20 najlepších blogov, ktoré by mala vaša marketingová agentúra sledovať

V kreatívnej agentúre sa vaši klienti spoliehajú na to, že im prinesiete nové nápady. Udržať si náskok v trendoch a osvedčených postupoch je kľúčom k úspechu v digitálnej agentúre, či už ste generálny riaditeľ alebo stážista. Jedným z najlepších spôsobov, ako zostať relevantný v reklamnej agentúre alebo inom kreatívnom priestore, je neustále čítať a dobré blogy marketingových agentúr ponúkajú jednoduchý spôsob, ako to dosiahnuť.

Keďže pravdepodobne nemáte čas triediť doslova tisíce blogov reklamných agentúr na internete, zhrnuli sme 20 najlepších blogov marketingových agentúr, ktoré treba sledovať.

SEJ je nevyhnutné sledovať pre každého v priestore marketingových agentúr. Vďaka členeniam podľa podšpecializácií SEO, kanála sociálnych médií a úrovne odborných znalostí v oblasti SEO je tu niečo pre každého. Keďže publikujú tak veľa a tak často, trikom, ako z tohto blogu vyťažiť maximum, je prehľadať obsah, ktorý je pre vašu kreatívnu agentúru najrelevantnejší. Napríklad obsah blogových marketingových agentúr špeciálne pre právnické firmy môže byť pre niektorých príliš málo. Akonáhle však nájdete podtému, ktorá zodpovedá potrebám vašej spoločnosti, SEJ je skvelým miestom pre relevantné a použiteľné návrhy s krátkym časom čítania.

Ak máte len päť minút na prečítanie blogu agentúry digitálneho marketingu, HubSpot nie je zlým miestom, kde začať. S klikateľnými titulkami a krátkym obsahom ponúka HubSpot jednoduchý spôsob, ako zostať na vrchole niektorých veľkých trendov v online marketingu. Príležitostný, komplexnejší sprievodca je posypaný ich obsahom, čo môže byť užitočné pre tých, ktorí sú novšími v marketingovej blogovej hre. Ešte lepšie je, že blogeri HubSpot píšu skromným, niekedy sebapodceňujúcim tónom, čo je osviežujúce čítanie od jedného z kľúčových hráčov v blogoch o digitálnom marketingu.

Ahrefs, kľúčový zdroj pre profesionálov v oblasti digitálnych agentúr, zverejňuje užitočný obsah, ktorý vám pomôže čo najlepšie využiť vašu stratégiu SEO. Jeho blog ponúka opakujúce sa série so zakladateľmi, generálnymi riaditeľmi a myšlienkovými lídrami v priestore digitálnych agentúr pre inšpiráciu a triky v odbore, spolu s užitočnými kontrolnými zoznamami a sprievodcami, ktoré vám pomôžu zlepšiť vašu hru v oblasti digitálneho marketingu.

Čítať:  25 NAJLEPŠÍCH webov ako Alibaba pre nákup alebo predaj produktov v roku 2024

S viac ako 80 rokmi skúseností s reklamou sa Ogilvy nazýva „učebnou nemocnicou pre reklamu“. Verná legende, Ogilvy Ideas, jej blog agentúry pre digitálny marketing, ponúka pohľad na klientov a trendy na vysokej úrovni. Toto je miesto, kde si môžete prečítať profily prominentných osobností marketingu a zvážiť trendy so širokouhlým objektívom, ako je globálne cestovanie po pandémii. Aj keď to môže byť trochu klubové pre marketingových nováčikov, tí, ktorí sú oboznámení s globálnymi trendmi, ocenia jeho priamu analýzu marketingu veľkých hráčov.

Copyblogger, ktorý si musí prečítať každý autor obsahu, je blogová marketingová agentúra, ktorá má pocit, akoby ste sa pri káve rozprávali s marketingovým odborníkom. Blog, ktorý vytvoril crackový tím Copybloggers, sa zameriava výlučne na písanie obsahu. Vďaka rýchlym tipom a nápadom, ako je boj s prokrastináciou a generovanie nových nápadov, je Copyblogger dobrým miestom na písanie, ktorí sú v tom už nejaký čas a hľadajú novú inšpiráciu.

Pre marketérov sociálnych médií ponúka Blog Social Media Examiner Blog aktuálny pohľad na osvedčené postupy a najnovšie trendy. S praktickými kategorizáciami podľa kanálov sociálnych médií tento vyniká medzi ostatnými blogmi reklamných agentúr, ktoré vrhajú širšiu sieť. Ak teda chce vaša spoločnosť rozšíriť dosah Instagramu alebo zvýšiť svoju hru na YouTube, prieskumník sociálnych médií je dobrým miestom na nájdenie nápadov. Ponúkajú tiež niekoľko podrobných vysvetlení, ktoré pomáhajú marketingovým profesionálom orientovať sa v niektorých zložitejších funkciách, ktoré ponúkajú sociálne platformy, ako je napríklad zvládnutie algoritmov TikTok.

Čítať:  9 najlepších príkladov mobilnej reklamy na rok 2024 a ďalšie roky

BBDO, líder vo svete reklamných agentúr, stránka „Myslenie“ zvažuje niektoré z ezoterickejších stránok marketingu. Aj keď to môže byť relevantnejšie pre vedúceho tímu ako pre nového zamestnanca, BBDO ponúka novú inšpiráciu k témam tak rôznorodým, ako je skutočný význam domova alebo prečo je Superbowl emotívny – užitočné, ak vaše predstavenie potrebuje trochu povzbudiť.

8. Moz Blog

Spoločnosť Moz, známa svojimi nástrojmi SEO, prevádzkuje aj kvalitný blog agentúry pre digitálny marketing, ktorý obsahuje horúce témy pre reklamné agentúry. Blog Moz, ktorý je dobrou voľbou pre marketingových profesionálov špecializujúcich sa na SEO v ktorejkoľvek fáze ich kariéry, ponúka jednoduché čítanie technických tém. Obzvlášť sa nám páčilo hlboké ponorenie sa do špecifických tém, ako je budovanie odkazov alebo CRO od častých hostí-plagátov. Autorom je tím expertov na crack SEO v Moze a je to vynikajúci zdroj pre technické rozhovory a stratégie efektívnosti v oblasti optimalizácie.

Ako sa hovorí: teraz na niečo úplne iné. Seth Godin je populárny hlas medzi obchodnými lídrami a spustil niekoľko obchodných školiacich programov, takže jeho prístup je menej zaujatý SEO a viac úvah od staršieho štátnika.

Integrovaný blog reklamnej agentúry s kompletnou ponukou marketingových služieb ponúka 360i blog, ktorý zodpovedá jej integrovanému marketingovému prístupu. Zmes inšpirácie značky, príbehov o osobných úspechoch a analýzy trendov ponúka 360i peknú zmes tém v ambicióznom tóne.

Amsive Digital, predtým Path Interactive, je popredná SEO agentúra v New Yorku. Ich riaditeľ pre SEO, Lily Ray, je popredným lídrom v tomto odvetví. Ich blog je vždy čerstvý a komentujú najnovšie SEO trendy ovplyvňujúce marketérov.

Čítať:  John Mueller diskutuje o alternatívnom texte pre obrázky a o tom, ako by ho mali používať profesionáli v oblasti SEO

Môže vám to pripadať skôr ako vaše obľúbené spravodajstvo než ako blog agentúry digitálneho marketingu, ale AdAge má prsty v tom, čo je nové v globálnej reklame. Ako popredná spravodajská stránka pre značky na celom svete vás AdAge informuje o dianí u veľkých hráčov. Bude TikTok existovať aj o dva roky? Ako McDonald’s pomáha s globálnym zavádzaním vakcín? Toto sú druhy tém, ktoré ponúka AdAge. Či už teda rozhodujete o masívnej marketingovej agentúre, alebo len chcete znieť informovane na najbližšom stretnutí všetkých zamestnancov, AdAge je skvelý reklamný blog, ktorý môžete sledovať.

WebMarketers je renomovaná agentúra SEO a digitálneho marketingu v Kanade, ktorá sa špecializuje na miestne SEO a klientov SEO založených na službách, ako sú zubné kliniky a realitné kancelárie. Existuje len málo autorít pre miestne SEO a WebMarketers sú jedným z globálnych lídrov. Ich tím neustále aktualizuje svoj blog o nový obsah a publikuje myšlienky vedúce k miestnym obchodníkom.

Orbit Media Studios je popredná digitálna marketingová agentúra so sídlom v Chicagu. Ich spoluzakladateľ Andy Crestodina je odborníkom na SEO a digitálny marketing. Na ich blog pravidelne prispieva ich tím viac ako 40 „orbiterov“ rozmiestnených v oblasti dizajnu, vývoja, digitálneho marketingu a projektového manažmentu.

Jeho drzé meno je v rozpore s jeho vážnymi svalmi, pokiaľ ide o marketingové merania. Ako blog pre digitálnych obchodníkov poskytuje Kissmetrics niekoľko skutočne užitočných infografík a sprievodcov na stiahnutie, ktoré vám pomôžu udržať vaše zručnosti aktuálne.

Clutch je stránka s recenziami pre agentúry a stala sa de-facto adresár agentúry. Ich blog je dôležitým zdrojom informácií pre agentúry nielen o odvetví vo všeobecnosti, ale aj kvôli tomu, aby mali prehľad o tom, na čom Clutch pracuje a o vývoji, ktorý robia.

Čítať:  Ako vytvoriť spätné odkazy pre nový web

iProspect je súčasťou globálnej skupiny Dentsu a je jednou z najväčších agentúr výkonnostného marketingu na svete. Ich postrehy a názory na budúcnosť výkonnostného marketingu a mediálneho plánovania sú zaujímavé vzhľadom na ich veľkosť a rozsah (viac ako 100 kancelárií po celom svete s viac ako 3 500 zamestnancami).

18. Blog Neila Patela

Blog Neila Patela je sám o sebe vynikajúcim príkladom brandingu osobnosti. Patel, uvedený ako jeden z desiatich najlepších obchodníkov podľa Forbes, je známym influencerom, ktorý pomocou svojho blogu priťahuje nových klientov do svojej marketingovej spoločnosti a zároveň ponúka užitočné tipy. Patelov marketingový blog zameraný na marketingové firmy, ktoré vytvárajú svoje webové stránky od nuly, možno študovať ako nástroj na zvýšenie návštevnosti marketingovej firmy aj ako užitočnú knižnicu online marketingových zručností.

Známy ako SEO plugin pre WordPress, boli by sme šokovaní, keby Yoast nemal svoj vlastný blog – s taktikou SEO, samozrejme. Tento blog SEO vyzdvihuje témy, ktoré sú pre začiatočníkov najužitočnejšie, ale po troche hĺbania sa objavia články o technickejších témach, ako je prepojenie inžinierstva, ktoré pomôžu marketingovým profesionálom v strednej kariére vybudovať si zručnosti a zároveň si udržať nabitý program.

Marketingový blog Unbounce obsahuje množstvo zdieľateľných infografík a prehľadných zoznamov s odrážkami, vďaka čomu je skvelým čítaním pre zaneprázdnených profesionálov. Unbounce, odborník na vstupné stránky a konverzie, je odborníkom na to, aby svojich klientov naučil, prečo a ako funguje jej stratégia. Očakávajte, že tu uvidíte množstvo živých príkladov a užitočných šablón.

Čo ešte?

Aké blogy sleduješ? Radi by sme od vás počuli – tweetujte nám @seoptimer.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE