13 tipov, ako zlepšiť výskum kľúčových slov

Optimalizácia pre vyhľadávače závisí od vašej schopnosti nájsť návrhy kľúčových slov, ktoré oslovia vaše publikum. Nikto nebude môcť nájsť vašu stránku, ak nezadáte kľúčové slová, ktoré ľudia hľadajú, keď myslia na váš produkt alebo službu. Otázka znie: ako nájsť nové príležitosti pre kľúčové slová, aby ste čo najlepšie využili výsledky vyhľadávačov?

Dobrou správou je, že existuje množstvo nástrojov pre výskum kľúčových slov, ktoré môžete zvážiť, od bezplatných po prémiové.

Tu sú miesta, kam sa musíte pozrieť, ak sa chcete vo vyhľadávačoch objaviť viac.

Nájdite nové kľúčové slová pomocou Googlu

Prvým a možno najviditeľnejším miestom, kde začať s výskumom kľúčových slov, je Google. Ich nástroje ako Plánovač kľúčových slov Google

, vám môže pomôcť nájsť konkrétne kľúčové slovo a analyzovať jeho mesačný objem vyhľadávania. K dispozícii sú aj ďalšie nástroje, ktoré je možné použiť v spojení s Plánovačom kľúčových slov Google a ktoré vám pomôžu rýchlo nájsť relevantné kľúčové slová.

Poďme sa pozrieť na niektoré z najjednoduchších miest, kde môžete prísť na kľúčové slovo seed.

Automatické doplňovanie Google alebo Ľudia sa tiež pýtajú

Každý už bol na Googli a všimol si, že sa zobrazí rozbaľovacie pole, ktoré vás vyzve k otázkam, ktoré ostatní ľudia tiež zadávajú do vyhľadávacieho poľa. Táto funkcia automatického doplňovania je skvelý spôsob, ako nájsť nové kľúčové slová a zistiť, čo ostatných ľudí zaujímajú.

Aj keď to nemusí poskytnúť váš mesačný objem vyhľadávania, zdôrazňuje kľúčové myšlienky.

Čítať:  7 najlepších tipov a trikov na rozhovor Google pre používateľov pracovného priestoru

Akonáhle zadáte dotaz, môžete si tiež všimnúť, že v spodnej časti výsledkov vyhľadávania Google je sekcia označená Ľudia sa tiež pýtajú. Je to skvelé miesto pre ďalšie návrhy kľúčových slov.

Nie ste si istí, o čom môžete písať nabudúce? Možno je čas preskúmať, čo je v súčasnej dobe populárny a trendy. Google Trends vám umožňuje zadať predmet a potom zobraziť jeho celkový záujem v danom časovom rámci. Ak sa chcete práve teraz zamerať na niečo zaujímavé, je to skvelý zdroj pre bezplatnú inšpiráciu o tom, čo je relevantné pre vaše odvetvie.

Google Search Console pre viac kliknutí

V neposlednom rade, Google Search Console vám ukáže, ako návštevnosť z vyhľadávania ovplyvňuje váš web. Má schopnosť určiť, ktoré frázy zbierajú najviac kliknutí, čo vám dáva predstavu o tom, koľko ľudí má záujem o témy, o ktorých na vašom webe diskutujete. Je to cenný nástroj na objavovanie kľúčových slov.

Niektoré z najdôležitejších kľúčových nástrojov samozrejme tiež súvisia so sociálnymi médiami. Tu je niekoľko miest, kam sa môžete pozrieť, pokiaľ chcete nájsť hľadané výrazy pre svoj rastúci web.

Facebook skupiny a sociálne médiá

Ak chcete držať prst na tepe aktuálnych trendov, nie je lepšie miesto ako sociálne siete. Môžete vidieť, čo ľudí zaujíma, a prispôsobiť svoj obsah tak, aby obsahoval podobné kľúčové slová. Skupiny na Facebooku, ktoré cielia na vaše špecifické a potenciálne publikum, sú skvelými miestami na ťažbu dát.

Môžete však tiež použiť sociálne médiá na prečesanie hashtagov, ktoré by mohli byť relevantné pre váš web. Tie vám môžu poskytnúť dobrú predstavu o objeme vyhľadávania pre určité kľúčové slová a poskytnúť vám nápady od niektorých konkurentov obsahu, ktorý môžete vytvoriť.

Fóra ako Quora a Reddit

Podobne ako sociálne médiá sú Quora a Reddit skvelými možnosťami, ako nájsť trendy témy. Môžete vidieť typy otázok, ktoré ľudia kladú, ale môžete to tiež použiť na získanie viacerých spätných odkazov pre vašu značku. Buďte nápomocní a vytvárajte obsah, ktorý spĺňa potreby, ktoré vidíte na týchto fórach. Potom budete mať skvelý obsah, ktorý môžete zdieľať s ostatnými.

Čítať:  Veľkosť webovej stránky – prečo je dôležitá? A ako to optimalizujete?

Hľadanie možností kľúčových slov pomocou otázok

Ľudia väčšinou prichádzajú na internet, pretože majú pálčivú otázku. Tu sú dva nástroje, ktoré vám pomôžu s objavovaním kľúčových slov vo forme otázok.

Odpovedzte verejnosti

Odpovedzte verejnosti je freemium nástroj, ktorý vám poskytuje vizuálnu reprezentáciu typov otázok, ktoré ľudia kladú na najčastejšie kľúčové slová. Získate tri denné vyhľadávanie zadarmo a môžete si zaplatiť za ďalšie vyhľadávanie, pokiaľ chcete vyťažiť čo najviac dát v krátkom časovom období.

Poskytuje vám dokonca objem vyhľadávania a cenu za kliknutie. Ich tematické zhluky vám umožňujú spätne analyzovať vašu cestu k základnému kľúčovému slovu, ktoré nakoniec rezonuje s vašim publikom.

Odpovedz Sokrates

Ďalším užitočným nástrojom na vyhľadávanie kľúčových slov je Odpovedz Sokrates nástroj, ktorý je podobný ako Answer the Public, ale je vždy zadarmo. Nemá najkrajší vizuál ako Answer the Public, ale stále je veľmi funkčný a užitočný.

Rozdeľuje otázky podľa typu (ako „Čo…“ a „Môžem…“), takže je pre vás ľahké filtrovať a nájsť obsah pre váš ďalší blogový príspevok. Nezahŕňa však informácie o objeme vyhľadávania pre dané kľúčové slovo ani o tom, čo môžete očakávať, že zaplatíte za kliknutie.

Napriek tomu je to skvelý nástroj, ak nechcete míňať peniaze alebo máte obmedzený čas na to, aby ste sa prehrabali v sekcii „Ľudia sa tiež pýtajú“ na Google.

Analyzujte konkurentov pre príležitosti kľúčových slov

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste našli viac organickej návštevnosti, je analyzovať, čo vaši konkurenti podľa všetkého robia dobre. Pokiaľ môžete označiť, čo inzerujú a čo robia, môžete začať kradnúť kľúčové slová, podľa ktorých sú hodnotení, a maximálne využiť prevádzku, ktorá už existuje.

Moz je jedným z popredných nástrojov na zisťovanie kľúčových slov z hľadiska návštevnosti konkurencie, takže možno budete chcieť tento nástroj použiť. Ešte lepšie je, že nástroj SEO Competitive Analysis Tool môžete začať zadarmo.

Čo môžete s Mozom urobiť, aby ste získali viac organickej návštevnosti rovnako ako vaši konkurenti? Tu je niekoľko funkcií súťažného nástroja:

 • Nájdite najlepších konkurentov pre svoje kľúčové slová a výklenok.
 • Nájdite nové príležitosti pre kľúčové slová od konkurencie.
 • Pozrite sa, aký vplyv má „kradnutie“ kľúčových slov na návštevnosť webu.
 • Pochopte autoritu domény a metriky webových stránok.
 • Získajte prehľad o medzerách v obsahu a vyplňte ich novými nápadmi.
Čítať:  Ako zistiť IP adresu routera?

Či už chcete nájsť sezónne kľúčové slová alebo sa len držať bežného vyhľadávania kľúčových slov, neurobíte chybu, keď sa pozriete, čo ponúka vaša konkurencia.

Okrem niektorých z vyššie uvedených webov existujú aj nástroje navrhnuté špeciálne tak, aby vám pomohli určiť nové organické kľúčové slová, ktoré by ste mohli hodnotiť. Pokiaľ naozaj chcete začať vytvárať zoznamy kľúčových slov a zviditeľniť svoj web, potom potrebujete správne kľúčové slová.

Tieto nástroje siahajú od bezplatných po prémiové a ponúkajú veľa všestrannosti pre váš web, ak chcete písať obsah, ktorý rezonuje s vašim publikom, alebo vylepšiť existujúci obsah.

Zadarmo: Kľúčové slová všade

Kľúčové slová všade je bezplatné rozšírenie Google Chrome, ktoré vám môže pomôcť výrazne zlepšiť prevádzku z vyhľadávania. Napriek tomu, že ide o bezplatný nástroj pre výskum kľúčových slov, je stále pomerne výkonný, pokiaľ ide o vyhľadávanie kľúčových slov. Medzi výhody tohto nástroja patria:

 • Obtiažnosť optimalizácia pre vyhľadávače (SEO).
 • Súvisiace kľúčové slová
 • Ľudia tiež hľadajú
 • Long-tail kľúčové slová
 • Trendy
 • Metriky návštevnosti

Existuje platená verzia tohto nástroja, ktorá vám môže pomôcť nájsť ešte viac kľúčových slov privádzajúcich prevádzku na vašu stránku. Ak považujete bezplatný nástroj na vyhľadávanie kľúčových slov za užitočný, možno budete chcieť zvážiť investíciu do platenej verzie, až budete mať rozpočet na niečo robustnejšie.

Nízkonákladové, ale napriek tomu efektívne: Keysearch

Možno budete chcieť nájsť hľadané výrazy a relevantný obsah o niečo ľahšie, než môžete pomocou kľúčových slov všade. Ak áno, potom Keysearch môže byť ďalšou logickou možnosťou. Hľadanie kľúčových slov na Keysearch vyžaduje malý rozpočet, ale zistíte, že jeho celkové možnosti stoja za počiatočnú investíciu.

Čítať:  Najlepšie spôsoby, ako zvýšiť angažovanosť na sociálnych sieťach

Niektoré z funkcií tohto nástroja pre výskum kľúčových slov zahŕňajú:

 • Analýza konkurencie
 • Sledovanie poradia
 • Súvisiace kľúčové slová a trendy za 12-mesačné obdobie
 • Long-tail príležitosti kľúčových slov
 • Analyzátor auditu webových stránok

S Keysearch môžete začať prvý mesiac zadarmo, aby ste zistili, či je tento nástroj pre vás tým pravým. A po tejto mesačnej skúšobnej verzii (ktorá nevyžaduje ani kreditnú kartu) sa cena vyšplhá na prijateľných 17 dolárov mesačne.

Každý, kto to myslí vážne s vývojom silnej stratégie kľúčových slov, by mal zvážiť investíciu do Semrush. Tento nástroj môže byť prémiovejšou možnosťou, ale zamilujete si jeho funkcie, ktoré vám pomôžu určiť prioritu kľúčových slov a zvládnuť organické zdroje návštevnosti.

Medzi najlepšie funkcie tohto prémiového nástroja pre návrh kľúčových slov patria:

 • Analýza spätných odkazov
 • Trendy
 • Skóre obtiažnosti kľúčových slov
 • Možnosti PPC reklamy

Nielen, že vám pomôže nájsť najlepšie kľúčové slová, ale tiež vám umožní ukradnúť časť prevádzky od vašich konkurentov, ktorí úspešne používajú organické kľúčové slová. Umožňuje vám vytvoriť zoznam konkurentov a mať ho po ruke, aby ste mohli ukradnúť ich prevádzku.

Cena začína na 129,95 USD mesačne pre päť projektov, sledovanie 500 príležitostí pre kľúčové slová a generovanie 10 000 výsledkov na správu.

Pozrite sa na našu úplnú recenziu a tutoriál Semrush tu, aby ste zistili, či je tento nástroj pre vás tým správnym krokom.

Záverečné myšlienky: Kde nájdete možnosti kľúčových slov?

Ste na ceste zisťovania kľúčových slov? Pokiaľ chcete pred vytvorením obsahu nájsť kľúčové slová, ktoré súznia s vaším publikom, budete chcieť využiť niektoré z týchto nástrojov. Každý web má priestor na zlepšenie, pokiaľ ide o nájdenie najlepších kľúčových slov a ich hodnotenie s vašou obsahovou stratégiou.

Bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet, existujú pre vás nástroje na výskum kľúčových slov!

Ďalšie informácie o tom, ako zacieliť na kľúčové slová s nízkou konkurenciou, nájdete v našom sprievodcovi tu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE