14 najlepších nástrojov na optimalizáciu konverzného pomeru…

Je to fantastický pocit, keď si váš web a obsah prezerajú tisíce ľudí. Ešte lepšie je vidieť, že návštevnosť sa premení na potenciálnych zákazníkov a predaj. Nedovoľte, aby vaše publikum vypadlo tesne pred cieľovou čiarou – musí byť ochotné uskutočniť nákup alebo poskytnúť svoje informácie.

Tu prichádza na rad pochopenie cesty zákazníka a pracovného postupu. Ako zákazníci interagujú s vašou webovou stránkou? Do ktorých častí sa zapájajú a ktoré ignorujú?

Poznanie odpovedí na tieto dôležité otázky vám môže pomôcť zefektívniť skúsenosti zákazníkov a zvýšiť mieru konverzie.

V tomto článku sa podelíme o 14 vysoko hodnotených nástrojov na optimalizáciu konverzného pomeru, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť výkonnosť webových stránok a robiť informované rozhodnutia podložené údajmi.

Vytvorte si svoj obchod pomocou rýchleho hostingu elektronického obchodu.

Prečo robiť kompromisy vo výkone? Vyberte si DreamHost pre najlepší zážitok!

Tu sú niektoré z najpopulárnejších nástrojov na optimalizáciu miery konverzie, ktoré sa dnes používajú.

CRO testovacie nástroje

Tu sú niektoré z populárnych nástrojov CRO, ktoré si môžete vybrať na testovanie nových zmien.

1. HelloBar

Doplnok HelloBar integruje do webových stránok rôzne kontextové okná, aby sa návštevnosť zmenila na zákazníkov.

Pomocou aplikácie HelloBar môžete výrazne obmedziť dohady a zúžiť výzvy na akciu s vysokou konverziou. Viaceré analytické nástroje ako HelloBar Elementor poskytujú efektívne A/B testovanie a presné vizuálne dáta.

Dve skvelé veci na HelloBar sú prispôsobiteľnosť a kompatibilita.

Jednostupňová inštalácia umožňuje jednoduchú integráciu podobnú WordPress s Wix a Shopify. HelloBar je tiež kompatibilný s rôznymi šablónami webových stránok, čo znamená, že môžete mať vyskakovacie bannery s jasnými výzvami na akciu za pár minút.

Pridajte k tomuto mixu jednoduché rozhranie nástroja na konverziu webových stránok a bezplatný štartovací plán a máte víťazný vzorec pre jeden z najlepších nástrojov na optimalizáciu miery konverzie.

2. HotJar

HotJar je softvér na mapovanie tepla, ktorý pomáha pochopiť cestu a pracovný postup zákazníka.

Jednoducho povedané, HotJar sa vkladá do webových stránok, aby poskytoval vizuálnu reprezentáciu správania používateľov vo forme farieb. Čím vyššia je aktivita používateľa, tým výraznejšia je farba v týchto oblastiach. Tieto informácie pomáhajú používateľom prekalibrovať webové stránky na optimálne zapojenie a konverzie.

HotJar sa veľmi ľahko používa, a to aj pre netechnických používateľov. Používateľské rozhranie a používateľské rozhranie sú super priateľské a existujú rôzne možnosti freemium. Môžete tiež zrýchliť používateľské relácie až 4x, čím sa výrazne skrátia čakacie doby.

Čítať:  10 najlepších praktík webového dizajnu na vytvorenie interakcie – webinár

Jedným obmedzením je, že neexistuje možnosť sťahovať nahrávky. Doplnok tiež nie je kompatibilný so službou Google Analytics.

Prečítajte si, čo hovorí Ross Paquette o rozširovaní svojho podnikania v oblasti elektronického obchodu

3. InstaPage

Máte záujem o vytváranie výkonných vstupných stránok, ktoré generujú maximálny počet potenciálnych zákazníkov a pomáhajú vám zlepšiť mieru konverzie? Instapage je jedným z najlepších nástrojov na konverziu webových stránok, ktoré môžete použiť.

Instapage hosťovaná v cloude má množstvo prispôsobiteľných šablón a praktických nástrojov na vytváranie stránok, ktoré vám pomôžu vytvoriť vstupné stránky zamerané na konverziu.

Najlepšia časť: Nepotrebujete pokročilé znalosti kódovania, aby ste z Instapage vyťažili to najlepšie. Intuitívne nástroje na konverziu webových stránok, ako sú teplotné mapy, rozdelené testovanie, nástroje na tvorbu formulárov a analýzy, pomáhajú robiť efektívne rozhodnutia o vstupnej stránke a zvyšovať predaj.

Instapage je tiež plne integrovateľná s WordPress a mnohými e-mailovými marketingovými platformami prostredníctvom Zapper, čo z nej robí jeden z najlepších nástrojov na optimalizáciu miery konverzie.

DreamHost nám poskytuje bezpečný a stabilný server a znižuje prah používania technológie. Je to nielen lacné, ale aj jednoduché použitie.

– Sharline Shaw, zakladateľka LeeLineSourcing

Voliteľné CRO nástroje

Ak hľadáte nástroje CRO, ktoré môžete použiť na vytváranie formulárov na prihlásenie, tu je niekoľko obľúbených možností.

4. ConvertBox

ConvertBox je ďalší skvelý hostovaný nástroj, ktorý vám pomáha vytvárať výkonné kontextové okná s výzvou na akciu a formuláre prihlásenia na zachytenie ciest zákazníkov.

ConvertBox ponúka klientom a návštevnosti prispôsobenejšie prostredie s rôznymi vlastnými poľami a rozloženiami. Podporuje tiež testovanie delením A/B a zúženie segmentov. To vám umožní zúžiť najefektívnejšie návrhy a stratégie pre maximálne konverzie.

Algoritmus ConvertBoxu tiež analyzuje viaceré premenné, ako napríklad percento rolovania a počet kliknutí, aby presnejšie zacielil na konkrétne segmenty zákazníkov. Môžete tiež sledovať všetko v reálnom čase, čo umožňuje opraviť chyby na cestách.

5. OptinMonster

OptinMonster je nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov s funkciami, ktoré zvyšujú počet prihlásení na odber bulletinu, zapojenie obsahu a predaj produktov. Je tiež pravidelne aktualizovaný a kompatibilný s niekoľkými platformami CRM vrátane WordPress.

OptinMonster má rozsiahlu knižnicu prispôsobiteľných šablón pre prihlásenie a kontextové okná na optimalizáciu miery konverzie vašich webových stránok. Existuje tiež niekoľko funkcií na zmenu vzhľadu týchto aktív generovania potenciálnych zákazníkov, ako sú InactivitySenor a Exit Intent. Máte tiež A/B testovanie a hĺbkovú analýzu konverzií, aby ste pochopili výkonnosť webových stránok.

Najväčší USP OptinMaster je však tiež nevýhodou v závislosti od požiadaviek používateľov. Niektorí používatelia považujú množstvo funkcií za prehnané. Okrem toho sú predplatné drahé a nie sú také vhodné pre malé podniky.

Čítať:  11 najlepších typov digitálneho marketingu

6. OmniConvert

Omniconvert je komplexná a všestranná platforma na optimalizáciu konverzií. Okrem testovania A/B, vlastných vyskakovacích bannerov a možností používateľského prieskumu umožňuje OmniConvert používateľom navrhovať prispôsobené zážitky pre návštevníkov podľa hodnoty košíka, počasia, polohy a ďalších.

V skutočnosti sa Omniconvert môže pochváliť jednou z najpokročilejších funkcií segmentácie na trhu so 41 dátovými bodmi od údajov API a CRM až po správanie používateľov a zdroj návštevnosti.

Ak však prevádzkujete malú webovú stránku a potrebujete iba nevyhnutný a základný nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov, Omniconvert nemusí byť najvhodnejší. Je to výhodnejšie pre pokročilé marketingové experimenty a produktové tímy.

Nástroje webovej analýzy

Mnoho nástrojov CRO možno použiť na analýzu návštevnosti webu na rôznych stránkach vrátane stránok s pokladňou. Tu sú niektoré z populárnych nástrojov webovej analýzy CRO.

7. Google Analytics

Google Analytics je jedným z najpopulárnejších samoobslužných nástrojov business intelligence, ktoré sa dajú bezplatne používať. Bezproblémovo sa integruje so službami Google Ads, Studio, Analytics a ďalšími marketingovými službami Google s cieľom komplexne zmapovať výkonnosť webových stránok.

Skvelá vec na Google Analytics je automatický zber údajov. Automaticky vytvára prehľady webových stránok v Dokumentoch a Tabuľkách Google o mierach odchodov, interných vyhľadávaniach na stránkach a iných životne dôležitých faktoroch ovplyvňujúcich konverzie. Môžete tiež vytvárať prispôsobené prehľady pomocou vlastných metrík a parametrov.

To znamená, že s používaním služby Google Analytics je spojená nepretržitá krivka učenia. Našťastie je k dispozícii veľa bezplatných zdrojov – ako napríklad návody na YouTube a články na LinkedIn – na pokročilé zvládnutie. Bezplatná verzia služby Google Analytics má tiež väčšinu funkcií, ktoré malé a stredné podniky potrebujú.

8. CrazyEgg

Crazy Egg využíva technológiu sledovania myši na mapovanie interakcií zákazníkov s vašou webovou stránkou. Výsledok: Získate vizuálne údaje o tom, odkiaľ pochádza vaša návštevnosť, ktoré časti webových stránok získavajú najviac kliknutí a ktoré sú najviac ignorované. Je to ako získať hĺbkový röntgen vášho webu.

Rozdiel medzi CrazyEgg a iným softvérom na mapovanie tepla je špecializácia.

Jediným zameraním CrazyEgg je tepelné mapovanie a práve tu vyniká. Tento nástroj mapuje pracovný tok zákazníka prostredníctvom niekoľkých zobrazení vrátane tepelnej mapy, rolovacej mapy, konfiet a prekryvných zobrazení. To vytvára podrobnejšie údaje o aktivite na webových stránkach, takže môžete robiť kvalifikovanejšie rozhodnutia o dizajne a rozložení.

Podpora je jednou z oblastí, kde CrazyEgg chýba. Neexistuje žiadna možnosť živého rozhovoru. Softvér sa však ľahko používa a vo väčšine prípadov na získanie odpovedí stačia často kladené otázky.

CRO nástroje založené na výskume

Tu je niekoľko nástrojov CRO zameraných na výskum, ktoré môžete použiť na ďalšie zlepšenie miery konverzie.

9. SurveyMonkey

SurveyMonkey sa v posledných rokoch stal hlavnou platformou na navrhovanie online prieskumov, a to najmä vďaka prístupným a ľahko prispôsobiteľným návrhom prieskumov tohto nástroja. Môžete si vybrať z viac ako 200 šablón prieskumov a 13 typov otázok vrátane obrázkových otázok.

Čítať:  Vždy majte svoj elektronický obchod

Platforma má tiež pôsobivé vizuály vykazovania údajov s možnosťou prispôsobiť výsledky podľa rôznych zobrazení grafov. Môžete tiež zobraziť údaje respondentov na základe individuálnych a kolektívnych odpovedí.

Ročné plány predplatného SurveyMonkey môžu byť pre niektorých používateľov trochu drahé. Ak vám však nevadí utrácať trochu navyše, jednoduché rozhranie nástroja, proces nastavenia prieskumu a prispôsobiteľnosti a robustné možnosti analýzy údajov sa dajú len ťažko nájsť.

10. UsabilityHub

UsabilityHub je výskumná platforma navrhnutá tak, aby pomáhala podnikom vykonávať marketingové a predajné experimenty na webových stránkach a aplikáciách a zhromažďovať spätnú väzbu od skutočných používateľov. Panel nástrojov je neuveriteľne intuitívny a užívateľsky prívetivý, čo vám dáva možnosť pristupovať k existujúcim projektom a vytvárať nové.

Usability hub umožňuje vývojárom vytvárať vlastné prieskumy založené na definovaných logických podmienkach. Umožňuje tiež supervízorom analyzovať zhluky kliknutí heatmappera na určenie kľúčových trás používateľov v používateľskom rozhraní. Demografické zacielenie na používateľov však nie je také komplexné. Používateľov nemôžete filtrovať napríklad na základe odvetvia alebo pracovnej pozície.

Celkovo je UsabilityHub vysokorýchlostná, relatívne lacná a výkonná platforma na optimalizáciu konverzií.

Nástroje na mapovanie cesty zákazníka

Teraz, ak chcete nástroje CRO, ktoré možno použiť na mapovanie ciest zákazníkov a analýzu výkonnosti, tu je niekoľko možností.

11. HubSpot

Hubspot je komplexné CRM riešenie, ktoré ponúka škálovateľný predaj, marketing, správu obsahu a mnoho ďalších nástrojov na optimalizáciu miery konverzie. Má tiež najuniverzálnejší bezplatný plán medzi CRM. Môžete bezplatne spravovať milión klientov a množstvo bezplatných nástrojov vrátane bezplatných obchodných šablón, faktúr a generátora nápadov na blog.

Hubspot je tiež veľmi užívateľsky prívetivý. Napriek stovkám funkcií je všetko ľahko dostupné. Jednoduchými kliknutiami, ťahaním a spúšťaním môžete vytvárať vstupné stránky, vlastné e-maily, rozloženia, formuláre a dokonca plánovať hromadný obsah sociálnych médií.

Platforma je tiež známa svojou vynikajúcou ľudskou zákazníckou podporou. Živá podpora je však obmedzená na platené plány a cenové úrovne sú komplikované.

12. Optimalizujte

Optimizely je experimentálna platforma na podnikovej úrovni na testovanie marketingových hypotéz. Ak napríklad predpokladáte, že môžete zvýšiť konverzie zmenou tlačidla CTA z čierneho na červené, môžete to otestovať prostredníctvom Optimizely.

Optimizely je navrhnutý pre webové stránky s vysokou návštevnosťou. Výborne však funguje aj na málo frekventovaných stránkach. Má rozdelené a viacstránkové testovacie možnosti, čo znamená, že na tej istej stránke môžete súčasne spúšťať rôzne experimenty na základe polohy, súborov cookie a iných parametrov.

Najlepšia časť: nemusíte sa starať o písanie jediného riadku kódu. Všetko je prednastavené pre vaše pohodlie. Ak chcete získať výsledky, musíte jednoducho upraviť vizuálny editor nástroja.

Keďže Optimizely je podnikový program, nemusí byť pre malé podniky nákladovo efektívny.

Čítať:  Najlepšie ponuky T-Mobile z marca 2024

13. BuzzSumo

BuzzSumo je vynikajúci nástroj pre obchodníkov s obsahom a firmy, ktoré chcú získať trakciu.

Služba BuzzSumo, ktorá je hosťovaná v cloude, zobrazuje najviac vírusový obsah na danú tému pomocou kľúčových slov s krátkym a dlhým koncom. Určuje najobľúbenejšie predmety analýzou sociálnych zdieľaní, hodnotení páči sa mi, retweetov, spätných odkazov a iných metrík zapojenia. Môžete tiež filtrovať témy podľa dátumu, geografickej polohy, jazyka, domény, počtu slov, typu obsahu a veľkosti vydavateľa.

BuzzSumo tiež zaviedlo funkciu influencer marketingu, ktorá vám umožní nájsť hýbateľov a otriasačov, ktorí môžu pôsobiť ako ambasádori vašej značky.

To znamená, že všetko dobré niečo stojí a v prípade BuzzSumo je to značné. Ceny začínajú na 99 USD, pričom privilégiá na podnikovej úrovni stoja až 299 USD mesačne.

14. Obsahový štvorec

Contentsquare je ďalší softvér na mapovanie ciest zákazníka určený na diagnostiku problémov ovplyvňujúcich konverziu na vašom webe. Čo však odlišuje ContentSquare od ostatných nástrojov v tomto zozname, sú jeho jedinečné metriky.

Zatiaľ čo metriky ako miera odchodov a percento posúvania vám poskytujú všeobecný prehľad o výkonnosti webových stránok, nezaoberajú sa mikrosprávaním a interakciami používateľov.

ContentSquare heat mapuje návštevnosť na základe miery atraktivity a výnosov za kliknutie namiesto toho, aby len zobrazoval, koľkokrát používateľ klikol na konkrétny prvok. Vedieť, ktoré diely vedú k najväčšiemu predaju, pokiaľ ide o pôsobivé štatistiky, ako sú výnosy a atraktívnosť, vám umožňuje robiť efektívnejšie rozhodnutia.

Content Square je tiež rýchly a integrovateľný s A/B testovaním a analytikou Google, vďaka čomu je mimoriadne všestranný a orientovaný na výsledky.

Význam optimalizácie konverzného pomeru

Bez ohľadu na to, ako dobre sú vaše webové stránky a aplikácie navrhnuté, vždy existuje priestor na zlepšenie. Platená reklama navyše nezlacňuje a nekompenzuje žiadne chyby a obmedzenia vo vašom konverznom lieviku.

Nástroje na optimalizáciu miery konverzie pracujú s vašou existujúcou návštevnosťou, čo znamená, že nemusíte míňať viac, aby ste získali nových zákazníkov. Zlepšíte sa v konvertovaní, čo zvýši vaše predajné čísla bez toho, aby ste zruinovali banku a znížili náklady na získanie zákazníkov.

Ušetrené peniaze potom môžete minúť na ďalšie akvizície. Na druhej strane, keď dosiahnete väčší zisk, stanete sa ziskom pre vaše pobočky a partnerov.

Stručne povedané, nástroje CRO vytvárajú impulz učenia a úspechu, ktorý je ťažké zopakovať bez znalosti správania používateľov a výkonnosti webových stránok.

Záver

Každá úspešná CRO stratégia začína správnymi nástrojmi. V závislosti od potrieb a problémov vašej webovej lokality budete musieť použiť niekoľko nástrojov na optimalizáciu miery konverzie, aby ste súčasne zlepšili výkonnosť podnikania. Tento mnohostranný prístup vám tiež pomôže ušetriť peniaze na kritických funkciách a zároveň zabezpečí komplexný balík nástrojov CRO.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE