11 najlepších CRM softvérov & Nástroje

Takže ste začali podnikať. Gratulujem!

A teraz máte za úlohu spravovať stovky malých až veľkých operačných funkcií s obmedzeným ľudským kapitálom.

Riešenie by mohlo spočívať v neustále sa vyvíjajúcom stave technológie.

CRM alebo softvér na riadenie vzťahov so zákazníkmi je platforma, ktorá umožňuje vlastníkom malých firiem zefektívniť ich aktivity a úlohy.

Malé podniky môžu zvýšiť výkonnosť predaja o 29 % pomocou správneho nástroja na správu zákazníkov.

Čo je CRM?

CRM môžu byť vyrobené na mieru a prispôsobené potrebám organizácie. V zásade môžu pomôcť nasledujúcimi spôsobmi:

 • Robustné CRM sa dokáže postarať o niekoľko funkcií. Dokáže spravovať schôdzky zamestnancov, obchodné analýzy, spravovať plány a poskytovať zamestnancom sieť na pripojenie. Môžete ho dokonca použiť na nastavenie automatizovanej e-mailovej marketingovej kampane. Čo však robí CRM výnimočným, je to, že integruje všetky tieto funkcie do jedného rozhrania.
 • Spolu s tým CRM prichádzajú s množstvom ďalších funkcií, ktoré možno začleniť ako zásuvné moduly alebo doplnky. Toto prispôsobenie ho robí jedinečným pre každú firmu.
 • CRM systém bude sledovať všetky dostupné údaje o klientoch a sledovať predaj. Kedykoľvek môžete skontrolovať svoju návratnosť investícií, zisky a efektívnosť taktiky predaja. Malé podniky môžu tiež využívať CRM ako efektívny systém na vedenie účtovníctva a účtovníctva.
 • Samozrejme, najcennejším aktívom na svete sú dnes dáta! Väčšina CRM sa dodáva s podporou cloudu a funkciami zálohovania, takže nikdy nestratíte žiadne informácie. V CRM založenom na SaaS bude poskytovateľ aplikačných služieb ponúkať služby s modelom predplatného. Takéto cloudové modely umožňujú majiteľom slobodný prístup k svojim obchodným údajom z akéhokoľvek miesta.

Poďme sa teda pozrieť na najlepšie CRM pre SMB. Niektoré z nich majú dokonca špeciálne funkcie, ktoré nie sú viditeľné v iných CRM.

1. Monday.com CRM

Monday.com je nástroj na správu zákazníkov a zdrojov, ktorý sa dodáva s bezplatnou skúšobnou verziou.

Na rozdiel od väčšiny CRM, ktoré sa výrazne zameriavajú na dáta a statiku, má Monday.com za cieľ poskytnúť jednoduchý pracovný tok a priestor na správu kampaní.

Pondelok.com ako taký poskytuje skvelé používateľské rozhranie pre tímy na spoluprácu a spoločné stratégie.

Ponúkajú sadu nástrojov agilného manažmentu. Tento balík prichádza s funkciami, ako je správa nevybavených žiadostí, nástenky Kanban, časové osy Gantt, sledovanie stavu a ďalšie. Má všetky základné nástroje potrebné na sformulovanie a uvedenie úspešnej predajnej taktiky.

Základný balík začína na 7,80 USD mesačne. Spoločnosti orientované na produkty budú mať veľký úžitok zo sledovania životného cyklu aplikácií, ktoré ponúka. Môžete sledovať vrátené alebo chybné položky, sledovať testovacie prípady a používateľské recenzie.

Súkromný informačný panel ponúka celý rad silných widgetov na vizualizáciu údajov, monitorovanie KPI a integráciu zdrojov údajov.

Pre stredne veľké podniky je k dispozícii aj monitorovanie zamestnancov a sledovanie doby nečinnosti.

Monday.com sa môže postarať aj o vedenie miezd, účtovníctvo, vedenie účtovníctva, výmenu zmien a správu zdrojov.

Je to silný all-in-one nástroj, ktorý neguje potrebu outsourcingu periférnych funkcií, ako je HR a účtovníctvo pre malé a stredné podniky.

Má tiež funkciu overenia potenciálnych zákazníkov, aby sa predišlo chybám. Celkovo Monday.com poskytuje jeden z najrobustnejších a najtrvalejších systémov riadenia projektov pre malé a stredné podniky.

Kľúčové vlastnosti Monday.com

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • Riadenie zdrojov
 • Agilný projektový manažment
 • Správa životného cyklu aplikácie
 • Nástroje e-mailového marketingu
 • Nástroje na správu potenciálnych zákazníkov
 • Zákaznícka podpora
 • Sledovanie chýb
 • Riadenie podnikových procesov
 • Spolupráca
 • Creative Management
 • Platforma zákazníckych údajov

Začnite s Monday.com

2. Udržujte

Od roku 2001, s viac ako 2 00 000 používateľmi, sa Keap upevnil ako vysoko efektívna predajná a marketingová platforma.

Keap ponúka pro-balíček 105 USD mesačne so všetkými funkciami, ktoré by ktokoľvek mohol chcieť v CRM. Môže podporovať iba jedného používateľa.

Medzi funkcie patrí automatizácia marketingu, segmentácia zákazníkov, bodovanie potenciálnych zákazníkov, správa potenciálnych zákazníkov, segmentácia a distribúcia. Jednou z ich silných stránok je, že ich CRM obsahuje aj marketingový a e-mailový nástroj.

Čítať:  10 spôsobov, ako môže vaša agentúra zarábať na trendoch sociálnych médií

Keap stiera hranicu medzi predajom a marketingom a považuje ich za vzájomne závislé.

Vďaka tomu je Keap skvelým riešením pre malé a stredné podniky, kde sú tieto dve spoločnosti silne závislé a oddelenia pre obe môžu byť rovnaké.

Takáto integrácia nie je viditeľná v niekoľkých CRM, ktoré fungujú len ako samostatné systémy riadenia zákazníkov.

S výkonným marketingovým nástrojom môžete vykonávať odkvapkávacie kampane, odosielať e-maily spustené udalosťami, vykonávať zákaznícke prieskumy a odosielať automatické odpovede.

Keap používa Potrubie, nástroj na správu potenciálnych zákazníkov. Potrubie umožňuje používateľom prístup k informáciám o zákazníkoch, spravovanie potenciálnych zákazníkov, pridávanie alebo odstraňovanie kontaktov a lepšie stratégie predaja.

Bodovací systém umožňuje segmentáciu zákazníkov priradením rôznych hodnotení alebo „plameňov“.

Tie je možné zvýšiť aj nastavením vlastných filtrov. Napríklad, keď si olovo dopraje tri nákupy, môže byť vylepšené plameňom. E-mailový marketingový nástroj potom môže zacieliť na tento nový segment plameňa a odoslať kampaň.

Používateľské rozhranie Keap je tiež mimoriadne jednoduché a intuitívne.

Jednou je možné prispôsobiť podľa potreby pridaním alebo odstránením miniaplikácií. Kontakty sa dajú jednoducho vyhľadať.

Panel rýchlych akcií umožňuje používateľom okamžite zostaviť údaje o predaji, najnovšie cenové ponuky alebo kontaktné údaje. Tento panel môže obsahovať aj všetky integrácie tretích strán, ktoré ste sa rozhodli pridať.

Integrácie, ktoré si môžete vyskúšať, zahŕňajú LeadPages, Gmail, Graphly, FixYourFunnel, Outlook, Zapier a ďalšie.

Na správu schôdzok a úloh ponúka Keap miniaplikáciu – Môj deň.

Môj deň ponúka iný pohľad na dashboard, ktorý sa zameriava hlavne na zobrazenie všetkých okamžitých úloh a plánov. K dispozícii je tiež nástroj na tvorbu vstupnej stránky, ktorý umožňuje integráciu videa. Môžete využiť 14-dňové bezplatné skúšobné obdobie bez informácií o kreditnej karte!

Kľúčové vlastnosti Keap

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • Nástroje e-mailového marketingu
 • Finančné CRM
 • Vstupná stránka
 • Nástroje na správu potenciálnych zákazníkov
 • Marketingová automatizácia
 • Integrácia elektronického obchodu
 • Zákaznícka podpora

Začnite s Keapom

3. Hubspot CRM

Funkcie Hubspot sú v hornej časti takmer každého zoznamu CRM. A dôvody nie je ťažké vidieť!

Na rozdiel od rôznych iných modelov ponúka Hubspot bezplatné CRM, ktoré si používatelia môžu prispôsobiť podľa potreby pridaním platených funkcií.

Hubspot je kľúčovým inovátorom v marketingových technológiách od roku 2006 a Hubspot CRM je ich vpádom do oblasti systémov riadenia zákazníkov.

Bezplatný model prichádza s množstvom funkcií, za ktoré sa v iných modeloch zvyčajne platí. To zahŕňa centrum služieb, centrum CMS, marketingové centrum a centrum predaja.

Hubspot tvrdí, že sú zamerané len na malé a stredné podniky. A to dáva zmysel, keď si človek overí ich nástroje. Aj keď majú výkonné nástroje na správu e-mailov, nástroje helpdesk, chatboty, systémy na generovanie potenciálnych zákazníkov a ďalšie – toto je len niekoľko podrobných funkcií.

Bezplatný model Hubspot teda ponúka viac horizontálneho modelu (viac funkcií, menšia hĺbka), kde môžu vznikajúce podniky preskúmať a vyskúšať rôzne funkcie a zistiť, ktoré najlepšie slúžia ich záujmom.

V tomto však chýbajú niektoré nástroje, ako sú pracovné postupy, funkcie starostlivosti o vedúcich a prístup k API.

Cena štartovacieho balíka je 45 USD mesačne. Vďaka tomu môžete získať možnosti správy reklám, opätovného zacielenia reklamy, segmentácie zákazníkov a podobne. Limit kontaktu je stanovený na 500.

Spoty Hubspot ponúkajú jednoduché a intuitívne používateľské rozhranie. Neexistuje žiadna strmá krivka učenia.

Ponúkajú tiež rôzne webináre, ktoré môžu uľahčiť pochopenie ich funkcií. Prémiové modely prideľujú počas pracovnej doby živý technický tím.

Používateľské rozhranie je mimoriadne založené na údajoch, čo znamená, že môžete sledovať všetko – nových klientov, potenciálnych zákazníkov, predajné cykly, mieru konverzie a ďalšie.

Vyššie balíky ponúkajú funkcie ako automatizácia marketingu, odporúčanie SEO a nástroje ABM. Vďaka akvizícii PieSync v roku 2019 môžu teraz používatelia Hubspotu kedykoľvek synchronizovať a analyzovať údaje v reálnom čase.

Umožňuje tiež integráciu s aplikáciami ako Leadsbridge a Shopify, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Kľúčové vlastnosti Hubspotu

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • Nástroje e-mailového marketingu
 • Finančné CRM
 • Nástroje na správu potenciálnych zákazníkov
 • Živý rozhovor
 • Zákaznícka podpora
 • Samoobslužný portál

Začnite s Hubspotom

4. Autofunnel GetResponse

Autofunnel GetResponse je ideálny pre malé vznikajúce podniky, pretože kladú väčší dôraz na generovanie a konverziu zákazníkov.

Základný balík začína na 15 USD mesačne a prichádza hlavne s e-mailovým marketingom, automatickou odpoveďou a funkciami vstupnej stránky. Ide teda v podstate o nástroj e-mailového marketingu.

Čítať:  Rýchly sprievodca pridaním služby Google Analytics na vašu webovú stránku WooCommerce

Ak chcete získať automatický lievik GetResponse (teraz známy ako konverzný lievik), musíte si zakúpiť balík Pro.

To zahŕňa ďalšie funkcie, ako sú systémy na správu kontaktov, pracovné lieviky a systém spolupráce, ktorý umožňuje spoluprácu za 49 USD mesačne.

GetResponse ponúka čisté a štruktúrované používateľské rozhranie. Môžete spravovať až 2 500 odberateľov.

Pridávanie kontaktov je pomerne jednoduché. Ak prechádzate do CRM prvýkrát, môžete ho prepojiť so službami tretích strán, ako je Salesforce, aby ste synchronizovali svoj zoznam kontaktov. Funkcia prenosu kontaktov nie je dostupná v mnohých CRM.

GetResponse ponúka silný nástroj e-mailovej kampane.

Zákazníkov môžete segmentovať na základe ich polohy, zapojenia atď. Môžete si vybrať zo stoviek šablón.

Teraz je k dispozícii samostatná funkcia nazývaná šablóna automatizácie marketingu na rýchle vytváranie kampaní. E-maily je možné odosielať aj v prispôsobených časoch, ktoré je možné zmeniť podľa polohy používateľa!

Na sledovanie zákazníkov umožňuje Autofunnel GetResponse integráciu so službou Google Analytics. Môžete ľahko pristupovať ku každému predplatiteľovi, jeho otvoreniu a kliknutiam, histórii kampaní a sekciám cielených nákupov.

Najlepšia vec na GetResponse je však ich Marketing Automation!

Môžete vytvoriť viacero pracovných postupov a priradiť im „podmienky“ alebo filtre.

Podmienky sú však oddelené od „akcií“. Môžete teda nastaviť samostatné akcie, ktoré má GetResponse vykonať v reakcii na splnenie týchto podmienok.

Kontakty môžete jednoducho presúvať z jedného pracovného postupu do druhého.

Alebo nastavte podmienky, ktoré im umožnia posunúť sa v prúde nahor. Môžete tiež nastaviť konkrétny čas neodpovedania na označenie kontaktu ako s vypršanou platnosťou. Na základe pracovného postupu môžete teraz zacieliť napríklad e-mailové alebo propagačné kampane na najvyšší segment.

Konverzný lievik tiež sleduje cestu používateľov zákazníkov, ktorí si kúpia konečný produkt.

Ďalšou novou funkciou, ktorú majitelia elektronického obchodu považujú za lukratívnu, je integrácia platobných možností. To zahŕňa integráciu s platformami, ako je Shopify.

Môžete získať 30-dňovú bezplatnú skúšobnú dobu bez poskytnutia akýchkoľvek údajov o kreditnej karte.

Kľúčové vlastnosti automatického zúženia GetResponse

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • Nástroje e-mailového marketingu
 • Marketingová automatizácia
 • Vstupné stránky
 • Zákaznícka podpora

Začnite s automatickým zúžením GetResponse

5. Salesforce Essentials

Salesforce Essentials je CRM od Salesforce zamerané na SMB. Tím má tiež Salesforce Lightning CRM zameraný na podniky.

Salesforce Essentials ako taký obsahuje časť svojich materských funkcií CRM spolu s niektorými doplnkami.

Jedna z vecí, ktoré Salesforce Essentials robí inak, je tá skúšobná verzia sa dodáva s existujúcimi údajmi.

Tieto randomizované údaje môžu používať prví používatelia, aby pochopili, ako funguje používateľské rozhranie, skôr než sa vedome rozhodnú prepnúť naň.

Zistil som, že je to skvelá taktika, ako zistiť, či niekto chce prepadnúť 25 USD za mesiac.

Tento plán Essentials môže používať 10 rôznych používateľov. Ovládací panel správy kontaktov je pomerne jednoduchý.

Môžete pridávať alebo odstraňovať kontakty, filtrovať ich na základe nastavených podmienok a sledovať vzťahy. Salesforce však ponúka miniaplikáciu Pomocníka v aplikácii.

Tento widget sa objaví po prihlásení a slúži ako osviežovač pamäte. Má viacero ponúk – filtrovať kontakty, vedieť to podstatné, pozrieť si denné rozvrhy atď.

Na základe nastavených filtrov dokáže widget filtrovať zákazníkov aj do segmentov. V každom možnom kameňu úrazu sa nachádzajú videonávody, vďaka ktorým je to skvelé pre začínajúcich používateľov, ktorí chcú prejsť na CRM.

Dashboard tiež obsahuje všetky dôležité úlohy, stretnutia a nadchádzajúce kampane v spodnej časti, ktoré sú viditeľné na jeden pohľad.

Salesforce používa Einstein AI, ktorá automaticky zachytáva zapojenie používateľov, pridáva správy k záznamom sledovania a poskytuje prispôsobené kontexty pri zostavovaní údajov používateľa.

Celkovo je Salesforce Essentials skvelým CRM pre nových používateľov a môže sa integrovať s viac ako 5 000 rôznymi aplikáciami z iOS a obchodu Google.

Kľúčové vlastnosti Salesforce Essentials

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • Nástroje helpdesku
 • Nástroje na správu potenciálnych zákazníkov
 • Zákaznícka podpora
 • Automatizácia trhu

Začnite so Salesforce Essentials

6. Freshsales CRM

Toto CRM, ktoré je teraz známe ako Freshworks, sa znovu objavilo tým, že poskytuje výkonnú platformu, ktorá integruje 5 nástrojov v jednom.

Freshworks umožňuje integráciu s cloudovými službami ako Google a Dropbox. Pre e-mail môžete použiť akýkoľvek účet kompatibilný s protokolom IMAP. To zahŕňa Gmail, Outlook a Office 365.

Čítať:  Navijaky na Facebooku: Vylepšite ich pomocou influencer marketingu + najlepšie NÁSTROJE

Spolu s tým máte prístup k ich nástroju e-mailového marketingu.

Obsahuje rôzne šablóny, ale aj funkcie pre kampane hlasových hovorov. Každá šablóna e-mailu sa dodáva s metrikou, ktorá vám povie, aká bola úspešná.

Pracovné postupy môžu byť automatizované alebo manuálne. Môžete nastaviť podmienky pre každého používateľa a dokonca automaticky odosielať e-maily tým, ktorí dlhodobo neodpovedajú.

Freshsales prichádza s vlastnou aplikáciou podporovanou pre Android a iOS, ktorú si obchodný zástupca môže stiahnuť a použiť kdekoľvek.

Tí, ktorí hľadajú hlbší prehľad o zákazníckej analytike, sa môžu pozrieť na Freshsuccess, ďalší podnik od Freshworks, špeciálne vytvorený pre workflow a správu úloh.

Freshsales je extrémne založený na údajoch a môžete analyzovať metriky prakticky pre čokoľvek. Kedykoľvek je možné generovať podrobné správy o úspešnosti konverzácie, konverzii potenciálnych zákazníkov a raste kontaktov.

Väčšinu integrácie tretích strán Freshsales umožňuje jeho vlastný softvér – ako Freshcaller, Freshchat a Freshconnect.

Niektoré ďalšie zahŕňajú Hubspot, Calendly a Shopify. Calendly, Facebook. Freshsales je ľahký CRM a stále má požiadavky, ktoré si vyžadujú manuálny zásah.

Získajte 21-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a skontrolujte, či vyhovuje vašim potrebám alebo nie.

Kľúčové vlastnosti čerstvého predaja

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • AB testovanie
 • Finančné CRM
 • Nástroje na správu potenciálnych zákazníkov
 • Nástroje právneho manažmentu
 • Zákaznícka podpora
 • Automatizácia trhu

Začnite s Freshsales CRM

7. Pipedrive CRM

Ako už bolo spomenuté, Pipedrive je predovšetkým výkonný organizačný nástroj.

Dokáže sledovať hovory, e-maily, plány a úlohy a synchronizovať ich na viacerých zariadeniach. Pipedrive ponúka jedinečný nástroj na správu účtov, ktorý môže majiteľom firiem pomôcť úplne vizualizovať proces predaja.

To zahŕňa poznatky od najskoršieho po najnovšiu fázu.

Inými slovami, ponúka „potrubný“ pohľad na každú fázu. K dispozícii sú rôzne šablóny, ktoré si môžete prispôsobiť, podľa potreby rozvetviť. V rôznych fázach môžete pridať podmienky a ponuky.

Už od 12,50 USD mesačne je to lukratívna možnosť pre malé a stredné podniky. V tomto rozsahu môžete využiť e-mailový marketingový nástroj, nástroje na správu predaja a 2 GB cloudového úložiska. Hoci obmedzuje zoznamy e-mailov len na 1 000 predplatiteľov, nástroj na správu predaja je použiteľný pre neobmedzených používateľov.

Ich inteligentné kontaktné údaje automaticky segmentujú zákazníkov a umožňujú obchodným zástupcom ľahko vidieť ďalší cieľ. Najlepšie na Pipedrive je však to, že je skvelý pre firmy pracujúce s viacerými predajnými tímami. Môžete vstúpiť do rôznych tímov a sledovať ich ciele a úspešnosť!

Pipedrive obsahuje aj Leadbooster. Leadbooster prichádza s prispôsobeným chatbotom, ktorý môžete pridať na vstupné stránky. Samozrejme, budete musieť pridať vopred naprogramované otázky a odpovede; je to však efektívny nástroj na generovanie led.

Rovnako ako Freshsales, aj Pipedrive má svoju vlastnú mobilnú aplikáciu. Softvér tretích strán, ktorý môžete pridať, zahŕňa celý balík G Suite, MailChimp a Zapier.

Kľúčové vlastnosti Pipedrive

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • AI Chatbot
 • Finančné CRM
 • CRM v zdravotníctve
 • Nástroje na správu potenciálnych zákazníkov
 • Zákaznícka podpora

Začnite s Pipedrive CRM

8. Apptivo CRM

Apptivo už od 8 USD mesačne znie ako príliš dobré na to, aby to bola pravda. Základný plán prichádza s integráciou e-mailu s podporou protokolu IMAP, prístupom k nástrojom na sledovanie, nástrojom e-mailového marketingu a 3 GB úložného priestoru v cloude.

Dôvod, prečo Apptivo začína tak nízko, je ten, že je mimoriadne prispôsobiteľný.

Používatelia tak môžu pridať ľubovoľné funkcie, ktoré potrebujú podľa ceny.

Základný balík v Apptivo ponúka silný systém správy kontaktov a kontaktov. Ako už bolo uvedené, môžete pridať viac ako 40 rôznych aplikácií pre problémy, ako je správa produktov, biele označovanie, správa zásob atď.

Môžete si vytvoriť vlastné pracovné postupy, nastaviť spúšťače a časy detekcie. Kedykoľvek môžete spustiť viacero pracovných postupov pre rôzne oddelenia. E-mailový marketingový nástroj umožňuje hromadnú správu e-mailov a môže byť integrovaný do pracovného toku na základe splnenia podmienok.

Apptivo je najlepšie pre podniky, ktoré sa zaoberajú rôznymi oddeleniami alebo aspektmi. Ak ponúkate viacero služieb (elektronický obchod, poradenstvo a distribúcia), ich systém riadenia projektov uľahčuje oddelenie a integráciu rôznych funkcií.

Môžete získať bezplatnú 30-dňovú skúšobnú verziu a vyskúšať si rôzne funkcie.

Kľúčové vlastnosti Apptivo

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • Integrácia chatu
 • Riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Biele označenie
 • Správa územia
 • Riadenie zásob
 • Zákaznícka podpora
Čítať:  Stojí Magento Enterprise Edition za tú cenu?

Začnite s Apptivo

9. Zoho CRM

Zoho je možno jedným z najuznávanejších používaných CRM a má to dobrý dôvod. Zoho, ktorý sa začal v roku 2005, má stovky rôznych integračných funkcií, vstavaných funkcií a schopností, ktoré ho označujú za jeden z najlepších.

Zoho má rôzne ďalšie funkcie, ako napríklad ZohoBooks, a ak už niektorú z nich používate, potom je prechod na kompletné Zoho CRM hračkou. Len za 30 USD mesačne máte prístup ku všetkým týmto aplikáciám a získate základný balík Zoho CRM.

K dispozícii je tiež bezplatná možnosť, ktorá umožňuje až 3 používateľom. So svojou veľkou databázou ponúka Zoho trochu zložitejšie používateľské rozhranie a môže byť vhodné pre tých, ktorí už majú nejaké znalosti CRM.

Prístrojová doska obsahuje všetky otvorené úlohy, nových potenciálnych zákazníkov, nové generovanie počtu fáz na prvý pohľad.

Rovnako ako Apptivo, aj Zoho umožňuje používateľom zamerať sa na viaceré oddelenia a produkty so selektívnym spájaním. Segmentácia zákazníkov môže byť manuálne alebo na základe filtrov.

Najlepšou vlastnosťou Zoho je však systém lead-t0-clients. Môžete nastaviť automatický lievik na kvalifikovanie potenciálnych zákazníkov do klientov. Zoho im teraz založí účet a umiestni ich do zákazníckeho segmentu na základe predchádzajúcich filtrov.

Umelá inteligencia Zia, ktorú používa Zoho, tiež ponúka analýzu predaja a prehľad. Môže tiež automaticky hlásiť anomálie štúdiom údajov. Integrácie tretích strán zahŕňajú Zendesk, Eventbrite, Adobe a ďalšie.

Kľúčové vlastnosti Zoho

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • Stavebné CRM
 • Finančné CRM
 • Riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Marketingová automatizácia
 • Prognóza predaja
 • Zákaznícka podpora

Začnite so Zoho

10. Vtiger

Vtiger je jedným z najinovatívnejších a najdostupnejších CRM pre malé a stredné podniky. Len za 10 USD mesačne ponúka Vtiger marketingové nástroje, systémy plánovania, nástroje na správu potenciálnych zákazníkov a automatizáciu marketingu.

Plánovací systém ponúka okamžitý prehľad o každodenných aktivitách.

CRM UI je jednoduché a jednoduché. Používa vyskakovacie okná a upozornenia, aby vám pripomenula úlohy, ktoré sa blížia k dátumu dokončenia. Nástroje e-mailového marketingu spoločnosti Vtiger umožňujú používateľom získať prehľad o počte kliknutí, odoslaní spamu a následných kontrolách.

Systém riadenia potenciálnych zákazníkov umožňuje segmentáciu zákazníkov. Čo je však dôležitejšie, môžete segmenty priradiť rôznym zamestnancom a sledovať ich úspešnosť.

Nástroj projektového manažmentu tiež zahŕňa takmer všetky predpokladané potreby. Môžete distribuovať administratívu, prijímať návrhy a cenové ponuky, sledovať objednávky a ďalšie. Najsilnejšou stránkou Vtiger je možno schopnosť vytvárať vyskakovacie poznámky kdekoľvek a všade.

Kľúčové vlastnosti Vtiger

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • Správa územia
 • Správa kampane
 • Nástroje na zapojenie zákazníkov
 • Marketingová automatizácia
 • Zákaznícka podpora

Začnite s Vtigerom

11. Neustály kontakt

Constant Contact je jedným z drahších CRM na zozname.

Constant Contact má však pôsobivé portfólio na zálohovanie svojich nákladov. Dodáva sa s funkciou cloudového úložiska s kapacitou 2 GB a rôznymi ľahko použiteľnými miniaplikáciami. Môžete ho tiež integrovať s platformami elektronického obchodu, ako je Shopify.

Jednou zo silných stránok Constant Contact je jej systém správy kontaktov. Môžete jednoducho nahrať excelový hárok obsahujúci existujúce kontakty. Konstantný kontakt ho nahrá a tiež odstráni duplicitné kontakty.

E-maily môžete posielať aj z jednorazových adries, ktorých platnosť po určitom čase vyprší. Zoznam e-mailov má horný limit 500 kontaktov.

Celkový počet správ, ktoré môžete odoslať za mesiac, však nie je obmedzený. Iné CRM zvyčajne ponúkajú limitný limit.

Konštantný kontakt umožňuje sledovanie kampane v rôznych formách.

Môžete sledovať dosah, počet kliknutí a transakcií a okamžité odchody. Prehľady môžu oddeliť najcitlivejšie e-maily a najpútavejšie sekcie. Môžete tiež znova odoslať marketingové e-maily.

Vďaka sledovaniu používateľov môžete vidieť najcitlivejšie predajne a využiť ich.

Konstantný kontakt tiež ukladá opakujúce sa e-maily o narodeninách a udalostiach, ktoré sa odosielajú v intervaloch. Celkovo je Constant Contact mimoriadne priateľský pre začiatočníkov. Môžete ho použiť na vytvorenie obrovskej databázy, s ktorou môžete konať.

Kľúčové vlastnosti neustáleho kontaktu

 • Nástroje na riadenie vzťahov so zákazníkmi
 • Správa kontaktov
 • e-commerce
 • Event marketing
 • Marketing sociálnych médií
 • Nástroje na správu potenciálnych zákazníkov
 • Podpora prieskumu

Začnite s neustálym kontaktom

Tu to máte – diskutovali sme o hlavných výhodách a typoch podnikov, ktoré môžu profitovať z každého CRM.

Cieľom CRM je poskytnúť používateľské rozhranie typu všetko v jednom. Niektoré funkcie sú však vždy silnejšie ako iné.

Ak ste vo svete CRM nováčikom, je najlepšie začať s bezplatnými skúšobnými verziami a zistiť, čo je pre vás najlepšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE