18 skalopevných nápadov pre vedúceho agentúry gen

Toto je všetko. Definitívny sprievodca vedúcim agentúry gen. Ak začínate od začiatku, určite si najprv prečítajte našu predošlú príručku o tom, ako založiť digitálnu agentúru. Zverejnili sme aj príručku, ako napísať obchodný plán digitálnej agentúry, ktorý je ideálny, ak ste vo fáze plánovania. Obaja sprievodcovia sú skvelí na to, aby vám pomohli zorientovať sa v prvých dňoch/mesiacoch vašej agentúry.

Ak ste však vo fáze rastu a chcete si vybudovať zoznam svojich klientov, potom je táto príručka pre vás ideálna, pretože načrtáva rozmanitú škálu taktík a stratégií, ktoré môžete použiť na propagáciu svojej agentúry a získanie nových klientov. Nie všetky tieto nápady budú relevantné pre každého, preto vám odporúčame vybrať si niekoľko a vyskúšať si ich na vlastnej koži.

V priebehu rokov sme sa rozprávali s nespočetnými zakladateľmi agentúr a zistili sme od nich, aké sú ich rady na tému vedúci agentúry gen. SEOptimeru dôveruje aj viac ako 2 000 digitálnych agentúr po celom svete, takže máme privilegovanú pozíciu, že môžeme vidieť, ako vedúca agentúra pracuje z prvej ruky od niektorých z najúspešnejších digitálnych agentúr v tomto odvetví, ktoré využívajú náš softvér.

Tri zastrešujúce pojmy

Predtým, ako si prejdeme všetky nápady vedúceho génu agentúry, sú tu tri zastrešujúce koncepty, ktoré by ste mali mať na pamäti bez ohľadu na to, akú taktiku vedúceho génu používate. Myslite na to ako na predpoklady, ktoré by ste si mali osvojiť predtým, ako použijete akúkoľvek taktiku vedúcich agentúr.

Byť jedinečný

Len v USA je viac ako 16 000 digitálnych agentúr. Väčšina klientov, ktorí hľadajú digitálnu agentúru, pravdepodobne dospejú k záveru, že možnosti a do určitej miery aj ceny sú medzi potenciálnymi agentúrami dosť podobné. Hlavná otázka, na ktorú sa budú snažiť odpovedať pri hodnotení potenciálnych agentúr, je čím sa každá agentúra od seba odlišuje.

Mať jedinečnú ponuku predaja (USP) je jedným z najdôležitejších aktív každej agentúry. Urobte si čas na vytvorenie skutočne jedinečného USP a zvážte, ako si stojíte oproti svojim konkurentom a či ste dostatočne odlíšení.

Staňte sa autoritou vo svojom výklenku

Ako hovorí staré príslovie, ľudia nakupujú od ľudí, ktorým dôverujú. A nič nevybuduje dôveru ako autorita. Ak sa dokážete umiestniť (a v širšom zmysle aj vašej agentúre) ako lídra vo svojom výklenku, budete mať oveľa silnejšiu pozíciu pri získavaní potenciálnych zákazníkov a nových obchodov. Existujú tri hlavné typy výklenkov, ktoré agentúry dodržiavajú:

  • Priemyselná medzera – napr.: digitálna agentúra pracujúca len s fintech klientmi
  • Servisná medzera – napr.: SEO agentúra pracujúca len na projektoch organického vyhľadávania
  • Miesto výklenok – napr.: digitálna agentúra pracujúca len s klientmi v San Franciscu

Vždy pridávajte hodnotu

Ak sa laserovo zameriavate na generovanie potenciálnych zákazníkov, je ľahké upadnúť do pasce „predaja“. Samozrejme, že je to optimálny výsledok, ale tvrdý predaj môže odvrátiť potenciálnych zákazníkov, pretože ľudia často nemajú radi pocit, že sú predávaní. Namiesto toho je najlepším postupom zamerať sa na pridanú hodnotu vopred.

Pridaním hodnoty pri implementácii týchto taktík vedenia alebo pri oslovovaní nových potenciálnych zákazníkov sa okamžite staviate ako dôveryhodný poskytovateľ. Vďaka tomu je proces predaja prirodzenejší a menej náročný predajný.

18 skalopevných nápadov pre vedúceho agentúry gen

1. Word of Mouth (WoM)

Taktika: ODPORUČENIA KLIENTOV

Keď sa pýtame na najefektívnejší zdroj nových potenciálnych zákazníkov, „odporúčania klientov“ sú trvalo jedným z najvyšších zdrojov, ako uvádzajú majitelia agentúr.

An agentúrna štúdia z HubSpot uskutočnil prieskum viac ako 700 vlastníkov agentúr a spýtal sa ich, aké zdroje sú najlepšie na generovanie nových potenciálnych zákazníkov. Úžasné 90 % agentúr citované odporúčania:

Odporúčania klientov nemusia poskytovať najväčšie množstvo potenciálnych zákazníkov, ale s najväčšou pravdepodobnosťou ide o najkvalitnejší/najkvalifikovanejší zdroj potenciálnych zákazníkov. Scott Edinger, zakladateľ spoločnosti Edinger Consulting hovorí:

Čítať:  Google Trends Search: Definitívny sprievodca

“Noví klienti, ktorí prichádzajú z odporúčaní, postupujú predajným procesom rýchlejšie, majú zhovievavejšie rokovania a zdravšie marže a majú tendenciu k väčšej lojalite.”

Hodnota odporúčaní klientov je dôvera, ktorú prinášajú. Samozrejme, že táto taktika nebude relevantná pre nové agentúry, ktoré nemajú existujúcich klientov, ale aj pri prvom klientovi, s ktorým spolupracujete, je dôležité proaktívne žiadať o odporúčanie, ak ide o šťastného klienta!

Pre agentúry s mnohými klientmi môže byť užitočné nastaviť odporúčanie klientov alebo pridružené programy, ktoré automatizujú komunikáciu a ďalej motivujú predchádzajúcich klientov, aby odporúčali nových potenciálnych zákazníkov.

2. Získajte potenciálnych zákazníkov na webovej stránke svojej agentúry

Taktika: VLOŽTE FORMULÁR AUDITU

Web vašej agentúry má potenciál stať sa strojom na generovanie potenciálnych zákazníkov. Kontaktný formulár na webovej stránke vašej agentúry je slušný začiatok, ale keď záujemca vyplní váš kontaktný formulár, neexistuje žiadna výmena. Oveľa efektívnejší spôsob, ako získať náskok, je pridať okamžitú hodnotu potenciálnemu zákazníkovi vopred.

Dá sa to dosiahnuť poskytnutím bezplatného komplexného auditu stránky zákazníkovi, ktorý načrtne spôsoby, ako môžu zlepšiť svoje webové stránky. Najlepšie zo všetkého je, že tento audit možno vygenerovať automaticky a poslať ho záujemcovi e-mailom. Nástroj Embeddable Audit Tool od SEOptimeru robí presne toto, pomáha vám oživiť web vašej agentúry a zvýšiť mieru generovania potenciálnych zákazníkov.

Agentúry, ktoré používajú nástroj Embeddable Audit Tool, si ho môžu prispôsobiť aj pomocou písma, farieb a rozložení, kde nájdete inšpiráciu v našom predchádzajúcom článku Príklady zákazníkov. Formulár auditu je možné nastaviť tak, aby zachytával vlastné polia formulára s automatizáciou informácií o potenciálnom zákazníkovi, ktoré sa prenášajú do vášho CRM cez Zapier.

3. Vytvárať siete, vystupovať na príslušných konferenciách alebo ich sponzorovať

Taktika: EVENT MARKETING

V rámci vášho špecializovaného odvetvia, služieb alebo miesta je pravdepodobné, že existujú konferencie alebo networkingové podujatia, ktoré stojí za to navštíviť. Toto je dobrý prvý krok, ale lepšie by bolo postaviť sa ako myšlienkový vodca na týchto podujatiach tým, že organizátorovi podujatia ponúknete presvedčivú tému, o ktorej môžete hovoriť.

Konferencie sa opäť konajú osobne a teraz je čas začať plánovať udalosti, ktorých sa zúčastníte v nasledujúcich 6-12 mesiacoch, a začať brainstormovať nápady na témy.

Napríklad LeadsCon je jednou z najväčších konferencií vedúcich generácií v USA a ich okolí konferencia 2022 mal prednášku, ktorú prezentovala Nancy Harbut, CCO v hlavnej agentúre HBT Marketing. Jej prezentácia „10 najlepších spúšťačov správania zákazníkov, o ktorých ste nikdy nepočuli“ bola pútavou témou a dostala sa do programu LeadsCon:

Hodnota prezentácie na prestížnej konferencii, ako je táto, je dlhodobejšia, ale môže potenciálne viesť k okamžitým rozhovorom s klientmi počas konferencie a na následných networkingových a spoločenských podujatiach. Ďalšou výhodou je, že akonáhle sa etablujete ako úspešný konferenčný rečník, bude ľahšie hovoriť na iných konferenciách a budúcich podujatiach, keďže ste známy subjekt.

4. Publikujte skvelý obsah blogu

Taktika: CONTENT MARKETING

Publikovanie skvelého obsahu nie je len odporúčané spoločnosťou Google ale je to hnací motor SEO. Práve tento článok, ktorý práve čítate, je príkladom obsahu blogu založeného na hodnote. Je cielený a komplexný, ale čo je najdôležitejšie, dúfajme, že bude užitočný pre vlastníkov agentúr.

Blog vašej agentúry

Mnohé agentúrne blogy sú mestami duchov bez článkov alebo len s veľmi zriedkavými článkami. Niektorí sú príliš vnútorne sústredení a viac o sebablahoželaní. Najlepšie blogy agentúr sú tie, ktoré publikujú časté a kvalitné články. Pod pojmom „vysoká kvalita“ rozumieme vo všeobecnosti dlhšie články (viac ako 1 000 slov) a poskytujú hodnotu.

Kaylee Randall, SEO špecialistka z oceňovanej austrálskej digitálnej agentúry, Digitálne8 hovorí, že sa výrazne zameriavajú na SEO a marketing obsahu, aby zvýšili organickú návštevnosť svojich stránok:

“Momentálne aktualizujem a vylepšujem naše aktuálne blogové príspevky a zároveň nachádzam medzery v našej knižnici obsahu. To mi hovorí, kam by sme mali pridať nový obsah, aby sme sa nakoniec stali dôveryhodným centrom cenných informácií v našom výklenku.”

A to sa vypláca. Kaylee veľkoryso zdieľala svoje výsledky zo služby Google Analytics. 55 % webovej návštevnosti agentúry pochádza z organického vyhľadávania:

Z hľadiska konverzie agentúra generuje pôsobivých 30 nových potenciálnych zákazníkov za týždeň, pričom 2 až 3 potenciálnych zákazníkov za mesiac možno priamo pripísať návštevnosti na blogových článkoch.

„Keďže prevažná väčšina našej návštevnosti pochádza z organického vyhľadávania, povedal by som, že väčšina, ak nie všetci, pochádzajú z celkového úsilia v oblasti SEO.“

To zvýrazňuje halo efekt, ktorý kvalitný obsah poskytuje. Vysoko kvalitné články prirodzene priťahujú spätné odkazy, ktoré budujú autoritu domény a celkovo zvyšujú hodnotenie vo vyhľadávaní. Toto je sila dobre vykonanej stratégie obsahového marketingu.

Medium.com

Stredná sa stala obľúbenou destináciou pre agentúry, kde publikujú myšlienky. Výhodou publikovania na médiu je integrovaná komunita a aspekt objavovania. Nevýhodou však je, že váš web nehostuje tento obsah a vy prichádzate o potenciálny prínos SEO. Váš článok o médiu sa môže stále zobrazovať vo vyhľadávaní, ale ak je kvalitný a priťahuje spätné odkazy, tieto spätné odkazy budú smerovať priamo na médium.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, na čo si dávať pozor v prehľade štatistiky indexového prehľadávania Google Search Console pre menšie weby

Agentúra pre obsah People First Content so sídlom v Oklahome na svojom webe často publikuje články Stredný blog a profitovať z nástroja Medium discovery a viditeľnosti v rámci tejto komunity.

Hosťovské blogovanie

Písanie článkov o hosťovských blogoch na iných populárnych blogoch je ďalším skvelým spôsobom, ako zvýšiť povedomie a vybudovať si autoritu vo svojom výklenku. Niektoré blogy prijímajú príspevky od hostí priamo na svojich stránkach, ale je vhodné zacieliť na blogy, ktoré priťahujú vašich ideálnych klientov alebo sú v súlade s vaším segmentom. Mali by ste osloviť priamo tieto blogy alebo autorov prostredníctvom LinkedIn alebo Twitteru.

5. Zverejnite elektronickú knihu, priemyselnú správu, bielu knihu alebo štúdiu

Taktika: Olovený magnet

Poskytovanie hodnoty prostredníctvom bezplatného „magnetu olova“, ako je e-kniha, biely papier alebo nejaký iný podrobný digitálny majetok, je populárny spôsob, ako získať potenciálnych zákazníkov. Túto metódu pred rokmi spopularizovali softvérové ​​spoločnosti, no odvtedy sa ukázala ako úspešná stratégia vedenia aj pre agentúry.

Na základe predchádzajúcej myšlienky článkov založených na hodnote je táto taktika prirodzeným rozšírením tejto myšlienky, ale namiesto toho je obsahový prvok „uzavretý“ za formulárom na zachytenie potenciálneho zákazníka. V nižšie uvedenom príklade od digitálnej agentúry Brenton Way, je to jednoduché e-mailové pole. Po odoslaní odomkne bezplatný obsah:

Jonathan Saeidian je zakladateľom Brenton Way a hovorí:

“Na našej webovej stránke ponúkame množstvo bezplatných sprievodcov a zdrojov, ktoré sú užitočné pre našu cieľovú skupinu. V súčasnosti máme 2% mieru konverzie od návštevnosti pristátia na našej webovej stránke až po registráciu na bezplatný zdroj.”

6. Inzerujte v odbornej tlači alebo miestnej tlači

Taktika: CIELENÁ REKLAMA

Efektívnym spôsobom získavania potenciálnych zákazníkov môže byť cielená reklama v publikáciách, ktoré čítajú vaši klienti. Technológia spotrebného tovaru je vedúcou spravodajskou publikáciou v odvetví CPG. Bannerové reklamy, ako je tento príklad nižšie, od poradenskej spoločnosti Deloitte, sú účinné pri oslovovaní osôb s rozhodovacou právomocou v odvetví CPG:

Reklamnými príležitosťami vo vašich cieľových odvetviach nemusia byť veľké stránky pre odbornú tlač, ale môžu to byť menšie blogy alebo miestna tlač.

7. Platená digitálna reklama

Taktika: DIGITÁLNA REKLAMA

Google Ads

Reklamy vo vyhľadávacej sieti Google sú najbežnejšou formou digitálnej reklamy. Jason Ball je riaditeľom Uvažovaný obsah, marketingová agentúra B2B a prevádzkuje kampane Google Ads s cieľom zvýšiť návštevnosť stránok svojej agentúry. Uvedomuje si však, že len málo návštevníkov webu vykoná konverziu okamžite. Tu sa spolieha na opätovné zacielenie v Reklamnej sieti v Reklamnej sieti Google:

“Retargeting na zobrazovanie môžete použiť na zobrazovanie bannerových reklám na iných známych webových stránkach po celom internete. Hoci jeho zvládnutie môže chvíľu trvať, grafická reklama sa ukázala byť pre agentúru užitočným stimulom pre zvyšovanie povedomia.”

Sociálne reklamy

Reklamy na Facebooku a Reklamy na LinkedIn sú najpravdepodobnejšie a najefektívnejšie platené sociálne kanály, ktoré digitálne agentúry využívajú na vedenie gen. V nižšie uvedenom príklade z knižnice Meta Ads Library vidíme digitálnu agentúru so sídlom v Kalifornii Zapáliť viditeľnosť spúšťanie nasledujúcich reklám na Facebooku, Instagrame, Messengeri a v Audience Network:

Podobne ako vyššie uvedená taktika opätovného zacielenia v Obsahovej sieti, aj opätovné zacielenie na sociálnych médiách je ďalším skvelým prístupom k zobrazovaniu reklám návštevnosti webu bez konverzie v informačnom kanáli po tom, čo používateľ navštívil web vašej agentúry. Všetky hlavné kanály sociálnych médií podporujú možnosť opätovného zacielenia prostredníctvom vlastných publík alebo zhodných publík.

8. Publikujte skvelý obsah na sociálnych sieťach

Taktika: MARKETING SOCIÁLNYCH MÉDIÍ

Organický marketing na sociálnych sieťach môže byť vysoko efektívny pri oslovovaní potenciálnych klientov. Opäť platí, že trik je zamerať sa na pridanú hodnotu vopred a NIE na predaj. Väčšina agentúr je príliš propagovaná na sociálnych sieťach a zameriava sa na seba a svoje úspechy. Aj keď to môže byť pekný obsah, nie je pútavý a nedá sa zdieľať. Čo je však zaujímavé, je hodnotný obsah. Zvážte tieto príklady na TikTok, Quora a LinkedIn:

TIK tak

Dokáže najrýchlejšie rastúca sociálna sieť, ktorá je domovom tanečných a synchronizovaných video selfie pier, generovať potenciálnych zákazníkov? Absolútne. Stačí sa opýtať Corbina Whitea, zakladateľa Zoco Marketing. Corbin začal zverejňovať tipy na digitálny marketing vo veľkosti občerstvenia TIK tak počas pandémie a odvtedy si získal viac ako 87 000 sledovateľov, pričom niektoré z jeho videí dosiahli viac ako 100 000 zobrazení!

Ale dôkaz je v pudingu, ako nám Corbin hovorí:

„Podarilo sa mi rozšíriť svoju sledovanosť na TikTok do bodu, kedy mi generuje v priemere 8-10 potenciálnych zákazníkov mesačne bez použitia akýchkoľvek platených reklám.“

Quora

Čítať:  Google môže a robí indexové prehľadávanie adries URL bez protokolu HTTPS

Quora je domovom otázok a odpovedí online. Ak sa chcete etablovať ako odborník v konkrétnom výklenku, má zmysel odpovedať na otázky v tomto výklenku. Nechýbajú otázky na takmer každú predstaviteľnú tému. Čo je na Quore tiež skvelé, je relevantnosť kľúčového slova a viditeľnosť, ktorú má aj vo vyhľadávaní Google.

V nižšie uvedenom príklade na túto otázku odpovedá Group Marketing Manager v ETTC, Jurie Eksteen Quora o úspešných marketingových stratégiách pre fyzické maloobchodné predajne:

LinkedIn

Keďže ste predvoleným domovom b2b na sociálnych médiách, má zmysel mať dobre optimalizovanú prítomnosť na LinkedIn. Nielenže je to perfektný kanál pre myšlienkové vedenie, ale je to aj skvelý kanál na pridávanie hodnoty komentovaním príspevkov a zdieľaním obsahu od ostatných. Vo všetkých týchto príkladoch je spoločná niť jasná: vždy pridávajte hodnotu!

9. Vybudujte alebo zapojte sa do online komunity

Taktika: BUDOVANIE KOMUNITY

Facebook skupiny

Skupiny na Facebooku sa rýchlo stali jedným z najdôležitejších kanálov na budovanie a podporu uzavretých/súkromných komunít. Zatiaľ čo skupiny LinkedIn sú stále k dispozícii, upadli do úzadia, keď Facebook zaujímavo nahradil LinkedIn, a to aj pre uzavreté skupiny b2b. Čiastočným dôvodom sú neustále funkčné aktualizácie, ktoré Facebook v priebehu rokov vykonával v produkte Skupiny.

Slack / Nesúlad

Ďalším obľúbeným miestom na budovanie komunity je Slack and Discord. Už spomínaná agentúra Brenton Way vybudovala Discord server s názvom Marketingový kolektív ktorú opisujú ako „komunitu pre všetko marketingové“ vrátane poradenstva, pracovných ponúk, marketérov ponúkajúcich služby, spolupráce, AMA, interakčných modulov, zliav a týždenných oddelení.

S viac ako 2 000 členmi je komunita živá a rastie! Jonathan, zakladateľ agentúry, je tiež vysoko aktívny na serveri Discord, kde odpovedá na otázky a poskytuje rady:

10. Chladný e-mailový dosah

Taktika: EMAIL MARKETING

Studený e-mailový dosah je tradične hra s číslami, ale pravdepodobne existujú dva rôzne spôsoby, ako sa môžete pozrieť na chladný e-mailový dosah v závislosti od toho, aký veľký je váš zoznam potenciálnych klientov.

Ak nie ste úzkoprsí (t. j. ponúkate marketingové služby širokému spektru klientov po celej krajine), môžete pristupovať k chladnému e-mailovému dosahu ako kvantitatívna stratégia. Ak ste však veľmi úzkoprsí a ponúkate služby len niekoľkým stovkám alebo niekoľkým tisíckam potenciálnych klientov, môžete pristupovať k chladnému e-mailovému kontaktu ako kvalitatívnu stratégiu.

Kvantitatívny e-mailový dosah

Táto stratégia je o objeme a zahŕňa vytváranie zoznamov desiatok alebo stoviek tisíc potenciálnych zákazníkov na odoslanie e-mailom. Miera odpovedí bude veľmi nízka, ale to je v poriadku, pretože máte veľké množstvo potenciálnych zákazníkov. Nástroje ako lemlist vám môže pomôcť usporiadať vaše zoznamy a spustiť e-mailové kampane pomocou kvapiek založených na pravidlách.

Pre agentúry, ktoré prevádzkujú tento druh e-mailového dosahu, je nástroj na vytváranie hromadných správ Ahrefs ideálny na vykonávanie auditov stránok po tisícoch, čo umožňuje e-mailovému dosahu opäť viesť s hodnotou vopred.

Adresy URL webových stránok potenciálnych zákazníkov možno hromadne načítať prostredníctvom súboru CSV so správami vo formáte PDF s bielou značkou a údajmi, ktoré je možné exportovať jednotlivo alebo ako súbor zip:

Tento druh výkonnej funkcionality dáva vašim chladným e-mailovým kampaniam výhodu a pomáha vám generovať potenciálnych agentúr pomocou autopilota.

Kvalitatívny e-mailový dosah

Keď je váš zoznam potenciálnych klientov malý, vysokokvalitný a individualizovaný studený e-mailový dosah môže fungovať naozaj dobre, najmä ak je spojený s inými taktikami, ako je budovanie vzťahov na sociálnych médiách.

Ak sa zamyslíte nad množstvom spamu, ktorý dostávate, úroveň kvality je v skutočnosti dosť nízka. Ak si nájdete čas na vytvorenie vlastných predmetov a obsahu e-mailov, môžete výrazne zlepšiť mieru otvorenia a odpovedí len tým, že budete vysoko relevantní.

11. Vytvárajte strategické partnerstvá s inými podnikmi

Taktika: VEDENIE PARTNERSTVA GEN

V minulosti sme napísali obsiahly článok o budovaní partnerstiev strategických agentúr. Je to pravdepodobne jedna z najviac nevyužívaných taktík vedenia pre agentúry a existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako môže agentúra spolupracovať s inou organizáciou – nielen s agentúrou a agentúrou.

Pozrite si náš článok, kde nájdete niekoľko inovatívnych príkladov toho, ako agentúry vytvárajú strategické partnerstvá, aby doplnili alebo dokonca viedli svoju stratégiu vedúcich agentúr.

12. Poskytujte komentáre v médiách

Taktika: PR

Public Relations alebo jednoducho získavanie zmienok v mainstreamových médiách je tradičnejší, ale efektívnejší prístup pre vedúcich gen. V digitálnom svete sú tie najlepšie PR zmienky zabudované so spätným odkazom na web vašej agentúry. Nielenže získate viditeľnosť, ktorá prichádza so zmienkou v tlači, ale získate aj potenciálne vysoko autorizovaný spätný odkaz na vašu stránku.

Nástroje ako Pomôžte reportérovi a Terkel sú skvelé na prepojenie lisu so zdrojmi. Tlačové strediská sú zvyčajne časovo obmedzené a ak môžete poskytnúť skvelú cenovú ponuku alebo perspektívu ako zdroj, máte šancu, že vás získa a zverejní stránka s vysokou autoritou, čím sa zvýši vaša autorita vlastnej domény.

Čítať:  SEOPress Review: Zásuvný modul, ktorý mení hru pre Boo...

13. Organizujte virtuálne školiace semináre

Taktika: MARKETING VZDELÁVANIA

Organizovanie školiacich workshopov a seminárov je ďalšou skvelou taktikou vedúceho génu, ako si vybudovať svoj osobný profil a etablovať sa (a svoju agentúru) ako lídra vo svojom výklenku. Niektoré agentúry ponúkajú svojim klientom online workshopy ako pridanú hodnotu. Nielen to, ale tieto workshopy sa môžu tiež ukázať ako vysoko efektívne pri získavaní nových potenciálnych zákazníkov.

S virtuálnymi workshopmi a online podujatiami, ktoré sú v dnešnej dobe také bežné, skúste nájsť iný a jedinečný spôsob, ako umiestniť svoj workshop, aby ste získali množstvo RSVP. Bezplatné workshopy majú tendenciu mať vysokú mieru nedostavenia sa, takže budete potrebovať veľa RSVP, aby ste zaistili, že v deň a čas vášho workshopu príde slušný počet ľudí.

Online Workshop Ninja ponúka množstvo rôznych štýlov/formátov workshopov, ktoré vám môžu pomôcť myslieť mimo rámca pri plánovaní vašej udalosti:

14. Nechajte sa zaradiť do adresárov agentúr

Taktika: PRICHÁDZAJÚCE ODKAZY A RECENZIE

Nechýbajú online adresáre agentúr, ktoré obsahujú základné informácie o agentúre a službách. Niektoré tiež zhromažďujú alebo hosťujú recenzie a referencie klientov. Najväčší agentúrny adresár je Spojka. Preto je dôležité zabezpečiť, aby bol váš záznam úplný.

Okrem toho udržiavanie silnej prítomnosti v iných adresároch agentúr, ako je GoodFirms a Sieť digitálnych agentúr je ideálny. Stratégiou, ktorú môžete použiť, aby ste si vybudovali svoj záznam a zobrazili sa vyššie v adresári, je tiež nabádanie klientov, aby na týchto stránkach zanechali verejné recenzie vašej agentúry.

Tieto adresáre agentúr tiež publikujú blogové príspevky relevantné pre kľúčové slová a môžu sa stať konkurencieschopnými v SERP vo vašej oblasti. Sledujte ich obsah a oslovte ich redaktorov alebo prispievateľov blogu, aby ste sa uistili, že budete zahrnutí do budúcich relevantných príspevkov.

15. Pripojte sa k miestnej pobočke BNI alebo obchodnej komore

Taktika: VZŤAHOVÝ MARKETING

BNI je globálna obchodná sieťová skupina, ktorá umožňuje členom vzájomne využívať svoje služby. Skupina je plodná a má viac ako 10 000 miestnych pobočiek a viac ako 290 000 členov. Byť aktívny vo vašej miestnej kapitole BNI môže pomôcť rozšíriť odporúčanie vedúceho gen. A ako sme uviedli priamo v hornej časti tohto článku, odporúčania prichádzajú s vybudovanou dôverou a zvyčajne predstavujú potenciálnych zákazníkov najvyššej kvality.

V predchádzajúcej prípadovej štúdii o zákazníkovi sme hovorili s Andrewom Jacksonom, generálnym riaditeľom a zakladateľom North Shore Digital, ktorý uviedol, že BNI zohráva kľúčovú úlohu v počiatočnom raste ich klientov. Viac o Andrewových názoroch na BNI si môžete prečítať na ich stránkach stránky.

Okrem BNI je tu aj váš miestna obchodná komora – predstavuje ďalšiu skvelú príležitosť na vytváranie sietí s miestnymi podnikmi.

16. Usporiadajte miestne osobné stretnutie

Taktika: MIESTNY EVENT MARKETING

Stretnúť sa je vedúcou platformou na spúšťanie, prevádzkovanie a rozširovanie osobných aj virtuálnych stretnutí:

Možno ani nebudete musieť vytvoriť skupinu Meetup od začiatku. Môže existovať relevantná skupina, ktorá už existuje vo vašom výklenku, ale stala sa neaktívnou. Pôvodný organizátor skupiny môže z rôznych dôvodov odstúpiť, čím sa vám otvorí príležitosť stať sa organizátorom existujúcej skupiny. Meetup načrtáva podrobnosti o tom, ako to funguje tu.

17. Pripojte sa k panelom dodávateľov a odpovedajte na RFP

Taktika: RFP LEAD GEN

Odpovedanie na žiadosť o návrh nie je technicky taktika vedúceho génu, pretože v podstate preskakuje štádium vedúceho, ale keďže RFP sú konkurencieschopné, možno ho voľne považovať za typ vedúceho génu. Niektoré digitálne agentúry sa v skutočnosti špecializujú iba na odpovedanie na vládne žiadosti o ponuku a vstup do panelov schválených dodávateľov.

Ak vás práca vlády zaujíma, zvážte začiatok od NájsťRFP do užšieho výberu relevantných vládnych projektov.

18. Inzerujte na tradičných kanáloch

Taktika: TRADIČNÁ REKLAMA

Nezabúdajme na tradičné reklamné kanály ako direct mail, out of home alebo rádio. Spomedzi všetkých tradičných reklamných metód je direct mail typom chladného dosahu, ktorý môže fungovať pre potenciálnych záujemcov.

Zoberme si príklad cielenej priamej pošty odoslanej marketingovým manažérom, keď nastupujú do novej práce v spoločnosti, ktorá sa hodí ako potenciálny klient. Tento typ pohybu zamestnancov môžete jednoducho sledovať pomocou LinkedIn a spustiť vlastný list a audit vytlačenej stránky, ktorý im pošlete poštou ako „uvítaciu ponuku“. Niekedy tieto stará škola Metódy majú spôsob, ako byť rušivé, keďže väčšina informácií sa v priebehu rokov stala elektronickými. Ktovie, či to stojí za pokus?!

Ďalšie kroky

Dúfame, že sa vám táto príručka páčila a že vám poskytla niekoľko nápadov na generovanie potenciálnych zákazníkov pre vašu firmu. Ak nakoniec vyskúšate jeden z vyššie uvedených nápadov vedúcich predstaviteľov agentúry, kontaktujte nás na Twitteri @seoptimer pretože by sme radi počuli, ako to dopadlo!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE