10 overených stratégií na zvýšenie angažovanosti na Facebooku v roku 2024

Ak ste sa ako marketér na sociálnych sieťach obávali nízkej miery zapojenia Facebooku, nie ste sami. Nedávne zmeny v algoritmoch Facebooku prinútili obchodníkov zapotiť sa kvôli neustálemu poklesu organického dosahu.

Navyše organické príspevky dosahujú len 5,5 % sledovateľov vašej stránky na Facebooku. To viedlo čoraz väčší počet značiek k používaniu nástrojov, ako sú Stories, Messenger a reklamy, aby ich obsah bol pre používateľov viditeľnejší.

Aká je podstata toho? Stratégie sociálnych médií Facebooku, ktoré fungovali pre značky v minulosti, dnes nemusia lietať.

A to je dôvod, prečo je o to dôležitejšie, aby vaša firma mala stratégiu zapojenia sa na Facebooku, aby ste si udržali a zvýšili zapojenie vašej stránky na Facebooku.

Aká je miera zapojenia Facebooku?

Miera zapojenia Facebooku je metrika na sledovanie toho, ako vaše publikum interaguje obsah, ktorý zdieľate na svojej obchodnej stránke na Facebooku.

Metriky interakcie na Facebooku sú:

 • Páči sa mi
 • Komentáre
 • akcie
 • Kliknutia na vaše príspevky
 • Prehratia videa

Podľa HubSpot je priemerná miera zapojenia Facebooku 0,18 %. Miera zapojenia vašej stránky na Facebooku vám dáva prehľad o efektivite vašej stratégie sociálnych médií.

Ak vaše publikum neinteraguje s vaším obsahom, je čas položiť si otázku: ako môžem získať väčšiu angažovanosť na Facebooku?

10 osvedčených tipov, ako zvýšiť angažovanosť na Facebooku v roku 2024

1. Uverejňujte najlepšie časy, keď je vaše publikum online

Pravdou je: neexistuje univerzálny najlepší čas na uverejňovanie príspevkov na Facebooku. Facebook Brian Boland vysvetľuje prečo.

Kedy by ste teda mali uverejňovať príspevky na Facebooku? Odpoveď na to spočíva v:

Čo vám hovoria vaše údaje

Svoje štatistiky stránky na Facebooku môžete využiť na získanie presných údajov o používateľoch. Na karte Príspevok získate všetky požadované informácie o tom, kedy sú sledovatelia vašej Facebook Page každý deň v týždni online.

Vždy, keď je to relevantné

Toto je menej konkrétne, pretože niektorý obsah funguje najlepšie v danom momente alebo v čase, keď je relevantnejší.

Čítať:  Recenzie Lyft: Stojí za to jazdiť pre Lyft v roku 2024?

Napríklad pre obchodnú stránku vášho produktu na Facebooku má obsah súvisiaci so spustením nového produktu po tlačovom oznámení dobrý výkon.

2. Zamerajte sa na obsah vytváraný používateľmi (UGC)

Jednou z najväčších chýb, ktoré značky robia, je uzavretie sa v krabici. Iba uverejňovanie príspevkov o vašej vlastnej značke a produkte sa po určitom čase stane opakujúcim sa a všedným a vaše publikum sa naladí na niečo vzrušujúcejšie.

Namiesto toho možno UGC použiť vo všetkých fázach nákupného lievika kupujúceho na zvýšenie miery zapojenia a konverzií na Facebooku. So spotrebiteľmi 2,4 krát s väčšou pravdepodobnosťou, že videoobsah UGC bude v porovnaní so značkovým obsahom považovať za autentický, je nevyhnutné, aby sa UGC stal súčasťou vašej marketingovej stratégie na Facebooku.

Tu je niekoľko tipov, ako vyťažiť maximum zo stratégie obsahu vytváraného používateľmi.

 • Nastavte správne hashtagy: Povzbuďte svojich fanúšikov, sledovateľov a používateľov, aby pri uverejňovaní príspevkov o vašich produktoch používali váš jedinečný hashtag.

Najlepšie na tom je, že môžete sledovať hashtagy a kľúčové slová, aby ste pochopili, čo používatelia a firmy hovoria o vašej značke, ako aj o akejkoľvek téme pomocou nástrojov na analýzu Facebooku.

 • Buďte strategickí pri stanovovaní cieľov: Môžu to byť vyššie miery konverzie, vyššia angažovanosť značky, vzdelávanie väčšieho počtu používateľov a budovanie dôvery vašej značky.
 • Vždy požiadajte o povolenie a uveďte meno pôvodného tvorcu: Opätovné zdieľanie obsahu bez výslovného povolenia je spoľahlivý spôsob, ako zabiť dobrú vôľu a obťažovať svojich najlepších obhajcov značky.
 • Zahrnúť UGC do reklám na Facebooku: Neváhajte požiadať zákazníkov o recenziu fotografie alebo videa. A keď ich získate, zahrňte ich do svojho Facebook reklamy pridať pútavý uhol príbehu, ktorý buduje dôveru.

Okrem týchto krokov sledujte svoju kampaň UGC pomocou nástroja na vytváranie prehľadov sociálnych médií, ako je napríklad Sprout Social. Namiesto ručnej aktualizácie tabuliek Sprout Social automatizuje vytváranie prehľadov, aby dekonštruovalo konverzácie za vašimi hashtagmi a meralo a zdieľalo výkon v priebehu niekoľkých sekúnd.

3. Zvýšte úroveň svojej hry s fotografiami

Vizuálny obsah to nepochybne zabíja na Facebooku a všetkých ostatných kanáloch sociálnych médií. V skutočnosti podľa a štúdium25 z 35 odvetví malo ako primárny typ príspevkov na Facebooku obrázky.

Väčšina obchodných stránok na Facebooku zverejňuje fotografie, čo naznačuje, že ľudia uprednostňujú zaujatie vizuálom pred stenou textu alebo odkazom na inú webovú stránku.

Nejde však len o zverejnenie akéhokoľvek obrázka. Musíte byť strategickí pri tom, aký druh vizuálneho obsahu zdieľate. Napríklad pomocou 'rozostrenie pozadia fotografieTáto technika vám môže pomôcť zamerať sa na vaše produkty alebo správu. Tento prístup jemne zvýrazňuje predmet snímky a zároveň zachováva esteticky príjemný vizuál.

Jednoducho povedané, ak chcete zlepšiť svoju angažovanosť na Facebooku, choďte na vizuál. Musíte si zapamätať, že typ obrázkov, ktoré uverejňujete, má obrovský vplyv na váš výkon.

Aké typy príspevkov získavajú na Facebooku najväčší záujem?

 • Snímky s výraznými farbami a úžasnou krajinou sa darí dobre
 • Ohlasy používateľov
 • Memy a GIFy
 • Fotografie zo zákulisia
 • Obrázky produktov
Čítať:  10 najlepších softvérov na zdieľanie súborov pre firmy v roku 2024

Pre inšpiráciu je dokonalým príkladom facebooková stránka GoPro. Majú skvelú kombináciu úžasného obsahu vytvoreného používateľmi, ako aj vizuálov.

Na ich vizuálnych príspevkoch na Facebooku je pozoruhodné, ako často tiež zdieľajú tipy, ako používať produkty GoPro, v snahe zvýšiť mieru zapojenia Facebooku.

4. Využite Facebook video marketing

Pokiaľ ide o pútavú interakciu používateľa, nič sa nepribližuje videoobsahu. Ako interaktívne a neuveriteľné médium na rozprávanie príbehov má video marketing na Facebooku dlhú cestu k efektívnej komunikácii s vašimi používateľmi.

Niekoľko užitočných tipov pri používaní videí na zvýšenie miery zapojenia vašej firemnej stránky na Facebooku:

 • Nahrajte svoje videá priamo na Facebook: Algoritmus Facebooku uprednostňuje natívne videá, ktoré sú zverejnené na platforme. Podľa Quintlyho štúdia Zo 6 miliónov príspevkov na FB videá, ktoré sú priamo nahrané na Facebook, vykazujú v priemere lepšiu mieru zapojenia o 110 % a porovnateľne vyšší podiel ako odkazy na YouTube o 478 %.
 • Experimentujte so štvorcovými videami: Štvorcové videá sa ľahko pozerajú a sú tiež populárnejšie. Zvyčajne získavajú vyššiu mieru zapojenia, priemerných zobrazení a miery dokončenia ako naše videá na šírku. Využite ich múdro.
 • Pridať titulky: Podľa a štúdium85 % videí na Facebooku sa pozerá s vypnutým zvukom a 39 % spotrebiteľov s väčšou pravdepodobnosťou dokončí videá s titulkami.

Bite Toothpaste Bits je skvelá značka, ktorá využíva videoobsah na Facebooku na vzdelávanie zákazníkov o rôznych produktoch. Ich videá nie sú luxusné, ale krátke, výstižné a dostatočne na to, aby sa diváci cítili pohodlne pri ich nákupe.

Páčilo sa nám aj to, ako značka používa recenzie zákazníkov vo svojich videoreklamách na Facebooku, čo môže byť efektívna stratégia zapojenia Facebooku.

5. Vyhnite sa používaniu zásnubných návnad

Keďže Facebook pokračuje v potláčaní návnad na kliknutie s pravidelnými zmenami v algoritme Facebooku, značky sú nútené prehodnotiť, ako zarábajú na svojich príspevkoch.

Napríklad explicitné žiadanie o lajky a zdieľania sa považuje za návnadu na angažovanosť a algoritmy Facebooku vás budú penalizovať tým, že vaše príspevky posunú do informačného kanála správ.

To znamená, že je v poriadku položiť svojim sledovateľom skutočnú otázku na ich názor a spätnú väzbu, ako to robí Burger King.

V tomto videu Burger King požiadal fanúšikov, aby pomohli pomenovať jeho predkrm z kysnutého cesta.

Zamyslite sa nad rôznymi spôsobmi, ktorými môžete povzbudiť fanúšikov, aby komentovali a diskutovali o vašich príspevkoch, aby ste podnietili ešte väčšiu angažovanosť.

6. Choď žiť

Podľa a Správa Facebooku„Ľudia strávia sledovaním videa naživo na Facebooku v priemere 3x viac času v porovnaní s videom, ktoré už nie je naživo“ a „ľudia komentujú videá naživo na Facebooku 10-krát viac ako bežné videá“.

S ohľadom na túto skutočnosť stojí za to vedieť, že pokiaľ ide o videá na Facebooku, v porovnaní s vopred nahranými videami sú živé videá lepšie, majú potenciál osloviť viac ľudí a zvýšiť mieru interakcie na Facebooku.

Čítať:  Ktoré budú v roku 2024 raketovo stúpať predajné úspechy?

Je to preto, že keď vysielate naživo, vaše video sa vystrelí do hornej časti zdroja správ na Facebooku vášho sledovateľa. Tiež ľudia, ktorí pravidelne interagujú s vašou stránkou alebo tak urobili nedávno, dostanú upozornenie, že ste naživo.

Ešte lepšie je, že po skončení živého vysielania sa video zobrazí na vašej obchodnej stránke na Facebooku. Odtiaľ ho môžete naďalej propagovať na svojej stránke, zdieľať ho na iných platformách sociálnych médií alebo zdieľať úryvky videa na svojej stránke.

Niekoľko účinných tipov na zverejnenie na Facebooku je:

 • Urobte si reláciu otázok a odpovedí alebo reláciu Opýtajte sa ma na čokoľvek (AMA).
 • Zdieľajte udalosť, pracovné procesy alebo dokonca atmosféru kancelárie
 • Rozhovor s odborníkmi z odvetvia
 • Zdieľajte vzdelávací obsah alebo tipy ako na to

Platforma SaaS pre obchodníkov Wishpond využíva videopríspevky na zapojenie svojich používateľov. Pravidelne vysielajú naživo, aby interagovali s divákmi a vzdelávali ich v rôznych marketingových hackoch.

7. Zvýšte počet obľúbených príspevkov

Rovnako ako všetky ostatné kanály sociálnych médií, aj Facebook jednoznačne uprednostňuje obsah s vysokou angažovanosťou. Zjednodušene povedané, príspevky, ktoré získajú viac označení páči sa mi, reakcií, komentárov a zhliadnutí videí, sa s väčšou pravdepodobnosťou objavia v informačných kanáloch ľudí.

Ak máte rozpočet na Facebook reklama, zvážte zvýšenie najvýkonnejších príspevkov vašej stránky. Publikum sa s týmito príspevkami zaoberalo už v minulosti, a preto sú vhodné na propagovanie.

So správnou stratégiou zacielenia reklamy na Facebooku budú vaše príspevky naďalej oslovovať a oslovovať viac ľudí.

Niektoré osvedčené postupy, ako zvýšiť pútavosť vašich príspevkov z Facebooku, sú:

 • Zúžte svoje publikum alebo si vytvorte vlastné publikum
 • Skráťte text a udržujte svoje posolstvo jasné a výstižné
 • Obmedzte časové obdobie, pretože ich výkon klesá, keď ich spustíte dlhšie ako týždeň

Prečo táto reklama vyniká, je to kvôli nadpisu „Brilantné“, ktorý núti čitateľa dozvedieť sa viac o produktoch Amazon.

8. Opätovne použite a recyklujte svoje najlepšie príspevky

Spolu so zvyšovaním vašich najlepších príspevkov je ďalším skvelým spôsobom, ako zvýšiť mieru zapojenia na Facebooku, ich recyklácia. Získajte väčšiu hodnotu zo svojho obsahu opätovným uverejnením vysokokvalitného obsahu, pretože tieto príspevky vytvárajú rovnaký (alebo dokonca väčší) dosah a zapojenie ako pôvodný príspevok. V podstate zdvojnásobí hodnotu vášho vysokovýkonného obsahu.

Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je trochu zmeniť formát, aby formát vyzeral sviežo. Napríklad ste uverejnili blogový príspevok so zoznamom ako titulkom. Teraz ho môžete znova uverejniť s videom, pridať obrázok alebo položiť otázku.

Pri opätovnom uverejňovaní príspevku na Facebooku je vhodné počkať niekoľko týždňov, kým znova uverejníte rovnaký príspevok, pretože vaši sledovatelia by sa mohli nudiť, pretože by sa rovnaký príspevok zobrazoval príliš často.

9. Využite príbehy na zvýšenie angažovanosti na Facebooku

To, čo robí Facebook Stories obľúbeným typom obsahu, je „faktor naliehavosti“ vzhľadom na ich 24-hodinovú dostupnosť. Vaša značka môže využiť výhody a vytvoriť obsah citlivý na čas, aby vzbudila vzrušenie a naliehavosť medzi vašimi sledovateľmi.

Čítať:  Opravte, že TikTok nepovoľuje prevod textu na reč v systémoch Android a iPhone

Okrem toho môžete pridať interaktívne prvky, ako sú ankety a hlasovacie nálepky, aby ste získali väčšiu angažovanosť vo svojich príbehoch. Napríklad spoločnosť Instacart, ktorá dodáva potraviny, usporiadala vedomostnú hru prostredníctvom Stories, aby otestovala vedomosti publika o jedle.

10. Analyzujte výkonnosť svojej firemnej stránky na Facebooku

Odkedy Facebook v roku 2021 odstavil svoj samostatný analytický nástroj, investície do nástroja na analýzu Facebooku sa stali pre firmy životne dôležité.

Analytický nástroj pre Facebook spoločnosti Sprout Social vám umožňuje:

 • Pozrite sa na demografické údaje publika,
 • Výkon vašich príspevkov,
 • Sledujte obchodnú stránku svojho konkurenta a analyzujte výkonnosť iných stránok,
 • Odomknite analýzu sentimentu a
 • Odporúčania na rozšírenie vašej stránky.

Okrem toho, čo robí Sprout Social jedným z najpoužívanejších analytických nástrojov na Facebooku, sú jeho rozsiahle možnosti vykazovania.

Internetová maloobchodná firma so sídlom v Holandsku využila sociálne počúvanie Sprout Social na maximalizáciu interakcie publika. Využili analýzu sentimentu na rýchlejšie odfiltrovanie negatívnych nálad. Na základe týchto aktualizácií by ich tím pre úspech zákazníkov mohol aktívne odpovedať na tieto príspevky a poskytovať lepšiu zákaznícku skúsenosť.

Už ste vytvorili stratégiu zapojenia Facebooku pre vašu firemnú stránku?

Ak ste mali problémy so zapojením sa na Facebooku, týchto 10 tipov je pre vás. Začnite implementáciou 2-3 z týchto stratégií a použite nástroj na analýzu a podávanie správ na Facebooku na meranie účinnosti.

Dôležité je zapamätať si, že tieto stratégie zapojenia Facebooku môžu chvíľu trvať, kým sa prejavia výsledky. Ak chcete zabezpečiť, aby vaše príspevky získali požadovanú viditeľnosť, zvážte použitie nástroja na analýzu Facebooku, ako je Sprout Social.

Zaregistrujte sa na 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.

Ako sledovať a analyzovať konkurentov na Facebooku

často kladené otázky

Aká je dobrá miera zapojenia na Facebooku?

Priemerná miera zapojenia Facebooku sa pohybuje medzi 1-2%. Všetko nad 3% sa považuje za dobré. V prieskume RivalIQ mal maloobchod najnižšiu mieru zapojenia 0,67 % na príspevok a vzdelávanie malo najvyššiu mieru zapojenia na Facebooku 3,5 % na príspevok.

Ako zvýšiť mieru zapojenia Facebooku?

Osvedčené stratégie na zvýšenie miery angažovanosti vášho Facebooku pre podnikanie v roku 2024 sú:
1. Uverejňujte najlepšie časy, keď je vaše publikum online
2. Zamerajte sa na UGC
3. Uverejňujte vysokokvalitný obsah a obrázky
4. Využite videá na Facebooku
5. Vysielajte naživo
6. Zvýšte počet obľúbených príspevkov
7. Znova použite svoje najlepšie príspevky
8. Využite príbehy z Facebooku
9. Použite nástroj na analýzu sociálnych médií
10. Vyhnite sa zásnubným návnadám

Aký je vzorec miery zapojenia Facebooku?

Miera zapojenia na Facebooku (%) = celková miera zapojenia príspevku / celkový počet zobrazení tohto príspevku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE