12 Najlepších Vedľajších Pracovných Miest Pre Zdravotné Sestry V Roku 2024

Tieto vedľajšie koncerty ponúkajú zdravotným sestrám skvelú kombináciu flexibility a zárobkového potenciálu, vďaka čomu máte väčšiu kontrolu nad tým, kedy, kde a ako tvrdo pracujete.

Sestry tvoria 59 % všetkých zdravotníckych pracovníkov. Napriek zvyšovaniu miezd po pandémii a hlásenému nedostatku sestier, jedna z ôsmich sestier pracuje v druhom zamestnaní. 

Má to rôzne dôvody, od potreby dodatočného príjmu až po cieľavedomú stratégiu, ako sa vyhnúť syndrómu vyhorenia. Napríklad, aj keď 66 % sestier označilo svoju prácu za odmeňujúcu , rovnaký počet uviedol, že bojujú s syndrómom vyhorenia.

Či už hľadáte peniaze navyše, potrebujete flexibilnejšie pracovné podmienky alebo chcete prejsť z ošetrovateľstva pri lôžku, nižšie uvedené vedľajšie úlohy vám umožnia využiť vaše cenné ošetrovateľské vzdelanie, poverenia a skúsenosti.

Kredit: Getty Images

#1. Denné Zmeny

Z dôvodu nedostatku ošetrovateľských služieb v celej krajine môžu mať sestry možnosť nastúpiť na zmeny v rôznych zariadeniach vo svojej oblasti bez toho, aby museli byť zamestnancami tohto konkrétneho zariadenia. 

Existuje niekoľko webových stránok a/alebo aplikácií, kde môžu nemocnice a iné zdravotnícke zariadenia požiadať sestry o denné zmeny. Hodinová alebo turnusová sadzba je uvedená na každej pracovnej ponuke. Po registrácii a overení prostredníctvom webovej stránky alebo aplikácie sa budete môcť uchádzať o pracovné miesta a prijímať ich. 

Koľko platí :40+ dolárov za hodinu.
Kde hľadať prácu :Pozrite si: allshifts.com , Nursa , ConnectRN a Clipboard Health .
Čo sa vyžaduje :Žiadosť a overenie aktívnej ošetrovateľskej licencie/poverenia.

V tomto formáte pôsobíte ako nezávislý dodávateľ. Neexistuje žiadny limit na počet hodín, ktoré môžete odpracovať (okrem akýchkoľvek príslušných nariadení), ale tiež nemáte nárok na žiadne výhody. 

Môžete však mať nárok na príplatky alebo bonusy za prácu viac ako 40 hodín týždenne prostredníctvom konkrétnej aplikácie alebo webovej stránky. 

#2. Medical Focus Groups

Lekárske cieľové skupiny zvolávajú spoločnosti, ktoré hľadajú spätnú väzbu na témy alebo produkty súvisiace s ich organizáciou. Focus groups môžu byť usporiadané do mnohých kategórií, ale medicínsky kvalifikovaný personál môže byť veľmi vyhľadávaný farmaceutickými a zdravotníckymi spoločnosťami. 

Čítať:  13 najlepších vedľajších pracovných miest pre zdravotné sestry v roku 2024

Tento proces zvyčajne zahŕňa vyplnenie základného dotazníka. Ak tento prieskum ukáže, že by ste sa hodili pre konkrétnu štúdiu, budete kontaktovaní, aby ste prešli do ďalšej fázy (čo je zvyčajne 60-90 minútové stretnutie v štýle rozhovoru so zástupcom spoločnosti). 

Koľko platí :100+ dolárov za štúdiu, hoci niektorí platia viac alebo menej.
Kde hľadať prácu :Pozrite si: ZoomRx.com , FocusInsite.com a healthsurveys.reckner.com .
Čo sa vyžaduje :Líši sa v závislosti od štúdia alebo cieľovej skupiny.

Minulí účastníci hovoria, že kvalifikácia do cieľových skupín môže byť náročná. Najväčšou sťažnosťou väčšiny ľudí je, že musíte stráviť niekoľko minút vypĺňaním formulára na predbežnú kontrolu, aby ste boli vylúčení z tejto príležitosti. Inými slovami, buďte pripravení investovať čas do prihlášky na viacero štúdií, pretože sa nebudete kvalifikovať na všetky. 

#3. Spisovateľ Zdravia

Mnohí vydavatelia obsahu súvisiaceho s medicínou, zdravím, diétou, výživou a fitness vyhľadávajú licencovaných profesionálov, ktorí by písali pre svoje webové stránky. Kombinácia solídnych písacích zručností a poverení v jednom z týchto výklenkov z vás môže urobiť veľmi cennú komoditu. 

Vydavatelia často používajú pracovné stránky ako Upwork a Problogger na inzerovanie príležitostí pre nových autorov. Redaktori môžu tiež uverejniť otvorené výzvy na Linkedin a Twitter / X, aby hľadali autorov v oblasti zdravotnej starostlivosti. Vytváranie sietí s predchádzajúcimi spolupracovníkmi alebo zamestnávateľmi môže byť tiež skvelým spôsobom, ako nájsť klientov, ktorí potrebujú spisovateľa o zdraví. 

Koľko platí :Podľa spoločnosti ZipRecruiter je súčasný priemerný plat nezávislých spisovateľov 23 dolárov za hodinu . Táto sadzba však rýchlo stúpa so skúsenosťami a autori zdravia si často môžu prikázať prémiu.
Kde hľadať prácu :Najprv sa zamerajte na nezávislé trhy, ako sú Upwork a Problogger , a keď budete mať skúsenosti, zapojte sa do siete LinkedIn a získajte lepšie koncerty.
Čo sa vyžaduje :Znalosti tematickej oblasti, poverenia (na získanie najlepších cien) a solídne schopnosti písania.

„Celkovo je písanie pre zdravotné sestry úžasný vedľajší zhon,“ povedal McSwiggin. „Môžete to robiť kdekoľvek a kedykoľvek s obmedzeným spustením. Ak chcete začať, potrebujete iba notebook a internet. Môžete to robiť na plný úväzok, na čiastočný úväzok alebo ako vedľajší zhon, je to naozaj flexibilné.“

#4. Lekársky Prepis

Lekársky prepis zahŕňa premenu zvukových súborov na textové súbory pre lekárov, nemocnice a iné zdravotnícke zariadenia. Väčšina spoločností očakáva, že napíšete aspoň 50 slov za minútu , ale nejde len o rýchlosť – musíte byť aj presní. 

Čítať:  Ľutujeme, momentálne nemôžeme prepojiť váš bankový účet so službou PayPal [Solved]

To je dôvod, prečo je to pre sestry obzvlášť dobrý vedľajší zhon: aj keď zvyčajne neexistujú žiadne požiadavky na vzdelanie alebo licenciu na prácu prepisovateľky, schopnosť porozumieť a efektívne prepísať technickú terminológiu a lekársky žargón je dôležitá pre úspech v tejto úlohe.

Tieto práce sú zvyčajne platené podľa objemu práce, ktorú dokončíte, a nie podľa hodinovej sadzby. To znamená, že čím rýchlejšie ste, tým viac peňazí môžete zarobiť (pokiaľ sú vaše prepisy presné). V závislosti od typu lekárskeho prepisu vám môžu byť zaplatené za riadok textu alebo za minútu prepisu zvuku/videa. 

Koľko platí :Zárobky sa môžu pohybovať od približne 7 do 10 centov za riadok, hoci niektoré spoločnosti platia za minútu, pričom sadzby sa pohybujú od 30 centov za minútu do 1,10 USD.
Kde hľadať prácu :Skontrolujte pracovné dosky ako Indeed , ako aj spoločnosti poskytujúce prepisovacie služby, ako sú Ditto , Rev a Speakwrite . Tieto pracovné miesta môžete občas nájsť aj na Upwork .
Čo sa vyžaduje :Počítač, nožný pedál (na spustenie a zastavenie zvuku) a písanie s rýchlosťou najmenej 50 slov za minútu.

Budete si musieť zabezpečiť vlastné vybavenie vrátane počítača a pedálu. Základné modely nožných pedálov budú stáť okolo 20 dolárov, ale umožňujú vám prepisovať oveľa rýchlejšie. 

5. Domáca Zdravotná Starostlivosť

Ako poskytovateľ domácej zdravotnej starostlivosti navštevujete pacientov domov, aby ste im poskytli rôzne zdravotné služby. Opatrovatelia robia všetko od podávania liekov a očkovania až po paliatívnu a hospicovú starostlivosť. 

Koľko platí :30+ dolárov za hodinu, podľa ZipRecruiter .
Kde hľadať prácu :Pozrite si Care.com , FlexJobs a  nursenextdoor.com . 
Čo sa vyžaduje :Previerka a aktuálna ošetrovateľská licencia.

Spoločnosti zvyčajne platia za hodinu a môžu zahŕňať aj náhradu za najazdené kilometre. Mnoho spoločností sa zameriava na domácu zdravotnú starostlivosť pre seniorov, a to z dôvodu zníženej pohyblivosti a vysokého sklonu k zdravotným problémom. 

6. Laktačná Poradkyňa

Laktačné poradkyne sa špecializujú na pomoc dojčiacim matkám. Aj keď je to tiež kariérna pozícia na plný úväzok, je možné z nej urobiť vedľajší koncert. 

Čítať:  Pochopenie psychológie spotrebiteľského rozhodovania

Pre maximálnu flexibilitu je cesta, ktorou sa chcete vydať, byť nezávislým dodávateľom. V tomto prostredí by ste mohli vidieť pacientov v ich vlastných domovoch a mali by ste úplne na starosti svoj vlastný rozvrh. 

Ak chcete nájsť prácu, použite webové stránky ako lactationnetwork.com a hellomeela.com , ktoré spájajú poskytovateľov zdravotnej starostlivosti s potenciálnymi klientmi. Môžete tiež požiadať o zaradenie do adresárov laktačných poradkýň, ktoré poskytujú organizácie na podporu laktácie, ako je Le Leche League . 

Koľko platí :Asi 37 dolárov za hodinu, podľa Indeed .
Kde hľadať prácu :Hellomeela.com , lactationnetwork.com , Ilca.org a llli.org .
Čo sa vyžaduje :Certifikácia.

Aj keď podľa zákona nemusíte získať žiadnu konkrétnu certifikáciu, bude náročné pracovať ako laktačná poradkyňa bez nej. 

Existuje niekoľko rôznych typov certifikácie, ako sa stať laktačnou poradkyňou, od základnej až po expertnú úroveň. Všetky zahŕňajú požadované vzdelávacie hodiny a zloženie skúšky na certifikáciu. 

Stať sa certifikovaným poradcom pre dojčenie (CBC) je skvelá voľba pre zdravotnú sestru, ktorá sa chce stať laktačnou poradkyňou. Táto certifikácia vyžaduje aktívnu ošetrovateľskú licenciu a zameriava sa na pomoc dojčiacim matkám so základnými problémami s dojčením. 


Lukratívnych vedľajších akcií pre zdravotné sestry


7. Táborová Sestra

Práca táborovej sestry môže byť skvelým spôsobom, ako si privyrobiť a užívať si prírodu.

Za prácu sestry v tábore sa zvyčajne platia paušálne sadzby na týždeň, mesiac alebo letnú sezónu (podľa toho, čo si vyberiete). Ako súčasť kompenzácie je často zahrnutá aj izba a strava. 

Budete zdravotnou podporou na mieste pre kemperov, ktorá môže zahŕňať liečenie menších chorôb a zranení spolu s podávaním liekov podľa potreby.

Koľko platí :800 až 1 200 USD za týždeň alebo približne 21 USD za hodinu .
Kde hľadať prácu :Navštívte campnursejobs.com alebo allianceforcamphealth.org
Čo sa vyžaduje :Ošetrovateľský preukaz v štáte, v ktorom pracujete.

Jednou nevýhodou tohto bočného zhonu je, že je zvyčajne k dispozícii iba počas letných mesiacov. Ak však máte deti, možno ich budete môcť vziať so sebou do tábora (v závislosti od pravidiel zariadenia). 

8. Eventová Sestra

Podujatia, ako sú hudobné festivaly, koncerty a športové podujatia, si najímajú miestnych zamestnancov, aby pomohli účastníkom, ktorí môžu potrebovať lekársku pomoc na mieste konania. 

Čítať:  Ako zvýšiť povedomie o značke na Snapchate

Tieto pozície je možné obsadiť priamo v mieste konania alebo aj prostredníctvom miestnych personálnych agentúr. Vzhľadom na krátkodobý charakter tohto druhu práce je náhrada zvyčajne paušálna za určitú zmenu. 

S najväčšou pravdepodobnosťou budete mať čo do činenia s vecami, ako sú dehydrovaní patróni, ale môžete sa stretnúť aj s ľuďmi, ktorí používajú rôzne látky a/alebo ktorí sú chorí alebo zranení.

Koľko platí :40 až 100 USD za udalosť .
Kde hľadať prácu :Pre otvorené pozície kontaktujte miesta alebo miestne personálne agentúry.
Čo sa vyžaduje :Aktívna ošetrovateľská licencia v štáte, v ktorom pracujete.

Je tu šanca, že ako súčasť kompenzácie (alebo ako poďakovanie) dostanete lístky zadarmo, ale nie vždy to tak je. Ak žijete v blízkosti veľkého mesta alebo veľkého miesta konania podujatí, tento koncert môže ponúkať pravidelné príležitosti zarobiť si nejaké peniaze a zároveň si v pozadí vychutnať niektoré z vašich obľúbených kapiel.

9. Doučovať Študentov Ošetrovateľstva

Asi 20 % študentov ošetrovateľskej školy predčasne ukončí štúdium . Aj keď to nie je vždy kvôli obtiažnosti materiálu, škola ošetrovateľstva je známa ako všetko, len nie ľahké. 

Konkrétne sa študenti ošetrovateľstva často sťažujú, že anatómia a fyziológia patrí medzi najnáročnejšie triedy tohto stupňa a je to tá, ktorá je potrebná na to, aby sa posunuli ďalej. 

Študenti môžu tiež hľadať pomoc pri zložení ošetrovateľských skúšok. Ak máte radi kartičky alebo ste prešli týmito triedami na výbornú, doučovanie študentov ošetrovateľstva môže byť pre vás skvelým vedľajším problémom. 

Koľko platí :35 až 60 dolárov za hodinu .
Kde hľadať prácu :Navštívte TeachRN.com .
Čo sa vyžaduje :Odbornosť v kľúčových ošetrovateľských predmetoch.

Možnosti doučovania môžete nájsť na miestnych univerzitách alebo vysokých školách. V súčasnosti sa však väčšina lektorov rozhodne pre online prítomnosť, aby im pomohla nájsť klientov. TeachRN.com je stránka špeciálne pre študentov ošetrovateľstva, ale študenti ošetrovateľstva tiež navštívili Reddit, aby hľadali tútorov.  

10. Nočná Opatrovateľka

Byť nočnou opatrovateľkou, niekedy nazývanou aj nočnou sestrou, si nevyžaduje diplom ošetrovateľstva. Ak však máte skúsenosti s ošetrovateľstvom, môžete si zabezpečiť lepšie platené pracovné miesta, najmä s dojčatami NICU alebo deťmi s vysokými / špeciálnymi potrebami. Nočné pestúnky sa často najímajú na prvé týždne po pôrode alebo ako náhradná starostlivosť pre pravidelné opatrovateľky. 

Koľko platí :Podľa ZipRecruiter približne 20+ dolárov za hodinu .
Kde hľadať prácu :Care.com a hellomeela.com .
Čo sa vyžaduje :Pozadie a DMV skontrolujú, či pracujete s webom ako Care.com.

Stránky ako Care.com sú skvelým miestom na ponúkanie vašich služieb, ktoré vám umožňujú nastaviť si vlastný rozvrh. Môžete tiež nájsť klientov prostredníctvom odporúčaní tým, že dáte priateľom a susedom vedieť, že ponúkate túto službu. Rodičia vždy hľadajú odporúčania dobrých opatrovateľov.

11. Predpôrodný Inštruktor

Nemusíte byť RN, aby ste mohli pracovať ako prenatálna inštruktorka, ale musíte získať osvedčenie od asociácie výchovy k pôrodu, ako je CAPPA alebo Medzinárodná asociácia pre výchovu detí (ICEA) .

Byť RN môže uľahčiť certifikačný proces, pretože vaše ošetrovateľské vzdelanie poskytuje základné znalosti o prenatálnej a postnatálnej starostlivosti. 

Možno budete môcť nájsť časté vyučovanie koncertov v nemocnici alebo pôrodnom centre. V opačnom prípade sa budete musieť presadiť a nájsť si vlastných klientov. Výhodou je, že si môžete nastaviť vlastné hodiny. Väčšina z týchto kurzov sa klientom vyučuje v priebehu niekoľkých týždňov. Možno budete môcť ponúknuť skupinové kurzy alebo virtuálne kurzy, ktoré môžu zvýšiť vašu hodinovú sadzbu.

„Zarobila som 250 dolárov za pár za päť týždňov pôrodných kurzov,“ povedala Aly W., bývalá vychovávateľka pri pôrodoch z Washingtonu, s ktorou sme pre tento článok urobili rozhovor. (Z dôvodu obáv o súkromie sme vynechali Alyino priezvisko.)

“Ak sa mi podarilo získať tri alebo štyri páry, aby sa prihlásili, urobil som oveľa viac na triedu, ale urobil som približne rovnaké množstvo práce.” 

Koľko platí :30 až 50 dolárov za hodinu .
Kde hľadať prácu :Skontrolujte adresáre asociácií pôrodov, ako sú CAPPA.net alebo ICEA.org a pracovné rady miestnych nemocníc alebo pôrodných centier.
Čo sa vyžaduje :Potvrdenie od asociácie výchovy k pôrodu, ktoré zvyčajne stojí medzi 400 a 2 000 USD.

Existuje niekoľko asociácií výchovy k pôrodu kvôli rôznym vyučovaným metódam pôrodu. Väčšina z týchto certifikačných programov neponúka pracovné umiestnenie, ale po dokončení certifikácie môžete byť uvedený v ich profesijnom adresári. 

12. Dula

Duly podporujú tehotné matky fyzicky a emocionálne počas pôrodu. Nie sú tam na to, aby poskytovali lekársku podporu alebo intervenciu, takže nepotrebujú licenciu (hoci niektoré štáty vyžadujú certifikáciu ).

Sestry sú skvelé duly, pretože ich lekárske vzdelanie im pomáha porozumieť fyzickým a mentálnym problémom, ktoré rodiace matky zažívajú. 

Koľko platí :Približne 20 dolárov za hodinu, podľa ZipRecruiter .
Kde hľadať prácu :Ústne informácie, odporúčania z pôrodných centier a nemocníc a adresáre s certifikáciou duly ako CAPPA.net , DONA.org a ICEA.org .
Čo sa vyžaduje :Certifikácia v závislosti od štátu.

Duly si klienti zvyčajne najímajú individuálne. Nepredvídateľná povaha pôrodu znamená, že váš rozvrh môže byť nestály. Môžete byť obmedzený na to, koľko klientov by ste mohli mať naraz, jednoducho kvôli dátumom splatnosti a plánovaniu. 

Zhrnutie A Záverečné Myšlienky

Najlepšie vedľajšie úlohy pre sestry sú flexibilné a umožňujú vám uplatniť svoje špecializované zručnosti na pracovisku, aj keď je to mimo tradičného lekárskeho prostredia. 

Aj keď môže byť ošetrovateľstvo vašou vášňou, môže byť aj fyzicky, mentálne a emocionálne náročné. Keďže dve tretiny sestier hlásia syndróm vyhorenia, je dôležité uznať, že vaše lekárske zručnosti a znalosti možno uplatniť v mnohých rôznych oblastiach a mnohými rôznymi spôsobmi. 

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE