13 najlepších nástrojov SEO analýzy konkurencie

Ako webmaster je analýza konkurencie takmer nemožná, keď sa vykonáva manuálne.

Preto máme nástroje SEO, ktoré vám umožnia preniknúť hlboko do vašej konkurenčnej webovej stránky a nájsť viacero spôsobov, ako ich prekonať.

V tomto článku budeme hovoriť o 13 najlepších nástrojoch SEO na trhu pre analýzu konkurencie –

Aplikácia konkurenta vám umožňuje sledovať všetky pohyby vašich konkurentov vo svojej marketingovej stratégii.

Proces rozoberie do 5 minút, aby ste vedeli všetko o vašich konkurentoch a o tom, čo robili, aby zostali v hre, so všetkými zmenami a inováciami, ktoré sledujú.

Vždy, keď váš konkurent podnikne kroky, pošle vám e-mail s informáciou o tom istom. To vás núti reagovať na ich akciu, aby ste zaistili maximalizáciu svojho publika.

Tu je to, čo ponúka aplikácia konkurenta:

Aktualizácie blogu a sociálnych médií

Platforma vám poskytuje všetky aktualizácie s blogovými príspevkami vášho konkurenta, kľučkami Twitter, Facebookom a mnohými ďalšími. Všetko, čo ide na ich spoločenskej rukoväti, ste prvý, kto bude informovaný. Poskytujú vám načasovanie uverejňovania príspevkov vášho konkurenta a stratégiu, ktorá stojí za ich najefektívnejšími príspevkami.

Skúšobné e-maily a bulletiny

Platforma vám poskytuje prístup ku všetkým e-mailom, ktoré vaša konkurencia posiela svojim skúšobným spotrebiteľom ako skúšobné e-maily a skúšobné bulletiny. To vám umožní pochopiť, ako konvertujú svojich potenciálnych zákazníkov tým, že ich vzdelávajú prostredníctvom obsahu.

Zmeny webu a SEO

Pomocou aplikácie konkurenta môžete sledovať všetky druhy webových zmien vašich konkurentov a ich stratégiu, ktorá za týmito zmenami stojí. Môžete tiež získať prístup k ich inováciám a vylepšeniam a k tomu, čo sa im osvedčilo a čo im funguje. Tieto informácie môžete použiť na svojej platforme, aby ste čo najlepšie využili materiály, ktoré posunú vaše podnikanie o stupeň vyššie.

Kľúčové slová a reklamy

Hodnotenie kľúčových slov je skutočne dôležité, aby ste pochopili, kde vo vyhľadávači stojí ich firma a webová stránka. Je to tiež dobré meranie, aby ste videli, ako sa môžete porovnávať so svojimi konkurentmi. Platforma vám poskytuje nástroje, ktoré vám umožnia zistiť, kde sa nachádzate v konkurencii a ako odtiaľ môžete rásť.

Cena:

ich cenotvorby začína od 9,90 USD na konkurenta za mesiac a je flexibilný podľa plánov, ktoré chcete uskutočniť. Ponúkajú tiež 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ak vás ich služby neuspokoja.

SEMrush je jednou z najpopulárnejších a najznámejších aplikácií, ktoré vám pomôžu analyzovať konkurentov a posunúť sa o krok pred nimi. Jeho funkcie analýzy konkurentov vám pomôžu získať všetky spätné odkazy, ktoré váš konkurent používa na sledovanie zmien v hodnotení. Zdôrazňuje každé jedno kľúčové slovo, ktoré konkurent používa, a do akej miery si uvedomuje, ako mu tieto kľúčové slová pomáhajú udržať si hodnotenie.

Tento nástroj je neoceniteľný, pretože upozorňuje na cieľové publikum a pomáha vám robiť zmeny vo vašej marketingovej a obsahovej stratégii, aby ste sa poučili z ich chýb a uchopili ich dobré rozhodnutia.

Čítať:  7 najlepších stránok na nákup telegramových hlasov pre prieskumy v roku 2024

Tu je návod, ako vám pomôže zvýšiť vašu organickú návštevnosť pomocou ich komplexného pracovného postupu SEO a účinných nástrojov –

 • Umožňuje vám odhaliť miliardy miestnych a národných kľúčových slov, ktoré pomáhajú budovať hodnotenie vášho konkurenta
 • Sleduje pozície SERP každý deň
 • Vykonáva technický SEO audit
 • Analyzuje všetky spätné odkazy pre doménu
 • Dodáva sa s komplexnou súpravou nástrojov SEO

Tu je niekoľko ďalších vecí, vďaka ktorým je SEMrush jedným z najlepších nástrojov na analýzu konkurencie pre SEO na trhu –

 • Viac ako 14 medzinárodných ocenení, ktoré tvrdia, že SEMrush je najlepší softvérový balík SEO
 • Používa ho viac ako 30 % spoločností z rebríčka Fortune 500 ako nástroj marketingu a analýzy konkurencie
 • Používa ho viac ako 7 miliónov marketingových profesionálov
 • Je to ako zlúčenie niekoľkých vyhľadávačov kľúčových slov a nástrojov na vývoj SEO

Cena:

Jeho cenotvorby začína od 119,95 USD a dosahuje až 449,95 USD v závislosti od typu balíka a funkcií, s ktorými potrebujete začať.

Similarweb je jedným z nevyhnutných nástrojov, ak chcete vyhrať svoju online hru predaja a marketingu. Dodáva sa s funkciami, ktoré vám pomôžu analyzovať vašu konkurenciu, vedieť, čo robí, a poučiť sa z jej chýb a inovácií. Ponúka funkciu s názvom traffic meter, ktorá je tiež bezplatným rozšírením vášho prehliadača.

Prostredníctvom tejto funkcie môžete ľahko pristupovať k prehľadom a analýzam zo zákulisia každej lokality dostupnej online. Máte prístup k objektívnym údajom o návštevnosti a ďalším zaujímavým informáciám, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše podnikanie.

Jeho DigitalRank™ je jedným z najväčších meradiel digitálneho sveta, na ktorý sa spoliehajú spoločnosti ako Amazon, Microsoft a Google. Pomáha vám vyrovnať sa s ich hodnotením, pochopiť dôvod tohto hodnotenia a následne posunúť vašu hru na vyššiu úroveň. lepšiu pozíciu.

Cena:

Majú a bezplatný plán ktorý vám poskytuje prístup ku všetkým základným funkciám potrebným na analýzu vašich konkurentov a ich SEO. Majú však aj platený podnikový plán, ktorý je možné prispôsobiť podľa vašich požiadaviek, a jeho cenu možno pochopiť kontaktovaním ich obchodného oddelenia.

Serpstat je platforma SEO typu všetko v jednom, ktorá poskytuje funkcie, ako je sledovanie spätných odkazov, vyhľadávač historických údajov, zoskupovanie kľúčových slov, miestne vyhľadávanie a oveľa viac.

Poskytuje vám tiež prehľad o distribúcii návštevnosti medzi niekoľkými doménami. Platforma zobrazuje kolísanie podielu na trhu, aby mohla lepšie analyzovať situáciu na trhu. Serpstat vám poskytuje robustnú analýzu spätných odkazov, audit stránok a prieskum kľúčových slov. To zaisťuje, že váš web zostane pred konkurenciou.

Jeho prieskum konkurencie vám umožňuje analyzovať všetkých konkurentov vo vašom podnikaní online, identifikovať špecializovaných lídrov a učiť sa od nich, sledovať trendy kľúčových slov a dokonca sledovať pokrok vašich konkurentov. Poskytuje vám tiež mapu kľúčových slov akejkoľvek konkurenčnej webovej stránky.

Cena:

Ceny Serpstatu plán začína od 55 USD mesačne a dosahuje až 399 USD mesačne.

SpyFu je vyhľadávací marketingový nástroj, ktorý vám umožňuje vyhľadávať v akejkoľvek doméne a pozrieť sa na každé miesto, ktoré sa dovtedy zobrazilo vo vyhľadávači. Môžete tiež vidieť, aké všetky kľúčové slová si zakúpili v službe Google Ads, ich organické hodnotenie a variácie reklám za posledných jeden a pol desaťročia.

Čítať:  Ako sa vyhnúť strate (a premeškaniu) talentu pri rozširovaní svojej agentúry

Tu je návod, ako SpyFu pomáha pri analýze vašej konkurencie –

 • Pomáha vám zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok pomocou ich inteligentných odporúčaní, ktoré zvyšujú počet kliknutí. Maximalizuje to vaše SEO a kampane s klikaním na reklamy Google
 • Umožňuje vám sledovať hodnotenie kľúčových slov a monitorovať všetky platené hodnotenia a hodnotenia SEO na Bing, Google, Yahoo a ďalších
 • SpyFu vám tiež pomáha pri vytváraní lepších spojení prostredníctvom ich spoľahlivých kontaktných informácií. Buduje vaše partnerstvá a maximalizuje vytváranie potenciálnych zákazníkov a predaja
 • Nástroje na prieskum konkurencie PPC, ktoré vám pomôžu špehovať kľúčové slová konkurentov
 • Monitorujte PPC konkurentov a sledujte všetky domény
 • Pozrite sa na zmeny výdavkov na reklamu a analyzujte, ako pomohli firmám
 • Špehujte vašu SEO konkurenciu

Cena:

ich plány začnite od 33 USD mesačne a stúpnite až na 68 USD mesačne, fakturované ročne.

Ahrefs je nástroj SEO a zdrojov, ktorý funguje ako profesionálny pomocník, ktorý pomáha vašim webovým stránkam dostať sa vyššie a generovať väčšiu návštevnosť. Ide o súpravu nástrojov SEO typu všetko v jednom, ktorá optimalizuje vašu webovú stránku auditom lokality, analyzuje vašich konkurentov prostredníctvom svojich stránok, skúma a študuje, čo zákazníci v okolí hľadali. Zákazník vyhľadáva prostredníctvom prieskumníka kľúčových slov, ktorý vám poskytne najvyhľadávanejšie, najobľúbenejšie a najpopulárnejšie kľúčové slová, ktoré vám pomôžu konvertovať viac potenciálnych zákazníkov.

Prostredníctvom prieskumníka obsahu Ahrefs tiež získate príležitosť učiť sa od najvýkonnejších firiem v tomto odvetví a o tom, ako im ich obsah pomáha rásť každý deň. V neposlednom rade má sledovač, ktorý hodnotí váš pokrok a poskytuje vám podrobný popis toho istého pomocou sledovača hodnotenia so správou o sledovaní, môžete analyzovať, čo robíte zle a kde všetko vaše podnikanie potrebuje zlepšenie.

Okrem toho vám tiež povie, akú návštevnosť získava konkrétne kľúčové slovo, čo vám umožňuje rozhodnúť sa o presných kľúčových slovách, ktoré musíte použiť na úspešný rast podnikania.

Cena:

Jeho cenový plán začína od 99 USD mesačne a dosahuje až 399 USD mesačne v závislosti od požadovaných funkcií a vylepšení. Majú tiež skúšobné balenie, ktoré stojí iba 7 dolárov na sedem dní.

MozBar je prémiový nástroj na analýzu konkurencie SEO, ktorý vám poskytuje okamžité metriky SEO vždy, keď si prezeráte stránku alebo SERP. Pomocou MozBar môžete tiež vytvárať vlastné vyhľadávania, aby ste našli lepšie kľúčové slová a veci, ktoré robia vaši konkurenti po celom svete.

Poskytuje vám prístup k metrikám a umožňuje vám porovnávať odkazy na stránkach poskytovaných služieb a tiež zvýrazňuje kľúčové slová na stránke, na ktorej záleží. Rozlišuje odkazy podľa ich typu, aby ste lepšie rozumeli. Vďaka prekrytiu stránky môžete odhaliť prvky stránky, značky, metriky odkazov, stav HTTP a dokonca aj všeobecné atribúty, aby ste videli, čo robí váš konkurent.

Funkcia skóre autority vám umožňuje rýchlo zobraziť pravdepodobnosť hodnotenia s autoritou stránky a autoritou domény. Údaje analýzy SERP môžete dokonca exportovať do súboru CSV, aby ste k nim mali neskôr ľahký prístup.

Čítať:  Ďalší darček na Instagrame

Cena:

Dodáva sa s a skúška zadarmo ale má aj platené plány, ktoré začínajú od 99 USD mesačne a dosahujú až 599 USD mesačne, fakturované mesačne.

Ubersuggest je bezplatný nástroj a analyzátor kľúčových slov, ktorý skúma webovú stránku zhora nadol, aby identifikoval kľúčové slová s najlepšou výkonnosťou, príležitosti pre kľúčové slová, chyby SEO a konkurenciu. Poskytuje vám reálny obraz o tom, ako sa darí vašej webovej stránke, aký je jej potenciál a ako potenciál pokryť.

Ako Ubersuggest pomáha:

 • Zvýšte návštevnosť svojich webových stránok pomocou prispôsobeného plánu akcií
 • Umožňuje vám spätne analyzovať obsahový marketing, SEO a stratégie sociálnych médií vášho konkurenta
 • Získajte prehľad o stratégiách konkurentov
 • Zlepšite sa a získajte náskok konkurenta prostredníctvom týchto stratégií
 • Získajte prehľad o najlepších stránkach SEO s obľúbenými frázami kľúčových slov
 • Najlepšie návrhy kľúčových slov, ktoré zlepšia vaše hodnotenie
 • Nápady na obsah, aby ste sa hlbšie ponorili do vašej obsahovej stratégie a marketingu s kľúčovými slovami a témami, ktoré ľudí skutočne zaujímajú
 • Spätné prepojenie údajov na extrahovanie obsahu, na ktorý ľudia odkazujú

Cena:

Jeho cenový plán začína od 12 USD mesačne a dosahuje až 40 USD mesačne podľa plánu, ktorý si vyberiete. Poskytujú tiež bezplatnú skúšobnú verziu s nulovým rizikom so zásadou zrušenia predplatného kedykoľvek.

DataForSEO je výkonný zásobník API, ktorý pomáha manažérom založeným na údajoch. Poskytujú komplexnú sadu nástrojov SEO a digitálneho marketingu prostredníctvom API. Na tejto platforme získate všetko, čo váš SEO softvér potrebuje. Ich rozhrania API zahŕňajú:

 • SERP API
 • Google Ads API
 • On-page API
 • Rozhranie API na analýzu návštevnosti
 • Google Trends API
 • Laboratóriá DataForSEO
 • Amazon API
 • Google Shopping API

Platforma vám poskytuje jasné štatistiky o tom, ako míňate svoj fond s rozhraním DataForSEO API a kam presne smerujú. Poskytujú najvyššie rýchlosti API s presnosťou a čerstvosťou spolu s 99,99% dostupnosťou systému.

Cena:

Ich ceny sa značne líšia od typu služieb, ktoré si chcete vybrať, a od toho, koľko z nich vaša firma vyžaduje. Zistite ich cenové plány tu.

BuzzSumo vám umožňuje nájsť všetok obsah na internete s najlepším výkonom, ktorý môžete porovnať s vaším vlastným obsahom, aby ste pochopili chyby, ktoré robíte, a ako sa zlepšiť. Ich obsahové štatistiky môžu generovať potenciálnych zákazníkov, monitorovať výkonnosť, vytvárať vysoko výkonný obsah a dokonca identifikovať ovplyvňovateľov, ktorí sú pre firmu hodnotní.

Platforma vám pomáha sledovať a sledovať obsah, ktorý funguje pre zákazníkov, a umožňuje vám objavovať vysoko výkonný obsah, aby ste získali viac odkazov, zdieľaní a obchodov. Analyzuje tiež miliardy dostupných údajov na vytvorenie vašej marketingovej stratégie. Ďalšia vec, ktorú BuzzSumo robí, je sledovanie trendov a komentárov, ktoré vám pomôžu reagovať čo najskôr a identifikovať ovplyvňovateľov, aby vašu kampaň alebo značku celkovo posunuli na úroveň.

Cena:

Ponúka bezplatné 30-dňová skúšobná verzia s politikou zrušenia kedykoľvek. Majú navždy bezplatný plán so základnými funkciami, ktoré si môžete užívať po celý život bez akýchkoľvek záväzkov. Ich platené plány začínajú od 99 dolárov mesačne a dosahujú až 299 dolárov mesačne.

Čítať:  8 najlepších dizajnových doplnkov pre WordPress v roku 2024

Rank Signals vám umožňuje bezplatne kontrolovať spätné odkazy a tiež prichádza s nástrojom na prieskum odkazov na stránky. Môžete spätne analyzovať zdroje spätných odkazov vášho súpera, aby ste ukradli jeho klziská a zaujali ich pozíciu vo vašom rebríčku vyhľadávačov. RankSignal vám tiež umožňuje prepojiť metriky kvality, ako je poradie návštevnosti, interné odkazy, poradie domény a externé odkazy, aby ste zabezpečili, že úroveň vášho podnikania bude pri každom vyhľadávaní vyššia.

Má nástroje na vytváranie odkazov, ku ktorým máte bezplatný prístup, ako sú metriky sociálnych médií, odkazy bez sledovania a na sledovanie, ktoré identifikujú zľavnené odkazy vyhľadávacích nástrojov. Poskytuje vám tiež signály a metriky odkazov, odstránené a nefunkčné odkazy a identifikuje toxické odkazy, ktorým sa musíte vyhnúť.

Cena:

Úplne zadarmo!

Siteliner vám umožňuje preskúmať web vášho konkurenta zhora nadol a nájsť akýkoľvek duplicitný alebo nefunkčný obsah. Odkazy, ktoré by zvýšili vaše príležitosti na generovanie potenciálnych zákazníkov. Pomáha vám nahradiť nefunkčné odkazy na vašom webe, ktoré poškodzujú vaše hodnotenie vo vyhľadávaní, a to objavovaním nefunkčných odkazov kdekoľvek a kedykoľvek.

Prehľadáva problémy na stránkach lokality a zobrazuje vám nefunkčné odkazy, aby ich nahradili vašimi a maximalizovali príležitosti. Najlepšie na tom je, že môžete zadarmo skenovať až 250 strán mesačne. Majú tiež prémiový plán, ktorý vám umožní viac ako 25 000 strán mesačne s pokročilými nastaveniami a funkciami. To vám dáva kontrolu nad tým, čo všetko sa skenuje počas akej doby. Pre lepšie porozumenie si tiež môžete uložiť a skontrolovať predchádzajúce výsledky neskôr.

Cena:

ZADARMO!

Nástroj na analýzu konkurencie od Amazonu, Alexa, vám umožňuje zvýšiť návštevnosť webových stránok analýzou chýb vašej konkurencie. Poskytuje vám bezplatnú a automatizovanú analýzu, ktorá vám rýchlo poskytne všetky informácie o slabých a silných stránkach lokality, možnostiach digitálneho marketingu a podobne. Jediné, čo musíte urobiť, je zadať adresu URL stránky a získate prístup k príležitostiam pre kľúčové slová SEO, porovnávaniu konkurentov, štatistikám publika a dokonca aj štatistikám návštevnosti ich webových stránok.

Poskytuje vám tiež lepšie marketingové nápady a pokročilé informácie o tom, ako zlepšiť svoju marketingovú stratégiu pomocou nástrojov pre SEO, vyhľadávanie kľúčových slov, spätné odkazy, cieľové publikum a webovú analýzu.

Jedinečnou časťou analýzy konkurentov Alexa je, že majú šablónu konkurenčnej analýzy. Zobrazuje informácie z prehľadu stránok a ďalších nástrojov. To vám pomôže objaviť spôsoby, ako rozvíjať podnikanie v organizovanom formáte.

Cena:

Majú zadarmo 30-dňová skúšobná verzia, potom vám účtujú 299 dolárov mesačne, ak ste agentúra. Ak ste jednotlivec, platené plány začínajú od 149 USD.

To je všetko – Tu máte náš výber najlepších nástrojov SEO, ktoré porazia vašich konkurentov.

Vykonávanie pravidelnej analýzy konkurentov je mimoriadne potrebné, ak sa chcete dostať a zostať na vrchole. Získate nové nápady na obsah a tiež zvýšenie motivácie, ktoré vás nútia zvýšiť návštevnosť.

Ktorý z týchto nástrojov SEO používate?

Dajte nám vedieť v komentároch.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE