11 vecí, ktoré by ste mali vedieť o kanáloch WhatsApp

Po zavedení vysielacích kanálov Instagramu poskytuje Meta rovnaké zaobchádzanie aj s WhatsApp. Kanály WhatsApp, ohlásené v júni 2024, sa sprístupňujú globálnym používateľom. Dnes v tomto čítaní budeme diskutovať o všetkých veciach týkajúcich sa kanálov WhatsApp vrátane toho, ako si vytvoriť svoj vlastný kanál na WhatsApp.

Čo by ste mali vedieť o kanáloch WhatsApp

Nižšie sme odpovedali na všetky vaše otázky o kanáloch WhatsApp, o čom to je a ako si vytvoriť svoj vlastný kanál WhatsApp. Bez ďalších okolkov si ich teda podrobne rozoberieme.

Čo je kanál WhatsApp?

Kanály WhatsApp, ohlásené v júni 2024, predstavujú súkromný spôsob, ako môžu používatelia dostávať aktualizácie od vplyvných ľudí, celebrít, značiek alebo spoločností, spravodajské publikácie a ďalšie, na ktorých im záleží, priamo v aplikácii WhatsApp. Jednoducho povedané, kanály WhatsApp sú rozšírenou verziou jednosmerného nástroja na vysielanie informácií dostupných správcom.

Je kanál WhatsApp dostupný globálne?

Funkcia kanálov WhatsApp sa postupne sprístupňuje po celom svete. Od 19. septembra 2023 je k dispozícii vo viac ako 180 krajinách a ďalšie krajiny budú nasledovať. Keď bude k dispozícii vo vašej krajine, na WhatsApp sa vám zobrazí nová karta Aktualizácie, ktorá pozostáva zo stavu a kanálov, ktoré sa rozhodnete sledovať. Kanály budú oddelené od vašich rozhovorov s rodinou, priateľmi a komunitami.

Čítať:  195 Nápady na titulky na rybárčenie na Instagrame, ktoré sa vám páčia v roku 2024

Ako sa pripojiť ku kanálu WhatsApp?

Pripojenie sa ku kanálu WhatsApp je celkom jednoduché a ľahké, pretože musíte prepnúť na kartu aktualizácií a prechádzať sekciou hľadania kanála, alebo môžete tiež klepnúť na Zobraziť všetko a filtrovať kanály alebo vyhľadávať kanál priamo pomocou vyhľadávacieho panela.

Prípadne sa môžete pripojiť ku kanálu WhatsApp pomocou jeho pozývacieho odkazu zdieľaného správcom, e-mailom, stavom WhatsApp, osobným rozhovorom, skupinou alebo kdekoľvek na webe. Každá správa preposlaná z kanála bude mať aj odkaz na kanál, ktorý možno použiť na pripojenie ku kanálu.

Môže ktokoľvek vytvoriť kanál WhatsApp?

Predtým bolo vytváranie kanála WhatsApp obmedzené na niekoľko používateľov pozvaných vplyvnými ľuďmi, celebritami, značkami alebo spoločnosťami, spravodajskými publikáciami atď., ktorí už boli overení na platformách Meta. Keďže aktualizácia prichádza postupne, možnosť vytvoriť kanál WhatsApp bude dostupná pre všetkých používateľov. Keď získate aktualizáciu na vytvorenie kanála, vytvorte si kanál podľa týchto krokov.

1. Uistite sa, že máte najnovšiu aplikáciu WhatsApp (Android, iOS) nainštalovaný v telefóne a spustite ho.

2. Prepnúť na Aktualizácie tab.

3. Klepnite na ikonu + ikona a vyberte Vytvoriť kanál.


4. Klepnite Continue pokračovať. Zadajte názov kanála, popis a ikonu, aby ste mu dali identitu a povedali, o čom kanál je.


Váš kanál je teraz vytvorený. Používatelia WhatsApp Business môžu tiež vytvoriť kanál WhatsApp podľa rovnakých krokov. Ak nemáte aktualizáciu na vytvorenie kanála, môžete sa pripojiť čakacej listine dostávať upozornenia, keď budú dostupné kanály WhatsApp.

Čítať:  3 spôsoby, ako odstrániť svoje staré profilové fotografie telegramu

Čo možno zdieľať na kanáli WhatsApp?

Keďže WhatsApp Channel je jednosmerný vysielací nástroj pre správcov, kde sledovatelia nemôžu posielať žiadne správy, správca môže posielať text, fotografie, videá, nálepky, emotikony, GIFy a ankety. V budúcnosti sa dočkáme aj možnosti platobných služieb WhatsApp na Channel. WhatsApp mlčal o podpore odosielania hlasovej alebo video správy, zvuku, dokumentu alebo polohy.

Môže mať kanál WhatsApp viacero správcov?

Na rozdiel od telegramových kanálov WhatsApp neumožňuje správcom pridávať do kanálov ďalších správcov. Pokúsili sme sa udeliť práva správcu sledovateľovi z kanála, ale nepodarilo sa nám to. Dúfajme, že WhatsApp v budúcej aktualizácii predstaví možnosť mať viacerých správcov v kanáli WhatsApp. Keď dorazí, budeme vás aktualizovať.

Môžem vidieť aktualizácie z kanála bez pripojenia?

Áno. Používatelia môžu vidieť aktualizácie z kanála až za posledných 30 dní, aby sa mohli rozhodnúť, či sa pripojí alebo budú sledovať kanál. Toto je obmedzené na 30 dní, pretože správy z kanála sú uložené na serveroch WhatsApp až 30 dní. S budúcimi aktualizáciami tieto správy zmiznú zo zariadení sledovateľov ešte rýchlejšie.


Môžu ostatní vidieť, ktoré kanály sledujem?

Nie. Sledovatelia kanála sú súkromní; ostatní členovia kanála nevidia vás, vašu interakciu, vaše meno, telefónne číslo, profilový obrázok, reakcie na obsah kanála ani spôsob hlasovania v prieskumoch. Správca však stále môže v určitom rozsahu vidieť vašu aktivitu v kanáli. Vaše kontakty nevidia, ku ktorým kanálom ste sa pripojili.

Čítať:  7 odborných tipov, ktoré vám pomôžu zvýšiť predaj v roku 2024

Aké právomoci a povinnosti má správca kanála?

Správca kanála môže pridať členov do kanála zdieľaním pozvánky prostredníctvom e-mailu, stavu WhatsApp, osobného rozhovoru, skupiny alebo kdekoľvek na webe. Iba ak má správca vaše kontaktné číslo, uvidíte, že ste sa pripojili k jeho kanálu, svoju reakciu a hlasovanie v anketách.

Správcovia môžu tiež vidieť profil sledovateľa a interakciu s kanálom, ale správcovia, ktorí nie sú kontaktmi, vidia iba obmedzené informácie:

  • Správcovia, ktorí nie sú vašimi kontaktmi, môžu vidieť profilový obrázok a interakciu členov. Správcovia nemôžu vidieť telefónne číslo ani meno profilu, pokiaľ si neuložili kontakt člena.
  • Správcovia kanálov, ktorí sú kontaktmi, môžu vidieť profily členov, ako sú ich mená, telefónne čísla a profilové fotografie.

V budúcnosti budú mať správcovia kanálov aj nasledujúce práva a právomoci:

  • Blokujte snímky obrazovky a preposielania z kanála.
  • Rozhodnite, kto môže kanál sledovať.
  • Nastavte kanál ako súkromný a obmedzte jeho viditeľnosť z adresára.
  • Propagujte kanál pre lepšiu viditeľnosť a šírenie povedomia.

WhatsApp mlčal o možnosti odstrániť členov z kanála.

Zodpovednosti správcu kanála

Správcovia kanálov sú zodpovední za udržiavanie veku primeraného a bezpečného prostredia pre svojich sledovateľov alebo členov. Okrem toho musia správcovia dodržiavať štandardy WhatsApp, aby zabezpečili bezpečnosť kanálov Pokyny pre kanál WhatsApp.

Každý používateľ však môže nahlásiť obsah, ktorý nedodržiava pokyny WhatsApp – či už ide o sledovateľov kanála.

Môžu členovia kanála vidieť podrobnosti o správcovi?

Nie. Podrobnosti o správcovi, ako je meno, číslo, profilový obrázok a ďalšie informácie, sú pred členmi kanála skryté z dôvodu ochrany osobných údajov.

Čítať:  3 spôsoby inštalácie Smart Chat Assist na telefóne inej značky ako Samsung


Sú kanály WhatsApp end-to-end šifrované?

Kanály WhatsApp sú navrhnuté tak, aby oslovili širšie publikum, takže kanály nie sú v predvolenom nastavení end-to-end šifrované. WhatsApp však chápe potrebu mať koncové šifrované kanály pre neziskové alebo zdravotnícke organizácie a v budúcnosti môže priniesť šifrovanie.

Naše myšlienky o kanáloch WhatsApp

S kanálmi WhatsApp sa Meta zameriava na telegramové kanály, pretože WhatsApp má najväčšie publikum medzi ostatnými aplikáciami Meta a má používateľov zo všetkých vekových skupín. So zavedením platieb v budúcnosti bude slúžiť aj ako dobrá platforma pre celebrity, umelcov a tvorcov na speňaženie ich obsahu.

Aj keď sú kanály teraz veľmi surové a tiež sú v rozpore s komunitami WhatsApp, WhatsApp sľubuje, že prinesie nové funkcie a aktualizácie, vďaka ktorým sa stane jednou z najlepších platforiem zo stromu Meta. Zostaňte naladení na GadgetsToUse, kde nájdete viac takýchto čítaní, a pozrite si tie, ktoré sú prepojené nižšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE