10 realít, s ktorými bojujú SEO profesionáli

Profesionáli v oblasti SEO čelia každý deň drsnej realite. Od jednania s klientmi, ktorí neplatia svoje účty, až po to, že sa musia vysporiadať s neetickými praktikami, často majú problém vyrovnať sa s týmito výzvami.

SEO sa v priebehu rokov stalo lukratívnou profesiou, najmä odkedy Google začal propagovať aktualizácie svojich algoritmov.

Počet pracovných miest súvisiacich so SEO sa výrazne zvýšil. To znamená, že SEO profesionáli sa teraz musia vysporiadať so širokým spektrom problémov.

Aj keď je SEO zábavná kariéra, nie je bez reality. Niektoré z týchto skutočností sú relatívne malé. Iní môžu byť nepríjemní.

A napriek tomu vo vás môžu ostatní vyvolať túžbu vytrhnúť si mozog z lebky. Potom môžete pokojne osloviť ostatných s opravou, keď to urobíte. *žmurknutie*

Tu je 10 vecí, s ktorými sa SEO profesionáli pravidelne stretávajú.

SEO nie je magická odrážka

Najbežnejšia mylná predstava o SEO je, že sa to dá urobiť cez noc. Ale toto vôbec nie je pravda. SEO si vyžaduje čas a úsilie. Musíte si vybudovať publikum na sociálnych sieťach
platformy ako Facebook a Twitter, než začnete získavať návštevnosť z vyhľadávačov.

Ak chcete ako SEO profesionál uspieť, musíte pochopiť, že k úspechu nevedie žiadna skratka. Budete musieť tvrdo pracovať mesiace, kým získate trakciu.

Ak si myslíte, že si môžete jednoducho kúpiť webovú stránku a až na pár výnimiek sa umiestniť na popredných miestach vo vyhľadávaní, budete sklamaní. Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú, ako dobre sa stránka umiestňuje vo vyhľadávačoch. Ak nie ste na úrovni predchádzajúceho vlastníka webovej stránky a len sa učíte, ako to funguje, môžete svoju stránku jednoducho naplniť.

Musíte tiež vedieť, že SEO nezaručuje okamžitý úspech. Môžete stráviť týždne alebo dokonca mesiace vytváraním odkazov a optimalizáciou obsahu, len aby ste zistili, že nikto nechce navštíviť vašu stránku.

Musíte si uvedomiť, že SEO je maratón, nie šprint. Ak očakávate rýchle zisky vďaka vysokému umiestneniu vo vyhľadávačoch, potom vás to bude trápiť
sklamaný.

Práca s vývojármi je často výzvou

Vývojári majú často rôzne nápady, pokiaľ ide o webdizajn. Môžu uprednostňovať použitie obrázkov namiesto pozadia CSS. Alebo možno používajú rámce JavaScript, ktoré spomaľujú časy načítania stránky.

Tieto rozdiely môžu spôsobiť problémy, pokiaľ ide o implementáciu stratégií SEO. Ak sa napríklad pokúsite implementovať obrázkové sprity, ale vývojár použije obrázky na pozadí, nebudete ich môcť vytvoriť.

Pri práci s vývojármi je dôležité jasne komunikovať, aby si všetci navzájom rozumeli. Je tiež dôležité mať na pamäti, že vývojári si nemusia byť vedomí osvedčených postupov SEO. Takže budete musieť vysvetliť, prečo sú potrebné určité techniky.

Čítať:  Efektívne stratégie odstraňovania škodlivého softvéru WordPress pre zabezpečené webové stránky

Je tiež dôležité mať na pamäti, že vývojári sú zaneprázdnení ľudia. Zvyčajne nemajú veľa voľného času na to, aby sa venovali učeniu sa nových zručností. Takže budete mať väčšie šťastie presvedčiť ich, aby sa niečo naučili, ak im ukážete, že to bude mať priamy úžitok.

Okrem toho by ste si mali uvedomiť, že vývojári sú často skeptickí voči SEO. Veria, že SEO je podvod, pretože ich spálili spoločnosti, ktoré sľubujú výsledky bez toho, aby niečo dodali.

Takže ich budete musieť presvedčiť, že SEO je legitímne a že funguje. Budete tiež musieť dokázať, že je možné umiestniť sa vyššie ako konkurenti, ktorí do SEO neinvestujú.

Ak chcete presvedčiť vývojárov, aby si osvojili postupy SEO, budete musieť poskytnúť dôkazy, že ich webové stránky fungujú zle v dôsledku zlého kódovania. Ukážte im, že by mohli zlepšiť výkonnosť svojich stránok vykonaním zmien v kóde.

Nakoniec im budete musieť pomôcť pochopiť, že SEO je viac než len kľúčové slová a spätné odkazy. Dôležité sú osvedčené postupy vývoja kvality a kód, ktorý pomáha najrýchlejšiemu načítaniu stránky, a nemali by ste ich prehliadať.

Dôležité je tiež uistiť sa, že nenačítate príliš veľa pluginov alebo nespôsobíte problémy kvôli zlému kódovaniu a odborník na SEO vám zvyčajne vie poradiť.

To je tiež dôvod, prečo by sa SEO profesionáli mali naučiť kódovať, pretože vám to výrazne uľahčí prácu s presviedčaním vývojárov.

Práca na predchádzajúcich projektoch je často výzvou

Zastaraný kód a rámce musia byť aktualizované na najnovšie technológie, aby zostali konkurencieschopné. To znamená, že staré projekty budú vyžadovať aktualizácie.

Ak pracujete v spoločnosti, kde prebieha viacero projektov, môže to byť problematické.

Ak vás napríklad najali na vytvorenie webovej stránky pre klienta, ale projekt sa už začal, budete musieť počkať, kým sa projekt dokončí, a až potom môžete začať pracovať na svojom.

Počas čakania môžete skončiť prácou na súbežných projektoch, ktoré si vyžadujú viac času, a preto niekedy, ak projekt nie je riadený správne, sa môže vkradnúť rozsah.

Čo je rozsah creep? Scope creep nastane, keď projekt prerastie nad svoj pôvodný rozsah. Inými slovami, projekt bude väčší, ako sa pôvodne plánovalo.

Aj keď sa to môže zdať ako dobrý nápad, môže to viesť k problémom, ktoré môžu ovplyvniť SEO. Napríklad, ak bol pôvodne rozpočtovaný projekt v hodnote 5 000 USD, potom sa rozsah môže zväčšiť, aby sa na konci stal projektom v hodnote 10 000 USD, čím sa prekročí požadovaný čas a rozpočet.

To nikdy nie je dobré a mohlo by to negatívne ovplyvniť hospodársky výsledok spoločnosti.

Preto sa oplatí mať na starosti kompetentného odborníka v oblasti SEO, ktorý vám pomôže orientovať sa v projektoch a zaistí, že vaše implementácie projektového manažmentu prebehnú od začiatku hladko.

Neustále zmeny a aktualizácie algoritmu Google

Google neustále vydáva nové algoritmy, ktoré menia spôsob, akým vyhľadávače prezerajú webové stránky. Tieto aktualizácie sú navrhnuté tak, aby zabezpečili, že používatelia dostanú najrelevantnejší obsah.

Čítať:  Identifikácia cieľového publika pre nový blog

Problém s neustálymi aktualizáciami algoritmov je, že môžu ovplyvniť hodnotenie. Môžete mať dobré hodnotenie pre určité výrazy a potom zrazu tieto výrazy môžu vypadnúť zo zoznamu.

V dôsledku toho sa budete musieť rýchlo prispôsobiť, aby bol váš web v popredí záujmu.

Niektoré vývojové postupy, ktoré sa nehodia na agilný prístup, môžu spôsobiť, že váš web zaostane a stane sa obeťou zmienených aktualizácií.

Ak ste pred mesiacmi urobili dôležité odporúčania v rámci auditu, ale vývojárom trvá 6 mesiacov, kým sa dostanú k ich implementácii, potom ste už prehrali.

Aktualizácia jadra, ktorá dosť výrazne zohľadňuje kvalitu stránok, by vás mohla poškodiť.

Problémy s JavaScriptom často nie je ľahké vyriešiť

Chyby JavaScriptu nie sú dobré. Môžu spôsobiť veľa problémov, od indexového prehľadávania až po indexovanie. Ak je JavaScript na stránke príliš zložitý, Google nemusí vidieť veľkú časť vášho obsahu.

Ak sa tieto problémy vyskytujú v určitých typoch obsahu, môže to spôsobiť, že Google ho neuvidí celý, pretože Google nedokáže analyzovať zložitý JavaScript.

Medzi tieto typy chýb patria napríklad:

  • Skripty, ktoré spomaľujú rýchlosť načítania
  • Chyby, ktoré bránia návštevníkom používať stránku
  • Chyby, ktoré bránia správnemu indexovaniu lokality
  • Chyby, ktoré bránia Googlu indexovo prehľadávať vaše stránky
  • Chyby, ktoré Googlu bránia v tom, aby mohol čítať váš obsah

Je dôležité poznamenať, že aj keď chyby JavaScript môžu spôsobiť problémy, nie je vždy ľahké ich vyriešiť.

V skutočnosti je mnohokrát jediným spôsobom, ako ich opraviť, prepísať celý skript alebo ho úplne odstrániť.

Je tiež dôležité poznamenať, že niektoré prehliadače (napríklad Chrome) umožňujú úplne zakázať JavaScript.

To však môže spôsobiť problémy s funkčnosťou stránky, preto by sa mal používať s mierou.

To je dôvod, prečo je dôležité zabezpečiť, aby v prípade, že by sa tento JavaScript už nepoužíval, boli zavedené núdzové riešenia.

Preto používame noscript. Noscript možno použiť na vloženie záložného HTML, ak JavaScript nie je podporovaný – alebo je vypnutý – v konkrétnom prehliadači.

A ak sa nepoužíva správne, môže to spôsobiť problémy s určitými aspektmi webovej lokality.

Profesionáli v oblasti SEO si niekedy vyberú ľahkú cestu a vystrelia sa

Existuje mnoho spôsobov, ako optimalizovať webovú stránku. Niektoré metódy fungujú lepšie ako iné. Jedna vec, ktorá však nefunguje dobre, je používanie skratiek.

Odborníci na SEO niekedy použijú pri optimalizácii stránky skratky. To môže viesť k problémom s indexovým prehľadávaním, indexovaním a ďalšími aspektmi SEO.

Jednou z bežných skratiek je použiť web 2.0 ako metódu generovania spätných odkazov. Kým pred rokmi to fungovalo, v súčasnosti je Google múdrejší. Vloženie času a úsilia navyše na získanie kvalitnejších odkazov sa môže z dlhodobého hľadiska vyplatiť v hodnotení a návštevnosti vašich stránok.

Ďalším bežným problémom je použitie atribútov rel=”nofollow”. Aj keď sú atribúty nofollow užitočné na zabezpečenie toho, aby sa odkazy z vašej lokality nepočítali redakčne, ich prílišné používanie (najmä v prípade noindex, nofollow) môže v skutočnosti spôsobiť, že interné odkazy sa na vašej lokalite nezapočítavajú, čo nechceme .

Čítať:  Ktorý nástroj SEO lepšie vyhovuje vašim potrebám v roku 2024?

Ďalšou častou chybou je použitie tenkého obsahu. Google má jasno v ich očakávaniach, pokiaľ ide o obsah v pokynoch pre správcov webu. Okrem toho generovaný obsah nie je niečo, čo by sa malo používať na stránke.

Aj keď existuje veľa rôznych spôsobov optimalizácie stránky, niekedy je najlepšie držať sa osvedčených a skutočných metodológií.

Skúsenejší odborníci vám budú vedieť povedať, čo môže a čo nie v určitých scenároch fungovať.

Je vôbec možné veriť alebo dôverovať tomu, čo hovorí Google?

Vo vzťahu SEO profesionála so spoločnosťou Google bola vždy trhlina. Google mal v minulosti chyby, napríklad keď Gary Illyes vyšiel a povedal, že rel=next/prev už nie je životaschopným hodnotiacim faktorom, napriek tomu, že Google tvrdil, že rel=next/prev je životaschopný hodnotiaci faktor už roky.

Google tiež zaradil obsah Lorem Ipsum kvôli SEO technikám Kyle Roofa.

Kvôli týmto incidentom je už ťažké dôverovať čomukoľvek, čo Google hovorí. Ak však chcete veriť alebo dôverovať tomu, čo hovorí Google, musíte vedieť čítať medzi riadkami.

Pokyny pre správcov webu spoločnosti Google sú veľmi špecifické v tom, čo očakávajú od webových stránok. Nechcú spamové stránky, ani stránky, ktoré sú plné nekvalitného obsahu.

Tiež nechcú stránky, ktoré obsahujú duplicitný obsah. Ich pokyny pre správcov webu sú jasné v tom, že duplicitný obsah sa vzťahuje na „obsah tela alebo podstatné časti obsahu, ktoré sú duplikované zo stránky na stránku“.

Ak dodržíte všetky tieto pravidlá, potom zistíte, že Google vás odmení vyšším umiestnením vo vyhľadávačoch.

Ak sa teda chcete v hre presadiť, musíte sa naučiť čítať medzi riadkami, medzi tým, čo hovorí Google, a tým, čo hovoria profesionáli v oblasti SEO.

Navyše: veci si musíte otestovať sami.

SEO nástroje sú cenovo nedostupné, pokiaľ nie ste bohatí alebo nevediete svoju vlastnú agentúru

Náklady na odvetvové štandardné nástroje sú neúmerné, pokiaľ nie ste bohatí, nemáte klientov, ktorí vám búchajú na dvere alebo nevediete vlastnú agentúru.

Mnoho spoločností zaoberajúcich sa nástrojmi SEO si účtuje 200 USD alebo viac mesačne za nástroje, ktoré obsahujú aj najmenšiu štipku funkčnosti pre všetky funkcie ich nástroja.

Len 100 dolárov mesačne vám poskytne ponuku na základnej úrovni, ktorej často chýbajú dôležité funkcie (príkladmi sú Semrush a AHREF).

Pridajte to k viacerým nástrojom, ktoré musíte použiť každý rok, a to by mohlo ľahko viesť k 500 USD mesačne, ktoré musíte minúť len za samotné nástroje SEO.

Toto je platba za auto pre väčšinu ľudí.

A aj keď ste ochotní minúť toľko peňazí, stále si ich musíte kupovať na základe mesačného predplatného.

Možno si myslíte, že ušetríte peniaze kúpou lacnejšieho náradia. Bohužiaľ, lacnejšie nástroje zvyčajne znamenajú slabé výsledky.

Lacnejšie náradie väčšinou vyrábajú amatéri, ktorým chýbajú skúsenosti. Tieto nástroje sú vo všeobecnosti chybné a nespoľahlivé.

Ak sa pokúsite použiť niektorý z týchto nástrojov, môžete stratiť hodiny času riešením problémov, ktorým by ste sa mohli vyhnúť, keby ste si kúpili drahší nástroj.

Toto je ďalšia realita, ktorej pravidelne čelia SEO profesionáli v tomto odvetví.

Čítať:  9 najlepších stratégií, ako ovládnuť vyhľadávanie v roku 2024

Len robiť SEO sa neustále vyvíja a stále sa mení

Nie je žiadnym tajomstvom, že SEO sa vždy mení. Google to zaisťuje. Čo môže platiť jeden rok, môže byť na ďalší rok úplne iné.

Denne tiež robia stovky drobných vylepšení svojich algoritmov.

Nie je to ako v oblasti práva alebo účtovníctva, kde veci väčšinou zostávajú rovnaké 20 a viac rokov.

Každý rok musíte aktualizovať svoje zručnosti o nové vedomosti a odborné znalosti, inak riskujete, že zaostanete.

Jednou z najnovších technológií je napríklad strojové učenie a AI. Ide o novovznikajúcu oblasť, ktorá sa pravdepodobne plne rozvinie v priebehu nasledujúcich 20 rokov (alebo viac).

Neurónové siete, hlboké učenie, spracovanie prirodzeného jazyka (NLP) a ďalšie typy technológií AI sú v súčasnosti v popredí algoritmov spoločnosti Google.

Tieto zručnosti sa neustále vyvíjajú a menia a ak chcete pochopiť, ako funguje rámec Google, môže byť potrebné sa ich naučiť.

Vysvetlenie SEO niektorým klientom a vedúcim pracovníkom môže byť výzvou

V závislosti od vášho odvetvia môže byť pre vás jednoduchšie vysvetliť veci klientom v niektorých oblastiach ako v iných.

Napríklad, ak máte klientov, ktorí sú technicky zdatní, možno už vedia niečo o vývoji webu alebo SEO. A bude jednoduchšie im tieto témy vysvetliť.

Ak máte klientov, ktorí nerozumejú ničomu technickému, tak im bude ťažšie vysvetliť SEO pojmy.

Musíte sa naučiť, ako veci zredukovať na najjednoduchšie komponenty, aby vaši klienti presne pochopili, čo robíte a prečo.

Už to nie je také jednoduché, ako povedať „toto som urobil ja“.

Musíte zosúladiť „Urobil som to“ s konkrétnymi KPI a metrikami výkonu, ktoré vám pomôžu objasniť kontext vášho úsilia.

Napriek hroznej povahe tohto príspevku je SEO stále veľa zábavy

SEO nie je len záhuba a pochmúrnosť. Je to vlastne veľká zábava, keď sa do toho pustíte. Vtedy to prestáva byť „len prácou“. Namiesto toho sa z toho stáva kariéra.

Či už ste agentúrou, internou stranou alebo poradenskou stranou, čím dlhšie sa venujete SEO, tým viac si môžete užiť.

A áno, existuje veľa aspektov SEO, vďaka ktorým je to príjemné.

Jednou z najlepších častí SEO je schopnosť pracovať priamo s klientmi a pomáhať im dosiahnuť ich ciele.

Ďalšou skvelou súčasťou SEO je vedieť, že robíte rozdiel v živote niekoho iného.

Keď pracujete s klientmi, môžete vidieť, aký vplyv má vaša práca na ich podnikanie.

A keď pracujete s klientmi, ktorí sú spokojní s výsledkami, ktoré ste dosiahli, je to dobrý pocit.

Na druhej strane, keď veci nejdú tak, ako ste očakávali, môže to byť trochu osobné, pretože sa chcete uistiť, že sa veci opäť vrátia na správnu cestu.

Keď pracujete s klientmi, ktorých firmy majú problémy, je to ešte lepšie, pretože máte pocit, že zachraňujete životy, a pretože tým dokážete priniesť výsledky.
klientov, ktorí ich potrebujú.

Pointa je, že na SEO nie je nič zlé. Sú na ňom dobré aj zlé veci, rovnako ako v každom inom biznise alebo odbore.

To neznamená, že je to hrozné. V skutočnosti je rozmanitosť skvelým doplnkom života.

Kedy plánujete urobiť skok do SEO (ak ste tak ešte neurobili)?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE