sekúnd sa pre nich vygeneruje správa o audite a ich podrobnosti sa zaznamenajú, aby ste ich mohli sledovať. Nástroj Embeddable Audit Tool vygeneroval viac ako 250 000 nových obchodných potenciálnych zákazníkov pre našich agentúrnych zákazníkov a naďalej je pre agentúry najefektívnejším a lacnejším spôsobom dajte ich vedúcemu genu na autopilota.

6. Zachyťte všetky pozitívne ohlasy na verejných fórach

Deepak Shukla, zakladateľ agentúry SEO Pearl Lemon bol rozhovor v podcaste Digital Agency Series o raste agentúry a vedúcej gen. Snáď jednou z najinovatívnejších taktík, ktoré Deepak používa na budovanie reputácie svojej agentúry online, je zachytiť čo najviac spätnej väzby na verejných fórach.

Dôležité je, že Deepak nepožaduje od klienta len spätnú väzbu na konci vzťahu, ale hneď po dodaní prvej tranže práce. Nielen to, dokonca žiadajú ľudí, aby zanechali recenzie o procese predaja, aj keď potenciálny klient neskončí v spolupráci s agentúrou.

Môj predajca generuje za týždeň viac recenzií ako predajov. Za každý 1 obchod, ktorý uzavrie, vygeneruje 4 recenzie.

Aj keď zbieranie pozitívnych recenzií nie je technicky aktivitou vedúceho génu, vo veľkej miere pomáhajú procesu vedúceho génu. Ľudia pri rozhodovaní veria názorom svojich kolegov, takže čím viac pozitívnych recenzií a hodnotení má vaša agentúra, tým vyššiu vnímanú dôveryhodnosť.

7. Na zachytenie elektród použite magnet elektródy

Vo svete B2B marketingu je olovo magnet jedným z najpopulárnejších prístupov na generovanie potenciálnych zákazníkov. Dôvodom je, že je taký účinný. Myšlienka funguje tak, že vytvorí lákavé aktívum, môže to byť príručka, biela kniha, správa – niečo podstatné, čo si ľudia chcú stiahnuť a prečítať. Toto aktívum sa správa ako „magnet“ a umiestnite ho na samostatnú vstupnú stránku s e-mailovou bránou, ktorá zachytáva informácie o potenciálnom zákazníkovi. Ponukou „bezplatného stiahnutia“ výmenou za e-mailovú adresu / kontaktné informácie sa uskutočnila výmena hodnoty a teraz máte potenciálny kontakt, s ktorým môžete pokračovať.

Nehľadajte nič iné, ako samotný LinkedIn, ktorý používa veľa olovených magnetov, ktoré sú umiestnené za e-mailovými bránami, ako sú ich Sprievodca stratégiami a tipmi na budovanie značky zamestnávateľa:

Kyle Racki, zakladateľ spoločnosti Proposify, hovorí, že digitálne agentúry svojim klientom vždy odporúčajú olovené magnety, ale len zriedkakedy si myslia, že samotné olovené magnety používajú na vytváranie nových potenciálnych zákazníkov.

Pre agentúrne podnikanie by mal vedúci magnet odpovedať na otázku pre vášho cieľového zákazníka spôsobom, ktorý ho prirodzene vedie k najatiu vašej agentúry.

Ďalší skvelý príklad je z Intuitívne digitálne, digitálna marketingová agentúra v Portlande. Digitálny stratég spoločnosti Intuitive, Max Allegro, hovorí, že agentúra vytvára zdroje pre majiteľov malých podnikov a marketingových manažérov, aby ich prilákala ako potenciálnych zákazníkov. Ich kontrolný zoznam digitálneho marketingu pomáha obchodníkom nájsť to, čo im môže chýbať, identifikovať príležitosti a položiť premyslené otázky o tom, ako možno zlepšiť ich digitálny marketing. Agentúra používa tento kontrolný zoznam ako primárnu výzvu na akciu vo svojich blogových príspevkoch a zamerala ďalší obsah na doplnkové témy, aby vybudovala autoritu kontrolného zoznamu.

Čítať:  John Mueller hovorí o tom, či sú prepojené stránky bližšie k domovskej stránke indexované rýchlejšie

8. Zapojte svoju miestnu komunitu a buďte odborníkom

Brogan Renshaw, riaditeľ SEO v Firewire Digital verí, že najlepším spôsobom rastu vašej digitálnej agentúry je vytváranie sietí.

Ľudia dôverujú tváram, ľudia veria odporúčaniam iných. Networking nemusia byť veľké udalosti so 100 ľuďmi, môže to byť jeden na jedného (najmä počas pandémie!). Majte miestny podnik, ktorý obdivujete, pozvite majiteľa na kávu, vypočujte si jeho príbeh.

Brogan nám pripomína, že vytváranie sietí nie je o prezentácii. Je to čisto o budovaní spojenia, že riadite digitálnu agentúru. Pridanie tváre k menu. Nájdite ich digitálne bolestivé body a ponúknite rady, ako to vyriešiť. Môžete sa stať odborníkom na digitálne technológie tak, že budete časom budovať vzťahy s majiteľmi firiem vo vašej oblasti. Očakávajte, že táto stratégia poskytne dlhodobú hodnotu namiesto krátkodobého zásahu.

Vytváranie sietí môže byť ťažké, najmä ak ste celý deň za počítačom. Ak chcete rozvíjať svoju agentúru, MUSÍTE sa zapojiť do komunity, spojiť sa s ľuďmi, spojiť sa s vlastníkmi firiem.

9. Budujte vzťahy s autoritami vo vašom výklenku

Bryan Philips, vedúci marketingu digitálnej agentúry In Motion Marketing, rozhovory s moderátormi fór v špecializovaných odvetviach. Myšlienka za tým je, že moderátori fóra majú prístup k mnohým ľuďom, ktorí sa zaujímajú o túto oblasť. Rozhovor s nimi a ich pozvanie na zdieľanie článku umožňuje Bryanovi osloviť veľa ľudí len tým, že osloví jednu osobu.

Bryan to prirovnáva k tomu, čo zakladateľ Blitzmetrics Dennis Yu nazýva vznik. Tým, že sa jednoducho postavíte do cesty autoritám a ovplyvňovateľom vo svojom výklenku (komunikujete s nimi na sociálnych médiách, fotíte sa s nimi na podujatiach atď. a zdieľate to s ostatnými), nakoniec vás ľudia začnú vnímať ako kľúčového hráča výklenok tiež.

Keď ostatní vnímajú, že ste autoritou a hlavným zdrojom vo vašej oblasti, potom je vytváranie potenciálnych zákazníkov jednoduché a rast sa stáva nevyhnutným.

10. Ponúknite aktívnym záujemcom bezplatný audit

Paul Bonea, zakladateľ agentúry so sídlom v Bukurešti Perfektné údaje odporúča osloviť aktívne spoločnosti a ponúknuť im bezplatný audit ich marketingového úsilia. S touto radou sme nemohli viac súhlasiť! Tisíce agentúr na to používajú naše správy o audite SEO s bielym štítkom.

Paul hovorí, že kľúčom je starostlivo analyzovať marketingové úsilie cieľovej spoločnosti predtým, ako ju oslovíte. Najprv nájdite 1-2 rýchle opravy a nízko visiace ovocie a potom sľubujte potenciálnemu, že ich opraví, ak súhlasia s tým, že sa budú pohybovať vpred ako platiaci klient.

Niektoré príklady ovocia s nízkou tematikou môžu zahŕňať: nastavenie základného retargetingového tagu a remarketingovej kampane pre opustených používateľov košíka, odstránenie zbytočných kľúčových slov z PPC kampaní potenciálneho zákazníka alebo pridanie niekoľkých zaujímavých, o ktorých nepremýšľali.

Ak vaše úsilie prinesie vyššie výnosy alebo úspory nákladov, je celkom pravdepodobné, že klient bude s vami naďalej spolupracovať a dokonca sa posunie na vyššiu úroveň služieb.

Ste pripravení rozšíriť svoju agentúru?

Dúfame, že sa vám tieto tipy na rast agentúr páčili rovnako ako nám, keď sme sa od najlepších agentúr z celého sveta dozvedeli, čo je pre nich najlepšie. Aj keď sa to môže zdať zdrvujúce implementovať všetky tieto možnosti, odporúčame vám zamerať sa na jednu taktiku rastu naraz. To znamená, že každému z nich budete môcť venovať potrebný čas a zdroje. Ako vždy, dajte nám vedieť, ako postupujete, ak niektoré z nich implementujete, pretože radi uvádzame príbehy o raste agentúr alebo prípadové štúdie tu na našom blogu alebo v našom podcaste série digitálnych agentúr.

Kliknite na obrázok nižšie a stiahnite si našu infografiku o tom, ako rozvíjať svoju digitálnu agentúru.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE