15 výhod používania softvéru na správu obsahu

S tým, ako čoraz viac firiem prechádza na digitálny pracovný priestor, je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým mať dobre navrhnutú a ľahko použiteľnú webovú stránku. Umožňuje vám osloviť potenciálnych zákazníkov a zapojiť sa do nich, aby ste mohli rozvíjať svoje podnikanie. Keďže zákazníci si pred nákupom zvyčajne robia prieskum produktov, prezentácia vašich produktov a služieb na vašej webovej lokalite pomocou softvéru na správu obsahu prináša vášmu podnikaniu popredné miesto pre vaše cieľové publikum.

Okrem toho, že je váš web dobre navrhnutý, mal by byť pre používateľov intuitívny a ľahko spravovateľný na backende. Manuálna implementácia zmien na vašej webovej lokalite môže byť pracná a časovo náročná, takže väčšina vlastníkov webových stránok uprednostňuje použitie softvéru na správu obsahu, ktorý všetko zvládne.

Wix, Squarespace, Joomla!, Shopify, Weebly a Drupal sú populárne systémy na správu obsahu, ale dokážu poskytnúť všetko, čo potrebujete na maximalizáciu vašej stratégie marketingu obsahu? Okrem týchto hráčov existujú aj ďalší dodávatelia softvéru na správu obsahu, ktorých popularita rastie vďaka výhodám, ktoré ponúkajú.

Čo je softvér na správu obsahu?

Tiež známy ako CMS, tento systém sa používa na vytváranie a správu obsahu webových stránok. V podstate zjednodušuje vytváranie a úpravu digitálneho obsahu. CMS vám dáva možnosť nahrávať, upravovať a odstraňovať obsah z vašich webových stránok bez toho, aby ste museli ovládať HTML, CSS alebo iné kódovacie jazyky. Ide o komplexné pracovisko pre tvorbu a distribúciu obsahu.

Správa vašej webovej lokality pomocou softvéru na správu obsahu je skvelý spôsob, ako zefektívniť pracovné postupy a zabezpečiť, aby vaši zamestnanci mohli jednoducho nahrávať a spravovať obsah vašej webovej lokality.

Existuje niekoľko systémov na správu obsahu, z ktorých si môžete vybrať, ale konkrétny CMS, ktorý si vyberiete, by mal závisieť od potrieb vašej firmy. Existujú aj ďalšie faktory, ktoré majú všetky systémy na správu obsahu spoločné a ktoré vám umožnia posilniť vašu digitálnu prítomnosť.

Pozrime sa na niektoré výhody používania softvéru na správu obsahu a na to, ako môže pomôcť pri propagácii vašich webových stránok.

Výhody používania softvéru na správu obsahu

Nie všetky platformy CMS sú rovnaké. Niektoré CMS sú lepšie v určitých funkciách, ako je publikovanie a vytváranie obsahu, zatiaľ čo iné sa viac zameriavajú na optimalizáciu pre vyhľadávače. Keď si teda vyberáte CMS, ktorý chcete použiť pre svoj web, musíte sa pozrieť na jeho funkcie a na to, ako vám môžu pomôcť.

Čítať:  15 najlepších kozmetických marketingových agentúr [2024 Preskúmanie]

Tu sú niektoré z výhod používania CMS, ktoré by vás mali viesť pri výbere toho najvhodnejšieho pre vás:

1. Užívateľsky prívetivý

Nikto nemá rád používanie softvéru, ktorý sa ťažko orientuje a používa. Určite ste to už zažili, keď ste si kúpili nové zariadenie alebo nainštalovali nový softvér do počítača. V skutočnosti možno existujú aplikácie, ktoré by ste radšej vôbec nepoužívali, ak by ste sa im mohli vyhnúť.

Ak sa niečo nedá ľahko použiť, bude to strata času pokúšať sa to zistiť a hádať, ako to funguje prostredníctvom pokusov a omylov. To, čo chceme, je relatívne užívateľsky prívetivý softvér, ktorý na používanie nepotrebuje veľké technické znalosti. Väčšina platforiem CMS je taká, a to je vlastne ich najväčší predajný bod.

Jeden z nadchádzajúcich a rastúcich poskytovateľov softvéru na správu obsahu, Sprout Social, získava na popularite v tomto odvetví, pretože používatelia sa v ňom ľahko orientujú. Systémy na správu obsahu vám tiež umožňujú bez problémov delegovať vytváranie obsahu vašich webových stránok na vašich zamestnancov alebo webového vývojára.

2. Možnosti prispôsobenia pomocou softvéru na správu obsahu

Väčšina redakčných systémov má veľa možností prispôsobenia. Celkový dizajn, vzhľad a rozloženie môžete jednoducho upraviť inštaláciou nového motívu. Tieto prispôsobenia vám umožňujú zmeniť všetko – od základných farieb a umiestnení ponuky až po spôsob zobrazenia obsahu.

Zásuvné moduly a rozšírenia vám umožňujú rozšíriť rad funkcií, ktoré získate so softvérom na správu obsahu. Môžete nainštalovať pluginy pre:

  • Nákupné vozíky
  • Kontaktné formuláre
  • Synchronizácia správy zoznamu e-mailov
  • Ochrana proti spamu
  • Kompresia obrazu
  • Extra bezpečnosť
  • Iní

Vo všeobecnosti tieto doplnky, témy, doplnky a rozšírenia nepotrebujú na inštaláciu žiadne technické znalosti. Populárnym trendom je možnosť inštalácie jedným kliknutím.

Keďže si uvedomujeme, že nie všetky webové stránky vyžadujú rovnaké funkcie a funkcie, tieto možnosti prispôsobenia sa hodia. Vaša firma môže napríklad potrebovať len niekoľko stránok s obsahom alebo možno budujete kompletnú webovú stránku elektronického obchodu, ktorá bude prezentovať rôzne produktové stránky. Bez ohľadu na to, aké sú vaše požiadavky, CMS, ktorý používate, by mal byť dostatočne flexibilný, aby ho bolo možné prispôsobiť vašim potrebám.

3. Zjednodušená spolupráca a budovanie obsahu tímu

V počiatočných fázach vývoja svojich webových stránok pravdepodobne vytvoríte väčšinu, ak nie všetok obsah. To však nie je dlhodobo udržateľné. Keď sa bude vaša firma rozširovať, budete potrebovať viac obsahu a budete mať problém dohnať, ak použijete rovnakú stratégiu.

CMS uľahčuje viacerým používateľom spoluprácu na jednom obsahu. Je to vaše jednotné kontaktné miesto pre všetku tvorbu obsahu a spoluprácu. Autor môže napríklad písať blogový príspevok, zatiaľ čo grafický dizajnér môže vkladať obrázky. Potom môže editor alebo správca obsahu skontrolovať konzistentnosť značky a zverejniť ju na webovej stránke.

Čítať:  Ako vypočítať mieru zapojenia na Instagrame: 6 vzorcov + kalkulačka miery zapojenia zdarma

Takto vyzerá takýto pracovný postup obsahovej spolupráce v Sprout Social.

Ak máte tím zamestnancov, ktorí vyžadujú prístup na vašu webovú stránku, môžete použiť svoj CMS na definovanie ich používateľských rolí a povolení podľa prístupu, ktorý potrebujú. To im bráni v tom, aby náhodou zmenili niečo, čo by nemali.

4. Zjednodušené plánovanie obsahu

Keď vaša obsahová stratégia začne zahŕňať viac prispievateľov ako vy, budete potrebovať redakčný alebo obsahový kalendár. Kalendár vám umožňuje plánovať obsah vopred a uistiť sa, že získate správnu kombináciu typov obsahu.

Bohužiaľ, organizovanie týchto článkov a obrázkov môže byť trochu chaotické, najmä ak ich vytvoril niekto iný. Softvér na správu obsahu vám umožňuje navrhnúť obsah a naplánovať jeho neskoršie publikovanie. Obsah si môžete naplánovať na niekoľko dní, týždňov či dokonca mesiacov dopredu, aby ste sa nemuseli báť, že sa niekde stratia.

5. Vylepšená bezpečnosť

Porušenie údajov je stálou hrozbou, ktorá sa vznáša nad veľkými aj malými podnikmi, najmä počas pandémie COVID-19. Firmy sa stali hlavným cieľom hackerov, ktorí chcú zarobiť na svetovom prechode na digitál.

Ak má teda vaša firma webovú stránku, online bezpečnosť by mala byť vašou hlavnou prioritou. Mali by ste použiť CMS, ktorý má prísne bezpečnostné prvky. Hoci niektoré CMS prichádzajú s bezpečnostnými funkciami zabudovanými priamo do softvéru, sú chvíle, kedy nestačia.

Napríklad WordPress je obľúbeným cieľom hackerov. Štúdia vykonaná spoločnosťou WP White Security odhalila, že viac ako 70 % inštalácií WordPress je náchylných na útoky hackerov.

6. Prístupné po celú dobu

Vyberte si systém CMS, ktorý je založený na cloude, aby ste k nim mali prístup odkiaľkoľvek a kedykoľvek, pokiaľ sa môžete pripojiť na internet. Vďaka tejto dostupnosti je pre vás a váš tím praktické pracovať na diaľku kdekoľvek na svete.

Môžete mať spisovateľa v Austrálii, grafika v Číne a správcu obsahu v USA. Pokiaľ máte zavedený dokonalý CMS systém, môžete svoju firmu a webovú stránku prevádzkovať prakticky doma alebo v kaviarni.

7. Vhodné pre mobilné zariadenia

Používanie mobilných zariadení už dávno prekonalo používanie počítačov a dokonca aj spoločnosť Google prikladá väčšiu váhu mobilným webovým stránkam. To znamená, že sa musíte uistiť, že vaše webové stránky vyzerajú dobre a bežia rýchlo na mobilných zariadeniach.

Väčšina CMS systémov je vhodná pre mobilné zariadenia od okamihu inštalácie. Musíte sa však uistiť, že zásuvné moduly, témy a doplnky, ktoré používate, sú kompatibilné aj s mobilnými zariadeniami.

8. Rýchlejšia inštalácia a aktualizácie

Jednou z najväčších výhod používania softvéru na správu obsahu je výrazne rýchlejšia inštalácia alebo aktualizácia v porovnaní s kódovaním webovej stránky od začiatku. CMS systémy sú vybavené štandardne dodávanými funkciami, ktoré majitelia firiem dokážu spustiť veľmi rýchlo.

Čítať:  5 úžasných nástrojov na vytváranie správ zo sociálnych médií, ktoré musíte vyskúšať

9. Žiadne kódovanie pomocou softvéru na správu obsahu

Okrem toho, že na nastavenie svojej webovej lokality nepotrebujete vedieť kódovať, vaši redaktori obsahu a prispievatelia sa tiež nemusia učiť programovať, len aby mohli pridávať alebo upravovať obsah na vašej webovej lokalite. Väčšina CMS systémov je vybavená panelom nástrojov WYSIWYG (What You See is What You Get), ktorý umožňuje jednoduché úpravy.

10. SEO-Friendly

Keď hovoríme o webovej stránke, akejkoľvek webovej stránke, nemôžeme zabudnúť na optimalizáciu pre vyhľadávače. Je to rozhodujúce pre zvýšenie návštevnosti a potenciálnych potenciálnych potenciálnych zákazníkov na váš web. Používanie CMS uľahčuje optimalizáciu vašej stránky pre Google a iné vyhľadávače. Môžete pridať značky názvu, meta popisy, kľúčové slová, adresy URL vhodné pre vyhľadávanie a ďalšie komponenty SEO.

Vo svojej knižnici CMS môžete vyhľadávať doplnky a nástroje, ktoré môžu pomôcť vašej webovej lokalite dostať sa vyššie vo veľkých vyhľadávačoch. Tieto nástroje samozrejme nedokážu nahradiť váš tím SEO alebo online marketingu, ale veľmi pomáhajú pri implementácii základných SEO stratégií, ktoré by vám inak zabrali toľko času. Ak je jeden z týchto prvkov nesprávny, neúplný alebo chýba, CMS vás na túto skutočnosť upozorní.

A čo viac, tieto nástroje a doplnky sú pravidelne aktualizované, aby zahŕňali akékoľvek zmeny v algoritmoch vyhľadávacieho nástroja, ktoré by mohli ovplyvniť vaše hodnotenie. Týmto spôsobom zostane vaša webová stránka vždy optimalizovaná, bez ohľadu na akékoľvek aktualizácie alebo zmeny.

11. Podrobná analýza

Monitorovanie kampane je jedným z kľúčov k úspešnému online marketingu. Umožňuje vám sledovať interakciu na vašich platformách, aby ste vedeli, ktorá funguje a ktorá nie, takže sa môžete podľa toho prispôsobiť. Preto hrá dôležitú úlohu vo vašej obsahovej stratégii.

Softvérové ​​systémy na správu obsahu sa vo všeobecnosti dobre integrujú s najpopulárnejšími analytickými nástrojmi, najmä so službou Google Analytics, takže svoje KPI môžete merať priamo z hlavného panela. Niektoré systémy sú tiež vybavené vlastnými analytickými nástrojmi a nástrojmi na vytváranie prehľadov, takže sa pri získavaní prehľadov nemusíte spoliehať na softvér tretích strán.

Sprout Social je napríklad vybavený funkciou analýzy a vytvárania prehľadov, ktorá poskytuje užitočné informácie o vašom obsahu. Sledovaním ich výkonnosti v reálnom čase môžete zistiť, ktoré typy obsahu fungujú s vaším publikom. Vďaka týmto údajom tvorcovia obsahu vedia, aký obsah a ktorá platforma by priniesla najlepší výsledok.

12. Okamžité aktualizácie obsahu

Bez ohľadu na to, v akom odvetví sa pohybujete, prioritou by mala byť aktualizácia vášho obsahu najnovšími trendmi v odvetví. Keď sa objaví nový produkt alebo bola predstavená nová technológia, mali by ste rýchlo využiť príležitosť, aby ste zostali relevantní.

Čítať:  Vplyv videoobsahu na zapojenie sociálnych médií: štúdia založená na dátach

Najlepšie na používaní softvéru na správu obsahu je, že nemusíte čakať, kým váš webový správca alebo webový vývojár vykoná zmeny na vašom webe. Môžete skočiť a upraviť svoj obsah sami. Po stlačení tlačidla Uložiť sa všetky zmeny aplikujú na vašu webovú stránku a aktualizovaný obsah môžete vidieť zverejnený v reálnom čase.

13. Viackanálová distribúcia so softvérom na správu obsahu

Publikovanie obsahu na jedinom kanáli je obrovské plytvanie vašimi zdrojmi. Namiesto zamerania sa na jeden kanál môžete využiť výhody iných platforiem na maximalizáciu dosahu obsahu a zapojenia. Čím viac platforiem publikujete, tým viac ľudí budete môcť osloviť. Len sa uistite, že vaše cieľové publikum je prítomné na tejto platforme.

Keď sa zaoberáte viackanálovou distribúciou, mali by ste vytvárať obsahové kampane, ktoré sú prispôsobené každému kanálu. Nemôžete jednoducho vytvoriť jeden obsah a zverejniť ho všade. To by bolo zbytočné. Na svojom webe môžete publikovať blogové príspevky a vytvárať z nich sociálne príspevky. Potom môžete propagovať svoj obsah prostredníctvom bulletinov a e-mailov. Multiplatformová stratégia dáva vašej značke flexibilitu a priestor na rast.

14. Výborná podpora

Keď narazíte na problémy pri používaní systému CMS, chcete, aby bol tím podpory ľahko dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Nemôžete si dovoliť, aby sa na vašom webe dlho objavila 404 alebo chybová správa. Väčšina systémov CMS s otvoreným zdrojovým kódom neponúka žiadnu podporu, takže by ste mali zvoliť taký, ktorý ponúka vynikajúcu technickú podporu.

15. Nákladovo efektívne a cenovo dostupné

Údržba webovej stránky môže byť drahá, ak máte statickú webovú stránku. Najímanie webového dizajnéra alebo vývojára vždy, keď chcete vykonať zmeny, môže pridať. Okrem nákladového faktora musíte zvážiť aj čakaciu dobu. Pravdepodobne potrvá niekoľko dní, kým sa aktualizácie zverejnia na vašom webe.

Používanie redakčného systému vám môže ušetriť čas aj peniaze. Za menšie zmeny na webe nemusíte platiť vývojárovi webu. Tieto zmeny môžete jednoducho vykonať sami presne vtedy, keď ich potrebujete zverejniť.

Aký softvér na správu obsahu si teda vyberiem?

Bez softvéru na marketing obsahu môže byť vykonávanie zmien na vašej lokalite časovo náročné a nákladné. Ako platforma typu všetko v jednom pre marketing obsahu, vybudovanie vášho webu pomocou CMS pomôže vášmu tímu zefektívniť pracovné postupy a pracovať efektívnejšie.

Investícia do CMS vám umožňuje vytvárať a upravovať obsah vašich webových stránok bez pomoci vývojára. Je ľahké ho nastaviť a aktualizovať a má všetky potrebné nástroje a funkcie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť úspech vašej spoločnosti.

Aby sme vám pomohli zorientovať sa v zložitých vodách SEO a obsahového marketingu, obráťte sa na Sprout Social. Naša platforma od začiatku do konca vám umožní vytvoriť a uverejniť ten najlepší obsah na váš web a kanály sociálnych médií okamžite!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE