20 najlepších príkladov vstupnej stránky pre inšpiráciu

Štúdium príkladov skvelých vstupných stránok je jedným z najlepších spôsobov, ako sa naučiť efektívnu stratégiu. Zhrnuli sme niektoré z našich obľúbených a rozoberieme, čo je pre vás efektívne.

Na čo slúžia vstupné stránky?

Vstupné stránky sú cieľovou stránkou marketingovej kampane, ako napríklad:

  • Reklamy na sociálnych sieťach
  • E-mailové kampane
  • Platené reklamy vo vyhľadávaní

Najlepšie vstupné stránky sú samostatné a obsahujú jednu jasnú výzvu na akciu, ako napríklad:

  • Prihlásiť sa na odber
  • Zavolajte teraz
  • Kúpte teraz
  • Zarezervujte si miesto
  • Naplánujte si bezplatnú cenovú ponuku
  • Pripoj sa k nám

Predstavte si ich ako digitálny ekvivalent poštovej zásielky – všetky informácie, ktoré potrebujete, aby ste mohli konať, sú na jednej stránke.

Vstupná stránka verzus webová stránka

Vstupná stránka nie je to isté ako webová stránka.

Webové stránky sa skladajú z viacerých vzájomne prepojených stránok. Obsahujú veľa odkazov, rôzne sekcie informácií a vyzývajú návštevníka, aby sa porozhliadol po stránke, aby sa dozvedel viac.

Zdroj obrázka: WebTheoria

Vstupné stránky sú samostatné a majú jediný účel – propagovať zvolenú CTA.

Vstupné stránky sú navyše navrhnuté tak, aby prijímali návštevnosť z reklamných kampaní a privádzali ju k CTA.

Pre každú novú kampaň je zvyčajne navrhnutá nová vstupná stránka a staré vstupné stránky sa archivujú.

Webové stránky získavajú návštevnosť z platených aj organických zdrojov. Webové stránky sa často aktualizujú, ale zriedka sa prepracúvajú od začiatku.

Na čo slúži vstupná stránka a prečo by ju mala mať vaša firma?

Dizajn vstupnej stránky je o tom, aby vaši zákazníci vykonali nejakú akciu. Je to posledný krok vašej starostlivo naplánovanej reklamnej stratégie.

Potenciálnemu potenciálnemu zákazníkovi sa napríklad môže zobraziť reklama na váš kurz osobných financií na Twitteri. Zaujatá klikne na reklamu – kde vedie to kliknutie?

Odpoveď: vaša vstupná stránka.

Ak nenavrhnete vstupnú stránku, toto kliknutie ju pravdepodobne zavedie len na vašu domovskú stránku. To je v poriadku, ale potenciálnemu zákazníkovi sa na vašej domovskej stránke jasne nezobrazuje výzva na akciu. Môže chvíľu preskúmať vašu stránku a potom odísť a vrátiť sa k tomu, čo pôvodne robila.

Čítať:  14 výhod Magenta pre váš elektronický obchod

Naproti tomu vstupné stránky dávajú návštevníkovi jasné pokyny – v tomto prípade povzbudzujú potenciálneho zákazníka, aby sa skutočne prihlásil na kurz osobných financií.

Vstupné stránky majú v priemere konverzný pomer 10 %. – čo sa v digitálnom marketingu považuje za dosť vysoké.

Vstupné stránky sú dôležité, pretože sú posledným a najdôležitejším krokom vašej reklamnej kampane.

Čo robí vstupnú stránku úspešnou?

Najlepšie vstupné stránky sú príkladmi dobrého copywritingu, premysleného dizajnu a psychológie zákazníka. Obsahujú tú správnu zmes prvkov, ktoré presvedčia čitateľa, aby konal.

Zdroj obrázkov: WebTheoria

Tu sú kľúčové prvky príkladov vstupných stránok, ktoré konvertujú:

Hlavný nadpis Podporný nadpis

Toto je vaša šanca upútať pozornosť vašich čitateľov.

Váš nadpis by mal byť jasný a príťažlivý. Malo by tiež priradiť váš inzerát, aby sa návštevníci necítili zavádzaní a rýchlo sa odrazili z vašej stránky. Podporný nadpis zvyčajne pridáva ďalšie informácie k hlavnému nadpisu a naznačuje, že CTA príde.

Váš hlavný aj podporný nadpis by mali byť krátke a výstižné.

USP

Vaša jedinečná predajná ponuka (USP) je čokoľvek, čím váš produkt alebo služba vyniká. Čím je vaša značka výnimočná alebo iná? Čo ponúkate, čo vaši konkurenti neponúkajú?

Toto nie je jedno statické vyhlásenie – v ideálnom prípade by mal byť váš USP oznámený prostredníctvom všetkých prvkov na vašej vstupnej stránke.

Môžete napríklad ponúkať upratovacie služby vo vhodnejšom čase dňa ako konkurencia. Alebo možno vaše zľavy na ročné predplatné vašej služby.

Výhody produktu/služby

Ukážte všetky výhody, ktoré vaši zákazníci získajú. Často prezentované ako zoznam, to zdôrazňuje hodnotu všetkého, čo ponúkate.

Obrázky a videá

Grafika, obrázky a videá oznamujú množstvo informácií o vašej značke, produkte a hodnote takmer okamžite. Vstupná stránka webovej stránky často obsahuje „hrdinský“ obrázok: jeden dominantný obrázok nad záhybom, ktorý informuje o tom, čo predávate (napr. produktívny pracovný priestor, kvalitná kozmetika atď.)

Obrázky alebo grafika by mali byť pridané premyslene, aby ste informovali o vašich USP a výhodách produktu. Nezapĺňajte stránku nezmyselnými fotkami.

Integrácia videí je ešte efektívnejšia ako len obrázky. Podľa TechJurypridaním krátkych videí, ktoré ukazujú skutočné výhody vášho produktu, môžete zvýšiť konverzie až o 86 %.

Sociálny dôkaz

Recenzie, posudky a odporúčania sú všetky typy sociálnych dôkazov.

Nakupujúci online čoraz viac očakávajú dôveryhodné recenzie od iných spotrebiteľov, s ktorými súvisia, skôr, ako uvidia produkt alebo značku ako spoľahlivé. Ich zdieľanie na vstupnej stránke môže zvýšiť vaše konverzie v porovnaní so stránkami bez nich.

CTA

Dizajn vstupnej stránky je o získavaní potenciálnych zákazníkov k tomuto najdôležitejšiemu kroku: výzve na akciu.

Najdôležitejšia vec, ktorú by ste si mali zapamätať o CTA vašej vstupnej stránky, je, že by mala byť len jedna.

Nezamieňajte a nefrustrujte svojich návštevníkov poskytnutím viacerých prihlasovacích a registračných formulárov. Udržujte svoje CTA jasné, presvedčivé a konzistentné.

Čítať:  Aká je najlepšia veľkosť loga pre váš web? (a sociálne siete, tlač atď.)

Príklady 20 najlepších vstupných stránok

Vstupná stránka s vysokou mierou konverzie bude mať prvky vstupnej stránky, ktoré sme práve uviedli. Najlepší spôsob, ako sa naučiť dobrý dizajn vstupnej stránky, je študovať príklady.

Zozbierali sme 20 najlepších vstupných stránok, aby sme vám ukázali, ako všetky prvky spolupracujú pri podpore jasnej, stručnej a konzistentnej výzvy na akciu.

#1 – HotJar

Táto vstupná stránka má nadpis priťahujúci pozornosť, ktorý zákazníkom okamžite ukazuje výhody. Efektívne komunikuje USP – HotJar vám ukáže, čo na vašom webe robia skutoční ľudia, nielen modelky.

Tento dizajn je obzvlášť efektívny, pretože nie je potrebné posúvanie. USP, výhody a CTA sú všetky uvedené jasne nad záhybom stránky a spárované s jasnou, energickou grafikou, ktorá naznačuje cieľové publikum – obchodníkov.

#2 – Mincovňa od Intuit

Všetky dizajnové prvky na tejto vstupnej stránke silne poukazujú na CTA – tlačidlo „zaregistrovať sa zadarmo“. Zatiaľ čo návštevníci môžu posúvať stránku nadol, aby si prečítali viac a videli príklady rozpočtového nástroja spoločnosti Mint, všetko, čo potrebujú na vykonanie akcie, je nad záhybom stránky.

#3 – MailChimp

Aj keď je vstupná stránka MailChimpu o niečo dlhšia, ako by sme odporúčali, je to vynikajúci príklad vstupnej stránky sociálneho dôkazu.

Zahrnutie odporúčaní zákazníkov je dobrý spôsob, ako posilniť autoritu vašej vstupnej stránky a povzbudiť potenciálnych zákazníkov, aby vyskúšali váš produkt alebo službu. MailChimp dokonca používa známe obrázky s hodnotením hviezd – nie preto, že by to bolo potrebné, ale preto, že je to pre online nakupujúcich upokojujúce.

#4 – Prehľad doručenej pošty

Inbox Insight ponúka skvelý príklad priradenia zacielenej reklamy k vstupnej stránke. Táto reklama propaguje bezplatný privádzací magnet – ich „svätý grál segmentácie B2B marketingu“.

Vstupná stránka zodpovedá celkovému dizajnu reklamy a privádza potenciálnych zákazníkov priamo k tomu, čo chcú – k dokumentu na stiahnutie. To je dobré, pretože to udržuje potenciálnych zákazníkov na stránke, pretože okamžite našli to, na čo sa preklikli.

#5- Chlapci s klavírom

Udalosti sú ideálnymi príležitosťami pre vstupné stránky, ktoré konvertujú. CTA je jednoduchá – lístky si kúpte tu.

Táto vstupná stránka zobrazuje všetky relevantné informácie – dátum, miesto, čas – nad záhybom udalosti. Jasná grafika skupiny uisťuje zákazníkov, že kupujú správne vstupenky, a pestrofarebné tlačidlo „získať vstupenky“ uľahčuje dokončenie predaja.

#6 – Bose

Aj keď neodporúčame nadmerné množstvo textu na tejto vstupnej stránke, je to dobrý príklad prechodu značky na novú produktovú ponuku uprostred zmien na pracovisku.

Vstupné stránky sú dobrým miestom na ponúkanie olovených magnetov a Bose používa túto stránku na ponúkanie bezplatnej infografiky, ktorá ukazuje, čo môže ich značka ponúknuť hybridným pracovným priestorom. Toto spáruje bezplatné sťahovanie s aktuálnou horúcou témou – a zároveň vytvára zoznam e-mailov Bose.

Čítať:  Zámer dopytu je založený na tom, čo Google predpokladá, že používatelia pravdepodobne nájdu

#7 – Delta

Táto vstupná stránka ponúka dobrý príklad obrázka hrdinu. Cestovný priemysel sa vo veľkej miere spolieha na ambiciózne obrázky, ktoré povzbudzujú zákazníkov, aby si predstavovali, ako si užívajú ideálny výlet.

Delta používa na tejto vstupnej stránke príťažlivý, ale pokojný obrázok spojený so silným nadpisom, ktorý zdôrazňuje výzvu na akciu – „pripojte sa k skymiles“.

#8 – Oranžová teória

Produkty a služby, ktoré sú geograficky špecifické, môžu mať prospech z uvedenia adresy a kontaktných informácií na ich vstupných stránkach. Zákazníkom to ukáže, že sa registrujú na správnom mieste, a povzbudí ich, aby dokončili predaj na stránke.

Táto vstupná stránka z telocvične Orange Theory povzbudzuje zákazníkov, aby si „zarezervovali teraz“ s prísľubom 2 bezplatných kurzov „len na obmedzený čas“ – používa sa tu aj stratégia ponuky, ktorá končí, spolu so silným imidžom hrdinu.

#9 – Ted Talks

Vstupné stránky niekedy musia obsahovať konkrétnejšie informácie. V takom prípade je trik v tom, že zahrniete všetko dôležité bez toho, aby to bolo príliš dlhé na rýchle čítanie.

Tento dizajn vstupnej stránky využíva neutrálny dizajn pozadia v kombinácii so silným nadpisom a jasným tlačidlom CTA, aby text nezahltil stránku. Návštevníci, ktorí informácie len skenujú, stále vidia, že ide predovšetkým o podujatie pre vzdelávacie inštitúcie

#10 – Shopify

Táto vstupná stránka jasne zodpovedá jej CTA s jej výhodami. Titulok upúta svoju cieľovú skupinu niečím, čo všetci chcú: „prevziať kontrolu“ nad procesom predaja.

Pridanie vizuálu bezplatného kontrolného zoznamu ako tlačenej publikácie je príjemné – ponuka pôsobí uhladenejšie a autoritatívnejšie a zároveň podčiarkuje hodnotu akcie – ide o kvalitné informácie, ktoré zákazník dostáva zadarmo.

#11 – Rast s Google

Ďalší príklad vstupnej stránky založenej na udalostiach, táto propaguje videokurz ponúkaný spoločnosťou Google.

Tlačidlo CTA sa nachádza na nezvyčajnom mieste – v pravom hornom rohu stránky – no vďaka jasne modrej farbe a väčšine ľudí, ktorí poznajú farebné schémy Google, vynikne. Titulok vám okamžite oznámi, o čom video je, a dodatočný text poskytuje podrobnosti o hodnote a výhodách bez toho, aby ste museli posúvať nadol.

#12 – Potvrdiť

E-knihy sú ďalším veľkým magnetom, ktorý sa dobre spája so vstupnými stránkami. Spoločnosť Affirm propaguje ich pomocou grafiky, ktorá vyzerá ako čítačka elektronických kníh, čo zákazníkom umožňuje okamžite vizualizovať sťahovanie a čítanie elektronickej knihy. Paleta farieb evokuje energiu, čo je dobrý nápad v rýchlo sa rozvíjajúcich odvetviach, ako je marketing.

#13 – ShopStyle

ShopStyle je affiliate marketingový program pre tvorcov Instagramu. Táto vstupná stránka nabáda potenciálnych zákazníkov, aby si vytvorili účet a prihlásili sa do programu.

Zahrnutie 5-krokového procesu na vstupnej stránke je šikovný krok. povzbudzuje potenciálnych zákazníkov, ktorí by mohli váhať so spustením zdĺhavej aplikácie tým, že im povie, čo môžu očakávať, a naznačí, že proces bude rýchly a jednoduchý.

Čítať:  Prečo projekt SEO zlyhá?

#14 – Redaktor X

Softvér môže byť ťažké inzerovať a táto vstupná stránka používa obrázok svojho dizajnérskeho programu v akcii ako silný vizuálny predajný argument.

Páčilo sa nám aj použitie kreatívneho tlačidla CTA – „začať vytvárať“ znie príťažlivejšie a jedinečnejšie ako „kúpiť teraz“ alebo „stiahnuť skúšobnú verziu zdarma“.

Titulok odvádza skvelú prácu pri komunikovaní kľúčových výhod produktu, namiesto toho, aby jednoducho definoval, o aký druh softvéru ide. Tým, že Editor X povie zákazníkom, čo s tým môžu robiť, efektívne komunikuje svoje USP.

#15 – Arizona State University

Ľudia zvyčajne skúmajú desiatky rôznych škôl online predtým, ako sa prihlásia do programu. Dobrá vstupná stránka webovej stránky môže povzbudiť potenciálnych študentov, aby si vyžiadali informácie, a teda dať škole viac šancí presvedčiť potenciálnych študentov, aby sa prihlásili.

Táto vstupná stránka z Arizona State University robí dobrú prácu pri zacielení na jednu konkrétnu demografickú skupinu. Grafika doslova spája bodky z minulých skúseností potenciálneho študenta s budúcnosťou vo vyučovaní – ukazuje, ako jej ASU môže pomôcť urobiť tento posun.

#16 – Slack

Slack je známy tým, že má najlepšie návrhy vstupných stránok. Tento efektívne ukazuje platformu v akcii. Výrazný nadpis a podtitulok oznamujú, že toto je budúcnosť práce a inteligentné pracoviská sa dostanú na rad.

#17 – Bluehost

Titulok vám presne povie, čo získate – hosting pre stránky WordPress. Zahrnutie cien na vstupnej stránke je súčasťou USP spoločnosti Bluehost – je lacnejšie ako konkurencia a poskytuje transparentné ceny.

#18 – Uber

Uber svojim hrdinským imidžom prináša viaceré uistenia, aby pomohol náboru nových vodičov. Modelka má na sebe masku a rukavice, čo poukazuje na obavy Uberu o bezpečnosť. Je tiež staršia ako široká verejnosť, ktorá je zvyčajne považovaná za vodičov Uberu, čo hovorí, že ide o dostupnú a inkluzívnu pozíciu.

Výrazný nadpis je emotívnym apelom na potenciálnych vodičov – ak chcete zarobiť peniaze, stačí si sadnúť za volant.

#19 – Adobe Creative Cloud

Keďže Adobe Creative Cloud je tak dobre známy, táto vstupná stránka je menej o informovaní o výhodách služby a viac o zobrazení USP – 60% zľavy pre študentov a učiteľov.

To ukazuje, ako možno efektívne využiť vstupné stránky na podporu predaja alebo špeciálnych ponúk, okrem bežného marketingu značky.

#20 – Loomly

V neposlednom rade si Loomly na svojej vstupnej stránke zvolil agresívnu stratégiu – „Loomly vs Hootsuite“. Potenciálnych zákazníkov to zaujalo a pozrite si krátke video vysvetľujúce, prečo je Loomly lepšou verziou toho, čo už poznajú. Potom prejdú na tlačidlo CTA, čo je bezplatná skúšobná verzia.

Kontrola vstupnej stránky

Prepája vaša značka svoje reklamné kampane so vstupnými stránkami? Ak áno, porovnajte svoje existujúce stránky s niektorými z príkladov vyššie. Zistite, ktoré prvky pre vás vynikajú a ako môžete podobné stratégie implementovať do svojich vlastných marketingových kampaní.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE