14 dôvodov, prečo milujeme WordPress

Toto je obdobie lásky – Valentín! Je to deň, kedy vyjadrujeme našu lásku jeden druhému…a WordPress.

WordPress je najpopulárnejší CMS na svete, ktorá poháňa viac ako 40 % všetkých webových stránok online. A z dobrého dôvodu.

Vieme všetko, čo na WordPress milujeme, ale chceli sme tiež počuť, čo hovoria odborníci a používatelia z celého sveta – a tak sme sa ich opýtali.

Poďme sa ponoriť do 14 dôvodov, prečo je WordPress taký obľúbený, a ako môžete začať s najpopulárnejším CMS, ak ste tak ešte neurobili.

Prečo milujeme WordPress

1. Je to ZDARMA

Prvým dôvodom, prečo milujem WordPress, je to, že je 100% zadarmo“ hovorí Matthew Robbs, zakladateľ spoločnosti Inteligentné sporiace rady. „Mám niekoľko firiem, ktoré používajú Shopify, a mesačné poplatky sú úplne hrozné. S WordPressom to nemusíte riešiť, keďže neexistujú žiadne priebežné poplatky!“

Poznámka: Aj keď je samotný WordPress bezplatný, musíte platiť za názov domény a webhosting.

2. Jednoduché použitie

„Pracoval som s takmer každou ďalšou platformou CMS, ktorá existuje (Shopify, Wix, Squarespace atď.). WordPress je zďaleka mojou obľúbenou platformou hlavne kvôli jej flexibilita, jednoduchosť použitia a ekonomický aspekt slobodného open source myslenia ktorá obklopuje WordPress a celú WordPress komunitu vývojárov,“ hovorí Joe Mangum, zakladateľ softvéru na prenájom QuickBooks Adelie Logistics s 15-ročnými skúsenosťami s WordPress.

Čítať:  11 dôležitých opatrení v oblasti kybernetickej bezpečnosti pre vlastníkov stránok WordPress

3. Prispôsobenie otvoreného zdroja

„WordPress je platforma s otvoreným zdrojom, ktorá ponúka veľkú flexibilitu s rozsiahlymi funkciami a rozšíreniami a je prispôsobiteľná s tisíckami tém. Keďže som vývojár, nemôžem odmietnuť výhody otvoreného zdrojového kódu ktoré je možné vylepšiť alebo upraviť, aby sme vytvorili správnu stránku pre naše potreby,“ hovorí Richard Ľubický, zakladateľ/CEO spoločnosti RealPeopleSearch a bývalý vývojár WordPress.

4. Obrovský adresár pluginov

„Jednou z hlavných výhod používania WordPressu je jeho jednoduché použitie pre majiteľov malých firiem vďaka obrovskému adresáru doplnkov,“ hovorí Chloe Brittain, majiteľka Služby prepisu opálu.

„Napríklad často robím zmeny na svojej stránke a bez ohľadu na to, aký druh funkcie chcem pridať, takmer vždy pre ňu nájdem doplnok. Mnohé doplnky majú predkonfigurované nastavenia, takže si ich môžem ľahko nastaviť sám bez problémov s najímaním webového vývojára.“

5. Krásne a rýchlo sa načítavajúce témy

„Všetky svoje weby a weby klientov navrhujem na WordPress, pretože WordPress prichádza s krásnymi, rýchlo sa načítajúcimi a SEO priateľskými témami, ktoré je možné prispôsobiť tak, aby vyhovovali akýmkoľvek obchodným potrebám“, hovorí Jon Torres, zakladateľ/poradca pre digitálny marketing JonTorres.com. „Páči sa mi tiež, že aplikácia, témy a doplnky WordPress sa často aktualizujú, aby sa zaručila bezpečnosť stránok.“

6. SEO Amplification Powers

„Vďaka schopnostiam zosilnenia SEO a ľahkej integrácii ďalších nástrojov SaaS je WordPress zďaleka na vrchole zoznamu systémového softvéru,“ hovorí Mathias Ahlgren, zakladateľ spoločnosti Hodnotenie webových stránok.

„Vediem SEO spoločnosť, takže SEO neberiem na ľahkú váhu. Okrem štandardných SEO sprievodcov WordPress na zlepšenie meta popisov, okrem iných základných SEO postupov, WordPress umožnil našim vývojárom bezproblémovo prepojiť ďalšie riešenia SaaS, aby skutočne monitorovali výkon a správu klienta. Implementovali sme kreatívne a dôvtipné spôsoby integrácie Google Search Console, Google Analytics, Ahrefs a Mangools – ide o splnený sen o SEO/výkonnosti zákazníka.“

Čítať:  DreamHost rozhovory Mark Story o jeho PHP J...

„Vo veľkej schéme vecí, zatiaľ čo iný systémový softvér pomáha prispôsobiť fungovanie značky a funkčnosť webovej stránky, WordPress umožňuje značke prispôsobiť svoje operácie a funkčnosť webových stránok samostatne – od základov.“

7. Predaj s WooCommerce

Hlavný dôvod, prečo milujem WordPress: je tak jednoduché predávať produkty s WooCommerce! Používam WordPress s WooCommerce na predaj svojich služieb a niektorých produktov online. Má všetky funkcie, ktoré potrebujete, 100% zadarmo. Ak chcete, môžete si kúpiť viac doplnkov od spoločnosti WooCommerce a pridať ešte pokročilejšie funkcie, alebo si ich môžete naprogramovať sami,“ hovorí Eloy Caudet, vlastník Štúdio drevo a oheň v nemeckom Aachene.

8. Všestrannosť

„Je to robustný nástroj na vytváranie a správu vašich webových stránok. Blogy, obchodné webové stránky, osobné stránky a obchody s elektronickým obchodom môžu využívať výhody používania WordPress“, hovorí Kamyar Shah, COO a zakladateľ poradenskej firmy, Kamyar Shah.

9. Úplná kontrola a vlastníctvo vašich údajov

„Jeden podceňovaný dôvod, prečo milujeme WordPress, je ten máme plnú kontrolu a vlastníctvo našej stránky a jej obsahu“, hovorí Marcello De Lio, spoluzakladateľ spoločnosti Plavba po šírom mori.

„Platformy ako Wix a Shopify sú skvelé, ale vždy sa spoliehate na ich infraštruktúru. Ešte dôležitejšie je, že sa môžu vyskytnúť problémy so serverom a strata údajov a nikdy nemáte úplnú kontrolu nad svojimi webovými stránkami. S WordPress máme 100% kontrolu nad celou našou webovou stránkou.“

Čítať:  Štatistiky pracovných miest WordPress: Analýza dopytu po práci a priemernej mzdy

10. Bezpečné a bezpečné

„WordPress je tiež spoľahlivý, robustný a bezpečný. Na platforme WordPress sú hosťované státisíce webových stránok a tieto webové stránky neustále zaznamenávajú veľmi málo narušenia bezpečnosti“, hovorí Randy VanderVaate, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Pohrebné fondy Ameriky.

11. Škálovateľnosť

„Škálovateľnosť – čo je to podnikanie bez škálovateľnosti? WordPress môže byť rozsiahlym webovým riešením,“ hovorí Mario Cacciottolo, PR & Branding Manager spoločnosti SBO.net.

„Naša spoločnosť vychádza v ústrety zákazníkom z celého sveta. Naša zákaznícka základňa každým dňom rastie v priestore online športovej zábavy. WordPress nám umožňuje udržiavať dobrý systém ukladania do vyrovnávacej pamäte a zároveň zabezpečiť, aby naša webová stránka mohla vždy fungovať pri špičkovom výkone s vysokou návštevnosťou.“

12. Prístupné

„V priebehu rokov, ako sme rástli, rástol aj WordPress a je ním aj teraz médium, prostredníctvom ktorého sú malé podniky schopné vytvoriť si online prítomnosť bez toho, aby si vypálili dieru do vreckačo je úprimne úžasný úspech,“ hovorí Alex Mastin, zakladateľ/CEO spoločnosti Domáce ihrisko.

„Ak musíme rásť vo veku internetu, je dôležité, aby sme mali platformu, ktorá je ochotná nás pozdvihnúťinovujú svoje služby s meniacou sa dobou a vo všeobecnosti podporujú kreatívne úsilie.“

13. Úžasná komunita WordPress

„Milujem WordPress z rôznych dôvodov, ale ten hlavný je ten má najväčšiu komunitu na svete. Tisíce ľudí venujú svoj voľný čas zlepšovaniu softvéru pre milióny ľudí – ktorí pomáhajú na internetových fórach, v Slacku a skupinách na Facebooku tým, že im pomáhajú s ich ťažkosťami,“ hovorí Luke Kowalski, tvorca TechTreatBox.

Oceňujem, aká je táto komunita otvorená a povzbudzujúca, ako aj to, akí ústretoví sú pri povzbudzovaní ďalších jednotlivcov, aby sa zapojili. Neexistuje žiadny iný CMS s takými silnými ľuďmi.“

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, prečo dotaz na lokalitu nevracia všetky adresy URL

14. Je to najlepšie z najlepších!

„Práve som vytvoril svoju stránku vo WordPress a je to najlepšia skúsenosť s vytváraním webových stránok, akú som kedy zažil. Použil som rôzne softvéry na vytváranie webových stránok vrátane Squarespace, GoDaddy, Wix a Adobe Portfolio – žiadny z nich sa neporovnáva s WordPress“ hovorí Elizabeth Stryd, nezávislá dizajnérka PowerPointu v spoločnosti Dizajn Elizabeth Stryd.

„WordPress ponúka neuveriteľné množstvo pluginov a šablón. Väčšina z nich je bezplatná, ľahko dostupná a neuveriteľne užitočná. V budúcnosti budem WordPress používať na akékoľvek projekty vytvárania webových stránok!“

Všetko, čo potrebujete, je láska… a plne spravovaný hosting WordPress

Zamilujte si svoj web s plne spravovaným hostingom WordPress od spoločnosti Hostinger. Či už ste začiatočník alebo stredne pokročilý používateľ, naši odborníci na WordPress sú pripravení vám pomôcť. Hosting WordPress od spoločnosti Nextes zahŕňa:

Pokročilé funkcie pre rýchlejšie stránky

Aby sme zaistili, že sa vaše stránky načítajú vždy rýchlo, poskytujeme prémiovú kompresiu obrázkov, vstavané CDN a inteligentné ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Automatické aktualizácie

Vo všetkých plánoch sú zahrnuté automatické aktualizácie doplnkov s vizuálnym porovnaním.

Žiadne skryté poplatky

Nemusíte sa obávať žiadnych poplatkov za prekročenie limitu, obmedzení šírky pásma ani meraných zobrazení stránok.

Voľné migrácie

Posaďte sa a relaxujte, zatiaľ čo sa postaráme o zvyšok. S našou bezplatnou službou migrácie môžete jednoducho migrovať svoje existujúce webové stránky na jeden z našich hostingových plánov.

Prémiová podpora a bezpečnosť

Naši odborníci na WordPress poskytujú 24/7/365 monitorovanie zabezpečenia a pomoc, aby zaručili, že váš web bude vždy správne fungovať.

Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE