15 najlepších platforiem na hosťovanie obrázkov [Most are Free]

Pamätáte si na tie staré časy, keď ste písali vo Worde, zabudli ste súbor uložiť a zatvoriť? Bolesť zo straty všetkej práce? Našťastie je to už dávno minulosťou.

Máme technológie, ktoré automaticky ukladajú a zálohujú vaše súbory, ako napríklad Disk Google. Ale to isté máme aj pre obrázky.

Dnes sa budem venovať 15 platformám na hosťovanie obrázkov na ukladanie vašich obrázkov a zároveň šetrenie miesta, aby ste prestali trpieť.

Najprv vás však možno napadne:

Prečo používať platformu na hosťovanie obrázkov?

Platformy na hosťovanie obrázkov hosťujú vaše obrázky v cloude. To znamená, že obrázky sú dostupné kedykoľvek a z akéhokoľvek zariadenia. Váš počítač už nefunguje? Žiaden problém! Prístup z telefónu, tabletu alebo akéhokoľvek iného počítača.

Niektoré ďalšie výhody tejto služby sú:

 • Šetrí úložný priestor.
 • Je to záloha. Nikdy nestratíte svoje obrázky!
 • Má funkcie spolupráce.
 • Zvyčajne obsahuje štatistiku obrázkov.
 • Zrýchli to vašu stránku.

Ak podnikáte, tento posledný bod je kľúčový. S každou sekundou, ktorú trvá načítanie vašej stránky, prídete o príjmy.

Platformy na hosťovanie obrázkov používajú CDN na urýchlenie načítania obrázkov. CDN znamená sieť na doručovanie obsahu. Replikujú vašu stránku a umiestnia ju do všetkých hlavných regiónov, takže ľudia z, povedzme, Kolumbie môžu vašu webovú stránku okamžite vidieť.

V prípade, že si nie ste vedomí svojej rýchlosti, použite nástroj PageSpeed ​​Insights od Google, aby ste zistili rýchlosť svojej stránky a veci, ktoré by vás mohli spomaľovať. Alebo si prečítajte tento príspevok o rýchlosti stránky WordPress.

15 najlepších platforiem na hosťovanie obrázkov

1. Fotky Google

Klasika. Jednotlivci a firmy milujú Fotky Google. Existuje niekto, kto dokáže odolať kráse produktov Google? nemôžem.

Ako sme nedávno zdôraznili v našom príspevku „Aplikácie Google, ktoré sa oplatí vyskúšať“, aplikácie Google sú veľmi pohodlné, pretože vám poskytujú jednoduchý prístup k Dokumentom, Gmailu atď. Môže to však byť aj nevýhoda týkajúca sa úložiska, pretože ho zdieľajú Fotky Google s Diskom a Gmailom.

Pokiaľ ide o funkcie Fotiek Google, je ich veľa. Tlačte svoje obrázky kdekoľvek bez použitia pamäťovej karty. Upravujte svoje fotografie, spolupracujte so svojím tímom a vytvárajte animácie. Usporiadajte svoje obrázky podľa miesta, ľudí, ktorí sa na nich zobrazujú, alebo dátumu. A viac.

Stanovenie cien

Je to zadarmo, pokiaľ nechcete ďalšie úložisko. Google vám dáva 15 GB zadarmo a 100 GB za 1,99 $ mesačne.

2. SmugMug

SmugMug oslovuje fotografov najmä pre rozlíšenie obrazu. Navyše ponúka neobmedzené nahrávanie fotografií a videí. Uložte svoje obrázky alebo ich vystavte ako virtuálnu galériu alebo portfólio. Dokonca ich predajte!

Platforma vám tiež poskytuje šablóny na vytvorenie vašich stránok a výkonné nástroje SEO, ako sú mapy stránok a metaznačky. Integrujte sa s Lightroom, Luminar alebo On1, aby ste rýchlo upravovali svoje obrázky a šetrili čas.

Stanovenie cien

Majú 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a 4 rôzne plány. Za 7 dolárov mesačne získate neobmedzené úložisko v plnom rozlíšení. Najvyššia úroveň stojí 42 USD mesačne a zahŕňa pokročilé kontroly súkromia a zabezpečenia, ochranu vodoznaku a marketingové propagácie.

3. Dropbox

Ďalšou populárnou možnosťou je Dropbox. S Dropboxom sú vaše obrázky úplne v bezpečí. Majú výkonného správcu hesiel a úschovňu súborov chránenú kódom PIN.

Mobilná aplikácia Dropbox vám umožňuje synchronizovať priečinok fotoaparátu s vaším účtom, takže vaše fotografie sa automaticky ukladajú. Môžete ukladať súbory aj obrázky.

Nakoniec je to skvelé pre podniky, pretože členovia tímu môžu okamžite komentovať a zdieľať obrázky.

Stanovenie cien

Dropbox ponúka bezplatný plán pre 2 GB a 14-dňovú skúšobnú verziu pre svoje platené plány. Keďže však rozlíšenie a veľkosť obrázkov neustále rastie, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať viac ako 2 GB. Plány začínajú na 9,99 USD mesačne s 2 TB šifrovaného úložiska.

4. Imgur

Na používanie Imgur sa nemusíte registrovať. Ak to tak nie je, chcete k obrázkom pridať popisy alebo odovzdať albumy. Imgur je druh sociálneho média, takže okrem ukladania obrázkov ich môžete zdieľať s komunitou.

Funguje s akýmkoľvek formátom fotografií a podporuje animované aj neanimované súbory. Pozerám sa na teba, môj priateľ, ktorý miluje gify.

Stanovenie cien

Je to zadarmo!

5. Wix

Wix je známy tým, že je tvorcom webových stránok. Galéria Wix Pro vám však tiež umožňuje ukladať a zdieľať vaše obrázky. Umožňuje vám nahrať širokú škálu súborov a má automatickú optimalizáciu obrázkov. Wix vám pomáha chrániť vaše obrázky pomocou funkcií vodoznakov. A ak sa ich ľudia pokúsia stiahnuť, Wix ich zastaví.

Okrem toho môžete svoje fotografie predávať bez provízie!

Stanovenie cien

Galéria Wix Pro je súčasťou editora Wix, takže je úplne zadarmo.

6. Imgbox

Imgbox má veľmi jednoduchý, minimalistický dizajn. Ktokoľvek ho môže ľahko používať bez registrácie. Hostí neobmedzený počet obrázkov tak dlho, ako ich potrebujete. Každý obrázok môže mať až 10 MB. Nahrajte JPG, PNG a GIF. Ostatné formáty budú odmietnuté.

Majte na pamäti, že Imbox pracuje výlučne s obrázkami. Ak chcete nahrať videá, presmeruje vás to na Sendvid, ktorý je aj tak zadarmo.

Stanovenie cien

Je to bezplatná služba.

7. Flickr

Komunita Flickr určite vie, ako robiť dobré fotky. Okrem bezplatnej funkcie hosťovania obrázkov ponúka Flickr sociálne siete. Zdieľajte svoje fotografie s komunitou a pripojte sa k skupinám fotografických žánrov.

Použite obrázok externe so správnym rozpoznaním vďaka Creative Commons. Usporiadajte svoje obrázky do albumov a použite jeho editor, ktorý vám pomôže doladiť obrázky pred zverejnením.

Stanovenie cien

Uložte si 1 000 obrázkov alebo videí zadarmo. Ak chcete pokročilé štatistiky a prehliadanie bez reklám, získajte Flickr Pro za 5,99 dolárov mesačne.

8. Lepenková lepenka

Pomocou aplikácie Pasteboard môžete jednoducho nahrávať obrázky pomocou troch možností:

 • Drag and drop
 • Skopírujte a prilepte zo schránky
 • Vyberte obrázok cez jeho rozhranie

Limit úložiska je 10 MB a podporuje formáty JPEG, PNG, GIF, APNG a TIF.

Zachyťte obrázok zo svojho mobilu a nahrajte ho bez opustenia stránky. Alebo orezajte obrázky a pridajte názov a popis, aby ste poskytli viac kontextu.

Pasteboard má tiež analýzu, aby ste videli, koľko ľudí si prezerá vaše obrázky.

Stanovenie cien

Lepenka je zadarmo. Ak však chcete skryť jej reklamy a získať prístup k exkluzívnym funkciám, budete si musieť predplatiť plán. Za 3 doláre mesačne môžete zvýšiť limit veľkosti súboru a pridať text na obrázky.

9. Fotografie Amazonky

Amazon ponúka všetkým svojim zákazníkom ukladanie fotografií a videí. Všetko, čo tam je, je zašifrované, takže nikto iný nemôže vidieť vaše fotografie. Ak máte Echo Show alebo Fire TV, môžete si prezerať svoje Amazon Photos na svojom zariadení a dokonca požiadať Alexu, aby vám pomohla.

Ak chcete automaticky ukladať svoje obrázky v službe Amazon, stačí zapnúť automatické ukladanie v nastaveniach. Ukladajú vaše fotografie v pôvodnej veľkosti a tiež vaše surové fotografie.

Jedna funkcia, ktorá sa mi osobne páči, je „Tento deň“, vďaka ktorej sa môžete vrátiť k momentom z minulých rokov. Veľmi dojímavé.

Stanovenie cien

Amazon poskytuje 5 GB kombinovaného úložiska fotografií a videí komukoľvek s účtom Amazon. Plány začínajú na 1,99 USD mesačne za 100 GB. Pre neobmedzené úložisko v plnom rozlíšení získajte členstvo Amazon Prime. Po 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzii stojí Prime 12 dolárov mesačne.

10. Hosting A2

A2 Hosting je webová stránka a platforma na hosťovanie obrázkov. Ak vám záleží na planéte, radi si vypočujete, že je od roku 2007 100% uhlíkovo neutrálna!

Platforma tiež ponúka 24/7 podporu a širokú škálu umiestnení dátových centier.

Svoje obrázky môžete zdieľať na sociálnych sieťach a návštevníci môžu vidieť obrázok ako miniatúru.

Stanovenie cien

A2 Hosting ponúka 4 plány podľa vašich potrieb:

 • Spustenie: 1,99 $ mesačne. Disponuje 100 GB SSD úložiskom.
 • Disk: 3,99 dolárov mesačne. Neobmedzené úložisko a automatické zálohovanie.
 • Turbo boost: 5,99 $ mesačne.
 • Turbo max: 12,99 dolárov mesačne.

11. ImageShack

Nahrajte obrázky a ponechajte ich v súkromí alebo ich zdieľajte s komunitou podľa vlastného výberu. ImageShack vám poskytuje neobmedzený priestor a nahrávanie. Má mobilnú aplikáciu, štatistiku obrázkov a kontrolu súkromia, všetko pre skvelý zážitok z hosťovania.

Platforma vám tiež umožňuje vodoznak vašich fotografií a automatické zálohovanie, aby boli vaše obrázky v bezpečí.

Stanovenie cien

Image Shack ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu všetkých svojich plánov. Plaťte 3,99 USD mesačne za základný plán, 29,99 USD za prístup k API alebo 99,99 USD za šírku pásma medzi 1 TB a 4 TB.

12. Photobucket

Zoznámte sa s Photobucket, platformou na hosťovanie obrázkov, ktorej dôveruje viac ako 90 miliónov členov na celom svete. Umožňuje vám nahrávať obrázky na rôzne platformy.

Niektoré kľúčové funkcie sú:

 • Ľahko skopírovateľný odkaz na vloženie.
 • Intuitívny editor obrázkov: filtre, anotácie, nálepky.
 • Inteligentné nastavenia ochrany osobných údajov.

Stanovenie cien

Voľný plán: až 250 obrázkov. Potom máte 3 platené programy:

 • Začiatočník: až 2 500 obrázkov. Cena 6 dolárov mesačne.
 • Stredne pokročilí: až 25 000 obrázkov za 8 dolárov mesačne.
 • Expert: neobmedzené úložisko. Cena 13 dolárov mesačne.

13. Bezplatný hosting obrázkov

Free Image Hosting je to hlavne rodinná služba. Pridajte svoje fotografie, zdieľajte ich so svojimi blízkymi a umiestnite ich na sociálne siete. Platforma podporuje obrázky GIF, JPG, BMP a PNG. Limit veľkosti súboru je 3 MB.

Stanovenie cien

Ako už názov jasne hovorí, je to zadarmo. Stránka je podporovaná jej inzerentmi, takže to nestojí nič.

14. DeviantArt

Deviant Art tvrdí, že je najväčšou online umeleckou galériou a komunitou. DeviantArt, ktorý je domovom čudných detí na strednej škole, znie ako rovnako zvláštna možnosť hostenia vašich obrázkov. Platforma je však veľmi podobná Imgur a funguje!

Veľkosť každého obrázka nemôže presiahnuť 30 MB, ale nie je obmedzený úložný priestor. DeviantArt je zaujímavá možnosť, či už chcete svoje fotografie predávať alebo ich len uchovávať súkromne.

Stanovenie cien

Je to zadarmo.

15. ImgShare

Táto stránka vám umožňuje nahrávať a zdieľať až 32 MB obrázkov ako hosť. Ak chcete vytvárať verejné a súkromné ​​albumy, musíte sa zaregistrovať. Registrovaní používatelia tiež získajú viac úložného priestoru s 512 MB. Ak ho použijete len ako hosť, vaše obrázky budú po jednom roku odstránené.

Má tiež skvelé možnosti zdieľania, ako je priamy odkaz na vaše obrázky, BBCode alebo miniatúry HTML.

Stanovenie cien

Je to zadarmo!

Záver

Existuje veľa úžasných platforiem na hosťovanie obrázkov. Dnes sme spomenuli 15 najlepších, pričom všetky majú rôzne funkcie podľa vašich potrieb.

Vyskúšali ste niektorú z nich? rád by som to vedel.

Čítať:  11 najlepších nástrojov na analýzu obsahu, ktoré by mal každý vydavateľ zvážiť v roku 2024

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE