15 SEO influencerov, ktorých musíte sledovať na sociálnych sieťach

Optimalizácia pre vyhľadávače je náročná a musíte byť informovaní o najnovšom vývoji v oblasti vyhľadávacích nástrojov a porozumieť najnovším algoritmom hodnotenia, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky zo svojho úsilia v oblasti SEO.

SEO influenceri pomáhajú profesionálom v oblasti digitálneho marketingu a majiteľom firiem naučiť sa niečo nové, pretože ako prví objavujú nové SEO trendy a osvedčené postupy. Tento článok zdieľa 15 najlepších SEO influencerov, ktorých musíte sledovať na sociálnych médiách.

Čo je to SEO influencer?

SEO influencer je človek, ktorý má skúsenosti a dôveryhodnosť v oblasti optimalizácie pre vyhľadávače (SEO).

Zdroj obrázka: WordStream

Ovplyvňovatelia SEO majú hlboké znalosti a odborné znalosti v oblasti SEO a neustále zdieľajú užitočné tipy, výskumy a rady s komunitou SEO. Sú to skúsení profesionáli v odbore, ktorí roky porozumeli algoritmom vyhľadávacích nástrojov.

Prečo sledovať SEO influencera?

Sledovanie SEO influencera je užitočné pre začiatočníkov v oblasti optimalizácie pre vyhľadávače aj skúsených SEO špecialistov, pretože vám pomáha získať prístup k dôverným znalostiam, tipom a stratégiám na zlepšenie viditeľnosti vašej webovej stránky a organickej návštevnosti.

Dodržiavaním návrhov od SEO influencerov môžu marketéri a majitelia firiem ušetriť nespočetné hodiny pokusov a omylov, keďže títo SEO experti už testovali a zdokonaľovali rôzne techniky na dosiahnutie optimálnych výsledkov.

Či už ide o odhaľovanie skrytých možností kľúčových slov, zvládnutie on-page optimalizácie, príp budovanie autoritatívnych spätných odkazovsledovanie SEO influencera vám umožní využiť ich bohaté skúsenosti a využiť ich overené stratégie pre svoj vlastný úspech.

Čítať:  Ako vybudovať Killer SEO Team

Najlepší SEO influenceri, ktorých musíte sledovať

Tu sú top SEO influenceri, ktorých by ste mali sledovať, aby ste si udržali náskok pred SEO hrou:

Rand Fishkin

Rand Fishkin je generálnym riaditeľom SparkToro, platformy na prieskum publika.

Prostredníctvom SparkToro pomáha marketérom odhaľovať informácie o publiku a lepšie porozumieť ich cieľovej demografickej skupine.

Predtým bol spojený so SeoMOZ, ktorý bol neskôr premenovaný na Moz. Moz je aj naďalej jedným z najčítanejších blogov SEO, ktoré zdieľajú jedinečné informácie o optimalizácii pre vyhľadávače a digitálnom marketingu.

Sledovaním Randa Fishkina môžete získať prehľad o stratégiách SEO, prieskume publika a porozumení, čo je kľúčové pre efektívny marketing a optimalizáciu.

Barry Schwartz

Barry Schwartz je výkonným redaktorom Search Engine Land a vplyvnou postavou v komunite SEO. Zverejňuje aktuálne správy, analýzy a aktualizácie o vyhľadávačoch a digitálnom marketingu.

Sledovaním Barryho môžete zostať informovaní o zmenách hodnotiacich algoritmov, priemyselných udalostiach a nových trendoch SEO.

John Mueller

John Mueller je senior analytik vyhľadávania v spoločnosti Google.

Poskytuje neoceniteľné informácie o pohľade spoločnosti Google na SEO. Jeho rady a usmernenia pomáhajú vlastníkom webových stránok pochopiť a zosúladiť ich stratégie s osvedčenými postupmi spoločnosti Google.

Môžete sledovať Johna Muellera, aby ste pochopili, ako Google interpretuje a hodnotí webové stránky, čo vám v konečnom dôsledku pomôže optimalizovať vašu online prítomnosť a zlepšiť vašu organickú viditeľnosť.

Matt Diggity

Matt Diggity je známy SEO influencer a zakladateľ Diggity Marketing.

Špecializuje sa na pokročilé SEO techniky, affiliate marketing a budovanie úspešných online biznisov.

Matt zdieľa svoje odborné znalosti prostredníctvom prípadových štúdií, tutoriálov a priemyselných poznatkov. Môžete sledovať Matta Diggityho, aby ste sa naučili pokročilé SEO stratégie a techniky na zvýšenie hodnotenia a ziskovosti vašich webových stránok.

Čítať:  10 vecí, ktoré musíte mať pre efektivitu v roku 2024

Neil Patel

Neil Patelodborník na digitálny marketing, ponúka množstvo vedomostí a poznatkov o SEO.

Založil a získal niekoľko online firiem. Neilova rada sa dá ľahko implementovať a tiež zdieľa správny výskum a postrehy o tom, prečo sa konkrétna taktika oplatí.

Sledovanie Neila Patela poskytuje prístup k cenným SEO stratégiám a holistickému chápaniu digitálneho marketingu.

Brian Dean

Brian Dean je teraz spoluzakladateľom Exploding Topics, platformy, ktorá pomáha identifikovať vznikajúce trendy a témy.

Prostredníctvom Exploding Topics pomáha obchodníkom a tvorcom obsahu udržať si náskok tým, že identifikuje trendy témy a zužitkuje ich.

Sledovaním Briana Deana môžete získať prehľad o stratégiách SEO a najnovších nových trendoch, ktoré možno využiť na zvýšenie organickej návštevnosti a efektívne zapojenie cieľového publika.

Cyrus Shepard

Cyrus Shepard je zakladateľom Zyppy SEO, poradenstva v oblasti SEO.

Vďaka svojim odborným znalostiam v oblasti technického SEO, optimalizácie na stránke a štruktúry webových stránok ponúka Cyrus cenné poznatky a stratégie na zlepšenie výkonu a viditeľnosti webových stránok.

Sledovaním Cyrusa Sheparda zúročujete jeho hlboké znalosti a praktické rady technické osvedčené postupy SEOčím zabezpečíte, že váš web bude optimalizovaný pre optimálne hodnotenie a používateľskú skúsenosť.

Ann Smartyová

Ann Smartyová je zakladateľom platformy ViralContentBee, ktorá pomáha rozširovať obsah prostredníctvom zdieľania na sociálnych sieťach.

Prostredníctvom Viral Content Bee poskytuje poznatky a stratégie na zvýšenie viditeľnosti a dosahu obsahu prostredníctvom zdieľania na sociálnych sieťach.

Sledovaním Ann Smartyovej môžete získať cenné znalosti o propagácii obsahu, stratégiách sociálnych médií a maximalizácii vplyvu vášho obsahu prostredníctvom spoločného zdieľania.

Čítať:  Sprievodca vkladaním pre Squarespace

Danny Sullivan

Danny SullivanPublic Liaison for Search v spoločnosti Google, je autoritatívnym hlasom v komunite SEO.

Poskytuje aktualizácie o algoritmoch vyhľadávacích nástrojov, objasňuje pokyny spoločnosti Google a ponúka prehľad o trendoch vo vyhľadávaní.

Sledovanie Dannyho Sullivana vás informuje o najnovšom vývoji spoločnosti Google a zaisťuje, že vaše stratégie SEO sú v súlade s ich odporúčaniami.

Marie Haynesová

Marie Haynesová je zakladateľom Marie Haynes Consulting, poradenskej spoločnosti v oblasti SEO.

So svojimi odbornými znalosťami v oblasti SEO, obnovy pokút a aktualizácií algoritmov ponúka Marie firmám a vlastníkom webových stránok cenné poznatky a rady. Prostredníctvom svojich konzultácií pomáha klientom orientovať sa v sankciách Google, zlepšovať výkonnosť webových stránok a mať prehľad o zmenách algoritmov.

Môžete sledovať Marie Haynes, aby ste získali prístup k jej odborným znalostiam a získali praktické rady o udržiavaní čistej a optimalizovanej webovej stránky, ktorá dobre funguje vo výsledkoch vyhľadávania.

Jej znalosti a skúsenosti vám môžu pomôcť dosiahnuť lepšie organické hodnotenie a zabezpečiť silnú online prítomnosť.

Aleyda Solisová

Aleyda Solisovámedzinárodne uznávaný SEO konzultant, je popredným hlasom v tomto odvetví, najmä v oblasti medzinárodného SEO a optimalizácie pre mobilné zariadenia.

Vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam a odborným znalostiam poskytuje Aleyda cenné rady rozšírenie dosahu vášho webu na rôznych trhoch a optimalizáciu pre používateľov mobilných zariadení.

Začnite sledovať Aleydu Solis, aby ste získali prístup k použiteľným stratégiám a osvedčeným postupom pre globálne SEO, čím sa zabezpečí, že vaša webová stránka bude mať dobrú pozíciu na prilákanie a zapojenie publika z celého sveta.

Jej postrehy a praktické rady vám môžu pomôcť zorientovať sa v zložitosti medzinárodného SEO a využiť nové príležitosti na rast a zviditeľnenie.

Richard Baxter

Richard Baxterzakladateľ SEOgadget a Builtvisible, je odborník na SEO, ktorý poskytuje komplexné technické SEO rady a poznatky.

Čítať:  Google presne diskutuje o tom, do akej miery sledujú súbory Robots.txt

Jeho odborné znalosti spočívajú v auditoch webových stránok, technických optimalizáciách a architektúre stránok. Začnite sledovať Richarda Baxtera, aby ste využili jeho odborné znalosti a získali hlbšie pochopenie technických osvedčených postupov SEO.

Kevin Indig

Kevin Indigriaditeľ SEO a odborník na rastový marketing, sa zameriava na stratégie organického rastu a marketing obsahu riadený SEO.

Zdieľa svoje poznatky o budovaní udržateľnej organickej návštevnosti a škálovaní podnikov prostredníctvom efektívnych postupov SEO. Sledovanie Kevina Indiga vám poskytuje cenné rady o stratégiách SEO orientovaných na rast.

Joost de Valk

Joost de Valk je internetový podnikateľ a zakladateľ Yoast SEO. Je tiež investorom v Emilia Capital.

Joost je poprednou autoritou v oblasti SEO a optimalizácie obsahu WordPress.

Ponúka poradenstvo v rôznych témach súvisiacich so SEO vrátane optimalizácie na stránke, štruktúry webu a kvality obsahu. Môžete sledovať Joost De Valk, aby ste sa naučili, ako optimalizovať svoju webovú stránku WordPress pre lepšie hodnotenie vo vyhľadávačoch a používateľskú skúsenosť.

Matt Cutts

Matt Cuttspredtým vedúci tímu Webspam spoločnosti Google, bol prominentnou postavou v odvetví SEO.

Hoci už nie je aktívne zapojený do spoločnosti Google, jeho príspevky v tejto oblasti majú stále hodnotu. Matt Cutts sa prostredníctvom svojho blogu a videí zaoberal mnohými témami SEO a poskytol prehľad o pohľade spoločnosti Google na vyhľadávanie.

Sledovanie Matta Cuttsa vám umožňuje získať historický pohľad na SEO a pochopiť, ako sa v priebehu rokov vyvíjalo.

Záver

Sledovanie najlepších SEO influencerov diskutovaných v tomto článku vám môže pomôcť posunúť vašu kariéru vpred. Využite skúsenosti a bohatstvo návrhov SEO, ktoré poskytujú, na prekonanie súčasných výziev digitálneho marketingu a udržanie náskoku pred konkurenciou.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE