Cesta hľadača začína online hľadaním. Vy ako tvorca poskytujete informácie, ktoré sa umiestňujú vo výsledkoch vyhľadávania. Jeden aspekt je spoločný medzi vami a hľadajúcim – kľúčové slovo.
Teraz existujú milióny používateľov, ktorí používajú milióny kľúčových slov na vyhľadávanie relevantných informácií. Zároveň existujú milióny autorov, ktorí medzi sebou súťažia o umiestnenie na základe týchto kľúčových slov.
Ako sa odlíšite od ostatných? Ako si plánujete zabezpečiť umiestnenie na prvej stránke vo vyhľadávačoch?
Výskum kľúčových slov je odpoveďou na tieto otázky. A prieskum kľúčových slov je nepochybne najvýznamnejším aspektom SEO a SEM.
Proces začína identifikáciou súboru kľúčových slov, ktoré používatelia hľadajú, aby uhasili svoj smäd po informáciách. Keď poznáte kľúčové slová, budete okolo nich vytvárať obsah. Potom sa pokúsite zoradiť obsah vo vyhľadávačoch pomocou on-page SEO.
Výskum kľúčových slov je rozsiahla téma. Tu sa obmedzíme na modul pre začiatočníkov. V tomto sprievodcovi sa s vami podelím o použiteľné a super jednoduché stratégie prieskumu kľúčových slov na generovanie cenných kľúčových slov, ktoré zvýšia návštevnosť vašich webových stránok.
Začnime hneď.
1. Začnite s „Kľúčovým slovom počiatočnej“
Kľúčové slovo na začiatku je primárne kľúčové slovo, ktoré je hlavnou myšlienkou vašej webovej stránky/podnikania. Kľúčové slovo seed je téma, pre ktorú chcete získať hodnotenie vo vyhľadávačoch. Preto by pre vás mala byť prioritou identifikácia kľúčového slova seed.
Ak sa napríklad vaša firma zaoberá predajom a opravou bicyklov, ako počiatočné kľúčové slová môžete použiť nasledujúce kľúčové slová:
- Kúpte si bicykle
- Kúpte si hybridné bicykle
- Kúpte si horské bicykle
- Opravovňa bicyklov
- Detské bicykle
Najlepšou stratégiou na objavenie počiatočného kľúčového slova je použitie Google Trends. Keď zadáte počiatočný výraz, nástroj vráti informácie ako – záujem v priebehu času, záujem podľa subregiónu, súvisiace témy a súvisiace dotazy. Výsledky môžete triediť podľa regiónu, času, kategórií a typu vyhľadávania.
Počiatočné kľúčové slovo má vo všeobecnosti vysoký objem vyhľadávania, vysokú konkurenciu a vysokú mieru prekliknutia (MP). Okrem použitia tejto základnej stratégie môžete na vyhľadávanie počiatočných kľúčových slov použiť aj nasledujúce stratégie kľúčových slov.
2. Automatické dopĺňanie a súvisiace vyhľadávanie Google
Váš proces výskumu kľúčových slov je jednoducho neúplný bez týchto dvoch nástrojov – automatického dopĺňania Google a súvisiaceho vyhľadávania Google. V skutočnosti nepotrebujete nič iné, ak práve vstupujete do sveta výskumu kľúčových slov.
Začnime s Automatické dopĺňanie Google. Kedykoľvek budete hľadať čokoľvek na Google (doslova čokoľvek), automaticky dokončí váš dopyt. Pozrite si nasledujúcu snímku obrazovky. Keď do Vyhľadávania Google napíšem slovo „corona“, automaticky dokončí dopyt a predpovedá potenciálne vyhľadávacie dopyty.
Súvisiace vyhľadávanie Google je ďalšou sekciou, ktorú si musíte pozrieť pre potenciálne kľúčové slová. Pozrite sa na snímku obrazovky. Výsledkom vyhľadávania „najlepšieho krmiva pre domáce zvieratá“ boli nasledujúce súvisiace vyhľadávacie dopyty. Ak je teda vaše kľúčové slovo „najlepšie krmivo pre domáce zvieratá“, potom „najlepšie krmivo pre psov pre šteňatá“ a „najlepšie krmivo pre psov s obilím“ môžu byť súvisiace kľúčové slová.
3. Hľadajte otázky pomocou AnswerThePublic
Dopyty ľudí sú čoraz konkrétnejšie a relevantnejšie. Časy, keď ľudia vyhľadávali krátke frázy, sú preč. V dnešnej dobe sa ľudia pýtajú správne otázky. A vyhľadávače tiež uprednostňujú otázky, pretože môžu používateľom zobraziť relevantné výsledky, iba ak tieto výsledky existujú.
Ak dokážete identifikovať otázky súvisiace so základným kľúčovým slovom, môžete okolo nich vytvoriť obsah a dosiahnuť hodnotenie na prvej stránke vo vyhľadávačoch. Môžete použiť úžasný nástroj tzv AnswerThePublic zrušiť vyhľadávania súvisiace s otázkami. Pozrite si snímku obrazovky.
Jednoduché vyhľadávanie „šnúrky do topánok“ prinieslo 49 otázok, ktoré ľudia zvyčajne vyhľadávajú na Googli. Okrem toho nástroj zobrazuje viac výsledkov súvisiacich so „šnúrkami do topánok“. Na tieto otázky môžete zacieliť, vytvoriť okolo nich obsah a ohodnotiť svoju webovú lokalitu v službe Google pre súvisiace vyhľadávacie dopyty.
4. Analyzujte webové stránky konkurentov
Ak chcete ľahkú cestu von, jednoducho zacieľte na webové stránky svojich konkurentov, aby ťažili kľúčové slová s vysokým potenciálom, pre ktoré sú hodnotené. Cieľom je identifikovať priamych konkurentov, ktorí pôsobia v rovnakej oblasti ako vy. Okrem toho by mali byť hodnotené pre kľúčové slová, ktoré chcete získať vo vyhľadávačoch.
Môžete vykonať analýzu konkurencie na platforme na výskum kľúčových slov, ako je SEMRush. Pozrime sa na nástroj pre medzeru v kľúčových slovách. Svoje webové stránky porovnávate s webovými stránkami svojich konkurentov, aby ste identifikovali kľúčové slová, podľa ktorých sú hodnotené, ale nie vy.
Podobne môžete použiť ich nástroj organického výskumu v rámci Domain Analytics na odhalenie všetkých podrobností súvisiacich s vašimi konkurentmi, či už ide o kľúčové slovo, objem vyhľadávania, stránky s výsledkami vyhľadávania, cenu za kliknutie (CZK), mieru prekliknutia (MP), atď.
Poznámka: Vyradenie kľúčových slov na webovú stránku konkurenta je ako dotýkanie sa špičky ľadovca. Musíte vytvoriť veľkolepý obsah okolo týchto kľúčových slov a vytvoriť odkazy na webové stránky, ak chcete prevýšiť svojich konkurentov pre presné kľúčové slová.
5. Objavte kľúčové slová miestneho vyhľadávania
Vieš 97 percent používateľov vyhľadávačov hľadali ste online a našli miestnu firmu? To je dôležitosť lokálneho SEO. Takže ak ste miestna firma, ktorá chce dosiahnuť najvyššie miesto v balíku Google Local 3-pack (pozri snímku obrazovky), musíte objaviť relevantné miestne kľúčové slová.
Miestne kľúčové slová pre svoju firmu môžete vyhľadať jednoduchým použitím nasledujúcich dopytov v službe Google:
- [seed keyword] + [location]
- [seed keyword] + [near me]
- [best] + [seed keyword] + [nearby]
Môže existovať nekonečné množstvo kombinácií, ale my chceme identifikovať tie, ktoré majú slušný objem vyhľadávania. Na tento účel môžete použiť nástroj ako KWFinder od Mangools. Môžete vyhľadávať pomocou kľúčového slova alebo názvu domény. Nástroj vás požiada, aby ste zoradili výsledky pomocou filtrov ako „Kdekoľvek“ a „Akýkoľvek jazyk“.
Nie je to len o hľadaní miestnych kľúčových slov, ktoré majú slušný objem vyhľadávania. Obtiažnosť kľúčového slova je rovnako dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť, keď chcete získať hodnotenie pre kľúčové slovo vo vyhľadávačoch. To nás privádza k našej ďalšej stratégii.
6. Analyzujte obtiažnosť kľúčových slov
Môžete sa opýtať: Prečo by som mal pri výskume kľúčových slov brať do úvahy ťažkosti s kľúčovými slovami? Odpoveď je jednoduchá. Môžete ľahko hodnotiť kľúčové slová vo vyhľadávačoch, ktoré majú nízke skóre obtiažnosti kľúčových slov a naopak.
Napríklad, ak sa chcete na Google zaradiť do kategórie „kúpiť notebook“, je doslova nemožné prelomiť hodnotenie na prvej stránke (aspoň na rok), pokiaľ nemáte tisíce spätných odkazov s vysokou autoritou a najlepší obsah na danú tému.
Ak sa však chcete zaradiť do kategórie „najlepší notebook pre študentov informatiky“, môžete toto kľúčové slovo ľahko hodnotiť za predpokladu, že vytvoríte vyčerpávajúci obsah a budete postupovať podľa osvedčených postupov SEO.
Preto musíte pri výskume kľúčových slov posúdiť náročnosť kľúčových slov. KWFinder od Mangools vám môže pomôcť zmerať náročnosť kľúčových slov. Nástroj analyzuje rôzne faktory, ako je konkurencia, objem vyhľadávania, CTR, CZK, poloha atď., aby vypočítal skóre obtiažnosti kľúčového slova.
7. Používajte vylučujúce kľúčové slová
Vylučujúce kľúčové slová sú slová, pre ktoré sa NECHCETE umiestňovať vo vyhľadávačoch. V dôsledku toho sa na ne nechcete sústrediť pri vykonávaní výskumu kľúčových slov pre SEO.
In Google Ads, môžete jednoducho pridať vylučujúce kľúčové slová a blokovať zobrazovanie reklám vo výsledkoch vyhľadávania pre konkrétne vyhľadávacie dopyty. Pre organické výsledky však nemôžete vylúčiť vylučujúce kľúčové slová. Vylučujúce kľúčové slová však môžete určite eliminovať v čase prieskumu kľúčových slov, aby ste sa zamerali na výrazy, za ktoré chcete hodnotiť.
Odporúčam vám použiť SEMRush na odfiltrovanie vylučujúcich kľúčových slov pomocou nástroja Kúzlo kľúčových slov. Ak sa pozriete na snímku obrazovky nižšie, na karte „Rozšírené filtre“ je možnosť „Vylúčiť kľúčové slová“. Tu môžete napísať slová, ktoré chcete pri hľadaní kľúčových slov vylúčiť.
Ďalej môžete „vylúčiť kľúčové slová“ na základe parametrov ako „voľná zhoda“ a „frázová zhoda“. Vo všeobecnosti je táto funkcia výhodná, keď chcete oddeliť kľúčové slová značky (v ktorých sa spomína značka) od kľúčových slov, ktoré nie sú značkou.
8. Použite filtre kľúčových slov
Jedným z aspektov je vylúčenie vylučujúcich kľúčových slov. Nástroj Keyword Magic od SEMRush vám umožňuje filtrovať vyhľadávanie kľúčových slov aj na základe iných parametrov. Keď používate filtre, môžete identifikovať kľúčové slová, ktoré spĺňajú vaše požiadavky.
Na zefektívnenie výskumu kľúčových slov môžete povoliť nasledujúce filtre:
- Všetky/Otázky: Môžete vyhľadávať všetky typy kľúčových slov alebo konkrétne vyhľadávať otázky.
- Typ zhody: Tu máte štyri možnosti – voľná zhoda, frázová zhoda, presná zhoda a súvisiaca zhoda.
- Zahrnúť kľúčové slová: Podobne ako ste odstránili vylučujúce kľúčové slová pomocou možnosti Vylúčiť kľúčové slová, použite túto funkciu na zahrnutie konkrétnych slov do kľúčových slov.
- Počet slov: Vyberte počet slov, ktoré chcete zahrnúť do kľúčového slova. Môžete určiť rozsah.
- Objem: Počet vyhľadávaní kľúčového slova každý mesiac. Môžete určiť rozsah.
- Obtiažnosť kľúčového slova: Znamená to, aké ťažké je hodnotenie pre kľúčové slovo. Hodnota sa pohybuje medzi 0 a 100 percentami. Čím vyššia hodnota, tým vyššia je obtiažnosť.
- CZK: Koľko inzerenti platia za kliknutie na toto kľúčové slovo. Vyššia CPC znamená vyšší dopyt.
- Konkurenčná hustota: Udáva, koľko konkurentov súťaží o toto kľúčové slovo v platenom vyhľadávaní. Hodnota sa pohybuje medzi 0,00 a 1,00. Čím vyššia je hodnota, tým vyššia je konkurencia.
- Vlastnosti SERP: Tento filter zobrazuje počet funkcií SERP (vybraný úryvok, miestny balík, recenzie atď.), ktoré sa zobrazujú pre konkrétne kľúčové slovo.
- Výsledky v SERP: Toto je jednoduché. Ukazuje, koľko výsledkov sa objaví v SERP pre konkrétne kľúčové slovo.
Môžete tiež triediť zoznam kľúčových slov v sekcii skupín kľúčových slov. Existujú dve skupiny kľúčových slov, ako je znázornené na snímke obrazovky: Podľa čísla a Podľa objemu. Kliknutím na tému podskupiny preskúmate kľúčové slová v danej podskupine.
9. Použite panel s nástrojmi SEO a rozšírenie prehliadača
Pre náruživých hľadačov, ktorí trávia väčšinu času na Google vyhľadávaní, odporúčam nainštalovať SEO toolbar ako napr MozBar a rozšírenie prehliadača SEO Kľúčové slovo Surfer.
Pomocou týchto nástrojov zistite objem vyhľadávania, náročnosť kľúčových slov, súvisiace vyhľadávania, nápady na kľúčové slová a oveľa viac. Keďže všetky informácie sú dostupné na stránke vyhľadávania Google, je tak pohodlné vykonať úplný prieskum kľúčových slov.
Ak chcete používať MozBar, môžete si nainštalovať rozšírenie prehliadača. Po aktivácii vykoná kompletnú analýzu domény, analýzu odkazov a analýzu kľúčových slov pre kľúčové slová, ktoré vyhľadávate v službe Google.
Hľadal som napríklad „marketing na sociálnych sieťach“ na Googli. Nasledujúce výsledky sa objavili v SERP. Analýzou autority stránky (PA) a autority domény (DA) môžete dospieť k záveru, že je ťažké hodnotiť toto kľúčové slovo.
Ak chcete viac informácií súvisiacich s týmto kľúčovým slovom, môžete použiť Keyword Surfer. Pred použitím nainštalujte rozšírenie prehliadača. Vezmime si príklad „marketingu sociálnych médií“.
Vo vyhľadávacom paneli môžete vidieť metriky, ako je objem vyhľadávania v USA a hodnota CZK. Na pravej strane vyhľadávacieho panela môžete vidieť nápady na kľúčové slová a korelačný graf, ktorý znázorňuje vzťah medzi výsledkami vyhľadávania.
Tieto dva nástroje vám môžu pomôcť s výskumom kľúčových slov v počiatočnej fáze. Tu môžete zbierať nápady na kľúčové slová a potom vykonať hĺbkovú analýzu na identifikáciu kľúčových slov, o ktoré budete súťažiť.
10. Ľudia sa tiež pýtajú Google
Vyhľadávacie dopyty prechádzajú neustálym vývojom. Z krátkych fráz o 2-3 slovách sa to vyvinulo do správnych otázok. Google si všimol zmeny a spustil vyhradenú sekciu s názvom „Ľudia sa tiež pýtajú“ na zobrazenie otázok súvisiacich s kľúčovým slovom.
Ak vezmeme do úvahy predchádzajúci príklad „marketingu sociálnych médií“, na Googli sa zobrazí nasledujúca sekcia. Ako vidíte, ide o súvisiace kľúčové slová vo forme otázok, ktoré ľudia vyhľadávajú.
Ak chcete nájsť ďalšie kľúčové slová súvisiace s otázkami, jednoducho kliknite na šípku rozbaľovacej ponuky na pravej strane. Google v sekcii zobrazí ďalšie výsledky. Pokračujte v opakovaní postupu, aby ste objavili potenciálne kľúčové slová.
11. Ponorte sa do Wikipédie
Wikipedia nie je len zlatá baňa informácií, ale aj kľúčových slov. V skutočnosti objavíte kľúčové slová, o ktorých ste ani nevedeli. Je to vynikajúca stratégia, ak máte menej času alebo nechcete používať žiadny nástroj na prieskum kľúčových slov.
Hľadal som napríklad na Wikipédii výraz „zoznamka“ (a vlastne som to aj čítal, pretože išlo o randenie!) Okrem obsahu je tam aj tabuľka obsahových sekcií. Na to sa tu zameriavame.
Ako vidíte, tém v zoznamovaní je veľmi veľa. Môžete si vybrať kohokoľvek, vykonať hĺbkový prieskum kľúčových slov a vytvoriť zoznam potenciálnych kľúčových slov.
Kliknutím na ľubovoľnú tému v obsahu sa môžete do toho pustiť ďalej. Klikol som na „Technológia“ a dostal som sa do nasledujúcej sekcie.
Opäť tu môžete nájsť rôzne výrazy, ktoré môžu vyhovovať vašim kritériám. Opláchnite a zopakujte proces, aby ste objavili nekonečný počet kľúčových slov.
12. Zaťažte sa na Reddit
Reddit je prosperujúca komunita Redditors (jej členov), ktorí uverejňujú interaktívny a informatívny obsah v subredditoch. Existuje viac ako 2 milióny subredditov. Predstavte si množstvo informácií dostupných na Reddite.
Keď ide o kľúčové slová, objavíte kľúčové slová, ktoré ľudia skutočne hľadajú. Napríklad som narazil na príspevok v subreddite s názvom r/CampingGear. Pozrite sa na snímku obrazovky.
Ako vidíte, používateľ zaslal platnú otázku. Ľudia za príspevok hlasovali a tiež ho komentovali. Môžete si vybrať túto tému a vytvoriť o nej článok. Určite získa veľkú trakciu.
Pridajte sa k niekoľkým aktívnym subredditom vo svojom výklenku. Stačí si prechádzať príspevky a identifikovať zoznam potenciálnych kľúčových slov. Berte do úvahy iba príspevky, ktoré získavajú záujem. Ak nie sú zásnuby, možno o to nikto nemá záujem.
13. Prehľadávajte špecializované fóra a skupiny na Facebooku
Rovnako ako Reddit, existujú špecializované komunity známe ako fóra. Jediný rozdiel je v tom, že Reddit je všeobecná komunita pozostávajúca zo subredditov a fóra sú špecializované komunity, väčšinou zamerané na jeden alebo dva výklenky.
Ak chcete vyhľadať fóra vo svojom výklenku, zadajte do Google nasledujúci dopyt:
[niche] + inurl:forum
Napríklad, ak chcem objaviť fóra v oblasti „vývoja pythonu“, vyhľadám:
Vývoj Pythonu inurl:forum
Teraz prejdite na ktorékoľvek z týchto fór a objavte témy, o ktorých ľudia hovoria. Príspevky s maximálnym zapojením sú potenciálne kľúčové slová pre váš obsah.
Podobne môžete túto taktiku vyskúšať aj so skupinami na Facebooku. Namiesto vyhľadávania v Google jednoducho hľadajte špecializované skupiny na Facebooku. Hľadal som napríklad „Vegánske recepty“ na Facebooku a dostal som nasledujúce výsledky.
Teraz znova prejdite do ktorejkoľvek z týchto skupín. Dávajte si pozor na príspevky, ktoré získavajú maximálny záujem. Pozrite si aj komentáre k týmto príspevkom. Objavíte veľa špecifických kľúčových slov.
14. Analyzujte najviac zdieľaný obsah
Čo ak dokážete objaviť obsah, ktorý ľudia najviac zdieľajú na sociálnych sieťach? Ak ľudia zdieľajú obsah, znamená to, že ho považujú za užitočný. A ak dokážete vytvoriť obsah na podobnú tému, váš obsah sa môže stať aj najzdieľanejším obsahom.
Ak chcete objaviť najviac zdieľaný obsah, prejdite na stránku BuzzSumoa zadajte kľúčové slovo pre počiatočné. Hľadal som napríklad „móda pre mužov“ a dostal som nasledujúce výsledky.
Teraz si môžete pozrieť témy najčastejšie zdieľaného obsahu, analyzovať formát obsahu, objavovať spätné odkazy, upravovať vyhľadávanie a oveľa viac. BuzzSumo je praktický nástroj na generovanie rôznych variantov kľúčového slova typu seed.
15. Použite vyhľadávanie na YouTube
Viete, že YouTube je druhý najväčší vyhľadávač? Spracováva 3 miliardy vyhľadávaní každý mesiac. Keďže ho vlastní Google, môžete medzi nimi očakávať určité podobnosti. A preto by ste určite mali zvážiť YouTube na prieskum kľúčových slov.
Rovnako ako automatické dopĺňanie Google, aj YouTube dokončí váš dopyt a predpovedá vám zoznam možných vyhľadávaní. Toto je jeden zo spôsobov ťažby kľúčových slov na YouTube.
Môžete tiež zadať dopyt a vyhľadať ho. Hľadal som „obsahový marketing“ a dostal som nasledujúce výsledky.
Výhodou vyhľadávania na YouTube je to, že poskytuje toľko výsledkov, že môžete skutočne vytvoriť kompletný zoznam kľúčových slov len analýzou názvov videí. Ďalej, ak rolujete nadol, nájdete „hľadania súvisiace s kľúčovým slovom“, ktoré ste hľadali.
Ak sa vám nechce ťažiť z YouTube na hľadanie kľúčových slov, môžete jednoducho použiť nástroj s názvom KeywordTool.io nájsť kľúčové slová YouTube. Môžete ho použiť aj na ťažbu kľúčových slov z iných zdrojov, ako sú Bing, Amazon, Instagram atď.
16. Ponorte sa do služby Google Analytics
Uvažovali ste nad analýzou svojej webovej stránky, aby ste objavili potenciálne kľúčové slová? Je možné, že sa hodnotíte pre množstvo kľúčových slov alebo pre určité kľúčové slová získavate primeranú návštevnosť. Tieto kľúčové slová môžete skutočne použiť na nájdenie potenciálnych kľúčových slov.
Stačí prejsť na informačný panel Google Analytics > Akvizície > Kampane > Organické kľúčové slová. Tu nájdete všetky kľúčové slová, ktoré zvyšujú návštevnosť vašich webových stránok. Na základe správania používateľov, akvizícií a cieľových konverzií môžete vybrať potenciálne kľúčové slová.
Niektoré kľúčové slová už môžu privádzať veľkú časť návštevnosti vašich webových stránok. Niektoré môžu mať potenciál zvýšiť návštevnosť (preštudujte si metriky, aby ste sa dozvedeli viac). Môžete použiť tieto spiace kľúčové slová, ktoré majú potenciál zvýšiť návštevnosť webových stránok.
17. Použite Google Search Console
Okrem Google Analytics môžete použiť aj Google Search Console (GSC) pre výskum kľúčových slov. Zatiaľ čo služba Google Analytics vám povie, ktoré kľúčové slová prinášajú návštevnosť a aké je s tým spojené správanie používateľov, GSC uvádza všetky kľúčové slová, na základe ktorých sa vaša webová lokalita umiestňuje vo vyhľadávači.
Prejdite na hlavný panel Google Search Console > Výkon. Teraz tu môžete analyzovať všetky podrobnosti týkajúce sa kľúčových slov. Či už ide o vyhľadávanie na webe, vyhľadávanie obrázkov alebo vyhľadávanie videí, GSC zobrazuje všetky kľúčové slová, ktoré vaša stránka hodnotí.
Na základe počtu zobrazení, kliknutí, MP a pozície môžete určiť výkonnosť kľúčových slov. Pozrite sa na kľúčové slová s vyšším počtom zobrazení, ale nižším počtom kliknutí a nižšou MP. Toto sú potenciálne kľúčové slová, na základe ktorých môžete vytvárať obsah.
18. Preskúmajte trendy témy
Jedným rýchlym spôsobom (aj náročným) na zvýšenie návštevnosti webových stránok je písanie o aktuálnych trendových témach. Môžete namietať, prečo je to ťažké, keď ide len o vytváranie obsahu. Je to ťažké, pretože konkurencia je naozaj vysoká.
Ak však dokážete identifikovať trendy témy, vytvárať ohromujúci obsah a intenzívne ho propagovať, návštevnosť vašich webových stránok jednoducho exploduje. A to je presne to, s čím môžete urobiť Explodujúce témyjedinečný nástroj na objavovanie aktuálnych tém, ktoré ľudia vyhľadávajú.
Stačí si vybrať trvanie a kategórie. Nástroj zobrazí zoznam tém na obrazovke. Napríklad na snímke obrazovky vyššie som si vybral 1-mesačný časový rámec a kategóriu „zdravie“, aby som našiel trendy témy.
19. Používajte synonymá a kľúčové slová LSI
Preč sú dni, keď ste mohli kľúčové slovo v článku z dôvodu optimalizácie mnohokrát zopakovať. Teraz to Google považuje za spam. Okrem použitia primárneho kľúčového slova v názve, úvode, podnadpisoch a tele musíte v obsahu použiť synonymá a kľúčové slová LSI.
Synonymum je len iné slovo pre konkrétne slovo. Napríklad „reklama“ je synonymom pre „propagácia“. Používanie synoným kľúčových slov v obsahu posilňuje optimalizáciu, čím zvyšuje pravdepodobnosť vyššieho umiestnenia vo vyhľadávačoch.
Ďalším aspektom je LSI, čo znamená latentné sémantické indexovanie. Kľúčové slová LSI sú výrazy súvisiace s kľúčovým slovom, či už priamo alebo nepriamo. Napríklad kľúčové slová LSI pre „online reklamu“ budú „marketing na sociálnych sieťach, PPC propagácia atď. Mali by ste použiť kľúčové slová LSI v obsahu, aby ste zvýšili autoritu článku v konkrétnom výklenku.
Na objavenie synoným a súvisiacich kľúčových slov môžete použiť nástroj ako LSIGraph. Ak ho nechcete používať, zvážte použitie nástroja Automatické dopĺňanie, Súvisiace vyhľadávanie alebo Kúzlo kľúčových slov od SEMRush od Googlu.
20. Preskúmajte súvisiace kľúčové slová
V rámci poslednej stratégie výskumu kľúčových slov by som vám odporučil, aby ste sa prestali príliš trápiť kľúčovými slovami. V roku 2013 spoločnosť Google vydala Aktualizácia kolibríka čo jednoducho spôsobilo revolúciu v spôsobe analýzy a hodnotenia webových stránok v SERP.
Aktualizácia sa zamerala na sémantické vyhľadávanie, v ktorom bol zámer používateľa dôležitejší ako kľúčové slová. Ak ste teda napríklad v Google hľadali „káva Dalgona“, výsledky vyhľadávania budú obsahovať recepty, videá, grafy znalostí, súvisiace vyhľadávania a mnoho ďalšieho.
Google v zásade chápe zámer používateľa, a preto zobrazuje informácie súvisiace s kávou Dalgona. To je presne to, na čo by ste sa mali zamerať.
Osvojte si klastrový prístup. Ak je teda vašou nosnou (hlavnou) témou „obsahový marketing“, vytvoríte si o tom pilierovú stránku. Zároveň vytvoríte klastrový obsah na základe súvisiacich kľúčových slov, ako sú „obsahová marketingová stratégia, SEO, písanie obsahu, dosah na ovplyvňovateľov atď.
Prístup tematického zoskupenia je úspešný pri poskytovaní vyčerpávajúcich informácií používateľovi. Preto by ste sa mali zamerať na primárne kľúčové slovo, ako aj súvisiace kľúčové slová.
Zbalenie: Staňte sa odborníkom na výskum kľúčových slov
Výskum kľúčových slov je základom online marketingu. Ak to urobíte správne, ste v polovici. Praktizujte tieto stratégie, aby ste objavili kľúčové slová pre obsah webovej stránky.
Tieto stratégie výskumu kľúčových slov sú v skutočnosti pre začiatočníkov, ale ak ich budete dôsledne praktizovať, stanete sa expertom na výskum kľúčových slov. V tomto procese budete rozvíjať svoje spôsoby objavovania kľúčových slov vo výklenku.
Máte nejaké pochybnosti? Alebo by ste sa chceli podeliť o svoju tajnú stratégiu výskumu kľúčových slov?
V oboch prípadoch neváhajte komentovať a zdieľať.