20 digitálnych produktov, ktoré sa skutočne predávajú

Internet vám poskytuje prístup k mimoriadne veľkému publiku. Ak ste dôvtipní, môžete tento prístup využiť na zarábanie na predaji rôznych digitálnych produktov. To sa však môže zdať ľahšie povedané, ako urobené, najmä ak neviete, čo môžete predať.

Dobrou správou je, že na to, aby ste prišli s digitálnymi produktmi na predaj online, pravdepodobne nebudete musieť hľadať ďaleko zo svojej vlastnej zóny pohodlia.

Veľkou výhodou digitálneho produktu je, že ho vytvoríte raz a potom ho donekonečna predávate. Ich výroba je tiež lacnejšia ako fyzické produkty a nezaberajú miesto.

V roku 2020 si viac ako 2 miliardy ľudí na celom svete zakúpilo produkty a služby online a minuli viac ako 4 bilióny dolárov. Očakáva sa, že počet bude rásť šesť biliónov do roku 2024takže čas pokusu začať niečo na vlastnú päsť nemôže byť lepší.

Už máte jedinečný súbor zručností a know-how, ktoré môžete ponúknuť svetu, ale musíte len pochopiť, ako speňažiť. Uviedli sme 20 digitálnych produktov, ktoré by mohli podnietiť myšlienku, ktorá vám umožní vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu.

Čo je digitálny produkt?

Digitálny produkt je produkt, ktorý môžete predávať online a ktorý nemá fyzickú ani hmotnú podobu. Digitálne produkty sú v podstate tovar, ktorý si môžete vymieňať bez dotyku. Pevná väzba, ktorú si kúpite v miestnom kníhkupectve, je fyzický produkt, zatiaľ čo elektronická kniha, ktorú si stiahnete, je digitálny produkt.

Prečo predávať digitálne produkty?

Ak ste to ešte nevedeli, pandémia COVID-19 vyvolala a masívna zmena v tom, ako väčšina ľudí nakupuje tovary a služby. Viac ľudí nakupuje online ako kedykoľvek predtým a tento trend bude pokračovať aj v budúcnosti dlho po pandémii.

Podľa Statista, elektronický obchod predstavoval 4,28 bilióna dolárov tržieb v roku 2020 a očakáva sa, že toto číslo sa bude v priebehu času zvyšovať. Prekážka vstupu pre elektronický obchod je relatívne nízka. Pravdepodobne už viete oveľa viac o vytváraní digitálnych produktov, než si myslíte. Zdokonalením svojich zručností v marketingu stránky elektronického obchodu môžete predať svoj digitálny produkt a získať kúsok tohto obrovského koláča.

Predávajte digitálne produkty online bez starostí

Náš hosting, oficiálne odporúčaný spoločnosťou WooCommerce, je určený pre online podniky, ako je ten váš

20 digitálnych produktov na predaj: inšpirácia a nápady

Možno budete chcieť preraziť v elektronickom obchode a predávať digitálny tovar, no zistíte, že ste trochu tápajúci v tom, čo ponúknuť. Pozrite sa na tieto digitálne produkty, aby ste získali lepšiu predstavu o tom, čo by ste mohli predávať online.

1. Online kurzy

Online kurzy sú aj naďalej jedným z najpopulárnejších digitálnych produktov na predaj z niekoľkých dôvodov.

Po prvé, zdá sa, že dopyt po online kurzoch nikdy nezmizne. V skutočnosti, keďže viac ľudí trávi viac času doma a menej času dochádzaním, môže byť dopyt väčší ako kedykoľvek predtým. Ľudia sa neustále snažia zdokonaľovať svoje zručnosti alebo sa dokonca učiť nové, keď sa chcú tak či onak posunúť vo svete vyššie.

Čítať:  Čo klienti potrebujú vedieť pred najatím agentúry

Druhý veľký dôvod, prečo sú online kurzy také veľké, zahŕňa potenciál pasívneho príjmu. Môžete vytvoriť relatívne evergreen kurz a neustále ťažiť z výhod ľudí, ktorí si ho kupujú, ako plynie čas.

2. Návody

Výukové programy, ktoré nie sú príliš vzdialené od online kurzov, môžu byť potenciálne vynikajúcim digitálnym produktom, ktorý môžete predávať. Ľudia sa neustále snažia prísť na to, ako urobiť veci sami. Zamyslite sa nad tým, koľkokrát ste zadali vyhľadávací dopyt na webe začínajúci „ako na to“.

Môžete naraziť na problém s prebytkom bezplatných návodov na webe. Môžete tomu však čeliť tým, že pôjdete do väčšej hĺbky, než je priemerný tutoriál na vami vybraný predmet. Alebo by ste mohli byť schopní zbaliť reťazec tutoriálov, ktoré sa podobajú celému online kurzu.

3. Členstvá

Podobne ako v prípade kurzov a tutoriálov môže stránka založená na členstve ponúkať vstavaný zdroj pokračujúcich príjmov. Členov môžete uzamknúť tak, že využijete svoje odborné znalosti a budete im pravidelne poskytovať nový obsah, alebo dokonca uľahčíte komunitu založenú na určitej téme.

4. elektronické knihy

Môžete napísať e-knihu, dať ju na trh a naďalej na nej zarábať bez toho, aby ste ju museli písať znova. Keď hľadáte tému pre svoju elektronickú knihu, zamyslite sa nad oblasťami svojho života, v ktorých už máte odborné znalosti, možno vás prekvapí, že máte obrovské množstvo cenných skúseností a know-how, ktoré môžete vysvetliť. .

Majte na pamäti, že eKnihy po určitom čase riskujú, že budú zastarané, takže môže byť vhodné ich občas aktualizovať o aktuálnejšie informácie a poznatky.

5. Šablóny

Existuje veľmi široká škála šablón, ktoré môžete vytvoriť na predaj. Toľko ľudí neustále hľadá spôsoby, ako si uľahčiť život. Šablóna môže často poskytnúť jednoduchosť, ktorú hľadajú. Jediné, čo musia urobiť, je v podstate vyplniť prázdne miesta.

Niekoľko príkladov populárnych šablón:

 • Pokračuje
 • Sprievodné listy
 • Obchodné plánovanie
 • Power Point
 • Tabuľky/Excel
 • Dizajn (web, grafika atď.)

Podobne ako pri mnohých iných digitálnych produktoch na predaj má aj tento veľký potenciál pre pasívny príjem.

6. Recepty

Ľudia milujú jesť. To sa tak skoro nezmení.

Na internete určite nie je nedostatok receptov, ale často môže byť ťažké zistiť, od koho tieto recepty pochádzajú, a môžu sa zdať dosť všeobecné. Svoje recepty môžete predávať online v eKnihe pridaním vlastného osobného svetlice. Samozrejme, že budete mať hlavu v hlave, ak ste kuchár alebo profesionálne vyškolený kuchár.

7. Fotografovanie

Zdá sa, že fotografia nikdy neprestane rásť ako hobby. Môžete si vziať tento koníček a začať na ňom zarábať peniaze. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete predávať digitálnu fotografiu online. Jedným z hlavných spôsobov je predaj fotografií. So všetkými nespočetnými webovými stránkami na publikovanie na internete je mimoriadne vysoký dopyt po fotografiách, ktoré pomáhajú pridávať vizuálne prvky k článkom, blogovým príspevkom, vstupným stránkam a ďalším zverejňovaným každú minútu každého dňa.

8. Skladové videá

Keď už hovoríme o snímkach akcií, môžete zvážiť aj predaj videa z akcií online.

Tvorcovia obsahu vytvárajú nové videá viac ako kedykoľvek predtým a často potrebujú sériové video na doplnenie záberov, ktoré možno nebudú môcť ľahko nasnímať. Môžete si postaviť svoj luxusný dron a nafilmovať úžasné pohľady na krajinu a panorámu a predávať tieto klipy na rôznych trhoviskách alebo priamo na svojich webových stránkach.

9. Hudba

Opäť platí, že tvorcovia obsahu neustále používajú video a audio médiá a radi ponúkajú pútavú hudbu, ktorá ich nedostane do problémov s porušovaním autorských práv. Možno si neuvedomujete, že skladová hudba je výklenok, ale určite je. Využite svoje hudobné nadanie na vytvorenie tohto veľmi žiadaného digitálneho produktu.

10. Skladové audio

Možno nie ste práve muzikálny, ale máte silný prehľad o nahrávaní zvuku. Investujte do nejakého zvukového vybavenia a nahrávajte zvuky z akcií, ktoré môžu tvorcovia obsahu použiť vo svojom audio a video obsahu. Zvuky na pozadí, zvukové efekty a zvuky prírody sú príkladom populárneho zvuku.

Čítať:  12 najlepších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte pre WordPress (zadarmo a...

11. Témy webových stránok

Tento je akousi odnožou šablón. V podstate môžete vytvárať témy ako digitálny produkt na predaj, ktorý odstraňuje väčšinu práce spojenej s vytváraním webovej stránky. Vaša téma bude mať priamo v sebe zabudovanú základnú štruktúru a dizajn. Ktokoľvek môže prevziať vašu tému a vložiť do nej svoj vlastný obsah.

Môžete napríklad vytvoriť a predávať niektoré z najlepších tém Woocommerce dostupných na webe, aby ste pomohli iným značkám rozbehnúť ich obchody s elektronickým obchodom.

12. Softvér

Keď vstúpime do niektorých technickejších digitálnych produktov na predaj, začneme so softvérom. Ak ste vývojár, nemusíte nevyhnutne robiť ďalší gigantický program, aby ste zo svojej práce zarobili. Zvážte identifikáciu výklenku, ktorý poznáte, a vytvorenie softvéru, ktorý pomáha riešiť bežné problémy v ňom.

13. Mobilné aplikácie

Časy, keď na internete dominovala návštevnosť z desktopov, sú preč. Mobil je kráľom a aj keď sa klišé, že „na to existuje aplikácia“, zdá pravdivejšie ako kedykoľvek predtým, faktom zostáva, že v mobilnom svete je stále dosť miesta pre ešte viac aplikácií. Opäť platí, že konkurencia je taká silná, skúste identifikovať medzeru a zostaviť aplikáciu tak, aby slúžila konkrétnemu publiku.

14. Podcasty

Podcasty sú zvyčajne spojené s tým, že sú bezplatné, pričom všetky príjmy zvyčajne pochádzajú z podpory reklamy. Predávať podcasty však nie je úplne neobvyklé. Podcasty súvisiace s obchodom a odvetvím s odborníkmi z odvetvia môžu slúžiť ako druh majstrovskej triedy a majú tendenciu dosahovať lepšie výsledky ako digitálne produkty na predaj ako štandardné podcasty o životnom štýle.

15. Meditačný zvuk

Výhody meditácie a praktík všímavosti sa v súčasnosti stávajú čoraz bežnejšie. Produktivita, nálada a celkové zdravie sa dajú zlepšiť meditáciou. Ak ste zakorenení vo svete life koučingu a wellness, môžete vytvárať zvukové nahrávky riadených meditácií a predávať ich a la carte alebo v balíkoch.

16. Grafické návrhy

Na rozdiel od dobrého čerstvého jedla v obľúbenej reštaurácii, grafický dizajn nemusí byť vytvorený na objednávku. Môžete vytvoriť grafický dizajn na predaj ľuďom, ktorí potrebujú vizuálne prvky vo veciach, ako sú webové stránky, prezentácie, marketingové materiály, značky, videá a ďalšie. Ak sa cítite ambiciózne, môžete dokonca vytvoriť celé balíky grafického dizajnu, aby ste svoju prácu predávali vo veľkom.

17. Vzory a potlače

To, že predávate produkty v digitálnych formátoch, neznamená, že sa nemôžu stať fyzickými. Ak ste vo svete remesiel, môžete predávať vzory, ktoré môžu zákazníci použiť na pletenie, šitie a ďalšie.

Môžete tiež predávať umelecké diela na tlač, z ktorých sa môžu stať plagáty, zarámované obrázky, pohľadnice a ďalšie. Dokonca sú žiadané aj produkty s 3D tlačou.

18. Články a blogy

Ako už bolo spomenuté, na webe je množstvo online vydavateľov, ktorí vždy hľadajú ďalšie články a blogy, ktoré by mohli publikovať. Ak ste spisovateľ, možno budete mať tendenciu čakať na napísanie úlohy, ale môžete tiež napísať články o špecifikáciách a dať ich na predaj buď na svojej vlastnej webovej stránke alebo na jednom z niekoľkých trhovísk s písaním.

19. Návody a kontrolné zoznamy

Medzi koníčkami a podnikaním je veľa ľudí, ktorí chcú začať niečo nové. Aj keď možno nebudú potrebovať, aby ste ich počas procesu držali za ruku, pravdepodobne by počas cesty ocenili vodiace svetlo. Využite svoje odborné znalosti na zostavenie kontrolných zoznamov a príručiek, ktoré môžu vaši zákazníci použiť, aby im pomohli zabezpečiť, aby zostali sústredení a na správnej ceste, keď sa vydajú na nové pastviny.

20. Služby

Toto rozhodne nepatrí do rovnakej kategórie pasívneho príjmu ako prakticky všetky ostatné položky na našom zozname, ale svoje služby môžete predávať online a vykonávať ich na diaľku/virtuálne. Niektoré príklady digitálnych služieb, ktoré môžete ponúknuť, zahŕňajú:

 • Písanie
 • Úprava
 • Korektúry
 • Prepisovanie
 • Preklad
 • Doučovanie
 • SEO

Čo potrebujete, aby ste mohli začať predávať

Ako predávate digitálne produkty? Pred začatím zvážte samotný produkt, marketingovú stratégiu a webovú stránku.

Čítať:  21 úžasných príkladov dizajnu blogu, ktoré vás inšpirujú

Produkty

Digitálne produkty sa votkali do rôznych častí nášho každodenného života. Tu sú niektoré z kategórií najziskovejších digitálnych produktov:

 • čl
 • Hudba
 • Údaje
 • Bulletiny
 • Online kurzy
 • Stránky členstva
 • Koučing a poradenstvo
 • eKnihy
 • Šablóny

Webová stránka

Existujú rôzne platformy, na ktorých môžete predávať svoje digitálne produkty.

 • WooCommerce — Bezplatný doplnok WordPress a jedna z najlepších platforiem elektronického obchodu na svete. Je vynikajúci na predaj fyzických aj digitálnych produktov.
 • Magento — Výborná a jedna z najpopulárnejších platforiem pre vývoj elektronického obchodu. Neobmedzuje sa len na predaj fyzických produktov, ale aj na digitálne služby a produkty, ktoré je možné stiahnuť.
 • Podia — Veľmi populárna platforma elektronického obchodu na predaj digitálnych produktov, ako sú webináre, kurzy, sťahovanie, predplatné na členstvo atď.
 • LearnDash — Dobrá voľba na predaj online kurzov.
 • MemberPress — Členský doplnok WordPress, v ktorom môžete predávať digitálne produkty a platené členstvá bez toho, aby ste zdieľali časť svojich produktov.

Marketingová stratégia

Digitálna marketingová stratégia je všeobecný plán, ktorý načrtáva, ako dosiahnete marketingové ciele svojho podnikania prostredníctvom online kanálov. Väčšinou ide o zhrnutie, ktoré digitálne marketingové taktiky a kanály použijete, plus koľko budete investovať.

Niektoré príklady:

 • Kampane na sociálnych sieťach: Môžete sa napríklad zamerať na partnerstvá s influencermi alebo platené reklamy určené pre vašu cieľovú skupinu
 • Stratégia obsahového marketingu: Ide o prístup zameraný na vytváranie a zdieľanie relevantného, ​​konzistentného a užitočného obsahu, ktorý priťahuje jasne definované publikum a poskytuje mu cenné informácie.
 • Marketingová stratégia rastu: Tradičný marketing môže zahŕňať veci ako online reklama alebo televízna reklama. Na druhej strane rastový marketing sa zameriava na celý zákaznícky lievik, nielen na jeho vrchol. Neustále experimentujú v rámci taktiky rastu, ako je affiliate marketing, SEO (optimalizácia pre vyhľadávače), PPC reklamy (platba za kliknutie), e-mailový marketing atď.

Ako efektívne predávať digitálne produkty

Ako zarábate peniaze predajom digitálnych produktov? Tu je potrebné zvážiť viacero prvkov.

Identifikujte problém, ktorý musí váš produkt vyriešiť

Ak si nie ste istí, na ktoré produkty chcete zamerať svoj čas, peniaze a úsilie, dajte všetky svoje nápady na papier, zhodnoťte ich a dôkladne premýšľajte o probléme, ktorý môžu vyriešiť. Napríklad, ak chcete ľudí naučiť, ako získať kondíciu doma bez použitia akéhokoľvek vybavenia, pomôžete im:

 • Zvýšte ich dôveru.
 • Buďte zdravší.
 • Ušetrite peniaze a čas, ktorý by zvyčajne strávili osobným trénerom alebo posilňovňou.

Ide o to, že čím dôležitejší a bolestivejší problém chce váš digitálny produkt vyriešiť, tým lepšie budete vytvárať a predávať digitálne produkty.

Vykonajte štúdie uskutočniteľnosti produktu

Štúdia uskutočniteľnosti zvažuje rôzne faktory vrátane technických, ekonomických, právnych a plánovania, aby vám pomohla určiť, či bude váš plán úspešný.

V rámci takejto štúdie musia projektoví manažéri preveriť, či majú dostatok finančných prostriedkov, ľudí na výkon práce a vhodnú technológiu. Môžu sa tiež zoznámiť s potenciálnymi problémami, ktoré môžu na ceste nastať, a pripraviť riešenia.

Skontrolujte fóra a skupiny na Facebooku

Môžete založiť svoje vlastné alebo preskúmať existujúce témy fóra, skupiny na Facebooku a ďalšie online miesta, kde je vaša cieľová skupina. Toto sú všetky typy digitálnych komunít, kde ľudia zdieľajú užitočné informácie, užitočné tipy a vo všeobecnosti rovnaké vášne ako vy.

Zistite viac o svojom cieľovom trhu

Ak chcete predávať digitálne produkty, musíte vedieť, kto sú vaši zákazníci. To neznamená, že každý, kto si kúpi vaše služby alebo produkty, bude pasovať do rovnakého profilu. Avšak analýza vašej základnej zákazníckej základne – alebo, inými slovami, cieľového trhu – vám môže pomôcť lepšie porozumieť vašim kupujúcim, ako aj zistiť ich motiváciu a potreby.

Demografické údaje ako pohlavie, vek, povolanie, úroveň vzdelania a rodinná situácia vám tiež môžu pomôcť určiť, čo vaša cieľová skupina potrebuje a na čo je ochotná minúť svoje peniaze.

Čítať:  Trendy influencer marketingu, ktoré povedú k úspechu v roku 2024

Nastavte cenovú stratégiu

Cenová stratégia je prístup, ktorý podniky používajú, aby určili, aké by mali byť náklady na ich služby a produkty. Neexistuje cenová stratégia, ktorá by vyhovovala všetkým na trhu rovnako, no existujú prvky, ktoré vám môžu pomôcť nastaviť si tú svoju.

konkurencia

Skôr ako začnete predávať digitálne produkty, skontrolujte ceny svojich konkurentov. Ak je vaša cena v porovnaní s konkurenciou príliš nízka, môžete svoj projekt ľahko znehodnotiť a priviesť potenciálnych kupcov k presvedčeniu, že kvalita nie je taká dobrá. Na druhej strane, zvýšenie cien vašich produktov im ukazuje, že prinášate na stôl niečo viac. Nebojte sa vyčnievať v dave, ale myslite aj na veci, ktorými sa vaša ponuka líši od konkurencie.

Hodnota

Najdôležitejšou vecou vášho digitálneho produktu je poskytnúť používateľovi hodnotu. Ponúknite napríklad softvérový doplnok, ktorý je životne dôležitý pre niečí internetový obchod, ktorý zákazníkovi poskytuje nesmiernu hodnotu, ako je napríklad platobná brána. Doslova by nedokázali prevádzkovať obchod bez platieb na svojej stránke.

Poplatky a výdavky

Nadšenie z prvého predaja sa môže rýchlo vytratiť, keď všetky náklady dáte na papier. Pri stanovovaní cien produktov myslite dlhodobo. Neustále analyzujte svoju cenovú stratégiu. Jedného dňa, keď bude vaša webová stránka rásť a vaša ponuka sa bude zvyšovať, pravdepodobne budete musieť zvýšiť ceny aj kvôli vyšším výdavkom.

Typy cien

Zamyslite sa nad tým, aký typ ceny má najväčší zmysel. Je pre vás lepšie rozhodnúť sa pre predplatné/opakovaný poplatok alebo urobiť pre svojich zákazníkov jednorazový nákup?

Analyzujte svojich konkurentov

Je dôležité identifikovať svoju konkurenciu. Váš konkurent je podnik s podobným produktom a zameriava sa na rovnaké segmenty trhu ako vy. Existujú tri typy konkurentov:

 • Priama konkurencia: Ponúkajú rovnaké služby a produkty tým istým klientom na rovnakom území ako vy.
 • Nepriama (sekundárna) konkurencia: Ich ponuka je len trochu iná ako vaša, alebo sa zameriavajú na iné publikum v rámci rovnakého územia.
 • Náhradná súťaž: Ponúkajú rôzne produkty tým istým zákazníkom na rovnakom území.

Ak chcete vytvoriť jedinečnú ponuku a skutočne vyniknúť, musíte zistiť, kto sú vaši konkurenti a akú hodnotu prinášajú na trh.

Zhromaždite informácie o svojej konkurencii

Môžete sa napríklad zamerať na informácie o ich:

 • Produkty/služby. Vyhodnoťte ich ponuku a porovnajte ich s tým, čo máte vy. Kúpte si ich produkty a vyskúšajte ich. Aké sú výhody a nevýhody? Čo si myslíte o kvalite? Reaguje na potreby a preferencie používateľov?
 • Branding. Navštívte svojich konkurentov na veľtrhoch a sledujte ich na sociálnych sieťach, aby ste lepšie pochopili ich jedinečný predajný návrh (USP). USP je faktor, vďaka ktorému vaše podnikanie vyniká v porovnaní s konkurenciou. Analyzujte ich webové stránky, brožúry, dokumentáciu k produktom a katalógy.
 • Povesť na trhu. Porozprávajte sa s klientmi, distribútormi a dodávateľmi, aby ste získali ich názory. Aké sú ich názory na marketingové stratégie, produkty a služby zákazníkom vašich konkurentov?

Spodná čiara

Ako ste videli v našom zozname, existuje veľa ciest, ktorými sa môžete vydať, ak sa chcete dostať do predaja digitálnych produktov. Sotva sme poškrabali povrch.

Pri rozhodovaní o tom, aké digitálne produkty predať, alebo pri vymýšľaní iných nápadov pre svoje online podnikanie zvážte zručnosti, ktoré už máte. Je pravdepodobné, že to, čo už viete, môžete použiť na vytváranie a predaj produktov, ktoré si ľudia budú chcieť kúpiť.

Začnite predávať digitálne produkty ešte dnes

Keď sa zdokonalíte v tomto dokonalom digitálnom produkte, pozrite si nášho sprievodcu začatím podnikania v oblasti elektronického obchodu, ktorý vám pomôže pripraviť sa na spustenie.

Pomôžeme vám aj s vašou webovou stránkou.

Začať s elektronickým obchodom WordPress je jednoduché. Poskytneme vám profesionálnu platformu elektronického obchodu, ktorá je plne spravovaná, takže sa môžete sústrediť na rast svojho podnikania.

Zistite, prečo viac ako 500 000 stránok a obchodov hostí službu Hostinger.

Pozrite si naše plány, ako začať už dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE