S rastúcou popularitou WooCommerce zaznamenala komunita prílev webových vývojárov a dizajnérov, ktorí ponúkajú svoje služby obchodníkom. V tejto skupine sú neuveriteľne talentovaní a dobre informovaní vývojári, ako aj „zelení“, menej skúsení vývojári. Zabezpečenie, že máte vývojára, ktorý dokáže dodať to, čo hľadáte, znamená, že toto vyhľadávanie sa môže zmeniť na časovo náročnú úlohu.
S tak rôznorodou skupinou nemusíte prijať prvého vývojára WooCommerce, ktorý osloví. Výber nesprávneho vývojára môže znamenať problémy, pretože neskúsení vývojári nedokážu alebo nechcú dokončiť projekt podľa špecifikácií. Aby ste tomu predišli, je dôležité získať prehľad o možnostiach vývojára a o pozadí spoločného zaväzovania sa a spolupráce.
Pozrime sa na niektoré z otázok, ktoré by ste mali položiť každému potenciálnemu vývojárovi WooCommerce, aby ste sa uistili, že nájdete to správne riešenie pre vaše podnikanie.
1. Kde sú známi?
Jednou z prvých prekážok je zistiť, s kým vôbec začať hovoriť o svojom projekte. Zatiaľ čo WooCommerce poskytuje zoznam odborníkovnebude to vyčerpávajúci zoznam všetkých ľudí, ktorí pre vás môžu vytvoriť skvelé riešenia WooCommerce.
Ak budujete konkrétny typ obchodu, začnite vyhľadávaním, aby ste zistili, kto píše o vytváraní riešení WooCommerce, ktoré zodpovedajú vašim potrebám. Nie každý dokáže vytvoriť vlastnú stránku s inzerciou, o ktorej ste snívali. Ak na blogu, ako je tento, nájdete konkrétneho zaujímavého autora, môže byť užitočné vyhľadať jeho meno, aby ste zistili, o čom ešte hovorili na svojej vlastnej stránke alebo na iných blogoch. Môže to tiež priniesť rozhovory, ktoré viedli pre miestne konferencie WordPress (nazývané WordCamps) alebo kanál YouTube, kde hovoria o problémoch s kódom, na ktorých pracujú.
Aj keď nie každý, kto je skvelý, píše alebo robí videá o svojej práci, je to dobré miesto, kde začať.
2. Ako vyzerá ich proces preverovania zákazníkov?
Keď začnete oslovovať rôznych vývojárov, všimnite si ich postup pri preverovaní klientov – pretože dobrý vývojár alebo agentúra bude mať proces. Mali by mať k dispozícii formulár na vyplnenie alebo sériu otázok, na ktoré by mali odpovedať skôr, ako sa začnú hlbšie zaoberať vaším projektom.
Preskočiť cez ďalší kruh alebo dva, aby ste sa s niekým porozprávali o svojom projekte, môže byť trochu znepokojujúce. Pamätajte, že proces je znakom skúseného obchodu. Majú spôsob, ako zhromažďovať informácie, aby mali najlepšiu šancu dodať to, čo ich zákazníci požadujú. Ak pošlete jediný e-mail a dostanete okamžitú cenovú ponuku od niekoho, ktorá môže začať už zajtra, urobte aspoň krok späť a overte si, že ktokoľvek, s kým hovoríte, nesľubuje, že môže urobiť prácu, len aby dostal prácu. Dobrí vývojári sú často zaneprázdnení.
3. Čo robí úspešný projekt?
Keď sa skontaktujete s potenciálnym vývojárom, prvá otázka, ktorú vám odporúčam položiť, je Mali by mať zoznam spôsobov, akými budete komunikovať, a pravdepodobne budú mať systém riadenia projektov, ktorý uprednostňujú a chcú, aby ste ho používali. Neexistencia systému projektového manažmentu nie je jasným signálom, že to nebude fungovať, no očakávajte, že skúsenejšie agentúry ho budú mať.
Jedna veľká červená vlajka, na ktorú si treba dať pozor, je, ak všetko riešia cez e-mail. Môže to byť indikátor toho, že s vašimi fakturovateľnými hodinami budú pracovať neefektívne. Nebojte sa klásť otázky! Chcete vedieť, ako sa rieši váš projekt. Napríklad populárny freelancer Jason Resnick všetci jeho klienti používajú e-mail, ale všetky tieto e-maily sa posielajú späť do systému riadenia projektu, ktorý používa na triedenie úloh. Pracuje v systéme projektového manažmentu, zatiaľ čo jeho klienti riešia emaily sami.
4. Použijeme existujúcu tému alebo postavíme niečo vlastné?
Pre mnohé stránky nemá zmysel spúšťať sa s vlastným dizajnom. Budovanie bude trvať dlhšie, bude stáť viac a nezaručuje, že zarobíte viac, ako keby ste zvolili bežnú tému prispôsobenú vašej značke. V skutočnosti veľakrát online nakupujúci profitujú zo šablón, pretože vedia, kde nájsť to, čo hľadajú. Nezabudnite sa opýtať, či agentúra, s ktorou hovoríte, plánuje vytvoriť niečo na mieru alebo vám prispôsobí existujúcu tému.
Ak máte radi úplne vlastnú tému, uistite sa, že rozumiete kompromisom, ktoré robíte, a aké výhody vám môže priniesť niečo vlastné. Nikto nemusí mať váš presný vzhľad, ale tiež nebudete dostávať bezplatné aktualizácie pre problémy s kompatibilitou alebo pre pridávanie funkcií na váš web. Obe tieto funkcie získate, ak použijete existujúcu tému. Opýtajte sa svojho vývojára, či je to možné, ak máte nastavený úplne jedinečný vzhľad.
5. Čo to bude stáť?
Okrem počiatočných nákladov na vývoj môžu existovať určité priebežné poplatky, ktoré budete musieť zaplatiť. Zvyčajne to bude zahŕňať hosting, e-mailový marketing a možno aj zálohy. Niektoré agentúry pre vás budú chcieť hosťovať vašu stránku a potom ponúknuť aktualizácie alebo ďalšiu prácu zahrnutú v ich poplatku. Jedna obrovská červená vlajka, na ktorú si treba dať pozor: ak vám agentúra ponúkne jednorazovú cenu a nezmieňuje sa o prebiehajúcich výdavkoch, pravdepodobne skutočne nevie, čo je potrebné na to, aby bola online efektívna.
To vám tiež môže pomôcť zistiť, koľko prístupu vám plánujú poskytnúť na stránku. Ak je hostiteľom vašej lokality, môžete mať prístup iba k aktualizácii obsahu. Môžu pristupovať k súborom a vykonávať zmeny na vašej lokalite, ale často nechcú poskytnúť tento prístup klientom. Aj keď to môže byť v poriadku, najmä pre menej technických klientov, z dlhodobého hľadiska to môže byť problém, ak prejdú AWOL a vám zostane stránka, ku ktorej nemáte prístup, alebo ak sa rozhodnete prejsť k novému vývojovému tímu. Uistite sa, že rozumiete kompromisom.
Veľa vlastníkov stránok za mnou prišlo, keď sa im nepodarilo získať prístup na ich stránku, aby sme mohli začať s ich kópiou a začať nový projekt. Aby ste tomu zabránili, môžete požiadať o prístup k svojmu hostingu, súborom a úplným panelom správcu WordPress. To vám dáva kontrolu a umožňuje vám udeliť prístup ostatným alebo presunúť stránku bez toho, aby ste sa museli hádať s agentúrou, ktorá môže alebo nemusí reagovať.
6. Aké pluginy vo všeobecnosti zahŕňate?
Bohužiaľ, niekedy musíte požiadať o každú jednu funkciu, ktorú chcete na stránke. Dokonca aj tie základné veci, ako je inštalácia služby Google Analytics, musia byť špeciálne vyžiadané a fakturované. Chcete pochopiť, čo vývojár, s ktorým hovoríte, zahŕňa a čo nezahŕňa.
Vo všeobecnosti vnímam pridávanie analytiky a pripojenie stránky k e-mailovej marketingovej platforme, ako je Jilt, ako stávky na stôl – ako pneumatiky na novom aute. Tieto veci dostanete len preto, že ste si kúpili auto. Uistite sa, že vaše očakávania a ich očakávania sa zhodujú.
7. Ako dosiahneme a zabezpečíme solídne miery konverzie?
Uskutočňovanie predaja je základom vášho online podnikania a zatiaľ čo WooCommerce odvádza slušnú prácu pri uľahčovaní predaja z brány, mali by ste sa uistiť, že sa bude viac premýšľať o riadení dobrých konverzií pre vašu stránku. Pýtanie sa na konverzie je skvelý spôsob, ako zistiť, či váš potenciálny vývojár WooCommerce chápe, že váš web je investícia, ktorá vám musí pomôcť.
Mnoho mojich klientov predáva jednorazové produkty ako jednu knihu. To znamená, že používateľov posielame priamo na stránku pokladne, pričom preskakujeme stránku košíka, aby sme znížili počet krokov v procese platby. Vo všeobecnosti vám zníženie počtu krokov pri pokladni pomôže zvýšiť predaj.
Zapnuté Sladké nastaveniepoužívame Inteligentné ponuky zobraziť ďalšie kurzy, ktoré môžu zákazníkov po zaplatení zaujímať. Tento prístup zaisťuje, že nebudeme prekážať pri pokladni, ale stále môžeme zákazníkom predávať ďalšie produkty.
Dobrý vývojár bude mať niektoré z týchto stratégií v rukáve a bude sa s vami môcť porozprávať o tom, ktoré by mali fungovať pre váš obchod.
8. Ako budeme riešiť bezpečnosť stránok?
Aj keď je bezpečnosť dôležitá pre každú jednu stránku, pre vašu stránku WooCommerce je mimoriadne dôležitá, pretože ukladáte údaje o zákazníkoch. Nie, WooCommerce neukladá platobné údaje, ale stále máte v systéme e-maily, heslá a adresy. Vývojár, s ktorým sa rozhodnete spolupracovať, by mal mať plán na riešenie akýchkoľvek problémov so zabezpečením vášho webu.
V rovnakom duchu by mali mať aj plán na riešenie zálohovania vášho webu. Je celkom možné, že vaša stránka môže zlyhať a nezostane vám nič online. Klientov vždy nastavujem pomocou záložného doplnku tretej strany. Robím to aj vtedy, ak má hostiteľ vlastný zálohovací systém, pretože 1 záloha nestačí – 2 umiestnenia zálohy znamenajú, že máte zabezpečené proti zlyhaniu a zabezpečené aj pri poruche. Označuje sa to aj ako redundancia.
9. Ako budeme riešiť aktualizácie tém a pluginov?
Ak vývojár, ktorého si vyberiete, plánuje pre vás hosťovať vašu stránku, často to bude zahŕňať, že za vás urobí aktualizácie tém a doplnkov. Dobrý obchod ich vykoná na pracovnom serveri, aby ich bolo možné otestovať a potom uviesť na hlavnú stránku. Nie každý klient to však chce; v skutočnosti väčšina mojich klientov aktualizuje veci sama.
Hostingové produkty spoločnosti Hostinger Managed WordPress a Managed WooCommerce zahŕňajú denné zálohy a automatické aktualizácie vizuálneho regresného testovania. To znamená, že Hostinger automaticky aktualizuje vašu tému a doplnky a potom otestuje, či niečo vyzerá inak. Ak sa niečo pokazí, môžete stránku vrátiť späť a kontaktovať svojho vývojára, aby vyriešil problémy a aktualizoval stránku, keď bude pripravená.
10. Čo sa stane, ak chcem pridať funkcie neskôr?
Ak vám agentúra, ktorú si vyberiete, poskytne prístup ku všetkému a vy platíte priamo svojmu webovému hostiteľovi, potom máte plnú kontrolu nad budúcimi aktualizáciami funkcií. Pravdepodobne začnete tým, že požiadate o cenovú ponuku agentúru, ktorú ste použili na vytvorenie stránky, a potom sa pustite do jej plánu, aby ste vykonali aktualizácie. Je to pomerne štandardné, ale niekedy sa zaseknete pri čakaní na aktualizácie len kvôli iným projektom, ktoré sa objavili v rovnakom čase, keď požadujete zmeny na stránke.
Ak sa to stane, ak budete postupovať podľa týchto krokov, aby ste získali prístup na svoju stránku, budete môcť nájsť iného vývojára WooCommerce, ktorý vám môže pomôcť so zmenami. V skutočnosti by ste sa mali opýtať potenciálneho vývojára na ostatných, ktorí budú na stránke v budúcnosti pracovať. Pravdou je, že každý kompetentný vývojár WooCommerce by mal byť schopný dodať prácu, na ktorej môžu v budúcnosti stavať ostatní.
11. Aká je vaša záruka?
Nakoniec musíte pochopiť záruku, ktorá sa poskytuje na dielo. Bude agentúra, ktorú využívate, stáť za prácou, ktorú vykonávajú, a ako dlho?
Oficiálne je moja záruka 60 dní, pokiaľ sú WordPress, téma a doplnky rovnaké. Hovorím to tak, pretože doplnok sa niekedy aktualizuje a zmení spôsob, akým funguje, a to nemôžem predvídať, aj keď vytváram stránky pomocou osvedčených postupov.
Realita je taká, že pokiaľ ide o rozumnú požiadavku a mám pocit, že som tento problém mal pravdepodobne zachytiť už na začiatku, vo všeobecnosti svojim klientom veci opravím, ak sa niečo pokazí. V konečnom dôsledku chcem spokojných zákazníkov a mať niekoho, kto za nich veci rýchlo opraví, je jedným zo spôsobov, ako to zabezpečiť.
Nech už je záruka akákoľvek, uistite sa, že v nej vidíte hodnotu a rozumiete jej obmedzeniam skôr, ako niekomu zaplatíte za prácu na vašom webe.
Použitím týchto kľúčových otázok pri hľadaní vývojára WooCommerce môžete pomôcť zaistiť, že budete pracovať s niekým, kto vyhovuje vášmu spôsobu práce, a že požadovaný projekt zvládnete načas a v rámci rozpočtu.
Vybudujte si svoj vysokovýkonný obchod WooCommerce s Hostinger
Vytvorte obchod, ktorý konvertuje návštevnosť pomocou Hostinger’ Spravovaný hosting WooCommerce Riešenie. Štandardne sa dodáva s Jilt, aby vám pomohol obnoviť opustené vozíky, testuje výkon vždy, keď ich potrebujete, a platforma znižuje zaťaženie dopytov o 95 %, čo vedie k rýchlejšiemu ukladaniu.