10 spôsobov, ako opraviť neschopnosť sťahovať aplikácie na telefóne s Androidom

Bežným problémom, s ktorým sa používatelia systému Android stretávajú, je nemožnosť inštalovať aplikácie z Obchodu Play. A hoci zvyčajne poskytuje chybový kód, niektoré problémy je potrebné riešiť úplne náhodne. Ak ani vy nemôžete sťahovať aplikácie do telefónu s Androidom, tu je niekoľko možných opráv.

Ako opraviť nemožnosť sťahovať aplikácie z Obchodu Play v systéme Android?

Nasledujú bežné problémy, ktoré sa môžu vyskytnúť pri sťahovaní aplikácií z Obchodu Play:

 • Aplikácie sa pri sťahovaní zaseknú na 99 %.
 • Obchod Play zobrazuje „nedá sa stiahnuť aplikácia“, keď stlačíte tlačidlo Inštalovať.
 • Obchod Play hovorí: „chyba servera, skúste to znova.“
 • Vidíš “niečo sa pokazilo“ pri pokuse o stiahnutie aplikácií.
 • Napriek dobrému internetu sú aktualizácie aplikácií a sťahovanie „čaká na stiahnutie” štát.

Najjednoduchší spôsob, ako vyriešiť problémy so sťahovaním aplikácií, je skontrolovať internet, uistiť sa, že v Obchode Play nie sú chyby a či má váš telefón dostatok úložného priestoru. Ale tu to nekončí. Je toho viac, čo môžete urobiť, aby ste zabezpečili, že Obchod Play bude sťahovať aplikácie bez akýchkoľvek prerušení. Čítajte ďalej.

Skontrolujte svoj internet

Prvá a najzákladnejšia vec, ktorú musíte skontrolovať, je, či máte stabilné internetové pripojenie. Problémy s internetom sú najčastejšou príčinou problémov s „čakajúcim stiahnutím“ alebo „čaká na inštaláciu“ v Obchode Google Play.

Čítať:  Ako uložiť príbeh Instagramu s hudbou v galérii alebo vo fotoaparáte

Otvorte webový prehliadač a prejdite na stránku fast.com alebo speedtest.net a skontrolujte rýchlosť pripojenia. V prípade problémov zapnite a vypnite režim v lietadle, reštartujte smerovač WiFi alebo sa presuňte do oblasti s lepšou sieťou.


Ak máte Wi-Fi, skúste prepnúť na mobilné dáta a zopakujte pokus o stiahnutie. Zakážte tiež svoju sieť VPN, ktorá môže brániť sťahovaniu. Tu je viac informácií o oprave aplikácií, ktoré nefungujú s mobilnými dátami.

Uistite sa, že je k dispozícii dostatok úložného priestoru

Obchod Google Play potrebuje na inštaláciu aplikácií do telefónu určité množstvo úložného priestoru. Tieto aplikácie sa po inštalácii rozbalia kvôli vyrovnávacej pamäti a iným dočasným súborom. Preto je vo všeobecnosti dobré mať aspoň niekoľko stoviek megabajtov voľného úložného priestoru na pohodlné sťahovanie a inštaláciu aplikácií do zariadenia.

Tu je postup, ako skontrolovať dostupné úložisko v telefóne:

1. OTVORENÉ nastavenie na telefóne s Androidom.

2. Prejdite nadol a klepnite na Skladovanie.

3. Tu môžete vidieť dostupné úložisko a miesto, ktoré zaberá systém, nainštalované aplikácie, obrázky, videá, dokumenty atď.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť a údaje pre Obchod Play

Nový začiatok Obchodu Play môže pomôcť vyriešiť mnohé všeobecné problémy vrátane chýb pri sťahovaní aplikácií. Ak to chcete urobiť, musíte vymazať údaje a vyrovnávaciu pamäť aplikácie, ako je uvedené nižšie:

1. OTVORENÉ nastavenie na svojom telefóne.

2. Zamierte k Aplikácie a upozornenia > Zobraziť všetky aplikácie.

3. Prejdite do Obchodu Play Informácie o aplikácii stránku.

4. Tu klepnite na Skladovanie a Vyčistiť dáta alebo Vymazať obsah pamäte.

Vyberte možnosť Úložisko a vyrovnávacia pamäťKlepnite na položku Vymazať úložisko

Vymažte údaje služieb Google a správcu sťahovania

Obchod Google Play sa spolieha na ďalšie procesy, ktorým pomáhajú služby Google Play a Správca sťahovania. Predpokladajme teda, že máte problémy s Obchodom Play napriek vymazaniu jeho údajov. V takom prípade sa odporúča vymazať vyrovnávaciu pamäť a údaje pre služby Google Play, rámec služieb Google a Správcu sťahovania.

Čítať:  Ako používať HubSpot na e-mailový marketing

Stránka s informáciami o aplikácii Služieb Google PlayInfo stránka aplikácie Download Manager

Tiež sa uistite, že je Správca sťahovania „povolený“ a že ste ho náhodou nezakázali pri úmysle odstrániť bloatware. Ak sa tieto dve aplikácie nezobrazia v zozname aplikácií, klepnite na ponuku vpravo hore a skontrolujte Zobraziť systémové aplikácie.

Odinštalujte aktualizácie Obchodu Play

Ak po vymazaní vyrovnávacej pamäte a údajov Obchodu Play a Služieb stále nemôžete sťahovať aplikácie, odporúča sa odinštalovať aktualizácie Obchodu Play. Postup:

1. Ak to chcete urobiť, otvorte nastavenie a zamierte k Všetky aplikácie v časti Aplikácie a upozornenia.

2. Zo zoznamu vyberte „Obchod Google Play“.

3. Klepnite na tri bodky v pravom hornom rohu a klepnite na Odinštalovať aktualizácie. Klepnite OK na potvrdenie.

Týmto sa aplikácia Obchod Play vráti na verziu nainštalovanú vo výrobe, čím sa odstránia všetky potenciálne chyby alebo problémy s predchádzajúcou verziou.

Aktualizujte aplikáciu Obchod Play

Po obnovení Obchodu Play ho môžete aktualizovať na novú verziu z Obchodu Play, ako je uvedené nižšie:

1. Otvorte v telefóne Obchod Google Play.

2. Klepnite na svoje profilový obrázok vpravo hore a vyberte nastavenie.

3. Klepnite na O.

4. Nakoniec klepnite na Aktualizujte Obchod Play a počkajte, kým sa spracuje.

Klepnite na Aktualizovať Obchod PlayObchod Play je aktuálny

Dajte mu pár minút na stabilnom internete na aktualizáciu Obchodu Play v telefóne. Prípadne si môžete stiahnuť Obchod Play z boku APKMirror.

Skontrolujte nastavenia dátumu a času

Problém „Aplikácia sa nedá nainštalovať“ v Obchode Play sa zvyčajne vyskytuje v dôsledku nesprávneho nastavenia dátumu a času. Uistite sa teda, že váš telefón zobrazuje presný dátum a čas, ako je uvedené nižšie:

1. OTVORENÉ nastavenie na svojom telefóne.

2. Zamierte k Systém > Dátum a čas.

3. Zapnúť Nastaviť čas automaticky automaticky vybrať správny čas na základe vašej polohy.

Odstráňte a znova pridajte svoj účet Google

Ak nič nefunguje, posledným krokom by bolo odstránenie a opätovné pridanie účtu Google do vášho zariadenia.

Čítať:  Ako vykonávať SEO pre dynamický obsah

Postup odstránenia účtu Google:

1. OTVORENÉ nastavenie na telefóne s Androidom.

2. Klepnite Heslá a účty.

V Nastaveniach klepnite na Heslá a účtyVyberte svoj účet Google

3. Vyberte účet, ktorý chcete odstrániť, a kliknite Odstrániť účet. Po zobrazení výzvy zadajte kód PIN alebo heslo telefónu.

Klepnite na položku Odstrániť účetKlepnite na položku Odstrániť účet

Postup pridania účtu Google späť:

1. OTVORENÉ nastavenie > Heslá a účty.

2. Klepnite na Pridať účet a vyberte Google.

3. Zadajte svoje e-mailové ID a heslo a podľa pokynov na obrazovke pridajte účet.

Teraz otvorte Obchod Play, vyberte účet z rozbaľovacej ponuky na bočnom paneli a skúste stiahnuť znova.

Aplikácie sa nesťahujú do novonastaveného telefónu s Androidom?

Ak ste prešli obnovením továrenských nastavení alebo nastavujete nové zariadenie, je pravdepodobné, že nové aplikácie sa vôbec nestiahnu. V tomto prípade sa v Obchode Play pri všetkom vo fronte zobrazí „čaká sa na stiahnutie“.

Je to len preto, že váš účet Google je v režime synchronizácie alebo sťahuje aplikácie prepojené s týmto účtom. Počkajte na dokončenie synchronizácie alebo sťahovania a skúste to znova.

Ak chcete proces urýchliť, môžete v nastaveniach na minútu alebo dve zakázať synchronizáciu údajov účtu a znova ju povoliť. Ako je uvedené vyššie, uistite sa, že používate stabilné internetové pripojenie. Ak je stále zaseknutý, reštartujte telefón.

Riešenie chybových kódov Obchodu Google Play

Existuje niekoľko ďalších problémov súvisiacich s Obchodom Google Play. Google im vo všeobecnosti poskytuje chybový kód. Tu je návod, ako interpretovať a vyriešiť bežné chybové kódy Obchodu Play.

 • Chyba 101: V telefóne je momentálne nainštalovaných príliš veľa aplikácií. Odinštalujte staré a nepoužívané aplikácie.
 • Chyba 194: Vymažte vyrovnávaciu pamäť a údaje pre Služby Google Play a Obchod Google Play.
 • Chyba 403: Na nákup aplikácií na tom istom zariadení používate dva rôzne účty Google. Zvážte použitie správneho účtu alebo odstránenie druhého účtu. Skúste tiež odstrániť možnosť proxy v nastaveniach APN.
 • Chyba 492/498: Vyrovnávacia pamäť Dalvik vášho telefónu je plná. Skúste odinštalovať nepotrebné aplikácie a vymazať oblasť vyrovnávacej pamäte prostredníctvom obnovenia telefónu.
 • Chyba 504: Zvyčajne sa to stane v dôsledku pomalého internetu alebo časového limitu pripojenia. Skontrolujte svoje internetové pripojenie.
 • Chyba 505: Aplikáciu nie je možné nainštalovať z dôvodu nekompatibility alebo konfliktov s inou aplikáciou.
 • Chyba 911: Vyskytol sa problém s pripojením Wi-Fi alebo možno budete musieť vymazať vyrovnávaciu pamäť údajov. Odpojte sa a znova sa pripojte k sieti Wi-Fi alebo vymažte vyrovnávaciu pamäť.
 • Chyba 919/ 101/ 923/ 921: Úložisko vášho zariadenia je nedostatočné. Uvoľnite miesto, aby ste mohli pokračovať v sťahovaní aplikácií. Môže to byť spôsobené aj nesprávnym nastavením APN.
 • Chyba 927: Sťahovanie nie je možné, pretože sa aktualizuje Obchod Play. Počkajte niekoľko minút, kým nebude obchod Google Play úplne inovovaný. Ak problém pretrváva, pokračujte vymazaním údajov pre Obchod Play, Služby Play a Správcu sťahovania.
 • Chyba 944: Servery Google majú problémy s pripojením. Počkajte, kým sa problém nevyrieši.
Čítať:  Ako používať funkciu „Dajte si pauzu“ na Facebooku na stlmenie zvuku bez blokovania

Zabaliť sa

Toto všetko bolo o riešení problémov so sťahovaním aplikácií v Obchode Play v systéme Android. Ako je zrejmé, najlepším riešením je vymazať vyrovnávaciu pamäť a údaje pre Obchod Google Play, Služby Play a Správcu sťahovania. Ak sa však problém nevyrieši, môžete odinštalovať aktualizácie Obchodu Play alebo odstrániť a znova pridať svoj účet Google. V niektorých prípadoch môže pomôcť aj jednoduchý reštart.

V každom prípade, ktorá z metód sa vám osvedčila? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Okrem toho nás neváhajte kontaktovať v prípade akýchkoľvek pochybností alebo otázok.

Mohlo by vás zaujímať:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Groupalebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse Youtube Channel.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE