20 najlepších aplikácií Google, ktoré sa oplatí vyskúšať

Aplikácie vám môžu uľahčiť život. Potrebujete cvičiť?

Si stratený?

Chcete si len oddýchnuť a skrátiť si čas strávený pred obrazovkou?

Nech je to čokoľvek, Google má pre vás riešenie.

V skutočnosti má Google viac ako 70 aplikácií, ktoré môžete vyskúšať!

Pre tento príspevok som vybral 20 Google aplikácií, ktoré určite stoja za vyskúšanie. Poďme začať.

Všetci potrebujeme vo svojom živote trochu umenia. Google Arts and Culture vám umožní preskúmať múzeá a národné parky, podniknúť virtuálne prehliadky a priblížiť si Monu Lisu a ďalšie slávne umelecké diela.

Podobná aplikácia je Google Expeditions, ktorá využíva virtuálnu realitu, aby vás vzala na virtuálne výlety.

Osobne som to používal v počiatočných fázach karantény a bola to veľká zábava. Umenie je krásne a nemalo by byť obmedzené na jedno miesto v obľúbenom meste Európy. Mal by byť na vašej pracovnej ploche, v mobile a všade! A Google to zaisťuje.

Majú dokonca herné experimenty, ako sú maľovanky a skladačky slávnych umeleckých diel, ktoré môžete vyriešiť sami alebo so svojimi priateľmi a rodinou.

Siri a Alexa majú veľa tlače, ale Google má aj asistenta. Skvelá správa pre tých, ktorí nevlastnia iPhone ani zariadenie Amazon.

Existuje široká škála vecí, ktoré môžete robiť s aplikáciou a všetky handsfree:

 • Volajte a píšte
 • Prehrávajte hudbu a videá
 • Nastavte budíky
 • Získajte trasu
 • Nájdite rýchle odpovede na svoje otázky
 • Spravujte zariadenia vo svojej domácnosti

Dokonca vám pomôže umyť si ruky spievaním 40-sekundovej piesne!

Medzi rôznymi typmi zámeru vyhľadávania máte navigačný zámer. To je, keď niekto priamo hľadá vašu firmu. To je pre vás skvelé: táto osoba je potenciálnym kupcom. Ale počkajte, musíte sa uistiť, že všetko ide tak, ako chcete.

Vtedy príde vhod Moja firma na Googli. Aplikácia vám umožňuje nárokovať si svoj bezplatný firemný profil na Googli, takže keď vás ľudia budú hľadať, uvidia všetky vaše kontakty, otváracie hodiny, fotky atď.

So službou Moja firma na Googli odpovedajte na recenzie, dostávajte upozornenia, keď sa zákazník spojí s vašou firmou, zistite, ako vás našiel, a dokonca zdieľajte ponuky.

Máte pocit, že trávite príliš veľa času na telefóne? No, pokiaľ si už nestiahnete jednu z týchto aplikácií, pravdepodobne áno. Niekedy je ťažké udržať sa pod kontrolou. Našťastie pre nás má Google aplikáciu, ktorá nám pomôže urobiť čiaru s používaním mobilných zariadení.

Čítať:  Čo je zdieľaný hosting? Definícia & Sprievodca

Medzi jeho funkciami nájdete:

 • Denný súhrn celkového využitia zariadenia.
 • Režim zaostrenia, ktorý pozastaví rušivé aplikácie.
 • Denný časovač aplikácií na nastavenie limitu používania aplikácií.

Ako už môžete povedať, je to veľmi jednoduché, ale môže to zmeniť.

Momentálne necestujete? Ja tiež nie. Ale bože, chýba mi to. Zatiaľ čo čakáme na koniec tejto pandémie, môžeme si naplánovať ďalšiu cestu. Vždy, keď to bude…

Google Travel vám ukáže všetko, čo potrebujete pri plánovaní dovolenky. Čo robiť vo vašej destinácii, hotely a ich vybavenie a dokonca aj lety. Ak si uložíte niektorú z najlepších pamiatok, nájdete ich neskôr vo svojich Mapách Google!

Tiež oceňujem, že vám ukazuje aktuálne cestovné obmedzenia každej krajiny, ako je napríklad 10-dňová karanténa po príchode do New Yorku. A ak sa obávate, koľko vás to bude stáť, Google má cenový graf, aby zistil, kedy sú lacnejšie letenky.

Ak ste na strednej alebo vysokej škole, Študovňa Google je veľmi užitočná. Nie je to úplne aplikácia, ale vyhľadávací nástroj špeciálne pre odbornú literatúru a má viac ako 389 miliónov dokumentov.

Po kliknutí pod výsledkom odkazu je skvelou funkciou, že uvidíte, ako citovať text podľa rôznych štandardov, ako sú APA, MLA a Harvard. To šetrí veľa času.

Teraz už viem so všetkým, čo sa deje, že ste už pravdepodobne používali Google Meet. Ale v prípade, že ste uviazli v Zoome a možno aj v Jitsi, dovoľte mi predstaviť vám Meet.

Google Meet je aplikácia na prenos videa a hlasu, ktorá si nevyžaduje stiahnutie a je taká jednoduchá, ako len môže byť. Každý týždeň mám aspoň jednu konferenciu Google Meet a do vyhľadávacieho panela napíšem „google meet“, kliknem na prvú stránku a potom vyberiem „Začať hovor“ a to je všetko.

Google vám poskytne odkaz, ktorý môžete poslať všetkým ľuďom, ktorých chcete do hovoru zapojiť. Za menej ako 5 minút ste zorganizovali konferenciu a mohli ju začať.

Nedávno Google urobil niekoľko aktualizácií. Napríklad teraz môžu hanbliví ľudia minimalizovať svoje vlastné video, aby sa nevideli na obrazovke.

Čítať:  Rýchlosť internetu Starlink: Ponúka Starlink dostatočne rýchle služby?

Ak by ste niekedy potrebovali vytvoriť prieskum, nerozmýšľajte: Formuláre Google sú vaša aplikácia.

Rovnako ako všetko, čo robí Google, je nielen skutočne jednoduché použitie (skvelé UX), ale je tiež super kompletné.

Formulár vytvára tabuľku Google, do ktorej sa odpovede automaticky prepisujú, okrem toho, že sa zobrazujú v samotnom formulári Google.

Aplikácia tiež automaticky vytvorí grafiku s výsledkami, takže nemusíte strácať čas rozhodovaním sa, či by to mal byť koláč alebo stĺpec. Pozerám sa na teba, Excel-verím-svobodnej vôle.

Nie je taký výkonný ako Typeform, ale je dobrý na základné použitie.

Viem, množstvo aplikácií, ktoré Google ponúka, a ich rozmanitosť je neuveriteľná. Ukázalo sa, že ak ste fanúšikom podcastov, dostali vás tiež.

Aplikácia je jednoduchá, ľahko sa používa a má naozaj pekné rozhranie. Automaticky sťahujte epizódy na počúvanie offline, sledujte svoju históriu počúvania a odbery, preskakujte ticho a ďalšie.

Osobne som staromódny, pokiaľ ide o kalendáre, ale Kalendár Google by to mohol zmeniť.

Videokonferenciu Google Meet si môžete pridať do kalendára, aby vám ju pripomenul a zároveň na ňu bol priamo prepojený. Je to krásne.

Kalendár je možné zdieľať so spolupracovníkmi alebo akýmikoľvek inými ľuďmi. Dávajte si však pozor, kam píšete: nechcete, aby boli osobné informácie omylom umiestnené na nesprávne miesto, aby ich každý videl. Bol tam.

POTREBUJETE túto aplikáciu. Google Lens je univerzálna aplikácia. Stačí odfotiť a vyrieši veľa vašich problémov:

 • Chcete získať ďalšie informácie alebo súvisiace obrázky niečoho, čo ste videli?
 • Potrebujete skopírovať alebo preložiť text?
 • Neviete vyriešiť domácu úlohu?

Stačí ho odfotiť a nechať Google Lens urobiť svoje čaro.

Milujete svoj mobil, ale viete, že nie všetko online je zdravé. Ako dospelý si môžete nastaviť svoje vlastné limity pomocou digitálnej pohody. Deti môžu potrebovať radu a o tom je Family Link pre rodičov.

Rozhodnite pre svoje dieťa správne množstvo času stráveného pred obrazovkou, schváľte alebo uzamknite aplikácie a pozrite si denné prehľady. Pokiaľ má vaše dieťa pri sebe svoje zariadenie s Androidom a je zapnuté, budete tiež môcť zistiť, kde sa nachádza.

V spolupráci s WHO a Americkou zdravotníckou organizáciou vám Google prináša kardio body, cieľ aktivity, ktorý dokázateľne ovplyvňuje zdravie. Aplikácia využíva senzory vášho telefónu s Androidom alebo inteligentné hodinky Google na zaznamenávanie vecí, ako je rýchlosť, tempo a trasa.

Čítať:  Google vysvetľuje, či môžete mať na stránke dva výsledné kódy HTTP

Poskytuje vám tiež podrobné údaje o spánku a umožňuje vám zdieľať vaše obľúbené aktivity na sociálnych sieťach.

Google Pay je pre firmy aj zákazníkov. Pandémia zrýchlil posun od hotovosti po digitálne možnosti a jedným zo spôsobov, ako platiť bezkontaktne, je používanie služby Google Pay v telefóne.

Ako firme vám táto aplikácia umožňuje prístup k stovkám miliónov kariet uložených v účtoch Google. Navyše môžete posielať upozornenia na základe polohy a umožniť svojim zákazníkom používať darčekové a vernostné karty.

Ako zákazník môžete posielať a žiadať peniaze od svojich priateľov, rozdeliť účty a ďalšie. Keď spojíte všetky svoje účty, budete môcť získať prehľad o vzorcoch výdavkov a budete mať jasnejší prehľad o tom, čo máte a čo ste minuli.

Všetci vieme, že Google Translate má problémy a 100% spoliehanie sa naň vás privedie len k zverstvám. Ak potrebujete dokonalý preklad a nemôžete riskovať, že budete znieť ako idiot, najmite si profesionála.

Prekladač Google sa však za posledných pár rokov zlepšil a je skutočne užitočný, ak potrebujete rýchlu pomoc s porozumením niečomu v inom jazyku. Alebo sa uistite, že váš francúzsky pravopis je správny, keď posielate textovú správu svojmu priateľovi z Québecu.

A teraz môžete dokonca prekladať súbory, aké skvelé je to?

Ak ste študent alebo učiteľ, je pravdepodobné, že ste ho už použili. Ale ak nie, dovoľte mi predstaviť vám Učebňu.

Rovnako ako všetky aplikácie, ktoré som dnes spomenul, aj Učebňa je bezplatná služba. Je to v podstate ako fórum. Učitelia a študenti môžu ľahko a veľmi organizovane komunikovať. Všetky materiály triedy sa automaticky ukladajú do priečinkov na Disku Google, čo šetrí veľa času.

Učitelia môžu tiež okamžite vytvárať triedy a zdieľať kód so svojou triedou, aby sa mohli pripojiť. Je tu nová funkcia, správy o originalite, ktoré vám pomôžu overiť pravosť práce vášho študenta.

Kontrola metrík a údajov vášho podnikania v reálnom čase je nevyhnutná. Hovoríme o tom stále. Ak neuvažujete o tom, kde ste, pripravujete sa na zlyhanie.

Existuje veľa analytických nástrojov, ale budete hlupáci, ak si aspoň nepovolíte službu Google Analytics.

Pomocou aplikácie môžete porovnávať rozsahy dátumov a používať segmenty, vytvárať si vlastné prehľady a ukladať ich na svoj informačný panel, aby ste k nim mali jednoduchý prístup.

Čítať:  7 najlepších aplikácií na venčenie psov, ako si zarobiť peniaze navyše pre rok 2024

Existujú však lepšie alternatívy, aspoň tie platené.

Kedysi som si myslel, že Waze je konkurencia máp Google. Ukázalo sa však, že Google vlastní Waze od roku 2013. Rozdiel oproti Mapám Google je v tom, že Waze je založený na komunite: závisí od správ komunity. Okrem toho je Waze hlavne pre autá.

Niektoré z dôvodov, prečo to ľudia milujú, sú:

 • Dostávate upozornenia na premávku, políciu a nehody v reálnom čase.
 • Môžete si vybrať z rôznych hlasov, ktoré vás povedú počas jazdy.
 • Povie vám odhadovaný čas príchodu a alternatívne trasy, aby ste sa tam dostali rýchlejšie.

Domovská stránka Google je úžasná. Na nastavenie a ovládanie vášho Chromecastu alebo akéhokoľvek pripojeného domáceho produktu potrebujete túto aplikáciu a verte mi, že ju budete používať stále.

Niektoré rýchle akcie, ktoré je možné vykonať so službou Google Home, sú:

 • Zobrazujte médiá a streamujte ich z jedného zariadenia do druhého. Prehrajte, pozastavte a preskočte dozadu video na Youtube alebo reláciu Netflix.
 • Vytvorte rutiny.
 • Zapnite a vypnite svoje inteligentné svetlá.
 • Otvorte ovládanie termostatu.

Pre niekoho, kto rád číta, je to najlepšia aplikácia vôbec. Môžete si kúpiť veľa požadovaných elektronických kníh alebo audiokníh, zobraziť ukážku knihy a stiahnuť si ju, aby ste si mohli čítať kdekoľvek a kedykoľvek bez pripojenia k internetu.

Ďalšie funkcie sú:

 • 3D efekt na otáčanie stránok
 • Usporiadajte knihy na poličkách: na čítanie, obľúbené, čítanie teraz atď.
 • Zvýraznite, pridajte poznámky a záložky, ktoré potom možno synchronizovať s vaším Diskom Google.
 • Klepnutím si vypočujete slovo, vyhľadáte ho v slovníku alebo ho preložíte.
 • Prečítajte si ktorýkoľvek z vašich súborov PDF
 • Zmeňte veľkosť, písmo, zarovnanie a medzery textu.

A pochopil si pointu. Je to naozaj úžasné. Dôrazne vám odporúčam nainštalovať mobilnú verziu, aby ste z Kníh Google Play vyťažili maximum.

Záver

Takže tu to máte, 20 najlepších aplikácií Google, ktoré sa oplatí vyskúšať. Sú užitočné, ľahko použiteľné a vizuálne príťažlivé.

Počet skvelých aplikácií, ktoré vlastní Google, je neuveriteľný a nepochybne budú vytvárať ďalšie. Som nadšený, keď uvidím, čo bude ďalej.

čo ty? Aké sú vaše obľúbené aplikácie?

Dajte mi vedieť v komentároch.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE