2 spôsoby sťahovania súkromných videí telegramu do počítača

Telegram umožňuje vlastníkom skupín a kanálov obmedziť sťahovanie alebo preposielanie ich obsahu iným. To môže byť veľký problém, ak si chcete tieto videá uložiť do svojho zariadenia. Zatiaľ čo Android má svoje spôsoby sťahovania chránených telegramových videí, pre používateľov stolných počítačov to môže byť dosť náročné. Preto tu je postup, ako sťahovať videá zo súkromného kanála Telegram do počítača.

Ako sťahovať videá zo súkromného telegramového kanála?

Koncom roka 2021 Telegram predstavil funkciu chráneného obsahu, ktorá má pomôcť tvorcom chrániť obsah, ktorý zverejňujú na platforme. Platí to aj pre telegramové skupiny a kanály, kde môže správca „obmedziť ukladanie obsahu“, aby zabránil sťahovaniu a zdieľaniu fotografií, videí a iných súborov.

Našťastie existuje niekoľko riešení na sťahovanie videí z kanála, ktorý obmedzuje ukladanie obsahu. Ale skôr ako začneme, uvedomte si, že je to len pre vaše osobné použitie a nie na podporu pirátstva alebo neoprávnenej distribúcie obsahu akýmkoľvek spôsobom.

Metóda 1 – Záznam obrazovky na uloženie súkromného telegramového videa

Najjednoduchší spôsob, ako uložiť súkromný telegramový kanál alebo skupinové video, je zaznamenať obrazovku počas prehrávania. Na rozdiel od telefónov, kde vidíte čiernu obrazovku kvôli pravidlám „Chránený obsah“, je celkom jednoduché zaznamenať video z telegramu na pracovnej ploche, ako je uvedené nižšie.

Čítať:  Aktualizácia Sprout Social: 15 príkazov AI, prispôsobenie miniatúr videí a ďalšie!

Windows

Počítače so systémom Windows sa dodávajú s herným panelom Xbox na nahrávanie klipov videohier. Môžete ho však použiť aj na iné typy zachytávania videa. Tu je návod, ako ho môžete použiť na nahrávanie súkromných videí na telegrame:

1. Otvorte obmedzené video, ktoré chcete uložiť na Telegram Desktop.

2. Stlačte tlačidlo Kláves s logom Windows + G na klávesnici a otvorte herný panel Xbox.

3. Stlačte tlačidlo kruh na spustenie nahrávania a prehrávanie videa.

4. Po skončení videa opätovným klepnutím na tlačidlo nahrávanie zastavíte.

Ak sa herný panel nezobrazí, prejdite na nastavenie > Hranie > povoliť Nahrávajte herné klipy, snímky obrazovky a vysielajte pomocou herného panela. Ak nie je nainštalovaný, stiahnite si ho z Microsoft Store.

Prípadne bezplatný softvér na nahrávanie obrazovky od tretích strán, napr ScreenRec, Štúdio OBSa IceCream Screen Recorder možno použiť na záznam telegramového videa so zvukom.

Mac

macOS má vstavaný nástroj na zachytávanie snímok obrazovky alebo záznamov obrazovky. Navyše vám umožňuje nahrávať časť obrazovky, čo znamená, že môžete priamo orezať telegramové video namiesto nahrávania celej obrazovky. Postup:

1. Otvorte súkromné ​​video na Telegram Desktop, najlepšie na celú obrazovku.

2. Stlačte tlačidlo Shift + Command + 5 otvorte panel s nástrojmi Screenshot na vašom Macu.

3. Na paneli s nástrojmi vyberte „Zaznamenať vybranú časť.“ Potiahnite okno tak, aby sa zmestilo do telegramového videa, ktoré chcete zaznamenať.

Čítať:  3 spôsoby, ako zastaviť spamové správy na Discord

4. Zasiahnite Záznam a po spustení nahrávania prehrajte video.

Nahrávajte súkromné ​​telegramové videá v systéme MacOS

5. Po skončení videa zastavte nahrávanie klepnutím na ikonu na paneli s ponukami v hornej časti.

Metóda 2 – Použitie telegramového bota na stiahnutie súkromných videí

Prípadne môžete použiť roboty Telegram na stiahnutie súkromných videí do počítača. Na platforme je veľa takýchto robotov; jedinou výhradou je, že nefungujú stále a možno budete musieť každú chvíľu hľadať nových robotov. Tu je návod, ako ho použiť:

1. Prejdite na obmedzený kanál Telegram. Kliknite pravým tlačidlom myši súkromné ​​video > Skopírovať odkaz.

2. Teraz vyhľadajte a otvorte Save_restricted_content_1bot na telegrame.

Telegram Bot na stiahnutie obmedzených videí

3. Klepnite Štart a pošlite odkaz na video.

4. Robot vás vyzve na ďalšie dva kanály. Pripojte sa k obom.

5. po dokončení prilepte a odošlite obmedzený odkaz na video znova.

6. Počkajte niekoľko sekúnd; robot vám pošle celé súkromné ​​video.

7. Kliknite pravým tlačidlom myši na video, stlačte Uložiť akoa vyberte adresár, do ktorého ho chcete stiahnuť.

Telegram Bot na stiahnutie obmedzených videí

To je všetko. Teraz ste úspešne stiahli súkromné ​​video z obmedzeného kanála Telegram pomocou robota. Ak je vyššie uvedený bot príliš pomalý alebo nefunguje, môžete skúsiť iné, ako napr SaveRestrictedBot.

Zabaliť sa

Takto si môžete stiahnuť súkromné ​​telegramové videá do počítača Mac alebo Windows PC. Dúfam, že vyššie uvedená príručka vám umožní ukladať videá z obmedzených kanálov telegramu na vašu pracovnú plochu. Zostaňte naladení na ďalšie takéto tipy, triky a návody.

Čítať:  4 spôsoby, ako premapovať a upraviť klávesy na Macu

Mohlo by vás zaujímať:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse Youtube Channel.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE