11 najlepších záložných doplnkov WordPress na rok 2024

Keď si navrhnete a zverejníte svoju webovú stránku WordPress, najlepšia vec, ktorú môžete – a mali by ste – urobiť, je vytvoriť si jej dennú zálohu.

Denným zálohovaním svojich webových stránok ste v bezpečí pred niektorými nepríjemnými okolnosťami, ktoré by mohli nastať. Vaša stránka môže byť napríklad napadnutá, môže sa vyskytnúť problém s témou alebo doplnkom WordPress, ktorý ste práve nainštalovali, mohli by ste stratiť heslo alebo dokonca svoj web omylom odstrániť.

Tento článok vám pomôže vybrať jeden z 11 najlepších doplnkov na zálohovanie vášho webu WordPress a udržanie vašich údajov v bezpečí.

Prečo je dôležité zálohovať WordPress

Aj keď si myslíte, že dizajn vašej webovej stránky WordPress je dokonale vykonaný a vaše údaje sú bezpečne uložené, váš web stále nie je úplne bezpečný. Mohli by ste omylom odstrániť dôležitý súbor, ktorý by mohol zlyhať vašu webovú stránku, mohli by ste zabudnúť svoje heslo alebo by mohla byť vaša webová lokalita napadnutá.

Šanca, že zažijete aspoň jednu z týchto situácií, ak nie všetky, je extrémne vysoká. To je dôvod, prečo je také dôležité bezpečne ukladať všetky údaje vašich webových stránok do zálohy. A je dôležité, aby bola vaša záloha vždy k dispozícii, aby ste ju mohli jednoducho nahrať a vrátiť svoje webové stránky späť online.

Inými slovami, zálohovaná webová stránka je bezpečná webová stránka.

Výber poskytovateľa hostingu, ktorý ponúka úplné zálohy stránok

Hostinger ponúka vynikajúcu politiku zálohovania webových stránok.

Každý plán webhostingu Hostinger zahŕňa denné, automaticky vytvorené zálohy, ktoré sú bezplatne uložené na vzdialenom zálohovacom serveri. Bezpečnosť vašich údajov berieme vážne a chápeme dôležitosť toho, aby boli vaše údaje obnoviteľné.

Vaše zálohy sú s Hostinger úplne v bezpečí, pretože k nim majú prístup iba naše interné systémy a tím podpory.

Čo hľadať v záložnom doplnku WordPress

Ako si vyberiete najlepší záložný doplnok WordPress, keď je k dispozícii toľko?

Poďme si prejsť najdôležitejšie funkcie, ktorým by ste mali venovať pozornosť pri výbere najlepšieho záložného doplnku WordPress pre váš web.

Jednoduchosť použitia

Jednoduché používanie je jednou z najdôležitejších funkcií najlepších doplnkov na zálohovanie WordPress. Mali by ste byť schopní zálohovať a obnoviť svoje webové stránky len niekoľkými kliknutiami.

Automatické zálohy

Jednou z kľúčových funkcií najlepších doplnkov na zálohovanie webových stránok WordPress je automatické zálohovanie. V nastaveniach automatického zálohovania si môžete vybrať konkrétny čas, kedy chcete vytvoriť zálohu svojej lokality. Vďaka tomu sa nebudete musieť obávať, že zabudnete vytvoriť zálohu.

Zálohuje vašu databázu

Najlepšie záložné doplnky WordPress by tiež mali podporovať úplnú zálohu vašich súborov aj databáz.

Záložné úložisko

Ďalšou dôležitou vecou je uistiť sa, že záložné úložisko doplnku je dostatočne veľké na zálohovanie celého webu a zabránenie strate údajov. Upozorňujeme tiež, že zálohy by sa nikdy nemali ukladať na server, ale na vzdialené cloudové úložisko.

Čítať:  Predefinovanie zabezpečenia WordPress so zakladateľom Akshatom Choudharym

Zálohy v reálnom čase

Zálohovanie v reálnom čase je úžasná funkcia, ktorú obsahujú niektoré z najlepších doplnkov na zálohovanie WordPress. Táto funkcia ukladá údaje o vašej webovej lokalite po každej vykonanej úprave, čo znamená, že nestratíte ani jednu zmenu alebo aktualizáciu.

Šifrované zálohy

Vždy je najlepším postupom šifrovať zálohy, aj keď neobsahujú citlivé údaje. Okrem toho, ak ste vlastníkom firmy, je dôležité, aby ste používali záložný doplnok, ktorý šifruje vaše údaje. Ochránite tak citlivé informácie vašej firmy aj vašich klientov.

Najlepšie záložné doplnky pre WordPress v roku 2024

Ste pripravení zálohovať svoj web WordPress? Tu je 11 najlepších záložných doplnkov WordPress, z ktorých si môžete vybrať.

1. Pevné zálohy

Pevné zálohy je jedným z najstarších záložných doplnkov WordPress. Prvá verzia bola vydaná v roku 2010 spoločnosťou SolidWP a odvtedy sa neustále aktualizuje a aktualizuje každý rok.

So zálohovacím doplnkom Solid Backups WordPress budete môcť vytvoriť kompletnú zálohu webovej stránky alebo len jej konkrétne časti. Môžete napríklad vytvoriť zálohu iba vašej WordPress témy, doplnkov, databázy atď. Vďaka mnohým funkciám mnohí používatelia tvrdia, že Solid Backups je jedným z najlepších doplnkov na zálohovanie WordPress.

Vlastnosti

 • Automatické a plánované zálohy v reálnom čase.
 • Integruje sa s Diskom Google, Dropboxom a Microsoft OneDrive.
 • Ďalšie funkcie zabezpečenia, ako je detekcia škodlivého softvéru.
 • Vrátenie predchádzajúcej verzie databázy bez vykonania úplného obnovenia.
 • Možnosť vytvorenia záložných profilov.
 • Zálohovanie a obnovenie konkrétnych súborov WordPress.
 • Oprava a skenovanie databázy.

Stanovenie cien

Solid Backups začína na 99 USD za rok pre jednu lokalitu, 199 USD za rok pre päť lokalít a 299 USD za rok pre 10 lokalít. SolidWP tiež ponúka niekoľko balíkov, ktoré obsahujú doplnok.

2. UpdraftPlus

UpdraftPlus je jednoducho jedným z najlepších doplnkov na zálohovanie vašich webových stránok WordPress. Všetky vaše databázy a súbory budú automaticky zálohované podľa plánu, ktorý si zvolíte.

UpdraftPlus tiež ponúka jednu z najdôležitejších funkcií pre zálohovací doplnok: môžete si vybrať, či chcete zálohy ukladať na server alebo ich odosielať poskytovateľovi vzdialeného úložiska, ako je napríklad Disk Google alebo Dropbox.

Vlastnosti

 • Zahŕňa automatické aj manuálne zálohovanie.
 • Zálohy je možné obnoviť priamo z ovládacieho panela WordPress.
 • Doplnok Migrator ponúka možnosť klonovať váš web WordPress a migrovať ho na nového hostiteľa alebo doménu.
 • Zahrnuté sú prírastkové zálohy, čo znamená, že si môžete vybrať zálohovanie iba zmien súborov, ktoré boli vykonané po poslednej zálohe.
 • Môže zálohovať viac stránok WordPress.
 • Úžasná odborná zákaznícka podpora.

Stanovenie cien

Bezplatná verzia UpdraftPlus ponúka väčšinu svojich funkcií pre jednu webovú stránku WordPress. Zahrnuté sú automatické zálohy spolu so zálohovaním do nástroja tretej strany (napríklad Disk Google alebo Dropbox) a obnovenie webových stránok jedným kliknutím.

Prémiové verzie začínajú na 70 USD ročne až pre dve webové stránky, 95 USD ročne až pre 10 webových stránok, 145 USD ročne až pre 35 webových stránok a 195 USD ročne pre neobmedzené webové stránky.

3. BlogVault

Hlavnou funkciou služby BlogVault je uloženie zálohovanej webovej stránky WordPress na jej cloudovej infraštruktúre, čo vám umožňuje ušetriť zdroje plánu hosťovania.

Pomocou služby BlogVault môžete vytvárať neobmedzené záložné kópie a aktivovať prírastkové zálohy. Doplnok si tiež môžete prispôsobiť tak, aby vytvoril zálohu vašej webovej stránky po uplynutí určitého času.

Čítať:  17 najlepších stránok na nákup sledovateľov Instagramu v Austrálii (február 2024)

Vlastnosti

 • Integrácia služieb tretích strán pre zálohovanie.
 • Znižuje zaťaženie vášho servera aktiváciou prírastkových záloh.
 • Podporuje viac stránok WordPress.
 • Môžete integrovať BlogVault s Malcare pre ďalšie možnosti zabezpečenia.
 • Schopnosť obnoviť vaše webové stránky, aj keď sú úplne mimo prevádzky.
 • Jednoduché použitie.

Stanovenie cien

BlogVault ponúka iba prémiové verzie. Základný plán začína na 89 USD ročne za jednu stránku, Plus začína na 149 USD ročne za jednu stránku a Pro začína na 299 USD ročne za jednu stránku. Vrstvy s vyššou cenou sú dostupné pre tri lokality a 10 lokalít.

4. Duplikátor

Duplicator je jedným z najlepších záložných doplnkov pre webové stránky WordPress, ktorý ponúka takmer všetky základné funkcie vo svojej bezplatnej verzii, ktorá je porovnateľná s platenými doplnkami.

Pomocou nástroja Duplicator môžete zálohovať celú webovú stránku alebo len určité časti, ako sú napríklad doplnky, databázy a súbory. Okrem záloh môžete jednoducho klonovať alebo migrovať svoj web WordPress. Jedinou nevýhodou tohto záložného doplnku WordPress je, že bezplatná verzia nezahŕňa implementácie úložiska tretích strán.

Vlastnosti

 • Manuálne zálohovanie celého webu WordPress alebo len jeho častí.
 • Možnosť klonovania alebo presunu vašej WordPress stránky medzi hostiteľmi alebo doménami bez akýchkoľvek prestojov.
 • Úplná migrácia webových stránok bez nutnosti manuálneho importu a exportu SQL skriptov

Stanovenie cien

Aj keď vám bezplatná verzia Duplicator umožňuje bezpečne zálohovať a migrovať vaše webové stránky WordPress, prémiové funkcie sú úžasné a stojí za to ich preskúmať.

Prémiové plány začínajú na 49,50 USD na prvý rok (obnovuje sa na 99 USD ročne) pre dve lokality. Funkcie zahŕňajú inštalácie drag and drop, plánované zálohy, cloudové úložisko tretích strán (napríklad Disk Google, Amazon S3 a FTP) a ďalšie.

5. Jetpack Backup

Jetpack Backup alebo VaultPress Backup bol integrovaný do obľúbeného doplnku Jetpack, ktorý vytvorila materská spoločnosť WordPress, Automattic.

S Jetpack Backup môžete obnoviť svoju webovú stránku zo zálohy jedným kliknutím. Tento doplnok bezpečne ukladá všetky vaše automatické zálohy v cloude bez spomalenia vášho webu.

Jetpack Backup sa používa jednoducho, čo znamená, že sa nemusíte starať o kódovanie alebo zložité nastavenia.

Vlastnosti

 • Obnovte svoj web jedným kliknutím.
 • Mobilná aplikácia Jetpack vám umožňuje obnoviť vaše webové stránky kdekoľvek a kedykoľvek.
 • Zálohuje databázy aj súbory vášho webu.
 • Dokáže obnoviť vašu webovú stránku z určeného bodu.
 • Naplánujte si automatické zálohovanie v reálnom čase.
 • K dispozícii sú prírastkové zálohy.

Stanovenie cien

Jetpack VaultPress Backup neponúka bezplatný plán.

Prémiové plány začínajú na 4,95 USD mesačne počas prvého roka (obnovuje sa na 9,95 USD mesačne). Môžete si tiež zakúpiť bezpečnostný balík, ktorý zahŕňa zálohovanie Jetpack, Akismet a skenovanie jetpackov a začína na 9,95 USD mesačne počas prvého roka (obnovuje sa za 19,95 USD mesačne).

6. WP Time Capsule

WP Time Capsule zálohuje každú zmenu, ktorá bola vykonaná na vašom webe, takže sa nebudete musieť starať o bezpečnosť vašich súborov, pretože zálohy sú vždy automaticky aktuálne. Váš web je chránený pred hackermi, čo znamená, že v najhoršom prípade, ak je váš web napadnutý, budete ho môcť obnoviť jediným kliknutím.

S WP Time Capsule môžete otestovať aktualizácie a zmeny, ktoré ste vykonali na svojej webovej lokalite na pracovnej stránke bez akýchkoľvek prestojov. Okrem toho môžete zálohy ukladať pomocou nástrojov tretích strán pre úplnú kontrolu.

Vlastnosti

 • Dokáže obnoviť konkrétne súbory alebo celú webovú stránku WordPress.
 • Môžete obnoviť svoj web jediným kliknutím z hlavného panela WordPress.
 • Testujte aktualizácie na pracovisku bez prestojov.
 • Integruje sa s nástrojmi cloudového úložiska tretích strán.
 • Schopnosť obnoviť vaše webové stránky, aj keď sú úplne mimo prevádzky.
Čítať:  Čo je LMS? Ako si vybrať správny LMS pre...

Stanovenie cien

WP Time Capsule neponúka bezplatnú verziu.

Prémiové verzie začínajú s obchodným plánom na 49 USD ročne, čo vám umožňuje zálohovať až dve webové stránky a ukladať ich na 30 dní. Plán na voľnej nohe stojí 99 USD ročne až pre 10 webových stránok a vaše zálohy sa uchovávajú 120 dní.

Nakoniec, plán agentúry stojí 199 dolárov ročne a umožňuje vám zálohovať neobmedzené webové stránky, pričom všetky budú v bezpečí 365 dní.

7. WPvivid

S WPvivid budete môcť zálohovať, migrovať a používať funkcie prípravy pre váš web WordPress. Tento doplnok je určený pre všetky druhy používateľov, od agentúr až po vlastníkov webových stránok a nezávislých pracovníkov.

WPvivid podporuje cloudové úložisko tretích strán – svoje zálohy si môžete uložiť na Amazon S3, DigitalOcean Spaces, Microsoft OneDrive, Disk Google, Dropbox, FTP alebo SFTP. Úplní začiatočníci nebudú mať problém s používaním WPvivid, pretože sa jednoducho inštaluje a používa.

Vlastnosti

 • Obnovuje zálohy jediným kliknutím.
 • Možnosť filtrovania veľkých súborov zo zálohy.
 • Môžete migrovať alebo presunúť celý web jediným kliknutím.
 • Naplánované automatické zálohovanie vášho webu WordPress.
 • Schopnosť vyčistiť nepoužívané alebo špecifické obrázky.

Stanovenie cien

K dispozícii je bezplatná verzia WPvivid s obmedzenými funkciami.

Ak sa rozhodnete pre prémiovú verziu, začína sa plánom bloggerov na 49 USD ročne až pre dve domény. Plán na voľnej nohe je 69 USD ročne až pre 10 domén, plán malého podnikania stojí 99 USD ročne až pre 50 domén a konečný plán stojí 149 USD ročne pre neobmedzený počet domén. Pre každý plán je k dispozícii aj doživotná cena.

Prémiové verzie tiež podporujú nástroje cloudového úložiska tretích strán pCloud, Wasabi a Backblaze.

8. BackWPup

BackWPup vám umožňuje zálohovať vašu kompletnú webovú stránku WordPress a uložiť ju do nástrojov tretích strán, ako sú Amazon S3, Dropbox, FTP a mnoho ďalších.

Upozorňujeme, že bezplatná verzia BackWPup prichádza s veľmi málo funkciami. Aj keď sa tento doplnok ľahko používa a konfiguruje podľa vašich požiadaviek, pre úplného začiatočníka môže byť náročné efektívne využívať všetky funkcie.

Vlastnosti

 • Záložné súbory sú šifrované.
 • Váš web WordPress je možné zálohovať automaticky aj manuálne.
 • Nástroj na núdzové obnovenie je k dispozícii na vyvolanie úplne zrútenej webovej stránky.
 • Integruje sa s nástrojmi cloudového úložiska tretích strán.

Stanovenie cien

Dalo by sa povedať, že bezplatná verzia BackWPup by sa mala používať iba na testovanie, pretože obsahuje veľmi málo funkcií. Prémiové verzie zahŕňajú:

 • Štandardný plán: 69 USD za jednu webovú stránku, obnovuje sa za 39 USD ročne.
 • Podnikateľský plán: 119 USD za až päť webových stránok, obnovuje sa za 59 USD ročne.
 • Plán vývojára: 199 USD za až 10 webových stránok, obnovuje sa za 99 USD ročne.
 • Najvyšší plán: 279 USD za až 25 webových stránok, obnovuje sa za 149 USD ročne.
 • Agentúrny plán: 349 USD za až 100 webových stránok, obnovuje sa za 199 USD ročne.

9. Migrácia zálohy

Migrácia zálohy môže byť najjednoduchším doplnkom na zálohovanie webových stránok WordPress, ktorý nájdete na trhu. Môžete naplánovať automatické denné, týždenné alebo mesačné zálohy.

Okrem toho je tiež možné úplne migrovať vaše webové stránky pomocou niekoľkých kliknutí.

Čítať:  8 základných komponentov webovej stránky pre úspešnú stránku

Aj keď migrácia záloh neponúka toľko funkcií ako iné záložné doplnky WordPress, má všetko, čo potrebujete na úplné zálohovanie a obnovenie celého webu.

Vlastnosti

 • Úplne obnoví váš web jediným kliknutím.
 • Vyberte, ktoré súbory a databázy chcete zálohovať.

Stanovenie cien

Migrácia zálohy je bezplatná s obmedzenými funkciami.

Prémiová verzia s názvom BackupBliss stojí 29,98 USD + 6 USD DPH za licenciu pre nekomerčné webové stránky a 39,98 USD + 8 USD DPH za licenciu pre komerčné webové stránky. Licencia trvá 180 dní, potom sa automaticky obnoví za 23,98 USD (nekomerčné) alebo 31,98 USD (komerčné). Licenciu môžete kedykoľvek zrušiť.

10. Zálohovanie databázy WP

WP Database Backup by Backup for WP veľmi zjednodušuje vytváranie záloh a obnovu webových stránok. Jediným kliknutím budete môcť vytvoriť zálohu alebo obnoviť svoju webovú stránku WordPress. Môžete si vybrať medzi manuálnym a automatickým zálohovaním, ktoré je možné ukladať na nástroje cloudového úložiska tretích strán, ako sú Disk Google, Dropbox, Amazon S3 alebo FTP.

Vlastnosti

 • Veľmi jednoduchá inštalácia a konfigurácia.
 • Automatické plánované zálohy.
 • Možnosť priameho sťahovania záložných súborov z ovládacieho panela WordPress.
 • Implementácia nástrojov cloudového úložiska tretích strán.
 • Zálohovanie a obnovenie jedným kliknutím.

Stanovenie cien

WP Database Backup ponúka bezplatnú verziu, ktorá obsahuje základné funkcie.

Prémiové verzie sú dostupné v Backup for WP, ak chcete ďalšie funkcie, ako je implementácia úložiska tretích strán, automatické zálohovanie, klonovanie webových stránok a migrácia webových stránok.

Prémiové plány zahŕňajú:

 • Osobné: 9 dolárov ročne za jednu webovú stránku.
 • Viacnásobné: 19 dolárov ročne za tri webové stránky.
 • Správca webu: 49 dolárov ročne za 10 webových stránok.
 • Freelancer: 89 USD ročne za 25 webových stránok.
 • agentúra: 159 dolárov ročne za neobmedzené webové stránky.
 • Život: 199 dolárov na 10 rokov pre neobmedzené webové stránky.

11. BackUpWordPress

BackUpWordPress ponúka iba bezplatnú verziu svojho záložného doplnku, čo znamená, že integrácia s nástrojmi cloudového úložiska tretích strán nie je k dispozícii. Ak chcete získať robustnejšie funkcie, odporúčame vám použiť prémiový plán z jedného z ďalších doplnkov na zálohovanie v tomto zozname.

Vlastnosti

 • Extrémne jednoduché použitie – nie je potrebné žiadne nastavovanie.
 • Možnosť poslať každý záložný súbor e-mailom sebe.
 • Podporuje servery Windows aj Linux.
 • Je možné spravovať viacero plánov zálohovania.

Stanovenie cien

K dispozícii je iba bezplatná verzia BackUpWordPress.

Vyberte si najlepšie riešenie zálohovania pre svoje stránky

Všetkých 11 najlepších doplnkov na zálohovanie WordPress, ktoré sme uviedli vyššie, má jednu spoločnú vec: všetky ponúkajú základné vytváranie záloh webových stránok a dokážu úplne obnoviť váš web.

V závislosti od vašich požiadaviek možno budete potrebovať niektoré ďalšie funkcie, ktoré sú často dostupné iba v prémiových verziách, ako je migrácia webových stránok, klonovanie alebo ďalšie možnosti zabezpečenia. Náš zoznam ponúka množstvo možností v rôznych cenových reláciách, z ktorých si môžete vybrať.

Teraz už zostáva len rozhodnúť, ktorý záložný doplnok WordPress je pre vás a váš web najlepší.

A ak chcete vytvoriť webovú stránku WordPress, prečo neskúsiť spravovaný hosting WordPress od spoločnosti Hostinger?

S plne spravovaným hostingom WordPress Hostinger sa postaráme o každodenné zálohovanie, nastavenie a údržbu, takže sa môžete sústrediť na budovanie a propagáciu svojej webovej stránky.

Poskytujeme tiež zákaznícku podporu ďalšej úrovne, ktorá je vám k dispozícii 24/7/365. Ak máte problém s webovou stránkou, s ktorým potrebujete pomôcť, náš tím vám ho pomôže vyriešiť.

Hostinger ponúka niekoľko spravovaných hostingových plánov WordPress, ktoré sú určite vhodné pre vás a váš web. Porovnajte plány a nájdite ten pravý pre vás ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE