10 tipov na blogovanie pre startupy

ZačiatokBlog je vynikajúcou príležitosťou na prezentáciu osobnosti vašej značky alebo na to, aby vaši zákazníci mohli nahliadnuť do vnútra ľudí pozadu značku v závislosti od vášho podnikania a odvetvia. Môžu byť tiež vynikajúcim prostriedkom na budovanie dôvery a lojality – a na podporu predaja – a preto sa čoraz väčší počet podnikov vo všetkých odvetviach dostáva do blogosféry.

Nemusíte byť ostrieľaný bloger, aby ste urobili skvelý dojem a získali si potenciálnych zákazníkov. Tu je 10 najlepších tipov na blogovanie pre startupy.

1. Dôslednosť

Blogujte dôsledne. Ak vaši klienti nájdu váš blog a milujú ho, nechcete ich sklamať nepravidelným uverejňovaním príspevkov. Chcete im dať dôvod, aby sa na váš blog vracali znova a znova, takže blogujte v pravidelnom cykle, ak nie v kalendárnom. Možno zistíte, že blogovanie raz týždenne stačí na udržanie tempa, alebo možno zistíte, že musíte blogovať každý pondelok a štvrtok, aby sa to stalo súčasťou vašej rutiny. Nájdite rozvrh, ktorý vám vyhovuje, alebo implementujte redakčný kalendár a držte sa ho, ako len môžete.

2. Hlas značky

Definujte hlas svojej blogovacej značky a udržujte ho konzistentný vo svojom obsahu. Pomôže to vybudovať dôveru a zároveň sprostredkovať to, čo chcete, aby vaši zákazníci vedeli o vašej firme.

Čítať:  Ako nastaviť systém miesta predaja vo WooCommerce

3. Použite vývojára

Ak ste v procese plánovania alebo vývoja blogu pre vašu firmu, nemusíte sa na to pustiť sami a skúšať prísť na nový redakčný systém (dokonca aj super efektívny ako WordPress) na vlastnú päsť. . Ak vám nedostatok sebadôvery bráni mať úžasný blog na propagáciu vašej spoločnosti, zavolajte profesionálov. Budú s vami môcť spolupracovať na vytvorení blogu, ktorý vyzerá fantasticky, dobre funguje a hladko sa integruje do vašej existujúcej prítomnosti a značky.

4. Pluginy

Využite pluginy na uľahčenie procesov blogovania. Pre používateľov WordPress je k dispozícii toľko úžasných doplnkov na zvýšenie funkčnosti a zefektívnenie vášho blogovania, takže si nezabudnite pozrieť našu širokú škálu príspevkov a odporúčaní súvisiacich s doplnkami, aby ste začlenili niekoľko možností, ktoré by mohli váš blog posunúť na ďalšiu úroveň.

5. Ts & Cs

Blog je neformálnejší online priestor ako napríklad vaša webová stránka alebo internetový obchod, ale to ho nezbavuje dôležitých stránok, ako sú zásady ochrany osobných údajov, podmienky používania a vylúčenia zodpovednosti. Toto je niečo, čo veľa začínajúcich blogerov zabudne zahrnúť, takže to pridajte priamo na začiatok zoznamu priorít, aby ste ochránili svoje podnikanie.

6. Spolupracujte

Aj keď je dôležité mať konzistentný hlas značky, môže byť tiež neuveriteľne cenné, ak sa dvaja alebo viacerí členovia vášho tímu podieľajú na tvorbe vášho blogu a spolupracujú na ňom. Každý z nich bude písať trochu iným štýlom a ponúkne iné nápady a pohľady, vďaka čomu môžu byť veci pre vašich čitateľov zaujímavé a zdieľanie blogovej záťaže môže znížiť tlak.

Čítať:  8 základných komponentov webovej stránky pre úspešnú stránku

7. Buďte informovaní

Čítajte iné blogy vo svojom odvetví a mimo vášho bezprostredného okruhu konkurentov, aby ste zostali informovaní, pripomenuli si rozdiel vo vašej spoločnosti a vytvorili príležitosti na zdieľanie iného pohľadu na aktuálny problém.

8. Buďte odborníkom

Postavte sa ako expert s Google Authorship. Zaberie to naozaj len pár minút a zverejnenie svojho mena a tváre na webe pomôže vybudovať uznanie a dôveru značky – a osobnej značky.

9. Prejdite na viacjazyčnosť

Ak vaša firma spolupracuje so zákazníkmi na medzinárodnej úrovni, zabezpečte, aby váš blog oslovoval aj ich tým, že váš obsah bude viacjazyčný.

10. Analytika

Využitie webovej analýzy na meranie úspešnosti vášho blogu vám môže ukázať trendy v návštevnosti, poskytnúť prehľad o tom, čo vaši zákazníci hľadajú, a pomôcť vám celkovo zlepšiť výkonnosť webu s cieľom zvýšiť predaj. Nezabudnite na svoj blog zahrnúť svoj analytický kód, aby ste videli, ktoré témy vaši zákazníci čítajú, ktoré zahadzujú a ktoré aktívne vyhľadávajú.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE