14 spôsobov, ako opraviť Android pripojený k WiFi, ale bez internetu

„WiFi je pripojené, ale nie je internet“ je bežný jav v systéme Android. A môže sa stať, že aj váš telefón nemá prístup na internet ani po pripojení k WiFi. Môže sa to stať z rôznych dôvodov, vrátane chybného smerovača, nesprávnych nastavení a problémov s DNS. Pokračujte v čítaní, keď diskutujeme o najlepších spôsoboch riešenia problémov s pripojením Wi-Fi, ale bez problémov s internetom v telefóne s Androidom.

Android je pripojený k WiFi, ale nemáte internet? Tu je Oprava

Mať WiFi pripojenie, ale nemožnosť používať internet môže byť veľmi frustrujúce. Čo k tomu pridáva, je fakt, že „pripojený, ale žiadny internet“ v skutočnosti nešpecifikuje, čo je pokazené s vaším telefónom alebo smerovačom. Nech je to akokoľvek, poskytli sme viacero riešení, ktoré vám pomôžu opraviť Android pripojený k WiFi, ale žiadny problém s internetom. Pokračuj v čítaní.

Metóda 1 – Je to telefón alebo WiFi?

Jednoduchým spôsobom, ako vynulovať príčinu problému, by bolo pripojenie iného telefónu k rovnakej sieti Wi-Fi. Ak má prístup na internet, niečo nie je v poriadku s vaším telefónom. Ak však aj druhé zariadenie zobrazí rovnakú chybu, je čas vyriešiť problém so smerovačom WiFi.

Metóda 2 – Znova pripojte WiFi

Prvé veci – odpojte sa a znova sa pripojte k sieti Wi-Fi. Môže to znieť jednoducho, ale rieši asi polovicu problémov súvisiacich s Wi-Fi v systéme Android. Ak sa teda váš telefón nepripája k internetu ani po aktívnej sieti Wi-Fi, vypnite a znova zapnite prepínač WiFi, aby ste zistili, či sa problém vyriešil.

Čítať:  Ako vytvoriť marketingovú stratégiu a plán úspechu

Metóda 3 – Skontrolujte, či internet funguje

Vyčerpaný internetový plán

Väčšina poskytovateľov internetových služieb ponúka neobmedzené dátové programy. Niektoré však obmedzujú rýchlosť pripojenia alebo šírku pásma nad stanovenú hranicu, aby zabránili komerčnému použitiu. Preto by bolo najlepšie skontrolovať stav vášho internetového plánu, čo môžete urobiť priamo zavolaním ISP.

Ak ste vyčerpali dátový limit, môžete si buď dobiť tarifu alebo prejsť na iné siete, kým sa limit neobnoví (v prípade denného limitovania).

Výpadok služby

Problémy s koncovým zariadením s ISP sú najčastejším dôvodom problémov „WiFi pripojené, ale žiadny internet“. Ak na vašich zariadeniach prestala fungovať WiFi, skontrolujte kontrolky na smerovači. Je možné, že váš ISP má vo vašej oblasti výpadok služby.

Môžete to skontrolovať zavolaním svojho poskytovateľa internetových služieb alebo prihlásením sa do ovládacieho panela alebo aplikácie WiFi. Všetci poskytovatelia internetu majú webový ovládací panel alebo aplikáciu na pripojenie a správu vášho účtu Wireless širokopásmového pripojenia – tu môžete skontrolovať stav a stav pripojenia.

Poškodený optický kábel

Poškodené optické vlákno

Môže sa tiež stať, že váš optický kábel bol náhodne prerezaný alebo poškodený. Pred niekoľkými mesiacmi sa mi kvôli búrke zlomil vláknitý drôt. A raz som pri čistení miesta omylom poškodil optický kábel. Skontrolujte teda, či nie je možné poškodenie kábla, ktoré vo väčšine prípadov opraví poskytovateľ internetových služieb bez poplatku.

Metóda 4 – Zabudnite na sieť WiFi

Zabudnite a znova sa pripojte – toto je staré riešenie, ktoré opravuje dočasné chyby a problémy v akejkoľvek sieti WiFi. Zabudnutím WiFi sa odstráni SSID siete, heslo a ďalšie súvisiace údaje. Opätovné pripojenie k nemu vytvorí nové pripojenie, ktoré môže vyriešiť špecifické problémy s pripojením, ktoré sa mohli časom vyskytnúť.

1. OTVORENÉ nastavenie a klepnite na Sieť a internet.

2. Kliknite na WiFi a vyberte sieť WiFi máš problémy s.

3. Klepnite Zabudni na odpojenie WiFi.

Teraz sa pripojte späť k sieti Wi-Fi. Uistite sa, že ste zadali správne heslo; v opačnom prípade sa bude naďalej zobrazovať „Pripája sa, uložené“ a nepripojí sa k sieti Wi-Fi. Ak si nepamätáte heslo, tu je postup, ako zobraziť heslá pripojených sietí WiFi.

Metóda 5 – Reštartujte smerovač

Smerovače majú neustále problémy. Jednoduchým riešením je reštartovať smerovač. Ak tak urobíte, obnoví sa vaše spojenie s linkou a malo by začať normálne fungovať.

Smerovač môžete reštartovať zo stránky správcu alebo použiť fyzické tlačidlá na smerovači. Známejším spôsobom by bolo odpojiť napájací kábel na zadnej strane smerovača, počkať 20 až 30 sekúnd, kým sa úplne vypne, a potom kábel znova pripojiť.

Čítať:  Ako dlho trvá nabitie Elf Bar?

Dajte mu dobrých 4-5 minút, aby sa usadil. Keď je smerovač v prevádzke, pripojte telefón a skontrolujte, či internetové pripojenie funguje správne.

Metóda 6 – Vypnite kontrolu premávky WiFi

Väčšina smerovačov má funkciu Traffic Control, ktorá umožňuje ovládať a znižovať šírku pásma internetu pre konkrétne zariadenia v sieti. Ak je povolená a na niektorých svojich zariadeniach máte problémy s internetovým pripojením, odporúčame vám ju vypnúť.

Otvorte prehliadač v počítači a prejdite na ovládací panel smerovača. Ísť do Pokročilé > vyberte Riadenie premávky. Zakážte ho, ak je zapnutý, a skontrolujte, či na vašom telefóne začne fungovať internet.

Keďže proces sa môže líšiť v závislosti od značky a modelu, nezabudnite si pozrieť používateľskú príručku smerovača alebo webovú stránku výrobcu a stránku podpory, kde nájdete podrobné pokyny.

Metóda 7 – Resetujte smerovač

Ďalšou možnosťou je resetovanie smerovača. Ak tak urobíte, vymažú sa všetky nastavenia a konfigurácie a začnú sa predvolené výrobné nastavenia. Smerovače majú zvyčajne medzeru, do ktorej môžete vložiť nástroj na vysunutie SIM karty na spustenie resetovania.

Ak ho nemôžete nájsť, pozrite si používateľskú príručku dodanú so smerovačom. Prípadne sa môžete prihlásiť na palubnú dosku alebo aplikáciu smerovača, prejdite na stránku Systém alebo Konfigurácia > a vyberte Resetovať možnosť.

Metóda 8 – Aktualizujte firmvér smerovača

Je k dispozícii aktualizácia firmvéru pre váš WiFi router? Ak áno, prihláste sa do svojho ovládacieho panela WiFi a povoľte aktualizáciu softvéru. Môže to vyriešiť problémy s pripojením a výkonom špecifické pre smerovač alebo chyby identifikované výrobcom.

Metóda 9 – Zmeňte server DNS v systéme Android

Servery DNS pomáhajú prekladať odkazy na webové stránky na adresy IP. Ak internet na vašom telefóne s Androidom nefunguje napriek pripojeniu k sieti Wi-Fi, môže ísť o problém s doménovým serverom vášho poskytovateľa internetových služieb. Skúste prepnúť na iný server DNS, ako je uvedené nižšie.

Prechod na Google DNS

1. OTVORENÉ nastavenie na svojom telefóne.

2. Zamierte k Sieť a internet.

3. Tu kliknite na Súkromné ​​DNS.


4. Zmeňte to z Automaticky do Názov hostiteľa súkromného poskytovateľa DNS.

5. Ďalej zadajte dns.google v poli názvu hostiteľa. Klepnite Uložiť.

Prechod na Cloudflare DNS

Prípadne môžete prejsť na Cloudflare DNS zadaním „one.one.one.one alebo „1bodka1bodka1bodka1.cloudflare-dns.com“. Na aktiváciu môžete použiť aj aplikáciu Cloudflare:

Čítať:  5 spôsobov, ako zdieľať rozhovory Bard AI ako verejné odkazy

1. Stiahnite si aplikáciu 1.1.1.1 + WARP z Hračkárstvo alebo Obchod s aplikaciami.

2. Otvorte aplikáciu a prijmite zmluvné podmienky.

3. Vyberte 1.1.1.1povoľte prepínač a povoľte aktiváciu povolenia VPN.

Zmena nastavení DNS pre WiFi

Zmena DNS pomocou vyššie uvedených metód ho tiež prepíše pre sieť. Máte však možnosť samostatne zmeniť DNS v nastaveniach WiFi. Toto môže opraviť správu „WiFi je pripojené, ale nie je internet“. Urobiť tak:

1. OTVORENÉ Nastavenia WiFi na telefóne a klepnite na názov WiFi.

2. Stlačte tlačidlo Upraviť alebo Upraviť sieť. Zmeňte nastavenia IP z DHCP do Statické.

3. Teraz môžete zadať vlastnú adresu DNS DNS1 a DNS2.

Metóda 10 – Skontrolujte nastavenia dátumu a času

Nesprávny dátum a čas na vašom telefóne s Androidom môže viesť k správe „WiFi je pripojená, ale nie je internet“ pri pokuse o pripojenie k sieti. Ak to chcete opraviť, zosynchronizujte dátum a čas v telefóne pomocou nasledujúcich krokov:

1. OTVORENÉ nastavenie na telefóne s Androidom.

2. Prejdite na Systém > Dátum & Čas.

3. Tu povoľte prepínač pre Nastavte čas automaticky a Nastavte časové pásmo automaticky.

Váš telefón bude automaticky synchronizovať a upravovať čas na základe vašej siete a polohy.

Metóda 11 – Povolenie náhodnosti MAC adries

Niektorým používateľom sa problém s pripojením Wi-Fi bez internetu v systéme Android vyriešil povolením netrvalej náhodnosti MAC adries v Možnostiach vývojára. Keď ho zapnete, vaša adresa MAC systému Android sa zmení pri každom pripojení k sieti. Postup:

1. OTVORENÉ nastavenieprejdite nadol a kliknite na O telefóne.

2. Klepnite na ikonu Číslo zostavy sedemkrát, aby ste povolili Možnosti vývojára.

3. Teraz sa vráťte k nastavenie > Systém > Možnosti vývojára.

4. Povoliť prepínač pre WiFi Non-persistent MAC Randomization.

Metóda 12 – Obnovte internetové pripojenia

Android 12 prichádza so skratkou na resetovanie internetu v telefóne. Pomocou neho môžete rýchlo obnoviť aktuálne nastavenia pripojenia a obnoviť sieť WiFi, ako je uvedené nižšie:

1. OTVORENÉ nastavenie > Sieť a internet na svojom telefóne.

2. Tu kliknite na internet.

3. Kliknite na Resetovať ikona vpravo hore.

Váš telefón s Androidom teraz obnoví WiFi a mobilné dátové pripojenie na vašom telefóne a potom sa znova pripojí k naposledy použitej alebo preferovanej miestnej sieti. Táto metóda bude fungovať pre všetky telefóny so systémom Android 12, 13 a 14.

Metóda 13 – Nastavte WiFi na „Nemerané“

Ak používate pripojenie k hotspotu mobilného telefónu, váš telefón s Androidom ho môže automaticky začať považovať za „meraný“. To znamená, že pripojenie má priradený dátový limit a váš telefón obmedzí aktualizáciu aplikácií, sťahovanie aktualizácií systému a niektoré ďalšie úlohy na pozadí.

Čítať:  15 spôsobov, ako opraviť chybu „Obmedzujeme určitú aktivitu“ na Instagrame

Môže sa tiež stať, že ste omylom nastavili svoju sieť WiFi ako „meranú“, čo môže spôsobiť, že niektoré aplikácie nebudú správne fungovať. Tu je postup, ako to vrátiť späť:

1. OTVORENÉ Nastavenia WiFi na telefóne s Androidom.

2. Klepnite na ikonu Názov WiFi.

3. Prejdite nadol, klepnite na Využitie sietea zmeňte ho na Zaobchádzajte ako s nemeraným.

Metóda 14 – Obnovte nastavenia siete v systéme Android

Ak stále máte problémy s pripojením na internet cez WiFi, musíte resetovať nastavenia siete v telefóne s Androidom. Obnoví iba nastavenia siete a neovplyvní ostatné údaje. Postup:

1. OTVORENÉ nastavenie na telefóne s Androidom.

2. Prejdite nadol a prejdite na Systém > Resetovať možnosti.

3. Tu kliknite na Resetujte WiFi, mobil a Bluetooth.

4. Klepnite Obnoviť nastavenia na potvrdenie.

Vaše uložené heslá WiFi, pripojenia Bluetooth a nastavenia mobilnej siete budú obnovené. Teraz sa budete musieť znova pripojiť k sieti Wi-Fi.

Iné riešenia pre pripojenie WiFi, ale bez internetu

Okrem vyššie uvedených riešení môžete vyskúšať metódy uvedené nižšie, aby ste zistili, či riešia problémy s pripojením:

  • Odinštalujte alebo pozastavte akúkoľvek aplikáciu, ktorá upravuje alebo vylepšuje nastavenia siete na vašom telefóne, vrátane VPN, firewallu alebo aplikácií na zmenu DNS.
  • Obnovte továrenské nastavenia telefónu Android. Obnoví všetky údaje vrátane osobných súborov, preto si urobte predbežnú zálohu.
  • Skontrolujte, či iné zariadenia nemajú rovnaký problém. Ak áno, kontaktujte svojho ISP.
  • Uistite sa, že váš telefón s Androidom je v dosahu smerovača. Skontrolujte, či medzi telefónom a smerovačom nie sú nejaké prekážky a rušenie.

Zabaliť sa

Toto sú všetky riešenia, ktoré môžete vyskúšať, keď sa váš telefón s Androidom pripojí k sieti Wi-Fi, ale nemá internet. Vyššie uvedená príručka pravdepodobne vyrieši všetko, čo je vo vašej sieti zlé, ale ak žiadna nefunguje, požiadajte o pomoc svojho poskytovateľa internetu. Zostaňte naladení na ďalšie takéto riešenia problémov a návody.

Mohlo by vás zaujímať:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Groupalebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse Youtube Channel.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE