13 tipov na rozloženie blogu WordPress

Na dizajne záleží, najmä pokiaľ ide o rozloženie blogu WordPress.

Môžete vytvárať a publikovať najlepší obsah blogu na svete, ale ak je váš blog náročný na čítanie a vyzerá amatérsky, vaši čitatelia sa budú rozbiehať a už sa nevrátia.

S viac ako 36 miliónov blogov WordPress na internete musí váš blog vyniknúť – a to začína dobrým dizajnom rozloženia a príjemnou používateľskou skúsenosťou (UX).

Pozrime sa do hĺbky, prečo záleží na dobrom rozložení blogu WordPress. Dáme vám tiež 13 tipov, ako zmeniť rozloženie blogových príspevkov vo WordPress k lepšiemu.

Prečo záleží na rozložení vášho blogu WordPress?

Pri spustení nového blogu WordPress sa dizajn nemusí zdať ako veľký problém, ale ak začnete so správnym dizajnom rozloženia blogového príspevku, môžete výrazne zvýšiť svoje šance na úspech.

Ľudia sú prirodzene vizuálne stvorenia, čo znamená, že sa spoliehame na vizuálne podnety pre základné aj zložité adaptívne správanie.

Keď sú vizuálne prvky rozloženia vášho blogu nejasné, neprehľadné alebo nekonzistentné, používatelia budú mať problém sa v ňom orientovať. Dobre navrhnuté rozloženie blogového príspevku má opačný efekt, pretože môže:

 • Zlepšite UX
 • Udržujte návštevníkov na svojich stránkach
 • Zvýšte šance na konverziu

Zlepšite UX

Dobré rozloženie blogových príspevkov uľahčuje návštevníkom, aby si váš blog užili. Dobrý dizajn UX by mal byť takmer neviditeľný a vyzýval vašich návštevníkov, aby sa sústredili na vaše slová namiesto toho, aby sa snažili pochopiť vaše rozloženie.

Získajte plne spravovaný WordPress od Hostinger

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WordPress v tomto odvetví

Udržujte návštevníkov na svojom blogu

Nič neodradí čitateľov blogu rýchlejšie ako zlé rozloženie stránky blogu WordPress. Ak sa váš blog ťažko orientuje alebo číta, návštevníci jednoducho odídu.

Dobre navrhnutý blog pozýva čitateľov, aby si pritiahli stoličku a dostali sa do pohodlia. Uvidíte, ako sa priemerný čas používateľov na stránke zvýši.

Čítať:  10 doplnkov WordPress, ktoré využívajú AI a strojové učenie

Niekoľkí čitatelia sa môžu dokonca rozhodnúť prejsť na iné stránky na vašom webe vrátane iných súvisiacich blogových príspevkov.

Zvýšte šance na konverziu

Či už konverzia znamená nákup produktu alebo služby, kliknutie na reklamu alebo prihlásenie sa na odber bulletinu, čitatelia vášho blogu budú s väčšou pravdepodobnosťou konať, ak sa im bude páčiť byť na vašom blogu.

Dobré rozloženie blogových príspevkov udrží čitateľov záujem a zapojenie do vášho sveta.

Šťastní čitatelia si radi kúpia vaše produkty, prihlásia sa na odber ďalších informácií alebo podporia vašu vec.

13 tipov na zlepšenie rozloženia blogu WordPress

Predtým, ako vynaložíte všetok čas, úsilie a zdroje potrebné na spustenie skvelého blogu WordPress, dajte mu najlepšiu možnú šancu uspieť. Tu je 13 účinných tipov na zlepšenie rozloženia blogu WordPress.

Poznámka: WordPress uľahčuje aktualizáciu a prepracovanie vášho blogu. Ak si nie ste istí, ako zmeniť rozloženie blogu vo WordPress, na konci každého tipu vám poskytneme užitočné zdroje.

1. Vyberte si správne šablóny blogu WordPress

Téma blogu WordPress, ktorú používate, výrazne ovplyvní vzhľad a dojem z vášho blogu. Neponáhľajte sa a vyberajte múdro. WordPress ponúka viac ako 31 000 tém vrátane 9 000 bezplatných tém pre blogerov s obmedzeným rozpočtom.

Hľadajte šablóny WordPress určené pre blogy a s rozložením, v ktorom sa dá ľahko navigovať. Vyberte si jednoduchosť pred príliš rušnou alebo mätúcou šablónou.

Pamätajte, že pri vytváraní webu môžete vždy pridávať prvky späť.

WordPress navrhuje vybrať šablónu blogu, ktorá obsahuje:

 • Vysoký výkon
 • Schopnosť reagovať
 • Nastaviteľnosť
 • Prístupne
 • Podpora dizajnu a aktualizácií
 • Pozitívne recenzie

Neviete, kde začať? Pozrite si Kadence.

2. Vyberte si tie správne farby pre svoj blog

Farby zohrávajú obrovskú úlohu v tom, ako ľudia vnímajú váš blog. Napríklad ľudia spájajú teplé farby s vášňou, pohodlím a hnevom, zatiaľ čo studené farby vytvárajú pocity pokoja, vyrovnanosti a smútku.

Hľadajte farby, ktoré zodpovedajú téme a charakteru vášho blogu. Napríklad blog s vysokou módou môže vo svojom rozložení obsahovať čiernu farbu, pretože ľudia si čiernu niekedy spájajú s pocitom luxusu alebo elegancie.

Na druhej strane turistický blog môže vo svojom rozložení obsahovať odtiene zelenej a hnedej, ktoré pripomínajú prirodzené zemské tóny.

Paletu farieb je vhodné zmeniť na úrovni šablóny vášho blogu WordPress, aby ste ju nemuseli meniť zakaždým, keď vytvoríte nový blogový príspevok.

3. Vyberte si správne písma pre svoj blog

Pokiaľ ide o výber písma pre váš blog, jednoduché je lepšie. Môže byť lákavé pokúsiť sa vyniknúť riaseným alebo šialeným písmom, ale vašou prioritou by vždy mala byť jasnosť.

Čítať:  Stojí prémiové doplnky WordPress za peniaze?

Štylizované písmo môže byť vhodné pre vaše logo alebo hlavičku, ale používatelia môžu mať problém ich čítať ako hlavný text.

Namiesto toho si pre text tela vyberte bezpätkové písmo, ako napríklad:

 • Arial
 • Verdana
 • Otvorte Sans
 • Roboto
 • Lato
 • PT Sans
 • Montserrat
 • Raleway

4. Pridajte navigačnú ponuku

Navigačná ponuka v hornej časti blogu uľahčuje návštevníkom nájsť to, čo hľadajú na vašom webe. Väčšina šablón blogu WordPress vám uľahčuje vytváranie menu.

Možno budete chcieť pridať sekcie, ako napríklad:

 • Domov
 • Blog
 • O nás
 • Produkty/služby
 • Portfólio
 • Zdroje
 • Kontaktuj nás

Je tiež dobrý nápad použiť pevnú navigačnú ponuku (niekedy nazývanú „pevná hlavička“). Pravdepodobne ste už videli lepkavú hlavičku na mnohých vašich obľúbených webových stránkach. Tieto ponuky zostávajú v hornej časti obrazovky, keď prechádzate webovou stránkou alebo blogom.

Niektoré šablóny WordPress automaticky vytvárajú pevnú navigačnú ponuku, ale ak nie, môžete Vytvor si svoj vlastný.

5. Pridajte do svojho blogu bočné panely

Každý návštevník vášho blogu bude chcieť s ním interagovať jedinečným spôsobom. Dobre navrhnuté rozloženia blogu WordPress poskytujú návštevníkom možnosti navigácie na stránke. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, sú bočné panely.

Prostredníctvom bočného panela na svojom blogu môžete:

 • Uveďte svoje najobľúbenejšie blogové príspevky.
 • Uveďte svoje najnovšie blogové príspevky.
 • Zobraziť najnovšie príspevky na sociálnych sieťach.
 • Zahrňte odporúčané produkty súvisiace s príspevkom.
 • Zoznam kategórií blogov.
 • Zobrazujte relevantné reklamy.

6. Používajte nadpisy a podnadpisy vo svojich blogoch

Nikto nemá rád pohľad na obrovský blok neprerušovaného textu.

V skutočnosti sú používatelia internetu známi svojim zvykom skenovať obsah. Nadpisy a podnadpisy rozdeľujú váš obsah do blokov a uľahčujú čítanie vašich príspevkov.

Všimli ste si, ako tento blog používa nadpisy a podnadpisy, aby bol obsah krátky a stručný?

Vždy, keď v rámci svojho obsahu prejdete na inú tému alebo podtému, zvážte pridanie nového nadpisu (pre hlavné témy) a podnadpisy (pre podtémy).

Tu je príklad štruktúry hlavičky, ktorá by vám mohla pomôcť rozdeliť kópiu blogu a vytvoriť informačnú hierarchiu. „H“ v každej značke hlavičky nižšie znamená „prvok nadpisu“.

 • H1: Názov
 • H2s: Hlavné témy
 • H3s: Podtémy hlavných tém
 • H4s: Podtémy podtém

Je dôležité poznamenať, že obsah blogu je zriedka dostatočne podrobný na to, aby zaručoval značky hlavičky nad rámec H4. Pokúste sa zachovať štruktúru hlavičky blogu medzi H1 až H4, aby ste zachovali správne formátovanie.

7. Pridajte obrázky hlavných funkcií

Ľudia sú vysoko vizuálne stvorenia. Správny obrázok dokáže zaujať návštevníkov a vtiahnuť ich do vášho blogu.

WordPress vám dáva možnosť prepojiť obrázok s vaším blogovým príspevkom, známym ako hlavný odporúčaný obrázok. Tento obrázok sa zobrazí s názvom vášho blogového príspevku na vašej domovskej stránke alebo pri zdieľaní odkazov na vaše kanály sociálnych médií a na iné lokality.

Čítať:  Teraz môžete používať prehliadač Chrome vo svojom aute poháňanom Googlom

Pri každom novom blogovom príspevku by ste mali (takmer) vždy použiť hlavný odporúčaný obrázok.

Vyberte si obrázky starostlivo. Nudný alebo všeobecný obrázok na vašich čitateľov nezapôsobí. Zvážte jedinečný a dobre navrhnutý obrázok alebo obrázok s vysokým rozlíšením, ktorý ste nasnímali (najmä ak ste predmetom svojho blogu).

Ďalšou novšou možnosťou na preskúmanie sú obrázky generované AI. AI generátory obrázkov prichádzajú na svoje a ponúkajú vám takmer neobmedzené možnosti, pokiaľ ide o obrazové témy, dizajn a umelecké štýly.

8. Pridajte ďalšie obrázky

Neprestaňte len s pridaním odporúčaného obrázka do svojho blogového príspevku. Zahrňte obrázky do celého príspevku. Tieto vizuálne podnety vám pomôžu rozdeliť váš obsah a pridať do vášho príspevku podmanivé vizuálne prvky.

Keďže ľudia spracúvajú obrázky rýchlejšie ako text, obrázky môžu čitateľom pomôcť ľahšie pochopiť váš obsah.

Dobrým pravidlom je pokúsiť sa pridať obrázok každých 350 slov, ale nezabudnite začleniť toľko vizuálov, koľko potrebujete na jasné odovzdanie informácií.

9. Napíšte krátke odseky

Nechcete, aby váš blogový príspevok pôsobil ako román. Namiesto toho urobte svoj obsah lákavým krátkymi odsekmi a stručne zachyťte každú myšlienku, ktorú chcete vyjadriť.

Aké krátke by mali byť vaše odseky?

Ann Wylieprezident Wylie Communications, analyzoval The New York Times a zistil, že priemerný odsek v novinových správach novín obsahoval 2,4 vety a 36 slov.

Ako napísala Ann vo svojom článku: “Hej, ak to funguje pre Timesit, funguje to pre mňa.”

Nemusíte sa držať týchto čísel ako lepidlo.

Nechcete predsa, aby vaše odseky vyzerali identicky. Použite tento výskum ako orientačné pravidlo a snažte sa častejšie trafiť priemery.

10. Pridajte do svojich príspevkov interné odkazy

Je pravdepodobné, že ak napíšete svoj blog na určitú tému, niekoľko vašich príspevkov sa bude do určitej miery prekrývať.

Ak si vaši návštevníci prečítajú konkrétny blogový príspevok, pravdepodobne ich bude zaujímať, o čom ste na túto tému ešte písali.

Nebojte sa odkazovať na iné blogové príspevky alebo stránky na vašom webe, ktoré do seba prirodzene zapadajú, ale nezabudnite tieto odkazy prirodzene zakomponovať.

Text kotvy, ku ktorému pripájate odkazy, musí byť jasný, stručný a musí čitateľovi dať vedieť, kam sa dostane, ak na odkaz klikne.

Ak napríklad píšete recenziu na pár čižiem pre svoj módny blog, zvážte prepojenie na iné články, ktoré ste o čižmách napísali.

Čítať:  7 účinných tipov pre zvýšenie predaja pomocou umelej inteligencie v e-mailovom marketingu

Čitatelia ocenia viac vašich postrehov a vy ich na blogu ponecháte dlhšie.

11. Zakomponujte do svojho blogu sociálne siete

Skvelý spôsob, ako rozšíriť svoje publikum na sociálnych sieťach, je prepojiť príspevky na sociálnych sieťach s relevantnými blogovými príspevkami.

Mnoho šablón WordPress vám umožňuje vkladať tweety, príspevky na Facebooku, príspevky na Instagrame a TikToky.

Píšete blogový príspevok o tom, ako stavať paluby? Ak ste nedávno zverejnili na Instagrame obrázky svojho najnovšieho projektu stavby paluby, pridajte ich na svoj blog.

Čitatelia si vychutnajú vizuálnu stránku obrázkov a vy budete mať ďalší spôsob, ako rozdeliť svoj obsah.

12. Pridajte do svojho blogu vizuálne prvky

Obrázky nie sú jediným spôsobom, ako rozdeliť bloky obsahu blogového príspevku. Pridanie ďalších vizuálnych prvkov do vášho príspevku môže uľahčiť skenovanie vášho blogu a spríjemniť vašim čitateľom.

Len niekoľko príkladov:

 • Zoznamy s odrážkami
 • Vytiahnite úvodzovky
 • Farebné krabice

Zoznamy s odrážkami uľahčujú čitateľom pochopiť a prehľadať hlavné body témy, najmä ak uvádzate tri alebo viac súvisiacich vecí. Vytiahnutie úvodzoviek vám môže pomôcť zvýrazniť vaše najlepšie a najúchvatnejšie body. Škatuľky sú ďalším spôsobom, ako zdôrazniť dôležitý bod. Môžete tiež použiť políčka na pridanie vedľa alebo na rýchle zhrnutie časti dlhšieho blogu.

13. Pridajte Gravatars na svoj blog

Globálne uznávaní avatari (Gravatari) sú obrázky, ktoré predstavujú vás, iných autorov na vašom blogu alebo komentátorov. Ak túto funkciu nepovolíte, predvoleným Gravatarom je nevýrazný sivý obrázok. Okorente svoj blog pridaním zábavného a rozpoznateľného Gravatara pre seba a vašich ostatných autorov a dajte svojim komentátorom možnosť vytvoriť si vlastné Gravatar.

Ako to zlepší rozloženie vášho blogu WordPress? Gravatari prispôsobujú váš blog. Tiež pomáhajú čitateľom spájať konkrétne príspevky s ich autormi. Všetko, čo pomáha budovať vzťah medzi vami a vašimi čitateľmi, je dobrá vec.

Začnite s plne spravovaným hostingom WordPress

Týchto 13 tipov na zlepšenie rozloženia blogu WordPress vám pomôže začať blog na pevnom základe. Slová sú na vás, ale dobre navrhnutá webová stránka WordPress umožní vášmu blogu zažiariť, aby sa vaši čitatelia vracali a hľadali viac.

Či už s blogom len začínate, alebo chcete svoj existujúci blog výrazne zmeniť, nezabudnite si vybrať dobrého hostiteľského partnera. V Hostinger hosťujeme stránky WordPress už viac ako 20 rokov.

Našu hostingovú službu WordPress sme navrhli tak, aby sme optimalizovali vaše skúsenosti s WordPress bez ohľadu na to, či prevádzkujete malý elektronický obchod, podnikový podnik alebo agentúru. Vďaka tomu sa môžete prestať starať o hosťovanie a zamerať sa na to, aby bol váš blog WordPress čo najlepší.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE