20+ najlepších nástrojov na analýzu sentimentu sociálnych médií na rok 2024

Zatiaľ čo bežný človek to možno nechce vedieť všetko hovorí sa o nich na internete, že tieto informácie sú pre každú spoločnosť neoceniteľné.

Existuje však veľa chýru, takže manuálne preosiať všetky tieto zmienky by bolo pre mnohé značky nemožné.

Na to slúžia nástroje na analýzu sentimentu. Zachytávajú všetko, čo sa o vás hovorí, a povedia vám, ako sa vaše publikum cíti o vašej značke v reálnom čase.

V tomto blogu sa budeme zaoberať základmi nástrojov na analýzu sentimentu a tým, prečo by ich mala používať každá spoločnosť.

Potom vám poskytneme zoznam najlepších nástrojov na analýzu sentimentu na trhu vrátane výhod a nevýhod každého nástroja.

Čo je nástroj na analýzu sentimentu?

Nástroj na analýzu sentimentu je softvér, ktorý hodnotí zámer, tón a emócie za reťazcom textu.

V marketingovom kontexte sa nástroje na analýzu sentimentu používajú na posúdenie toho, ako pozitívne alebo negatívne vnímajú vaše publikum vašu značku, produkty alebo služby. Nástroje pomáhajú analyzovať príspevky na sociálnych sieťach, chatové správy a e-maily.

Nástroje na analýzu sentimentu sú poháňané strojovým učením a spracovaním prirodzeného jazyka. Tieto nástroje skenujú reťazce textu na slová s pozitívnymi alebo negatívnymi konotáciami a potom priradia a skóre sentimentu k textu.

Sofistikovanejšie nástroje analýzy sentimentu dokážu v rámci jednej vety rozlíšiť pozitívne a negatívne pocity o rôznych témach. Vezmite si tento príklad: „Milujem ich produkty, ale nie som fanúšikom ich nedávnych reklám.“

V tomto kontexte by nástroj na analýzu sentimentu dokázal identifikovať, že táto osoba vníma pozitívne vaše produkty, ale negatívne pocity, pokiaľ ide o vašu nedávnu reklamnú kampaň. Celkovo by to pravdepodobne klasifikovalo ako neutrálne vyhlásenie.

Prečo by ste mali používať nástroj na analýzu sentimentu?

Bez nástroja na analýzu sentimentu sa úprimná spätná väzba od vašich zákazníkov jednoducho stráca v éteri. Pomocou automatizovaného systému môžete všetko, čo sa hovorí o vašej značke online, stiahnuť na pohodlný informačný panel, aby ste mohli sledovať spätnú väzbu od zákazníkov.

Bez použitia nástroja na analýzu sentimentu môže byť pre váš tím ľahké zamerať sa iba na najpamätnejšiu negatívnu alebo pozitívnu spätnú väzbu. Ak sa chcete dozvedieť viac o procese a osvedčených postupoch, pozrite si príručku analýzy sentimentu.

Automatizovaný nástroj vám poskytuje pohľad na nálady publika v priebehu času z vtáčej perspektívy, čo vám umožňuje priamo sledovať vaše úsilie o ovplyvnenie nálady verejnosti.

Teraz, keď už chápete, prečo je nástroj na analýzu sentimentu taký cenný, poďme preskúmať najlepšie dostupné nástroje.

1. Kľúčová dierka

Sprout Social je kompletná platforma na analýzu a správu sociálnych médií, ktorá vám umožňuje sledovať analýzu sentimentu v reálnom čase.

Na paneli sentimentu v Sprout Social môžete vidieť počet pozitívnych, neutrálnych a negatívnych príspevkov, ktoré spomínajú vašu značku, kľúčové slovo alebo hashtag – filtrovateľné platformou sociálnych médií.

Čítať:  Čo je liek Letterboxd? Zoznámte sa s platformou sociálnych médií pre filmových nadšencov

Môžete vidieť všetky príspevky za určité časové obdobie, zoradené podľa sentimentu a zoznam kľúčových slov, ktoré sa najčastejšie používajú v pozitívnych alebo negatívnych príspevkoch. Môžete tiež zadať svoje vlastné pozitívne, negatívne alebo neutrálne kľúčové slová, aby ste presnejšie sledovali sentiment publika.

Okrem analýzy sentimentu ponúka Sprout Social aj sledovanie influencerov, sociálne počúvanie a sociálne publikovanie.

Pro: Jeho jedinečné možnosti sledovania hashtagov vám umožňujú sledovať sentiment okolo hashtagu alebo kľúčového slova.

Con: Sprout Social je nástroj zameraný na sociálne monitorovanie a monitorovanie značky, takže neponúka niektoré funkcie hĺbkového dolovania textu riešení na podnikovej úrovni, ktoré väčšina obchodníkov nepotrebuje.

Cena: Začína na 79 USD mesačne po bezplatnej skúšobnej verzii. Všetky cenové plány Sprout Social si môžete pozrieť tu.

Tu je to, čo o nás hovoria naši zákazníci:

Luke W, hlavný manažér sociálnych médií

Fatima M, manažérka digitálneho PR

2. Awario

s Awario môžete sledovať náladu zmienok o značke takmer v reálnom čase. Zahŕňa aj ďalšie nástroje sociálneho počúvania, ako je sledovanie influencerov.

Pro: Awario má jedinečnú funkciu sociálneho predaja, ktorá vám umožňuje sledovať ľudí, ktorí sa sťažujú na vašich konkurentov, alebo ľudí, ktorí hľadajú odporúčania vo vašej oblasti, čo vám umožňuje ľahko identifikovať potenciálnych zákazníkov.

Con: Najmä v porovnaní s alternatívami na tomto zozname má Awario strmú krivku učenia.

Cena: 49 – 399 dolárov mesačne

3. Značka24

Značka24 je nástroj na monitorovanie značky, ktorý umožňuje nepretržité monitorovanie zmienok na webe.

Automaticky sleduje sentiment na sociálnych sieťach, správach, blogoch, videách, fórach a recenziách s možnosťou manuálne zmeniť skóre sentimentu.

Pro: Platforma vám ukazuje váhu každého zmieneného ovplyvňovateľa, takže viete, na ktorú značku sa treba zamerať najviac.

Proti: Za cenu nedostávate toľko funkcií ako mnohí konkurenti na tomto zozname a mnohí používatelia uvádzajú, že používanie rozhrania je náročné.

Cena: 99 – 499 dolárov mesačne

4. Sociálny šampión

Sociálny šampión je riešenie na jednom mieste pre všetky sociálne médiá. Má niekoľko veľmi šikovných funkcií a integrácií, vďaka ktorým je vynikajúcim nástrojom na 360-stupňovú správu sociálnych médií.

Tento nástroj obsahuje doplnok analýzy sentimentu, ktorý môže používateľom pomôcť posúdiť, ako bude ich text znieť ich publiku. Môže im povedať, či ich príspevok znie pozitívne, negatívne, neutrálne alebo zmiešane. Analýza sentimentu využíva jednoduchý algoritmus umelej inteligencie na prevod textu na text, aby pochopil emócie za textom a zobrazil ich ako percento každej zo štyroch emócií.

Social Champ má tiež rozsiahle analytické správy pre každý profil sociálnych médií, ku ktorému sa pripojíte, a celý rad ďalších funkcií AI, ako je generovanie textu a generovanie obrázkov.

Výhody: Množstvo funkcií a integrácií AI, komplexné nástroje plánovania, podpora 9 rôznych platforiem sociálnych médií.

Zápory: Žiadne sociálne počúvanie.

Cena: Začína na 29 dolároch mesačne

5. Brandwatch

Brandwatch je jedným z najsilnejších hráčov v oblasti analýzy sociálnych médií. Pomocou Brandwatch môžete sledovať zmienky o značke, kampane, konkurenciu, trendy a top autorov a nálady publika. Je k dispozícii ako súčasť platformy Hootsuite Insights.

Pro: Brandwatch ponúka pôsobivé sledovanie zmienok o značke, kde ich AI identifikuje nahrané obrázky s vašimi logo značky. Ponúka tiež boolovské vyhľadávanie kľúčových slov, aby ste sa ponorili hlboko do vašich cieľových kľúčových slov.

Čítať:  Ako sa značkám darí v digitálnej krajine

Con: Bohužiaľ, je to jeden z najdrahších nástrojov analýzy sentimentu.

Cena: Začína na 1 000 $ mesačne

Keďže ceny sú také tvrdé, odporúčame vám pozrieť sa na niekoľko alternatív Brandwatch.

6. Spätná väzba Zonky

Spätná väzba Zonky je populárny softvér na správu spätnej väzby a skúseností zákazníkov so vstavaným nástrojom na analýzu sentimentu. Analyzuje pocity zákazníkov na základe spätnej väzby, ktorú zdieľajú.

Pro: Platforma na analýzu sentimentu ponúka hlboký pohľad na emócie zákazníka. Analyzuje tiež textové údaje, aby poskytla skóre a rozdelila údaje na pozitívne, negatívne a neutrálne.

Con: Pokročilé funkcie ponúka iba vtedy, keď sa používa ako kompletná platforma spätnej väzby od zákazníkov alebo skúseností, ale nedá sa jednoducho použiť ako nástroj na monitorovanie sociálnych médií.

Cena: Už od 49 dolárov mesačne.

7. Usersnap

Usersnap vyniká ako komplexná platforma spätnej väzby od používateľov s funkciami analýzy sentimentu na efektívne dekódovanie pocitov používateľov.

Pro:
Usersnap zefektívňuje komunikáciu medzi používateľmi, produktovými manažérmi a vývojármi pomocou intuitívneho systému vizuálnej spätnej väzby, čím zlepšuje spoluprácu a urýchľuje riešenie problémov. Jeho bezproblémová integrácia s obľúbenými nástrojmi na vývoj produktov, ako sú Jira alebo Azure DevOps, zaisťuje hladkú integráciu pracovného toku, optimalizuje produktivitu tímu a efektivitu projektu.

Zápory:

Zatiaľ čo Usersnap ponúka rozsiahle možnosti prispôsobenia, niektorí používatelia môžu považovať navigáciu v nastaveniach konfigurácie za zložité, čo si môže vyžadovať viac času na zoznámenie sa.

Cena:

Usersnap ponúka rôzne cenové plány, ktoré zaisťujú flexibilitu na prispôsobenie sa rôznym obchodným potrebám.

8. Lexalytika

Lexalytika je platforma na analýzu textu, ktorá využíva spracovanie prirodzeného jazyka na analýzu sentimentu sociálnych médií okolo vašej značky.

Pro: Ich nástroje sociálneho monitorovania poháňané NLP boli trénované na horách sociálnych údajov, takže dokážu porozumieť aj hashtagom, slangu a slabej gramatike. Lexalytics sa tiež snaží identifikovať prečo vaši zákazníci cítia pozitívne alebo negatívne.

Nevýhoda: Lexalytics má veľa údajov, ale je to menej riešenie na kľúč ako ostatné na tomto zozname.

Cena: Vlastná

9. Rozhodnite sa

Determ je ďalší sociálny monitorovací nástroj, ktorý sleduje zmienky na webových stránkach, platformách recenzií a sociálnych stránkach. Okrem toho ponúka analýzu sentimentu sociálnych médií ako súčasť svojho ovládacieho panela analýzy údajov.

Pro: S Determ máte možnosť filtrovať zmienky podľa polohy a jazyka.

Con: V prípade pomerne jednoduchého monitorovacieho nástroja je cena vyššia ako u podobných konkurentov.

Cena: Vlastná

10. Spomeňte

Spomenúť je jedným z najpopulárnejších nástrojov na monitorovanie a správu sociálnych médií. Okrem toho vám funkcia analýzy sentimentu umožňuje filtrovať zmienky podľa zdroja, jazyka, krajiny, kľúčových slov a skóre vplyvu.

Pro: Je to tiež platforma na publikovanie na sociálnych sieťach, takže svoje analýzy a plán publikovania môžete spravovať na jednom mieste.

Con: Mention má obmedzenia, koľko zmienok môžete mesačne sledovať, takže ak máte veľa zmienok, cena sa môže rýchlo zvýšiť.

Cena: 49 – 179 dolárov mesačne

11. Roztopená voda

Roztopená voda je prvou online spoločnosťou na monitorovanie médií na svete. Od svojho založenia v roku 2001 ponúka balík Meltwater širokú škálu služieb, ktoré sa zameriavajú najmä na monitorovanie značky, počúvanie sociálnych médií a analýzu sentimentu. Nástroje na analýzu sentimentu Meltwater vám pomôžu získať rýchly prehľad o tom, ako ľudia vnímajú vašu značku alebo akúkoľvek inú tému.

Čítať:  Sprievodca sociálnym dôkazom pre začiatočníkov: Prečo na ňom záleží a ako ho používať – Marketing

Sledovanie sentimentu v priebehu času znamená, že môžete ľahko vidieť trendové línie pre pozitívny a negatívny sentiment, čo vám umožní jasne pochopiť, či vaše kampane majú správny vplyv na vnímanie vašej značky.

Výhody: Poskytuje údaje o pocitoch zo všetkých online kanálov a rozdeľuje každý sentiment podľa konkrétneho kanála. Dokáže spracovať 242 jazykov a ponúka podrobnú analýzu sentimentu pre 218 z nich. Poskytuje automatické upozornenia a nástroje na podávanie správ, aby ste zostali vpredu pred akoukoľvek krízou.

Zápory: Existuje strmá krivka učenia.

Cena: Vlastné

12. MonkeyLearn

MonkeyLearn je sada na analýzu textu a vizualizáciu údajov, ktorá poskytuje šablóny analýzy sentimentu prispôsobené rôznym platformám, či už ide o sociálne médiá, recenzie alebo e-mailové prieskumy.

Pro: Používa predtrénované modely analýzy sentimentu, ale tiež vám umožňuje trénovať svoj vlastný model s údajmi špecifickými pre dané odvetvie (bez toho, aby ste museli vedieť kódovať).

Con: MoneyLearn je trochu manuálnejší, pretože musíte nahrať svoje údaje do Tabuliek Google alebo pripojiť ich platformu k vašej databáze cez ich API. Je tiež oveľa drahší ako nástroj na monitorovanie sociálnych médií.

Cena: Začína na 299 $ mesačne

13. OpenText

OpenText ponúka mnoho riešení správy informácií a údajov, z ktorých jedno zahŕňa dolovanie textu a analýzu obsahu.

OpenText navyše presahuje rámec bežného monitorovacieho nástroja a umožňuje vám analyzovať textový obsah z interných dokumentov, e-mailov, sociálnych médií, webových stránok a ďalších.

Pro: Ak potrebujete extrémne robustné dolovanie údajov, nebude to oveľa podrobnejšie ako toto.

Proti: Toto je nástroj podnikovej úrovne, ktorý nebude dostupný pre väčšinu obchodníkov.

Cena: Vlastná

14. Rapidminer

RapidMiner je ďalší nástroj na dolovanie textu, ktorý vám umožňuje sledovať sentiment z neštruktúrovaných údajov vrátane zmienok na sociálnych sieťach, online recenzií, call centrum prepisy, patentové prihlášky a ďalšie.

Pro: Platforma ponúka odhaľovanie podvodov hľadaním nezrovnalostí v hovorenom a písanom texte.

Zápor: Aj keď je RapidMiner hlboko v oblasti dátových nástrojov, je oveľa menej intuitívny a vhodný pre typickú analýzu sentimentu sociálnych médií.

Cena: Vlastná

15. Repustovať

Repustate je robustný nástroj na analýzu sentimentu, ktorý ponúka analýzu sentimentu témy, analýzu sentimentu založenú na aspektoch a dátové panely.

Okrem toho môže platforma získať sentiment z údajov o zákazníkoch, údajov zamestnancov alebo akejkoľvek inej platformy, ak ju pripojíte k ich API.

Pro: Má viacjazyčné schopnosti a ponúka možnosť naprogramovať slang alebo alternatívne významy do AI.

Nevýhoda: Pretože Repustate je čistý nástroj na analýzu sentimentu, neponúka veľa možností monitorovania sociálnych médií iných nástrojov na tomto zozname.

Cena: Vlastné

16. Číselná klávesnica

Číselník je platforma zákazníckych informácií poháňaná AI, ktorá ponúka celý rad riešení podnikovej komunikácie vrátane hlasových, video konferencia, správy a stretnutia. Je navrhnutý tak, aby poskytoval jednotnú komunikáciu pre tímy a organizácie, čo im umožňuje efektívne sa spájať a spolupracovať.

Pro: Dialpad AI analýza sentimentu zákazníkov poskytuje cenné informácie o emóciách a vnímaní zákazníkov. Analýzou nálady zákazníkov môžu firmy identifikovať trendy, vzory a oblasti zlepšovania, čo im umožňuje robiť rozhodnutia na základe údajov zvýšiť spokojnosť zákazníkov a lojalita. Analýza sentimentu spoločnosti Dialpad môže poskytnúť spätnú väzbu, ktorá môže byť užitočná na zlepšenie skúseností zákazníkov a stimuláciu obchodného rastu.

Con: Toto je nástroj zákazníckej podpory a nie marketingový nástroj sociálnych médií. Možno to budete musieť spojiť s iným nástrojom na monitorovanie značky.

Cena: Začína od 23 dolárov mesačne

Čítať:  Najlepšia VPN pre SAE

17. Emplifi

Emplifi je výkonná all-in-one marketingová platforma sociálnych médií, ktorá zahŕňa správu sociálnych médií, meranie, výskum, reportovanie, prípady zákazníkov, influencer marketing a nástroje na počúvanie. Okrem toho ponúka analýzu sentimentu vo viacerých online kanáloch.

Pro: Majú celkom pôsobivé možnosti spolupráce a schvaľovania.

Con: Pretože Emplifi je nástroj typu všetko v jednom, je drahý, ak hľadáte len analýzu sentimentu alebo sociálne funkcie počúvania.

Cena: Vlastná

18. Statusbrew

Statusbrew je ďalší nástroj typu všetko v jednom pre celú sociálnu cestu vrátane správy sociálnych médií, monitorovania, analýzy a starostlivosti o zákazníkov

Pro: Platforma má mnoho užitočných funkcií pre marketingové tímy vrátane správy pracovných postupov, automatického priraďovania konverzácií a správy kampaní.

Nevýhoda: Funkcie analýzy sentimentu sú dostupné iba pre plány Professional a Enterprise.

Cena: 299 dolárov mesačne

19. Rýchle vyhľadávanie pomocou aplikácie Talkwalker

Rýchle vyhľadávanie od Talkwalker je robustný nástroj na vyhľadávanie sociálnych médií ktorý vám umožňuje sledovať KPI, ako je zapojenie, zmienky o objeme, sentiment, demografia a geografické oblasti.

Navyše, ako súčasť väčšieho balíka Talkwalker, ponúka celý rad analýz sociálnych médií.

Pro: Rýchle vyhľadávanie má funkcie na tvorbu obsahu, ktoré vám umožňujú identifikovať trendy témy, témy a emotikony, ktoré sú obľúbené u vášho publika. Rovnako ako Brandwatch ponúkajú aj rozpoznávanie obrázkov značky a videa.

Con: Robustná sada funkcií Talkwalker prichádza so statnou cenovkou.

Cena: Vlastné

BONUS: Bezplatné nástroje na analýzu sentimentu

Ak len hľadáte rýchlu analýzu sentimentu reťazca textu, existuje množstvo bezplatných nástrojov na rýchle vykonanie úlohy, vrátane:

Zistíte však, že tieto nástroje neponúkajú dlhodobé analytické možnosti, ktoré môžete získať od skutočného nástroja na sledovanie analýzy sentimentu.

Začnite sledovať analýzu sentimentu ešte dnes

Sledovanie analýzy sentimentu je prvým krokom k vytvoreniu inteligentnejšej marketingovej stratégie, ktorá skutočne počúva, čo vám hovorí vaše publikum.

Kľúčová dierka pomáha obchodníkom robiť rozhodnutia založené na údajoch a zároveň zefektívňuje ich úsilie v oblasti správy sociálnych médií. Okrem sledovania kampaní, influencer marketingu a sociálneho počúvania môžete tiež naplánovať a zverejniť svoje príspevky na sociálnych médiách, a to všetko na jednej platforme.

Naši zákazníci uvádzajú, že im Sprout Social ušetrí 5 hodín týždenne pri zhromažďovaní a vykazovaní údajov, čo sa premieta do ušetrených viac ako 7 000 dolárov ročne.

Ak chcete začať sledovať analýzu sentimentu ešte dnes, začnite BEZPLATNE VYSKÚŠAŤ s Sprout Social.

Súvisiaci článok

Poskytuje Sprout Social analýzu sentimentu?

The Ultimate Sentiment Analysis Guide

často kladené otázky

Aký je najlepší nástroj na analýzu sentimentu?

Jedným z najlepších nástrojov na analýzu sentimentu je Sprout Social. Na paneli sentimentu v Sprout Social môžete vidieť počet pozitívnych, neutrálnych a negatívnych príspevkov, ktoré spomínajú vašu značku, kľúčové slovo alebo hashtag – filtrovateľné podľa platformy sociálnych médií.

Aké nástroje sa používajú na analýzu sentimentu?

Tu je zoznam populárnych nástrojov na analýzu sentimentu:
1. Kľúčová dierka
2. Awario
3. Značka24
4. BrandMentions
5. Brandwatch
6. Qualtrics
7. Kritická zmienka
8. Digimind
9. Lexalytika
10. Rozhodnite sa
11. Spomeňte
12. Mentionytika
13. Monkeylearn
14. OpenText
15. Rapidminer
16. Repustovať
17. Číselná klávesnica
18. Emplifi
19. Statusbrew
20. Rýchle vyhľadávanie

Aké algoritmy sa používajú na analýzu sentimentu?

Nástroje na analýzu sentimentu sú poháňané strojovým učením a spracovaním prirodzeného jazyka. Tieto nástroje skenujú reťazce textu na slová s pozitívnymi alebo negatívnymi konotáciami a potom priraďujú textu skóre sentimentu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE