13+ produktívnych rozšírení Google Chrome pre bloggerov

Jednou z najlepších častí používania prehliadača Google Chrome (okrem jednoduchosti použitia a rýchlosti) je rozšírenia.

K dispozícii sú tisíce rozšírení prehliadača Chrome, ktoré vám môžu uľahčiť život, zjednodušiť pracovný postup a pomôcť vám zvýšiť produktivitu.

Chrome je najpriamejší a najpopulárnejší prehliadač na svete.

Pre každú úlohu, ktorú si viete predstaviť robiť v prehliadači, je v Internetovom obchode Chrome k dispozícii rozšírenie.

V tomto príspevku sa to dozviete niektoré z najlepších rozšírení Chrome pre bloggerov ako vy, čím si môžete uľahčiť svoj zaneprázdnený život a urýchliť prácu s blogom.

Použil som väčšinu rozšírení a stále znova a znova prepínam.

Je ťažké pracovať efektívne bez nich, pretože mi vo dne iv noci pomáhajú v nabitom programe správy môjho blogu.

Tu je prvý:

Zostaňte sústredení, buďte prítomní

Pridajte toto rozšírenie do svojho prehliadača Chrome, ak sa pri písaní blogového príspevku snažíte udržať koncentráciu. Stay Focused vám pomôže zvýšiť vašu koordinačnú silu zasadením stromu!

Toto rozšírenie vám dá výzvu držať sa ďalej od rušivých elementov alebo nechať svoj les zomrieť. Je to jednoduché, zasadíte strom a na čiernu listinu uvediete niektoré webové stránky, od ktorých sa chcete držať ďalej. Teraz, ak navštívite niektorú zo stránok, ktoré ste zaradili na čiernu listinu, strom zomrie!.

Môžete pridať toľko webových stránok, koľko si myslíte, že vás môže odvrátiť od produktivity, a tiež ich môžete synchronizovať s ostatnými zariadeniami. Použite ho, keď niekomu píšete blogový príspevok alebo dôležitý e-mail.

Nainštalujte rozšírenie Stay Focused Extension

Hunter (E-mail Hunter)

Hunter alebo presnejšie Email Hunter extrahuje e-mailové adresy ľubovoľnej stránky, ktorú chcete.

Kliknite na ikonu Hunter vo svojom prehliadači Chrome a bez ohľadu na to, na ktorej webovej lokalite sa nachádzate, toto rozšírenie vám zobrazí všetky možné e-mailové adresy, na ktoré môžete kontaktovať vlastníka webovej lokality.

Je to užitočné, ak si myslíte, že je lepšie osloviť kolegov blogerov a vlastníkov webových stránok priamo prostredníctvom e-mailov, než vypĺňať kontaktný formulár, ktorý nemusí pôsobiť profesionálne.

Čítať:  Prečo potrebujete hosting pre WordPress?

Hunter je zadarmo na použitie a funguje úžasne rýchlo. Ak robíte oslovenie, vďaka tomuto rozšíreniu budete vyzerať profesionálne.

Nainštalujte Email Hunter

Ginger & Grammarly

Ginger a Grammarly sú korektor, kontrola interpunkcie a celková pomôcka na písanie pre chróm. Funguje rýchlo a hladko na väčšine editorov, vrátane WordPress, BlogSpot a Ghost blog post-editorov.

Nástroj na kontrolu pravopisu, ako je Ginger a Grammarly, je niečo, čo budete potrebovať navždy, aj keď ste začínajúcim spisovateľom. S týmito rozšíreniami sa nemusíte obávať preklepov a gramatických chýb.

Sú všade, vrátane Gmailu, blogových komentárov a kontaktných formulárov a messengerov, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Postupom času vám tieto rozšírenia pomôžu stať sa lepším spisovateľom, takže sa uistite, že máte jedno pridané do svojho prehliadača čo najskôr

Nainštalovať Grammarly | Nainštalujte Ginger

Affilitizátor

Mám pocit, že je ťažké nájsť nové a niekedy aj existujúce affiliate programy, aby ste sa mohli zaregistrovať a propagovať, že robíte affiliate marketing viac ako dva roky.

Affilitizer je najlepšie rozšírenie prehliadača Chrome pre affiliate marketérov, ktoré vám pomáha nájsť nové affiliate trhy, programy a obchodníkov na automatickú propagáciu priamo z vyhľadávania Google.

Funguje to veľmi jednoducho. Nainštalujte si ho a za pár sekúnd vám začne zobrazovať všetky možné affiliate programy pre kľúčové slovo, ktoré hľadáte na Googli (ak je monetizovateľné). Celý návod si môžete prečítať tu.

Nainštalujte Affilitizer

Rozšírenie prehliadača Chrome

Buffer má tiež chrómové rozšírenie. Je to nástroj na automatizáciu sociálnych médií, ktorý vám pomôže naplánovať vaše príspevky, ako aj zdieľať ďalšie odkazy na automatické uverejňovanie na vašich rôznych účtoch sociálnych médií v niekoľkých rôznych časoch za deň.

S rozšírením Buffer pre Chrome môžete jednoducho zdieľať alebo naplánovať zdieľanie ľubovoľnej webovej stránky jediným kliknutím. Je to oveľa jednoduchšie ako kopírovanie/vkladanie odkazov v aplikácii Buffer. Účty, s ktorými chcete zdieľať svoje príspevky, môžete spravovať aj vpravo z kontextového okna rozšírenia.

Nainštalujte rozšírenie Buffer Chrome

SEOquake

SEOquake je rozšírenie prehliadača Chrome pre SEO, pretože jediným kliknutím sa zobrazí počet spätných odkazov, dátum vyrovnávacej pamäte Google až po hodnotenie Alexa, štatistiky domény a oveľa viac.

Čítať:  Google: Aj keď by ste na stránke miestnej firmy nemali používať svoju vlastnú schému recenzií, stále môžete použiť textové verzie týchto recenzií

SEOquake používam už nejaký čas a vždy, keď sa dostanem na nový web, kontrolujem si s ním jeho SEO hodnotu a štatistiky. Svoje údaje odvodzuje zo SEMrush a aby ste boli prekvapení, SEOquake je dom, z ktorého má SEMrush svoj základ.

Je zadarmo na použitie a zahŕňa sociálne údaje a viac ako 50 rôznych možností na získanie údajov súvisiacich so SEO z akejkoľvek webovej stránky. Môžete s ním tiež porovnať viacero adries URL a použiť ho aj ako bezplatný nástroj na analýzu konkurencie.

Nainštalujte SEOquake

PodobnéWeb

SimilarWeb vám ukáže odhadovanú webovú návštevnosť pre každú webovú stránku, ktorú navštívite. Toto je fantastické rozšírenie, najmä ak ste:

 • Inzerent, ktorý hľadá webové stránky s vysokou návštevnosťou
 • Ste bloger a chcete študovať svojich konkurentov
 • Chcete zdroje návštevnosti webových stránok
 • Chcete vedieť, na ktoré kľúčové slová sa používa
 • a chcete v skratke odhaliť všetky jej webové analýzy

SimilarWeb je nástroj na webovú analýzu, ktorý vám poskytuje podrobnú správu o tom, koľko návštevnosti generuje konkrétna doména za mesiac, a umožňuje vám ich porovnať za posledné mesiace.

Môžete tiež skontrolovať jeho zdroje, kľúčové slová, hodnotenie, reklamy, referencie a podobné webové stránky. Jeho používanie je bezplatné a kedykoľvek môžete prejsť na prémiový účet a získať ďalšie funkcie.

Nainštalujte rozšírenie SimilarWeb

CloudApp

CloudApp je najlepšie rozšírenie na snímanie obrazovky v prehliadači Chrome. Je to rýchle, jednoduché a čo je najdôležitejšie, bezplatné použitie. Po pridaní do prehliadača Chrome môžete použiť tri klávesové skratky na urýchlenie pracovného postupu.

Začal som ho používať v roku 2019 a považujem ho za oveľa lepší ako jeho konkurenti, ako je napríklad snímka obrazovky Awesome. Má viac funkcií a lepšie UX.

Je veľmi pohodlné zachytiť obrazovku v prehliadači Chrome pomocou aplikácie CloudApp, pretože je veľmi prispôsobiteľná. Má tiež vstavaný editor na orezanie, pridávanie textu, vkladanie šípok, blokov a ďalších. Môžete tiež zmeniť skratky kľúčových slov, ako sa vám páči.

Nainštalujte rozšírenie CloudApp

Bumerang pre Gmail

Boomerang vám umožňuje naplánovať odoslanie správ na konkrétny dátum z vášho účtu Gmail. Môžete napísať e-mail teraz, poslať ho kedykoľvek potom, aj keď nie ste online. Sleduje tiež vaše správy, aby ste lepšie pochopili, či dostávajú odpovede alebo nie.

Čítať:  Oživte svoju značku pre malé firmy: jednoduchá taktika osvieženia [Strategy + Checklist]

Môžete tiež skontrolovať, či bol váš e-mail prečítaný, pomocou potvrdení o prečítaní naprieč platformami. Funkcie ako Inbox Pause vám pomôžu vyhnúť sa prerušeniam a zároveň budete dostávať upozornenia na kritické e-maily.

Je úžasné, že má aj službu pripomenutia, ktorá vás môže upozorniť, ak neodpovedáte na správu.

Nainštalujte rozšírenie Boomerang

LastPass a Dashlane

Obe sú rozšíreniami správcu hesiel.

Koľkokrát sa vám stalo, že ste si nastavili nevybavené pomýlené heslo a na druhý deň ste ho zabudli? LastPass a Dashlane sú dve nevyhnutné rozšírenia pre zaneprázdnených blogerov a každý jednotlivec má vo zvyku zakaždým zabúdať heslá.

Nastavíte hlavné heslo a LastPass a Dashlane vytvoria ťažko prelomiteľné heslo pre webové stránky, na ktoré sa prihlásite. Bez hlavného hesla nie je možné poznať pôvodné prihlasovacie údaje. Svoje heslo môžete jednoducho synchronizovať aj vo viacerých prehliadačoch a zariadeniach.

Nainštalovať LastPass | Nainštalujte rozšírenie Dashlane

WhatFont

WhatFont Umožňuje vám rýchlo identifikovať, ktoré písmo Google používa webová stránka. Predpokladajme, že ste videli blog, ktorý má vysoký počet komentárov, a teší vás jeho čitateľnosť.

V takom prípade namiesto brainstormingu a hľadania nástroja pre vývojárov kliknite na aké písmo sa nachádza na chrómovom paneli a zobrazí sa vám každý jednotlivý detail tohto písma vo vyskakovacom okne.

Môžete jednoducho skopírovať prvý riadok z kontextového okna a vložiť ho do svojho editora CSS s kódom rodiny fontov: CSS. Zobrazuje tiež váhu, veľkosť a ďalšie podrobnosti písma. Pokúsi sa identifikovať, aj keď stránka nepoužíva písmo Google.

Nainštalujte WhatFont

GMass

Ak chcete zo svojho účtu Gmail vyťažiť maximum, radi by ste použili tento.

GMass je rozšírenie pre Chrome, ako aj služba, ktorá vám pomáha posielať e-maily hromadnému publiku naraz. Vyberte požadovaný počet príjemcov a odošlite alebo naplánujte e-maily priamo zo svojho účtu Gmail.

Má tiež mnoho užitočných funkcií, ako napríklad:

 • Pripojte sa k Tabuľkám Google.
 • Naplánujte si maily
 • Prispôsobte si hromadné e-maily
 • Sleduje kliknutia a otvárania.
 • Vytvárajte e-mailové zoznamy na základe výsledkov vyhľadávania
 • Automatické následné e-maily, ktoré sa budú odosielať postupne, kým nedostanete odpoveď (najlepšie pre dosah)
Čítať:  Najlepšie portfóliové doplnky pre dizajnérov

Nainštalujte GMass

Pushbullet

Čo keby som vám povedal, že všetky svoje správy, chaty WhatsApp a Facebook, mobilné upozornenia a ďalšie si môžete prečítať aj z počítača?

Chrómové rozšírenie Pushbullet to všetko urobí za vás ZADARMO. Pridáva možnosť synchronizovať správy a upozornenia zo smartfónu so systémom Android a odpovedať na ne priamo z prehliadača Chrome. Môžete tiež jednoducho zdieľať odkazy a súbory medzi vašimi zariadeniami alebo so svojimi priateľmi.

Nemusíte sa pozerať na svoj telefón, aby ste mohli robiť veci s Pushbullet. Naozaj šetrí značnú časť času.

Nainštalujte Pushbullet

TubeBuddy

Ak ste náhodou bloger, ktorý robí videá na youtube, ako sú návody, alebo dokonca publikujete iba vlogy, TubeBuddy si zamilujete. Je to nástroj na optimalizáciu kanálov YouTube.

TubeBuddy je bezplatné rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré pomáha lepšie zacieliť na publikum na YouTube a zvýšiť návštevnosť vašich videí. Umožňuje vám robiť lepší prieskum značiek, zobrazuje ziskové kľúčové slová, lepšie štatistiky o tom, ako iní ľudia získavajú viac zhliadnutí svojich videí, spolu s mnohými ďalšími skvelými funkciami.

Nainštalujte TubeBuddy

Vreckové

Pocket je miesto, kde si ukladám všetky články a príspevky, ktoré si chcem prečítať neskôr, aby som ich mohol použiť.

Toto rozšírenie je výhodné na rýchle uloženie akéhokoľvek príspevku, ktorý chcete, do svojho vreckového účtu jediným kliknutím. Je to skutočná úspora času a nemohol som odolať a pridať ju do tohto zoznamu.

Nainštalujte rozšírenie Save To Pocket

Zhrnutie

Každé rozšírenie pre Chrome, ktoré som uviedol, je jedinečné. Aj keď ich nemusíte používať všetky, mali by ste ich nainštalovať a ponechať ich prístupné.

Použite ich, keď ich potrebujete.

V závislosti od vášho výklenku by ste mali byť schopní vyťažiť maximum z aspoň 5 z nich.

Ak ste použili alebo v súčasnosti používate vynikajúce rozšírenie pre chrome, ktoré tu nie je uvedené, môžete ich zdieľať v sekcii komentárov nižšie. Nezabudnite tiež zdieľať tento príspevok so svojimi priateľmi.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE