11 najlepších typov digitálneho marketingu

Keďže ľudia trávia stále viac času pred obrazovkami, digitálny marketing sa stal najdôležitejším nástrojom na efektívne oslovenie zákazníkov.

Digitálny marketing sa zameriava na používateľov všetkých druhov elektronických zariadení, od stolných počítačov až po smartfóny. Ak chcete úspešne propagovať podnikanie online a zaujať publikum, musíte využiť rôzne typy digitálneho marketingu.

V tomto článku sa dozviete o 11 najlepších typoch digitálneho marketingu, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť, ktorý z nich zahrniete do svojej celkovej marketingovej stratégie.

Diskutujeme tiež o výhodách a nevýhodách každého typu digitálneho marketingu, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť, ktorý z nich zahrniete do svojej stratégie digitálneho marketingu.

Čo je digitálny marketing?

Najprv si však odpovedzme na otázku „Čo je digitálny marketing?

Digitálny marketing je oblasť marketingu, ktorá sa zameriava na propagáciu firmy alebo značky prostredníctvom rôznych online kanálov. Ako každá iná forma marketingu, digitálny marketing má za cieľ zvýšiť povedomie o značke a predaj.

Význam digitálneho marketingu v digitálnom veku

Ak chcete získať kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov, v súčasnosti nestačí mať iba webovú stránku.

Musíte byť tiež viditeľní na čo najväčšom počte typov platforiem digitálneho marketingu, od vyhľadávačov po stránky sociálnych médií a video platformy. Ak vaša firma nemá online zastúpenie aspoň na 2 digitálnych platformách, prichádzate o veľkú príležitosť osloviť svoje cieľové publikum.

Ak chcete vybudovať úspešné online alebo miestne podnikanie a vyniknúť z davu, potrebujete komplexnú digitálnu stratégiu založenú na dôkladnej štúdii trhu, hĺbkovej obchodnej analýze a neustálej spätnej väzbe.

Typy digitálneho marketingu

V ideálnom prípade by ste mali používať kombináciu rôznych typov digitálneho marketingu, aby ste oslovili svoje publikum prostredníctvom rôznych kanálov, ktoré používajú.

V tomto článku sme zhromaždili najčastejšie používané typy digitálneho marketingu, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť najvyššiu úspešnosť. Sú nasledovné:

  1. Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)
  2. Marketing vo vyhľadávačoch (SEM)
  3. Marketing sociálnych médií (SMM)
  4. Obsahový marketing
  5. Email marketing
  6. Online reklama
  7. Marketing na vstupnej stránke
  8. Marketing smartfónov
  9. Affiliate marketing
  10. Virálny marketing
  11. Video marketing

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je pravdepodobne prvá vec, ktorá ľuďom napadne, keď premýšľajú o rôznych typoch digitálneho marketingu. A ak má vaša firma webovú stránku (čo pravdepodobne má), SEO by malo byť stredobodom vašej stratégie digitálneho marketingu.

Online podniky v podstate žijú na milosť a nemilosť Google, Bing, Yahoo a ďalších vyhľadávačov.

Ak robíte SEO správne, môžete prilákať významnú organickú návštevnosť, ktorá je vysoko cielená na váš web. Nemyslite si však, že to platí len pre online podniky, dokonca aj miestne podniky môžu zvýšiť online povedomie tým, že uprednostnia miestne SEO.

Cieľom SEO je optimalizovať obsah a webovú stránku tak, aby sa zobrazovala medzi prvými výsledkami na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP).

Existuje niekoľko metód, ktoré môžete použiť na vysoké hodnotenie v rámci SERP, ako je vytváranie spätných odkazov, zabezpečenie správneho vykonávania SEO na stránke alebo optimalizácia obsahu webových stránok pre konkrétne kľúčové slová.

Najnáročnejšia vec na SEO je neustále sledovať zmeny v algoritmy vyhľadávacích nástrojov a podľa toho aktualizujte svoju stratégiu a metódy.

SEO je nevyhnutné pre každú webovú stránku, keďže v dnešnej dobe každá firma optimalizuje svoj obsah pre vyhľadávače. Bez SEO je v podstate nemožné udržať si konkurencieschopnosť na trhu.

Výhody optimalizácie pre vyhľadávače

 • Je to cenovo výhodnejšie ako PPC reklamy alebo reklamy na sociálnych sieťach, najmä z dlhodobého hľadiska.
 • Návštevnosť je zacielená na ľudí, ktorí sa zaujímajú o tému, produkty alebo služby, ktorých sa vaša stránka týka.
 • Môže to zvýšiť viditeľnosť značky online, najmä ak sa vaša webová stránka často umiestňuje na základe rôznych hľadaných výrazov.
Čítať:  Hoci sú údaje Google Search Console a údaje API rovnaké, sú prezentované odlišne

Nevýhody optimalizácie pre vyhľadávače

 • Výsledky nie sú okamžité a pravdepodobne nezaznamenáte zvýšenie návštevnosti webových stránok okamžite.
 • Zdokonaliť SEO vášho webu si vyžaduje zručnosti.
 • Neustále musíte monitorovať neustále sa meniace osvedčené postupy pre vyhľadávače Google, aby ste sa uistili, že vaše webové stránky sú v súlade.

Marketing vo vyhľadávačoch (SEM)

SEO nie je jediný spôsob, ako zvýšiť prichádzajúcu návštevnosť z vyhľadávačov. Marketing vo vyhľadávačoch (SEM) umožňuje inzerovať produkt alebo webovú stránku vo vyhľadávačoch a zobrazovať ich medzi platenými výsledkami vyhľadávania.

Vyhľadávače zvyčajne zobrazujú platené výsledky nad organickými výsledkami na serveroch SERP. Vyzerajú takmer rovnako ako organické výsledky len s malými rozdielmi vo vzhľade, napríklad Google zobrazuje malý štítok „Reklama“ vedľa súvisiacej adresy URL.

Na snímke obrazovky nižšie môžete vidieť platené výsledky vyhľadávania pre vyhľadávací dopyt „webhosting“:

Najčastejšie používané platené vyhľadávacie služby sú Google AdWords a Bing Ads. Umožňujú vám kúpiť reklamný priestor na základe cieľových kľúčových slov, polohy, demografických údajov divákov a ďalších údajov.

Marketing vo vyhľadávačoch je pomerne efektívna metóda, pretože vyhľadávače zobrazujú vašu reklamu iba publiku, na ktoré chcete zacieliť.

Vo väčšine prípadov musíte za výsledky SEM platiť podľa reklamného modelu ceny za kliknutie (CZK), čo znamená, že sa vám účtujú poplatky len vtedy, keď niekto klikne na vašu reklamu.

Výhody marketingu vo vyhľadávačoch

 • Návštevnosť môžete získať od okamihu, keď sú vaše reklamy zverejnené.
 • SEM vám dáva možnosť zacieliť na veľmi špecifických používateľov, čo znamená, že optimalizovaná PPC kampaň môže priniesť pôsobivé výsledky.

Nevýhody marketingu vo vyhľadávačoch

 • Ak nebudete dávať pozor na rozpočet kampane, môže vás to vyjsť veľmi draho.
 • Optimalizácia reklám si tiež vyžaduje určité zručnosti, najmä ak zacieľujete na viacero kľúčových slov a reklamných skupín.
 • Niektorí ľudia sú podozriví z reklám na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja a namiesto toho dôverujú výsledkom organického vyhľadávania.

Marketing sociálnych médií (SMM)

Sociálne médiá nie sú len spôsobom, ako môžu ľudia zostať v kontakte so svojimi priateľmi a rodinou, získavať najnovšie správy alebo sledovať témy, ktoré ich zaujímajú, ale sú marketingovým kanálom, ktorý by mali využívať aj firmy.

Sociálne médiá sú bezpochyby kráľovnou digitálneho obsahu 21. storočia. Z tohto dôvodu je to jeden z najdôležitejších typov digitálneho marketingu, na ktorý sa musíte zamerať – najmä ak chcete propagovať podnikanie typu business-to-consumer (B2C).

Existuje množstvo platforiem sociálnych médií, z ktorých si môžete vybrať, ako napríklad Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a mnoho ďalších. Musíte nájsť tie, ktoré sú relevantné pre oblasť, na ktorú sa zameriavate, a propagovať tam svoje podnikanie.

Zdieľanie kvalitného obsahu na stránkach sociálnych médií je vynikajúci spôsob, ako zaujať divákov a umiestniť značku ako autoritu v konkrétnom výklenku.

Dôležité je tiež umiestniť pod každý blogový príspevok a stránku s obsahom tlačidlá zdieľania na sociálnych sieťach, aby ich návštevníci mohli zdieľať v rámci svojej siete.

Okrem toho každá platforma sociálnych médií ponúka rôzne riešenia pre organickú a platenú reklamu. Platené reklamy na Twitteri a Facebooku, hashtagové kampane a influencer marketing patria medzi najobľúbenejšie metódy marketingu na sociálnych sieťach.

Výhody marketingu sociálnych médií

 • Mnoho platforiem sociálnych médií, ako sú Facebook a Instagram, dáva inzerentom možnosť zacieliť na veľmi konkrétnych jednotlivcov.
 • Reklamy sa môžu stať virálnymi, ak sa ľuďom páči váš obsah.

Nevýhody marketingu sociálnych médií

 • Existuje veľká konkurencia, ktorá sťažuje oslovenie vašej cieľovej skupiny za výhodnú cenu.
 • Podobne ako Google, aj algoritmy sociálnych médií a pravidlá inzercie sa neustále menia, takže je ťažké držať krok s najnovšími osvedčenými postupmi.
Čítať:  7 Ubersuggest alternatív, ktoré vám pomôžu ovládať SERP v roku 2024

Obsahový marketing

Obsahový marketing je ďalší typ digitálneho marketingu, ktorý môžete použiť na propagáciu firmy online.

Obsahový marketing je v skutočnosti nepriamym spôsobom marketingu a ide ruka v ruke so SEO. Obsahový marketing sa zameriava na zverejňovanie obsahu, ktorý vaše publikum prirodzene nájde pri prehliadaní webu.

Hlavným cieľom obsahového marketingu je prinútiť divákov interagovať s obsahom jeho čítaním, zdieľaním a komentovaním.

Môžete ho použiť spolu s inými typmi digitálneho marketingu, ako je SEO alebo SEM. Môžete napríklad vytvoriť obsah na základe zacielených kľúčových slov, aby ste dosiahli optimálny výsledok.

Vysokokvalitný obsah vám tiež umožňuje presvedčiť publikum o odbornosti podniku v určitej oblasti. Získať si dôveru zákazníkov je jedným z najdôležitejších dlhodobých cieľov digitálneho marketingu.

Obsahový marketing je o publikovaní zdieľateľného obsahu buď vo forme blogových príspevkov, bielych kníh, správ, webinárov alebo hosťujúceho blogovania v populárnych publikáciách v rovnakej oblasti.

Výhody obsahového marketingu

 • Obsahový marketing je bezplatný, ak obsah vytvárate sami.
 • Môžete znova použiť rôzne prvky svojho už existujúceho obsahu na iných platformách. Útržky blogových príspevkov môžete napríklad použiť ako príspevky vo svojom profile na Twitteri.
 • Vlastníkom webových stránok dáva možnosť vzdelávať a zabávať svoje publikum.

Nevýhody obsahového marketingu

 • Podobne ako v prípade SEO, aj marketingu obsahu môže chvíľu trvať, kým prinesie výsledky pre vašu firmu.
 • Aby bol obsahový marketing efektívny, musíte zabezpečiť, aby spĺňal určitý štandard kvality.
 • Ak produkujete obsah vo veľkom, budete si musieť najať tvorcu obsahu alebo ho outsourcovať, môže to byť drahé.

Email Marketing

E-mailový marketing je iný druh zapojenia, pretože sa spájate so zákazníkmi v ich vlastných poštových schránkach.

Aj keď je e-mailový marketing jedným z najstarších typov digitálneho marketingu, stále je veľmi úspešný. Je to vynikajúci spôsob, ako zvýšiť lojalitu značky a zvýšiť predaj existujúcim zákazníkom.

Podľa prieskumu trhu skupiny Radicati najnovší e-mailový štatistický prehľad (2018 – 2022) počet e-mailov odoslaných a prijatých za deň podnikmi stále rastie, v priemere o 4,3 %.

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako môžete osloviť zákazníkov prostredníctvom e-mailového marketingu. Okrem vytvárania informačných kampaní im môžete posielať potvrdzovacie e-maily, e-maily s poďakovaním a e-mailové upozornenia o aktualizáciách produktov.

Ak propagujete miestnu firmu, pozvánky na udalosti sú tiež vynikajúcim spôsobom, ako zaujať miestne publikum.

V súčasnosti existuje veľa úžasných nástrojov, ktoré môžete použiť na spustenie profesionálnych e-mailových kampaní, od platforiem na automatizáciu marketingu, ako sú napr MailChimp do pluginy pre newsletter pre populárne platformy na správu obsahu, ako je WordPress.

Výhody e-mailového marketingu

 • Výsledky e-mailového marketingu nebudú ovplyvnené zmenou algoritmov alebo pravidiel reklamy.
 • Po vytvorení zoznamu e-mailov môžete svoju správu dostať k odberateľom bez toho, aby ste museli platiť. E-mailový marketing prináša vysokú návratnosť investícií.
 • E-mailový marketing dáva obchodníkom možnosť vybudovať si skutočný vzťah s predplatiteľmi. Najmä ak sú miery otvorenia a miery prekliknutia vysoké.

Nevýhody e-mailového marketingu

 • Ak si vaši odberatelia nevážia váš obsah, pravdepodobne budete mať vysoké miery zrušenia odberu.
 • V schránkach vašich príjemcov súťažíte s inými firmami.

Online reklama

Digitálni marketingoví pracovníci využívajú online reklamu už od prvých dní existencie webu. Zobrazovanie bannerov alebo reklám na iných webových stránkach patriacich do rovnakej oblasti je jedným z najbežnejších typov digitálneho marketingu.

Môžete využiť online platformy ako napr Google AdSense ktorý vám umožňuje automaticky zobrazovať reklamy na iných obsahových stránkach. Reklamné siete vám zvyčajne umožňujú konfigurovať parametre stránok, na ktorých sa zobrazujú vaše reklamy, na základe kľúčových slov, polohy, demografických údajov o publiku a iných údajov.

Väčšie online magazíny majú často aj vlastné reklamné oddelenia. Tiež môže byť dobrý nápad kontaktovať ich a kúpiť si reklamný priestor na ich webovej stránke.

Čítať:  Zrušenie stratégie obsahového marketingu aktívnej kampane

Niektoré špecializované časopisy, ako napríklad webdesignový magazín A List Apart, majú aj sponzorské programy, ktoré vám umožňujú prezentovať značku, logo a iné vizuálne prvky na ich platforme na určité časové obdobie (zvyčajne týždeň).

Výhody online reklamy

 • Môžete osloviť veľké publikum jednotlivcov, ktorí sa zaujímajú o spoločnú tému. Ak napríklad inzerujete na blogu o tom, ako investovať, publikum blogu sa pravdepodobne bude zaujímať o finančné produkty.
 • Neexistujú žiadne zmeny v algoritmoch alebo pravidlách reklamy pri inzercii na blogoch, pracovných tabuliach, fórach atď.

Nevýhody online reklamy

 • Obchodníci nemajú prístup k pokročilým funkciám cielenia ako pri marketingu na sociálnych sieťach alebo PPC.
 • Niektoré webové stránky účtujú veľa peňazí za reklamný priestor.

Marketing vstupnej stránky

Cielené vstupné stránky môžu vynikajúco spolupracovať s inými typmi digitálneho marketingu a výrazne zvýšiť mieru konverzie.

V širšom zmysle je vstupná stránka akákoľvek webová stránka, na ktorú sa návštevníci prvýkrát dostanú, keď prídu na webovú stránku. V tomto zmysle domovské stránky často fungujú aj ako vstupné stránky. Mnohé značky však vytvárajú aj špecifické vstupné stránky pre svoje marketingové kampane.

Digitálni marketingoví pracovníci spájajú vstupné stránky s reklamami zobrazovanými ako bannery na iných webových stránkach alebo zobrazovanými na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov. Keď teda používatelia kliknú na reklamu, sú presmerovaní priamo na vstupnú stránku navrhnutú pre konkrétnu marketingovú kampaň.

Existuje niekoľko trikov, ktoré môžete použiť na vytvorenie konvertujúcej vstupnej stránky, ako sú napríklad pútavé nadpisy, čistý dizajn vhodný pre mobilné zariadenia a dobre viditeľné tlačidlá s výzvou na akciu.

Nižšie vidíte vstupnú stránku aplikácie Slack na odosielanie správ, na ktorej môžete vidieť všetky potrebné prvky dobre fungujúcej vstupnej stránky:

Výhody marketingu vstupnej stránky

 • Marketing na vstupnej stránke je veľmi efektívny, ak chcete generovať nových potenciálnych zákazníkov.
 • Tento typ digitálneho marketingu možno použiť spolu s marketingom SEO, SEM a sociálnych médií.
 • Pomocou marketingu na vstupnej stránke môžete vytvoriť jedinečný zážitok z nákupu.

Nevýhody marketingu vstupnej stránky

 • Dokonalosť si vyžaduje veľa zručností a pokusov a omylov.
 • Ak používate platenú reklamu na nasmerovanie návštevnosti na vstupné stránky, môže to byť dosť nákladné.

Marketing smartfónov

Ľudia používajú svoje smartfóny neustále, a preto je marketing smartfónov tiež jedným z najdôležitejších typov digitálneho marketingu. Platí to najmä vtedy, ak je vašou cieľovou skupinou mladšia generácia.

Obchodníci majú veľa možností, ako dosiahnuť svojich cieľových potenciálnych zákazníkov prostredníctvom marketingu smartfónov. Podľa Labs Mobiletextové správy majú celosvetovú priemernú mieru otvorenia 94 % a mieru prekliknutia (CTR) 19 %.

V dôsledku toho je marketing smartfónov neuveriteľnou príležitosťou na propagáciu podnikania online a je pravdepodobne jedným z najefektívnejších typov digitálneho marketingu.

Zdroj obrázka: CleverTap

Okrem odosielania textových správ predplatiteľom môžete publikum ešte viac zaujať tým, že im poskytnete bezplatné mobilné aplikácie pre zariadenia so systémom Android a iOS.

Vaša aplikácia môže tiež vykonávať špecifické akcie, ktoré zvyšujú viditeľnosť. Môže napríklad používateľom posielať upozornenia push v reálnom čase, ktoré sa objavia na ich smartfónoch, keď je na webovej stránke dostupný nový obsah.

Populárne platformy na odosielanie správ, ako sú Messenger a Telegram, vám tiež umožňujú vytvárať marketingové roboty, pomocou ktorých môžete získavať nových zákazníkov spôsobom zameraným na človeka.

Výhody marketingu smartfónov

 • S takou vysokou mierou otvorenia a mierou prekliknutia môže mobilný marketing priniesť významné výsledky.
 • Obchodníci dokážu osloviť publikum na zariadeniach, na ktorých trávia väčšinu svojho času.

Nevýhody marketingu smartfónov

 • Inzerenti sú dosť obmedzení na to, na koho môžu marketingom smartfónov zacieliť.
 • Ak vytvárate mobilnú aplikáciu, ktorú si používatelia môžu stiahnuť a nainštalovať do svojich smartfónov, môže to byť veľmi nákladné.

Affiliate marketing

Affiliate marketing umožňuje znížiť vaše marketingové zaťaženie tým, že ho zadáte externým poskytovateľom služieb.

Čítať:  7 najlepších doplnkov vstupnej stránky WordPress na zvýšenie konverzií

Pri affiliate marketingu platíte iba za konverzie, keď partner uzavrel obchod a zákazník si kúpil produkt.

Affiliate marketéri vykonávajú všetky súvisiace marketingové aktivity od umiestnenia bannerov až po vstupné stránky. Najlepšia vec na affiliate marketingu je, že nemá žiadne počiatočné náklady a môžete sa rozhodnúť o podmienkach a sadzbách, ktoré zaplatíte affiliate partnerom.

Najpozoruhodnejší online affiliate program je Amazon Associates ktorý umožňuje komukoľvek propagovať produkty Amazonu a zarábať províziu potom, čo niekto úspešne zakúpil produkt pomocou svojho pridruženého odkazu.

Menšie podniky môžu tiež využívať pridružené programy – ide o obzvlášť populárny typ digitálneho marketingu v technologickom sektore.

Partnerský program by ste však mali spustiť len vtedy, ak máte prostriedky na správne sledovanie a vzdelávanie pridružených spoločností.

Výhody affiliate marketingu

 • Získate prístup k publiku iného autora. Toto je obzvlášť užitočné, ak ste schopní získať pridružených spoločností s veľkým publikom.
 • Musíte zaplatiť len vtedy, keď pridružený subjekt úspešne vygeneruje predaj.

Nevýhody Affiliate Mark

 • Správa influencerov môže byť výzvou, najmä ak máte stovky pridružených spoločností.
 • Ak pridružené spoločnosti vytvárajú obsah vo forme blogových článkov alebo videí, môžu nakoniec konkurovať obsahu vašej stránky vo výsledkoch vyhľadávania Google a YouTube.

Virálny marketing

Vírusový marketing využíva všetky typy digitálneho marketingu uvedené v tomto článku. Podstatou virálneho marketingu je vytvoriť príspevok, video, meme alebo iný krátky typ obsahu, ktorý sa šíri po webe ako vírus.

Ak chcete vytvoriť úspešnú vírusovú marketingovú kampaň, musíte propagovať rovnaký obsah na viacerých kanáloch, ako sú Twitter, Youtube, blogové príspevky a e-mailové bulletiny v krátkom časovom období.

Okrem toho musíte vytvoriť niečo, ako napríklad video alebo grafiku, vďaka ktorej si ľudia všimnú vašu správu a zdieľajú ju so svojimi kontaktmi.

Výhody vírusového marketingu

 • Ak sa vám podarí získať niečo, čo sa stane virálnym, online povedomie vašej značky preskočí cez strechu. Je veľmi ľahké stať sa známym, ak každý na internete hovorí o vašom obsahu alebo ho zdieľa.

Nevýhody vírusového marketingu

 • Dosiahnuť, aby sa niečo stalo virálnym, je mimoriadne ťažké.
 • Meranie výsledkov môže byť náročné.
 • Ak vaša marketingová správa uráža určitú skupinu ľudí, môže to v skutočnosti vyústiť do negatívneho ústneho prejavu.

Video marketing

Posledným typom digitálneho marketingu, o ktorom budeme diskutovať, je video marketing. Video marketing ide ruka v ruke s marketingom obsahu, a preto ho možno zaradiť do jednej z jeho podkategórií.

Rozhodli sme sa však dať video marketingu vlastné miesto, keďže je taký efektívny a obľúbený.

Video marketing je akt propagácie produktov alebo služieb firmy a vzdelávanie spotrebiteľov o značke prostredníctvom rôznych video platforiem, ako sú YouTube, Vimeo, Twitch atď.

Výhody video marketingu

 • Video obsah je oveľa zábavnejší a nezabudnuteľnejší ako text. Obchodníci sú schopní zanechať v divákoch trvalý dojem.
 • Video marketing dáva obchodníkom možnosť vytvárať vizuálne príťažlivé marketingové správy na zobrazenie značky.

Nevýhody video marketingu

 • Vytváranie vysokokvalitného videoobsahu si vyžaduje veľa času a peňazí.
 • Ak začínate, bude trvať veľa času, kým si váš obsah všimnú na platformách, ako je YouTube.

Záver

Ak chcete dosiahnuť najlepšie obchodné výsledky, musíte sa rozhodnúť, ktoré typy digitálneho marketingu chcete používať.

Existujú niektoré typy, ktoré by ste aj tak mali používať, ako je optimalizácia pre vyhľadávače a marketing sociálnych médií, zatiaľ čo iné závisia od odvetvia.

Keď plánujete typy digitálneho marketingu, ktoré budete používať, nemyslite len na softvér, ale aj hardvér. Ak cieľová skupina používa určitý typ zariadenia, potrebujete aj prítomnosť na tomto druhu zariadenia.

Zozbierajte tiež čo najviac spätnej väzby od existujúcich zákazníkov, pretože neexistuje lepší spôsob, ako si vybudovať dôveru a zaujať ich na osobnej úrovni.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE