13 najpopulárnejších trendov v oblasti elektronického obchodu v roku 2024

Ako väčšina vecí poháňaných internetom, aj elektronický obchod sa často mení.

Od svojich skromných začiatkov cez primitívne dial-up pripojenie tzv CompuServe v 60. rokoch až Vynález Michaela Aldricha v roku 1979 elektronický obchod neprestal rásť. Teraz je to masívny priemysel, ktorý priniesol zisk viac ako 4,2 bilióna dolárov v maloobchodnom predaji len v roku 2020.

s viac ako 2,14 mld digitálnych nákupcov na celom svete, môžete zvýšiť reputáciu svojej značky, zákazníkov a výnosy, ak poznáte kritické trendy elektronického obchodu, na ktoré by ste si mali dávať pozor.

Udržať krok s trendmi elektronického obchodu môže byť ťažké. Ale nebojte sa – zostavili sme ich pre vás.

Tu je to, čomu sa budeme venovať:

Aká je budúcnosť elektronického obchodu?

13 najlepších trendov v odvetví elektronického obchodu

Záverečné myšlienky: 13 najlepších trendov elektronického obchodu, ktoré treba sledovať v roku 2024

Aká je budúcnosť elektronického obchodu?

S príjmami viac ako štyri bilióny amerických dolárov v roku 2020 a očakávanými Tržby 5,4 bilióna dolárov v roku 2022, elektronický obchod nevykazuje žiadne známky spomalenia. Čas a pandémia v roku 2020 zmenili predstavy ľudí o online nakupovaní a nie je lepší čas skočiť do elektronický obchod trend ako teraz.

Ak sa chcete zúčastniť tohto prosperujúceho odvetvia, existuje niekoľko rastúcich trendov elektronického obchodu, ktoré musíte mať na pamäti.

Tu je 13 hlavných trendov v odvetví elektronického obchodu.

13 najlepších trendov v odvetví elektronického obchodu

 1. Personalizácia prerastie do dlhodobých vzťahov so zákazníkmi.

 2. AI sa stane prirodzenejšou a dôveryhodnejšou.

 3. Sociálne médiá prinesú veľké predaje elektronického obchodu.

 4. Rozšírená realita (AR) zmení hru na nákup.

 5. Hlasové vyhľadávanie sa stane veľkým problémom v online nakupovaní.

 6. Chatboti budú robiť spoločnosť nakupujúcim online.

 7. Zelený konzum ovplyvní nákupné rozhodnutia.

 8. Omnikanálové nakupovanie bude všade.

 9. Bezhlavý a API riadený elektronický obchod bude vládnuť.

 10. Videá budú silnou marketingovou stratégiou elektronického obchodu.

 11. Pri značkách elektronického obchodu bude predplatné nevyhnutné.

 12. Online nakupovanie bude oveľa mobilnejšie.

 13. Elektronický obchod presiahne B2C.

V odvetví elektronického obchodu rastie niekoľko trendov. Tu je náš zoznam najvýznamnejších trendov elektronického obchodu, na ktoré by ste si mali dávať pozor v roku 2024 a napredovať.

1. Personalizácia prerastie do dlhodobých vzťahov so zákazníkmi

Personalizácia je trend v odvetví elektronického obchodu, ktorý sa neustále vyvíja – od predaja po priemerného obchodníka, cez vytváranie prispôsobených webových stránok až po budovanie silných vzťahov so zákazníkmi.

Personalizácia má za cieľ zlepšiť rast elektronického obchodu tým, že zákazníkom ponúka zážitok z nakupovania, ktorý je pre každého jedinečný. To zase vedie k dôvere a spokojnosti zákazníkov, čo vedie k opakovaným nákupom a lojálnej zákazníckej základni.

Aj keď najlepší dizajn domovskej stránky elektronického obchodu pomáha, vaša firma bude prosperovať vďaka dobre vybudovaným vzťahom s vaším publikom. HubSpot podporuje to. Zistilo sa, že personalizované výzvy na akciu konvertujú o 202 % lepšie ako tie, ktoré nie sú prispôsobené.

Čítať:  Algoritmus Twitteru: Čo to je a ako to urobiť, aby to fungovalo pre vás v roku 2024

To ukazuje, že ľudia túžia po prispôsobenej komunikácii a je pravdepodobnejšie, že nakupujú od firiem, ktoré používajú personalizáciu. Toľko, že podľa Inteligentnejšie ústredie90 % spotrebiteľov bude zdieľať údaje o správaní so značkou, aby získali zážitok z nákupu prispôsobený ich potrebám.

Tento trend elektronického obchodu prináša obchodníkom veľkú návratnosť investícií (ROI). Na túto poznámku, Kibo uvádza, že 70 % maloobchodníkov, ktorí využívajú pokročilé funkcie personalizácie, má návratnosť investícií až 200 %.

Nenechajte si preto ujsť tento trend v elektronickom obchode, ak chcete posunúť svoje online podnikanie na vyššiu úroveň.

2. Umelá inteligencia sa stane prirodzenejšou a dôveryhodnejšou

Umelá inteligencia (AI) je pokročilá technológia, ktorá sa snaží podobať ľuďom vo všetkých smeroch okrem ich mäsa a krvi.

Aj keď si väčšina ľudí spája AI s vecami ako Terminátorov Skynet, nie je to taká hrozba, ako si ľudia môžu myslieť. V skutočnosti si AI našla cestu do nespočetného množstva bežných každodenných firemných aplikácií, čo pomáha zjednodušiť a urýchliť procesy.

Tieto zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na:

 • Registračné pokladnice v maltových predajniach.
 • Pokladničné systémy online.
 • Dynamická kategorizácia e-mailov.
 • Automatické opravy funkcií klávesnice.

Schopnosť AI optimalizovať procesy a produkovať efektívne výsledky sa dobre premieta do odvetvia elektronického obchodu. Z tohto dôvodu sa AI stala rýchlo rastúcim trendom elektronického obchodu viac ako 34,87 miliardy dolárov v príjmoch na svetovom trhu.

Umelá inteligencia je napokon všade – či už ide o hlasové vyhľadávanie, chatboty, spracovanie transakcií alebo iné online nákupné aplikácie.

To však nie je všetko, čo môže AI urobiť pre váš web elektronického obchodu. Môže tiež:

 • Vyrovnajte sa s recenziami spamu.
 • Označte falošné výrobky.
 • Vytvorte bezproblémovejšiu cestu zákazníka.
 • Pomôžte internetovým obchodom dozvedieť sa viac o svojich kupujúcich.

Strojové učenie navyše poskytuje online maloobchodníkov s prehľadmi vyplývajúcimi z údajov generovaných, keď ich zákazníci používajú webová stránka elektronického obchodu. Majitelia obchodov tak môžu robiť lepšie predpovede a rozhodnutia.

Celkovo tento trend elektronického obchodu pomohol značnému počtu značiek s ich podnikaním. Napríklad platforma elektronického obchodu Wayfair dosiahla a 50% nárast v úspešnosti predaja v roku 2020 pomocou AI na zlepšenie svojho online nakupovania.

Iné veľké spoločnosti ako Etsy, Walmarta Pinterest teraz používajú AI na zlepšenie personalizácie ich značiek, skúseností s elektronickým obchodom a predaja.

3. Sociálne médiá prinesú veľké predaje elektronického obchodu

s viac ako 3,78 miliardy používateľov sociálnych sietí, vďaka čomu budú sociálne médiá nevyhnutnou súčasťou vašej stratégie digitálneho marketingu, prinesie masívne predaje elektronického obchodu.

Sociálne médiá sú súčasťou nášho každodenného života a zohrávajú významnú úlohu v podnikaní elektronického obchodu tým, že menia spôsob, akým nakupujeme veci. Z tohto dôvodu niekoľko spoločností využíva platformy sociálnych médií ako nevyhnutný marketingový kanál pre svoje produkty a služby.

V reakcii na to kanály sociálnych médií naďalej prijímajú opatrenia pre rastúci počet ovplyvňovateľov a nakupujúcich. Napríklad Facebook má funkciu Marketplace a k dispozícii sú aj Instagram Shop a Checkout.

TikTok, populárna aplikácia na zdieľanie videí, ktorá teraz existuje asi 700 miliónov aktívni používatelia, začali pracovať na funkciách elektronického obchodu pre platformu začiatkom roka 2021.

Keďže nevykazuje žiadne známky spomalenia, odporúčame vám využiť tento trend elektronického obchodu integráciou sociálnych médií pri vytváraní internetového obchodu.

4. Rozšírená realita (AR) zmení nákupnú hru

Rozšírená realita (AR) je jedným z najvýznamnejších trendov v odvetví elektronického obchodu, ktorý by ste mali využiť pri snahe vášho internetového obchodu.

AR je interaktívna verzia reálneho sveta, kde značky zobrazujú vylepšenú verziu fyzických predmetov prostredníctvom digitálnych vizuálnych prvkov, zvuku alebo iných zmyslových podnetov ako napr. haptické AR a vôňa dodávaná prostredníctvom technológie.

Čítať:  DreamHost nastavená na účasť na NamesCon Global 2024

Umožňuje vám zažiť veci vo fyzickom svete prostredníctvom rôznych zariadení. Niekedy môže byť AR také jednoduché ako filtre Snapchat alebo také zložité ako animované hologramy, interaktívne displeje a virtuálne 3D modely.

AR je top trendom v elektronickom obchode a neustále rastie viac ako 810 miliónov ľudí, ktorí aktívne využívajú mobilnú RR.

Ale prečo je to tak?

Hoci online nakupovanie je v dnešnej dobe bežné, kupujúci sa stále obávajú nákupu online produktov bez toho, aby si produkt pred kúpou pozreli.

Niekoľko obrázkov „čo som si objednal verzus to, čo som dostal“ na internete robí obavy online nakupujúcich opodstatnené.

AR však pomáha vyplniť túto medzeru. Trend elektronického obchodu umožňuje kupujúcim pozorovať a zažiť produkty realistickým spôsobom predtým, ako si ich kúpia. Značky idú ešte ďalej pomocou AR vo filtroch sociálnych médií a ukážkových umiestneniach.

Napríklad, Robíme make-up, talianska kozmetická značka, vytvorila AR filter, ktorý používateľom umožňuje vyskúšať rôzne odtiene rúžov ​​predtým, ako sa rozhodnú, ktorý si kúpiť. tiež IKEA spustila aplikáciu, ktorá virtuálne umožňuje potenciálnym zákazníkom nastaviť si nábytok a doplnky vo svojich domovoch.

AR je veľmi lukratívny trend elektronického obchodu s Statista predpovedá, že hodnota technológie AR dosiahne do roku 2024 hodnotu 18 miliárd dolárov.

A USA AR maloobchodná štúdia podporuje to a odhaľuje, že 71 % spotrebiteľov bude nakupovať častejšie, ak značky prijmú technológiu AR, a 40 % z nich je pripravených zaplatiť za túto funkciu viac. AR je jedným z trendov elektronického obchodu, u ktorých sa očakáva, že budú rásť míľovými krokmi.

5. Hlasové vyhľadávanie sa stane veľkým problémom v online nakupovaní

Hlasom aktivovaná technológia je veľkou súčasťou nášho každodenného života a trendom elektronického obchodu, ktorý zostal. Máme hlasových asistentov, bez ktorých sa veľa ľudí nezaobíde, napr Amazon Alexa, Google Assistant, Siri, Samsung Bixbya Cortana.

Hlasové vyhľadávanie rýchlo preniká na trh elektronického obchodu a mnohé značky začali tento trend elektronického obchodu využívať, aby zlepšili svoju zákaznícku skúsenosť a online predaj.

Napríklad, Domino začala prijímať svoje objednávky prostredníctvom hlasovo ovládaných systémov zákazníckeho rozhrania.

podobne, Johnnie Walker posunula funkciu hlasového vyhľadávania na pokročilú úroveň. Značka svojim zákazníkom prostredníctvom rozhovorov s virtuálnou asistentkou navrhuje najvhodnejší nápoj pre nich.

Jedným z dôvodov, prečo tento trend elektronického obchodu funguje, je, že je to pohodlnejšie ako písanie. Priemerný človek môže hovoriť 100 slov za minútu v porovnaní s písaním, ktoré dáva dokopy približne 35 slov za minútu.

Viac ľudí si osvojí hlasové vyhľadávanie elektronického obchodu. Hlasové nakupovanie je trend v elektronickom obchode, ktorého dosah sa odhaduje 40 miliárd dolárov do roku 2022.

6. Chatboti budú robiť spoločnosť online nakupujúcim

Chatboti sú ďalším trendom elektronického obchodu a sú vynikajúcim nástrojom, ktorý prináša AI.

Ako už názov napovedá, chatbot je program, ktorý začína konverzáciu s používateľom v prirodzenom jazyku prostredníctvom aplikácií na odosielanie správ, webových stránok, mobilných aplikácií alebo cez telefón.

Funkcie, ako sú chatboty, pomáhajú posunúť prispôsobenie vašich webových stránok nad rámec jednoduchého vytvorenia nového dizajnu webových stránok. Chatboty udržujú používateľov v kontakte a zároveň im poskytujú zákaznícku podporu a poradenstvo, ktoré potrebujú.

Len sa nad tým zamysli.

Čo je lepšie ako agent podpory, ktorý okamžite rieši potreby zákazníkov na viacerých platformách a nikdy nespí?

Okrem toho môže chatbot AI používať údaje na predpovedanie zákazníckych preferencií a vytvárať hodnotné, individualizované nákupné skúsenosti.

Mnoho stránok elektronického obchodu používa tento populárny trend elektronického obchodu pre svoje podnikanie. Sponky používa Facebook Messenger na to, aby zákazníkom ponúkal odporúčania produktov na základe ich požiadaviek a minulých objednávok. Okrem toho bot umožňuje nakupujúcim dokončiť nákupy z chatu.

Čítať:  Najlepšie jednokrokové rozšírenia pokladne pre Magento 2

H&M má a chatbot na Kiku ktorý kladie používateľom otázky o ich štýle a ponúka im možnosti výberu fotografií. Bot používa informácie na vytvorenie módneho profilu každého používateľa, aby navrhol oblečenie a nasmeroval používateľa na nákup oblečenia.

Existuje široký výber vecí, ktoré môžete robiť s týmto trendom elektronického obchodu, a čísla toho, čo tento trend dosiahne v budúcnosti, sú vysoké. Podľa Grand View Researchglobálny trh s chatbotmi dosiahne v roku 2028 2,486 miliardy dolárov.

Chcete, aby váš obchod zostal v trende?

Skvelý výkon je kritický. Získajte to so spravovaným hostingom.

7. Zelený konzum ovplyvní nákupné rozhodnutia

Keďže zmeny sú neustále, produkty elektronického obchodu, nakupujúci a spôsob, akým nakupujeme, sa neustále vyvíjajú.

Nová generácia kupujúcich – mileniáli a Gen Z – nechcú len kvalitné interakcie so značkami. Chcú tiež produkty, ktoré zaručujú bezpečnosť životného prostredia.

Kupujúci sa teraz zaujímajú o nákup od značiek, ktoré kladú planétu na prvé miesto. Preto je v súčasnosti v elektronickom obchode významným trendom zelený konzum.

Podľa GWI60 % spotrebiteľov zaplatí viac za ekologické produkty. Environmentálne témy a akcie ako klimatické zmeny, recyklácia, vegetariánstvo/vegánstvo atď. aktívne ovplyvňujú rozhodnutia kupujúcich.

Zelený konzum sa rozrástol medzi viacerými značkami, nielen tými, ktoré predávajú potravinárske výrobky. Tento trend elektronického obchodu využíva viacero značiek. Napríklad, Amazon dala klimatický záväzok a stala sa aj najvýznamnejším korporátnym nákupcom obnoviteľnej energie na svete.

Zelené hračky vyrába aj hračky, ktoré sú 100% recyklovateľné a prospešné pre komunitu.

Podniky elektronického obchodu by mali zvýšiť svoju udržateľnosť a úsilie šetrné k životnému prostrediu, aby sa pripojili k tomuto trendu elektronického obchodu nazývanému zelený konzumerizmus.

8. Omnikanálové nakupovanie bude všade

Omnikanálové nakupovanie je zásadným trendom elektronického obchodu, na ktorý si treba dávať pozor. Obchodníci používajúci viac kanálov videli a 287% nárast v predaji ako pri použití jednotlivých kanálov.

Omnikanálové nakupovanie vám umožňuje zvýšiť predaj uspokojovaním potenciálnych zákazníkov prostredníctvom rôznych kanálov. Aby ste to využili, musíte svoj web navrhnúť tak, aby zákazníkom poskytoval bezproblémovú skúsenosť bez ohľadu na to, ako kupujú vaše produkty – cez telefón, online alebo dokonca v kamennom obchode.

Zákazníkom môžete tiež ponúknuť online a offline omnikanálovú podporu prostredníctvom živého chatu, help desk, okamžitých správ a nástrojov CRM na prispôsobenie informácií a prispôsobenie profilom vášho publika.

9. Bezhlavý a API-riadený elektronický obchod bude vládnuť

Bezhlavý obchod nastáva, keď je front-end vrstva webovej stránky oddelená od back-end funkcie.

Zadná strana zvyčajne riadi prednú časť webovej stránky. Takže aj keď prispôsobíte prednú časť, nemôže ísť nad rámec toho, čo schvaľuje zadná časť. Ale s týmto trendom elektronického obchodu – bezhlavým obchodom – môžete získať širokú škálu možností, pokiaľ ide o použitie a funkčnosť.

API, čo je skratka pre aplikačné programové rozhranie, označuje, kedy jeden softvér interaguje s iným.

Napríklad, Expedia používa API na extrakciu informácií z vyhľadávacích dopytov používateľa a údajov súvisiacich s letom v databázach leteckých spoločností.

Bezhlavý obchod a API môžu spôsobiť revolúciu v odvetví elektronického obchodu, a preto sú súčasťou hlavných trendov elektronického obchodu, ktoré je potrebné prijať.

10. Videá budú silnou marketingovou stratégiou elektronického obchodu

Videá sú skvelé z marketingového aj všeobecného hľadiska. Sú trendom elektronického obchodu, ktorý bude čoraz silnejší.

Podľa Zásobníky a Zásobníkynávštevníci webových stránok mali o 144 % vyššiu pravdepodobnosť, že si kúpia produkt po zhliadnutí jeho videoobsahu, než tí, ktorí tak neurobili.

Video tu zostane a očakávame, že online obchody v každom sektore zahrnú tento trend elektronického obchodu ako súčasť svojej marketingovej stratégie na rast svojho podnikania a výnosov.

11. Značky elektronického obchodu urobia predplatné nevyhnutným

Predplatné je jedným z najrýchlejšie rastúcich trendov elektronického obchodu. Elektronický obchod založený na predplatnom je obchodný model, ktorý umožňuje zákazníkom opakovane si predplatiť produkty alebo služby, ktoré potrebujú.

Čítať:  Hlavné trendy UGC, ktoré treba sledovať v roku 2024

Podľa UnivDatos Market Insightstrh elektronického obchodu s predplatným dosiahne v roku 2025 478,2 miliardy USD so zloženým ročným rastom výnosov 68 %.

Tento trend elektronického obchodu vám umožňuje využiť personalizáciu, segmentáciu a konzistentnosť s vašimi súčasnými a potenciálnymi zákazníkmi.

Elektronický obchod s predplatným vám umožňuje budovať skutočné vzťahy so zákazníkmi a zlepšovať predaj a mieru udržania zákazníkov. Celkovo je tento trend elektronického obchodu z dlhodobého hľadiska ziskovejší, pretože máte lojálnu zákaznícku základňu, o ktorú sa môžete postarať vo všetkých smeroch.

12. Online nakupovanie sa stane oveľa mobilnejším

Vedeli ste, že viac ako 4,32 miliardy používatelia mobilných zariadení a maloobchodný mobilný obchod (mcommerce) vygenerovali viac ako 338 miliárd dolárov v predaji?

V minulosti by si väčšina ľudí nikdy nepomyslela, že budeme posielať listy cez mobilné zariadenia, nieto cez ne pristupovať k televízorom, pracovným staniciam, hudobným knižniciam, regálom, bankám a internetovým obchodom.

Realitou, v ktorej žijeme, je nakupovanie cez mobil viac ako len trend elektronického obchodu, na ktorý si treba dávať pozor, a dodnes sa rozširuje.

Týmto spôsobom je mcommerce veľmi blízko k úplnej dominancii v oblasti elektronického obchodu. Business Insider Intelligence predpovedali, že mobilný obchod dosiahne do konca roka 2020 príjmy vo výške 284 miliárd USD a v roku 2024 488 miliárd USD.

Tento trend elektronického obchodu pretrváva, pretože umožňuje rýchle a jednoduché nakupovanie.

13. Elektronický obchod pôjde nad rámec B2C

Elektronický obchod presahuje rámec biznis-spotrebiteľského (B2C) priemyslu. Preto musia značky v iných odvetviach optimalizovať svoj digitálny marketing stratégie na zvýšenie konverzií.

Keď kupujúci navštívia Amazon – jednu z najlepších webových stránok elektronického obchodu podľa predaja – môžu ľahko nájsť záznamy o produktoch, pridať produkty do košíka a uskutočniť nákup.

Podobne výrobcovia, maloobchodníci, značky typu business-to-business (B2B), direct-to-consumer (D2C) a direct-to-business (D2B) prinášajú tento trend elektronického obchodu do reality pomocou optimalizácie webových stránok na zvýšenie miery konverzie.

Tento trend elektronického obchodu môžete použiť pre svoj internetový obchod bez ohľadu na typ podnikania:

 • Vytvorenie online katalógu pre vaše produkty.
 • Zjednodušenie procesu platby a platobných brán.
 • Implementácia dobrých tipov na dizajn webových stránok.
 • Uverejňovanie relevantného obsahu na ďalšiu propagáciu svojich produktov.
 • Optimalizácia kópie webu pre vyhľadávače a konverzie.
 • Vytvorenie jednostránkového webu na testovanie toho, čo funguje.
 • Vytvorenie marketingového lievika, ktorý kombinuje vaše e-mailové, sociálne médiá a marketingové stratégie obsahu.

Niekoľko stránok elektronického obchodu v rôznych sektoroch používa rôzne procesy na zlepšenie miery konverzie. Pri budovaní webovej stránky elektronického obchodu však majte na pamäti tieto tipy.

Ako sa veci neustále vyvíjajú, tento trend elektronického obchodu bude silnejší.

Záverečné myšlienky: 13 najlepších trendov elektronického obchodu, ktoré treba sledovať v roku 2024

Vytvorenie elektronického obchodu presahuje návrh vašej domovskej stránky. Vyžaduje si to, aby ste držali krok s najnovšími trendmi v elektronickom obchode, aby ste zabezpečili aktuálnosť svojho podnikania.

S technologickým pokrokom a zmenami v správaní spotrebiteľov je výhodné sledovať nové trendy elektronického obchodu, aby sa váš internetový obchod rozrástol v roku 2024 a neskôr.

Môže byť ohromujúce vyskúšať všetky tieto trendy v elektronickom obchode naraz. Aplikujte teda stratégie elektronického obchodu, ktoré sú v súlade s typom vášho podnikania a cieľovým publikom. Potom ich optimalizujte pre svoje podnikanie. Potom otestujte a sledujte svoje metriky, aby ste vedeli, čo funguje.

Bez ohľadu na trendy elektronického obchodu, ktoré sa rozhodnete sledovať, uprednostnite vybudovanie lojálnej a spokojnej zákazníckej základne a poskytnite im bezproblémovú používateľskú skúsenosť.

Ak chcete začať alebo upevniť svoju cestu elektronického obchodu s webovou stránkou, ktorá sa prispôsobuje a pokračuje vo vývoji s týmito trendmi, pozrite si plány Hostinger Managed WooCommerce.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE