17 jedinečných príkladov kampaní na sociálnych sieťach, ktoré inšpirujú vašu vlastnú

Ako značka nepochybne chcete byť v kontakte so svojimi zákazníkmi. V dnešnej dobe však musíte byť ochotní osloviť svojich zákazníkov tam, kde sú. Takže ak vás zaujíma, kde by mohli byť, buďte si istí, že sú pravdepodobne na sociálnych sieťach.

Odhaduje sa, že na celom svete existuje celkovo 4,89 miliardy používateľov sociálnych médií, zatiaľ čo Facebook je stále silný ako najväčšia online sociálna sieť na svete s približne 2,96 miliardami aktívnych používateľov mesačne. Toto je dôvod, prečo váš prítomnosť sociálnych médií je nevyhnutný pre prežitie vašej značky.

Naučiť sa odlíšiť sa od masy online je jednoduchšie, ako sa môže zdať. Ak sa naučíte najlepšie funkcie Instagramu a ako vylepšiť výkon hashtagov, ste na dobrej ceste vyniknúť vďaka prítomnosti na sociálnych sieťach.

Najlepšia vec, ktorú môžete ako značka urobiť, aby bola príbuzná, je investovať do jedinečných kampaní v sociálnych médiách, vďaka ktorým bude vaša klientela bzučať vzrušením a rozprávať sa s vašou značkou.

V tomto blogu sa pozrieme na 17 jedinečných príkladov kampaní na sociálnych sieťach, ktorými sa inšpirujete aj vy.

#1 Spotify je zabalené

O čom to je?

Každý rok, ku koncu roka, Spotify poskytuje používateľom prehľad o roku pod názvom a hashtagom #SpotifyWrapped. Používatelia dostávajú okrem iných štatistík aj štatistiky o tom, aké skladby počúvali najviac a ich hodnotenie ako najlepší poslucháč.

Prečo to fungovalo?

Každý rád hovorí o sebe a svojich záujmoch. Spotify však posunulo svoju marketingovú hru na vyššiu úroveň tým, že používateľom ako poslucháč poskytuje svoje celoročné štatistiky a hodnotenia.

Používatelia radi zdieľajú, ak sú jedným z najlepších poslucháčov skupiny, piesne alebo hudobnej skupiny. Spotify vyhráva, pretože angažovanosť na ich platformách sociálnych médií prudko stúpa, keď sa im podarí, aby všetci hovorili o ich štatistikách.

O čom to je?

McDonald's využil nápady spotrebiteľov, ktoré tu boli už nejaký čas: hacky s ponukou. Značka vyzvala spotrebiteľov, aby vyskúšali niektoré z jedinečných kombinácií, ktoré používatelia vymysleli, a zapojili sa do ich kampane na hackovanie menu.

Prečo to fungovalo?

To, že spotrebitelia milujú nové potravinové výtvory, nie je žiadnym tajomstvom. McDonald's to vedel, a tak mohol zvýšiť zapojenie sa so svojou značkou zdieľaním nápadov (a vytvorením niektorých vlastných) na rôzne spôsoby kombinovania a spájania položiek ponuky. Spoločnosť nepotrebovala vyvinúť nové jedlo alebo nápoj. Jednoducho použil kreativitu s položkou, ktorú už museli získať viac pozornosti.

Čítať:  Kroky na presnú stratégiu sociálneho počúvania pre vašu značku

#3 Skutočná krása Dove

O čom to je?

Po niekoľkých štúdiách trhu si Dove uvedomil, že by mohol osloviť ženské spotrebiteľky šírením povedomia o skutočných štandardoch krásy. Značka zistila, že veľa žien nie je spokojných so svojím fyzickým vzhľadom, a tak sa rozhodli vytvoriť kampaň, ktorá ukazuje, ako vyzerá skutočná krása: bez ohľadu na to, či máte alebo nemáte celulitídu, ste právnička alebo pokladníčka, či máte rovné alebo kučeravé vlasy. vlasy, okrem mnohých iných scenárov.

Prečo to fungovalo?

Dove sa odvážil hovoriť o tom, čoho sa mnohé značky báli dotknúť: nedostatok sebavedomia v dnešnej dobe kvôli čoraz vyšším štandardom, ktoré spoločnosť kladie. Hovorenie o tejto ťažkej téme zasiahlo mnohých a vyvolalo veľký rozruch na sociálnych médiách s reakciami a názormi zákazníkov.

#4 Výstrel spoločnosti Apple na iPhone

O čom to je?

Kampaň Applu bola geniálne jednoduchá. Značka si uvedomila, že zákazníci budú tí najlepší, ktorí budú vytvárať obsah pre túto kampaň. V ére, keď sa zdieľanie fotografií a dobrodružstiev stalo normou, značka skočila na tento trend a požiadala používateľov, aby zdieľali fotografie nasnímané na ich iPhone a používali hashtag #ShotonIphone.

Prečo to fungovalo?

Kampaň mala obrovský úspech a trendový hashtag má teraz viac ako 28 miliónov príspevkov. Fotografie, ktoré klienti spoločnosti Apple predložili, boli zverejnené na billboardoch, zdieľané na sociálnych sieťach a trendy vo všetkých možných smeroch, na ktoré si značka dokáže spomenúť. Jednoduchý nápad požiadať zákazníkov, aby sa podelili o seba a svoje fotografie a videá, vyústil do vytvorenia jednej z najlepších kampaní všetkých čias.

#5 Summersalt's EveryBody je Summersalt Body

O čom to je?

Kampaň Summersalt sa zameriava na telesnú pozitivitu a inkluzívnosť. Značka ponúka štýlové plavky, ktoré sú nenápadné prispôsobené požiadavkám matky. S týmto vedomím vytvorili kampaň, ktorá mala ukázať, že každý sa môže v plavkách cítiť skvele.

Prečo to fungovalo?

Spotreby rezonovali s posolstvom, ktoré značka uviedla. V čase, keď ľudia využívali jarné mesiace na prípravu svojho tela v bikinách, značka spustila kampaň na podporu tela, kde sú všetky telá pripravené na bikiny, bez ohľadu na stav, čas alebo kondíciu.

#6 Duolingo volá všetky Emilys

O čom to je?

Séria sa zameriava na ženu žijúcu v Paríži s notoricky zlou francúzštinou. Duolingo je aplikácia na učenie jazykov, ktorá ľuďom umožňuje jednoduchým kanálom učiť sa francúzštinu, španielčinu a širokú škálu ďalších jazykov. Značka preto vytvorila jednu z najunikátnejších kampaní, keď sa zamerala na trendovú sériu, ktorú mnohí videli. Okrem toho značka ponúkala mesiac zadarmo svojej prémiovej služby komukoľvek s menom Emily.

Prečo to fungovalo?

Tento nápad bol jedinečný a neuveriteľne kreatívny, takže okolo značky vznikol obrovský rozruch. Zákazníci, ktorí sa volali Emily, a zákazníci, ktorí poznali niekoho s menom Emily, začali označovať ľudí v kampani na sociálnych sieťach a bez prestania o tom hovoriť. Značka vynikla vo svojej kampani tým, že prišla s prvoplánovým nápadom a spojila ho s trendovou sériou.

Čítať:  Ako vytvoriť kalendár obsahu sociálnych médií pre maloobchod

#7 Siedme narodeniny Firehouse Sub

O čom to je?

Na oslavu siedmeho výročia značky vytvorila sedemdňovú kampaň ponúkajúcu exkluzívne odmeny svojim členom.

Prečo to fungovalo?

Fanúšikovia Firehouse sub boli neuveriteľne vnímaví na túto kampaň, pretože im poskytla príležitosť na bezplatné položky a zľavy. Výsledkom bolo, že značka bola schopná vytvoriť rozruch okolo svojho mena prostredníctvom bezplatných položiek a zliav, ktoré ponúkala.

#8 Bolonské pleťové masky Oscara Mayera

O čom to je?

Vymýšľať nové kampane pre Bolognu nie je práve najjednoduchší výkon. Oscar Mayer vynikol v tejto a mnohých ďalších kampaniach na sociálnych médiách tým, že použil svojrázny humor. Pleťové masky na starostlivosť o pleť sa nedávno stali obrovským hitom v tomto odvetví, takže Oscar Mayer tvrdil, že vytvoril bolonské pleťové masky.

Prečo to fungovalo?

Spotrebitelia túto kampaň zbožňovali, pretože pri hraní s jedlom vrátila detskú nostalgiu vytvárania masky z Bologne. Navyše, humor (a mierny sarkazmus), ktorý značka použila, spôsobil, že sa jej zákazníci na platformách sociálnych médií smiali a zapájali ako blázni.

#9 Buzzfeed's Tasty

O čom to je?

Buzzfeed hľadal nový spôsob, ako osloviť zákazníkov a rozšíriť povedomie o svojej značke a súvisiacich značkách. Preto vytvoril video kanál na zdieľanie krátkych videí o varení so svojou základňou sociálnych médií.

Prečo to fungovalo?

Buzzfeed dosiahol novú úroveň zapojenia bez toho, aby musel čokoľvek predávať. Zdieľaním týchto krátkych videí sa mnohí z ich publika začali viac zapájať a interagovať so značkou na platformách sociálnych médií.

#10 Planters' The Death of Mr. Peanut

O čom to je?

Po 104 rokoch, keď pán Peanut slúžil ako tvár značky arašidov Planters, značka vytvorila kampaň, kde sa pán Peanut obetoval a zomrel, aby zachránil Wesleyho Snipesa a Matta Walsha.

Prečo to fungovalo?

Vtipná kampaň fungovala z niekoľkých dôvodov. Po prvé, spotrebitelia si veľmi dobre uvedomovali, že fiktívny arašid nemôže v skutočnosti zomrieť. Po druhé, už len myšlienka, že by mohol zomrieť arašid, ktorý existoval už 104 rokov, vyvolala na sociálnych sieťach obrovský rozruch. V dôsledku toho sa veľké značky začali angažovať a posielať spoločnosti svoje ľutovanie za smrť pána Peanuta, zatiaľ čo spotrebitelia čoraz viac interagovali na platformách sociálnych médií.

#11 ALS Ice Bucket Challenge

O čom to je?

Asociácia ALS vytvorila výzvu na šírenie povedomia o amyotrofickej laterálnej skleróze. Účastníci sa nahrali, ako nalievajú vedro naplnené vodou a ľadom, a potom vyzvali priateľov, aby sa zúčastnili výzvy ALS.

Prečo to fungovalo?

Ľudia sa chceli zúčastniť trendového hashtagu a akcie vyliať na seba alebo niekoho iného vedro ľadovej vody. Výsledkom bolo, že združenie dokázalo rozšíriť svoje meno a šíriť povedomie, keď ľudia hľadali pôvod výzvy.

Čítať:  Ako pridať svoj životopis na LinkedIn

#12 Popeyes a Chick-Fil-A's Chick Sandwich Wars

O čom to je?

Keď Popeyes uviedol na trh svoj nový kurací sendvič, začal nenápadnú „vojnu“ s populárnou značkou kuracích sendvičov Chick-Fil-A. Obe spoločnosti vytvorili reklamy, ktoré sa do seba mierne pichli.

Prečo to fungovalo?

Zákazníci stratili myseľ kvôli dvom veľkým značkám, ktoré sa pohybujú tam a späť cez platformy sociálnych médií. Milovali žartovanie a milovali humor týchto dvoch značiek, keď sa zapojili do tejto virtuálnej slovnej vojny.

#13 Getty Museum's Challenge

O čom to je?

Keď múzeá a mnohé ďalšie miesta museli v roku 2020 dočasne zatvoriť svoje brány kvôli pandémii, značka sa rozhodla vytvoriť #GettyMuseumChallenge. Vyzvalo ľudí, aby znovu vytvorili ikonické zobrazenia s tým, čo mali doma.

Prečo to fungovalo?

Keďže ľudia počas pandémie uviazli doma a nemali čo robiť, boli nadšení z možnosti zúčastniť sa výzvy a zabaviť sa doma. Napriek tomu bolo múzeum stále schopné zostať v kontakte a prinútiť ľudí, aby sa zapojili do jeho značky, keď sa zúčastnili na zábave.

#14 TOMS' Bez topánok

O čom to je?

Populárna a ekologická značka topánok TOMS vytvorila jedinečnú kampaň, v ktorej darovala pár topánok dieťaťu v núdzi za každého, kto na Instagram pridá fotku bosých nôh a použije hashtag #WithoutShoes.

Prečo to fungovalo?

Spotrebitelia využili príležitosť prispieť na túto kampaň a poskytnúť deťom v núdzi pár topánok zadarmo. Kampaň značky sa stala veľmi populárnou na sociálnych médiách tým, že sa vrátila komunite.

#15 Jednorožec Frappuccino Starbucks

O čom to je?

V roku 2017, keď boli jednorožce v móde a objavovali sa ako témy na večierky, v potravinách a nápojoch, spolu s toľkými ďalšími miestami, sa Starbucks rozhodol vyvolať rozruch tým, že prišiel s exkluzívnym Frappuccinom s motívom jednorožcov.

Prečo to fungovalo?

Starbucks dokázal rýchlo využiť trend, ktorý sa stal populárnym. Vďaka rýchlemu konaniu a vymýšľaniu nápoja, ktorý zodpovedá trendom na trhu, získala značka od svojej zákazníckej základne veľa pozitívnej spätnej väzby.

Tip: Zvážte jedinečné alternatívy, ako nechať zákazníkov vidieť vašu kampaň, ako je napríklad použitie a Generátor QR kódov vytvárať QR kódy spájajúce zákazníkov priamo s vašimi platformami sociálnych médií.

#16 IHOP na IHOB

O čom to je?

IHOP dráždil svoju klientelu propagáciou možnej zmeny názvu na IHOB. Značka požiadala svoju zákaznícku základňu, aby špekulovala, čo znamená „B“. Zákazníci sa zbláznili, keď sa snažili zistiť, čo to znamená pre značku, a IHOP vytvoril úspešnú kampaň na spustenie podávania hamburgerov.

Prečo to fungovalo?

Zákazníci sa v tejto kampani intenzívne zapájali do platforiem sociálnych médií, pretože značka využila ich zvedavosť a prinútila všetkých o tom hovoriť.

#17 Skittles' #VoteSkittles

O čom to je?

Skittles sa zúčastnila kampane #BestOfTweets na Twitteri. Značka požiadala používateľov, aby hlasovali, a použila kreatívne metódy, ako požiadať spotrebiteľov, aby hlasovali o jej značke.

Prečo to fungovalo?

Spotrebitelia sa zbláznili do kreativity značky a rýchlo sa zapojili do odpovedí a následne aj do hlasovania o značke. Účasťou na kampani na Twitteri sa im podarilo osloviť úplne novú úroveň klientely.

Čítať:  Stratégia sociálnych médií spoločnosti Ryanair: Podpora interakcie s humorom

Bonus: Zistite, čo je s Sprout Social trendy

Už vás nebaví hľadať na sieti dokonalé výzvy? Funkcia QuickTrends od Sprout Social je jediný nástroj, ktorý potrebujete. Umožňuje vám ľahko objavovať trendy kampaní na sociálnych sieťach. Môžete ho použiť takto:

  1. Prihláste sa do svojho účtu Sprout Social a prejdite na kartu QuickTrends.
  2. Zadajte kľúčové slovo alebo hashtag súvisiace s kampaňou, o ktorú máte záujem.
  3. Uvidíte podrobnú správu o tomto trende s vitálom metriky budovania značky. Ak sa posuniete nižšie, nájdete aj zoznam populárnych príspevkov a kampaní súvisiacich s vaším hľadaným výrazom.
  4. Filtrujte výsledky podľa rozsahu dátumov a spresnite tak svoje vyhľadávanie.

Pomocou funkcie Quick Trend spoločnosti Sprout Social môžete mať prehľad o najnovších kampaniach na sociálnych sieťach a získať cenné informácie o tom, čo funguje pre iné značky.

Záverečné slová

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby bola vaša kampaň úspešná. Poznajte štatistiky sociálnych médií a zistite, ktoré cesty sú najlepšie pre vašu kampaň na sociálnych sieťach. Investujte čas do vytvárania nastavených metrík sociálnych médií, aby ste mohli vyhodnotiť, ako sa dosah vašej značky časom zvyšuje.

Jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre to, aby bola vaša kampaň úspešná, je zostať v obraze a vedieť, čo hovorí vaša zákaznícka základňa. S Sprout Social sa môžete dozvedieť, o čom vaši zákazníci hovoria, kto sú a čo sa im páči vďaka sociálnemu počúvaniu a optimalizácii účtu. Prihláste sa na 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu ešte dnes.

Čo je analýza sociálnych médií a prečo je dôležitá?

často kladené otázky

1. Čo je to kampaň na sociálnych sieťach?

Kampaň na sociálnych sieťach je koordinované marketingové úsilie, ktoré využíva platformy sociálnych médií na dosiahnutie konkrétneho obchodného cieľa, ako je zvýšenie povedomia o značke, zvýšenie návštevnosti webových stránok alebo generovanie potenciálnych zákazníkov. Kampane na sociálnych sieťach môžu mať mnoho podôb, vrátane súťaží, darčekov, partnerstiev s influencermi a ďalších.

2. Ako môžem dosiahnuť, aby moja kampaň na sociálnych sieťach vynikla?

Ak chcete, aby vaša kampaň na sociálnych sieťach vynikla, skúste byť kreatívni a myslieť mimo rámca. Zvážte použitie obsahu vytváraného používateľmi, interaktívnych zážitkov alebo partnerstiev s influencermi, aby ste zapojili svoje publikum a vytvorili nezabudnuteľný zážitok. Je tiež dôležité mať jasný cieľ a posolstvo pre svoju kampaň a používať údaje a analýzy na meranie jej úspechu.

3. Akým bežným chybám sa treba pri kampani na sociálnych sieťach vyhnúť?

Medzi bežné chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri spustení kampane na sociálnych sieťach, patrí to, že nemáte jasný cieľ alebo posolstvo, nezacielite na správne publikum, použijete príliš veľa propagačného jazyka a nezapojíte svoje publikum. Je tiež dôležité poznať akékoľvek právne alebo etické aspekty, ako sú požiadavky na zverejnenie sponzorovaného obsahu alebo porušenie autorských práv.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE