24 najlepších tém portfólia WordPress pre nezávislých pracovníkov

Byť na voľnej nohe sa môže cítiť ako cena na pódiu počas Showcase Showdown v epizóde „The Price is Right“. Nechcete však podporovať nízke ponuky, pretože za prekročenie nie je žiadna penalizácia. Keď sa prechádzate témami portfólia WordPress a snažíte sa nájsť najlepší spôsob, ako ukázať svoje zručnosti, musíte toho veľa zvážiť. Ale so správnym nastavením mysle a zdrojmi si môžete vytvoriť portfólio, ktoré udrží potenciálnych klientov v rade, aby s vami spolupracovali.

Na čo nezabúdať pri vytváraní portfólia

Vaše portfólio by malo vykazovať vašu najlepšiu prácu a dať potenciálnym klientom pocit vašich schopností. To však neznamená, že chcete zahrnúť každý projekt, ktorý ste kedy robili. Tu je niekoľko vecí, ktoré treba mať na pamäti pri práci na svojom portfóliu.

Čo zahrnúť

Pri vytváraní portfólia zahrňte len prácu, na ktorú ste najviac hrdí a ktorá súvisí s typom práce, ktorú chcete v budúcnosti vykonávať. Aj keď ste si v minulosti zobrali na pomoc pri platení účtov niektorých menej ako ideálnych klientov, nemusíte tieto projekty zobrazovať. Zobrazovanie typu práce, ktorú chcete znova vykonávať, vám pomôže prilákať klientov, s ktorými by ste chceli pracovať, a vyhnúť sa projektom, ktoré vás nevzrušujú.

Byť vyberavý pri projektoch, ktoré uvádzate vo svojom portfóliu, vám môže pomôcť aj s optimalizáciou pre vyhľadávače. Zamyslite sa nad kľúčovými slovami, ktoré ľudia použijú pri hľadaní niekoho, kto robí vašu prácu. Použite tieto slová a frázy na vysvetlenie minulých projektov a vaši klienti vás budú môcť nájsť lepšie, ako keby sa práce, ktoré predvádzate, rozprestierali všade.

Čítať:  Ako porozumieť a nastaviť viackanálové pripisovanie a vytváranie prehľadov

Pútavé opisy a úryvky

Už viete, že kľúčové slová a frázy sú dôležité, pokiaľ ide o vaše portfólio. Je však tiež nevyhnutné ujasniť si, čo môžete svojim ideálnym klientom urobiť. Používajte jednoduchý jazyk, ktorému rozumie každý. Aj keď možno pri obchodovaní s niekým vo vašom odvetví používate žargón, vaši klienti nemusia byť tak oboznámení s internými pojmami. Preto je najlepšie používať slová a frázy, o ktorých viete, že im budú rozumieť.

Uistite sa, že si nájdete čas na to, aby ste sa podelili o to, ako vaša práca prospela vašim predchádzajúcim klientom. Vysvetlite, prečo ste projekt dokončili tak, ako ste to urobili, a objasnite, prečo to bola pre klienta najefektívnejšia voľba. Nebojte sa pridať posudok alebo dva, ak ich máte.

Make It Visual

V závislosti od toho, akú prácu vykonávate ako nezávislý pracovník, môže byť vizuálna úprava vášho portfólia hračkou. Ako grafik alebo fotograf môžete jednoducho zahrnúť obrázok z projektu. Ale ak ste spisovateľ, zvážte zahrnutie niektorých obrázkov z akcií, aby ste zlepšili celkový vzhľad svojho portfólia. Ale pozor na screenshoty! Nie vždy vyzerajú dobre, najmä na mobile. A nebojte sa pridať aj logo klienta, najmä ak ide o známu značku.

Zorganizujte to

Organizácia pomôže potenciálnym klientom prehľadať prácu, ktorú ste vykonali, a ukáže vašu pozornosť k detailom. Témy portfólia WordPress umožňujú používateľom rozdeliť projekty podľa značiek a typu projektu. Táto funkcia umožňuje potenciálnym klientom vidieť, čo ste urobili, bez toho, aby sa museli predierať prácou, ktorá nemusí byť pre ich projekt relevantná.

Čítať:  6 Magento alternatív, ktoré by ste mali zvážiť po Magento 1

24 najlepších tém portfólia WordPress pre nezávislých pracovníkov

Teraz, keď viete, čo vložiť do svojho portfólia na voľnej nohe, je čas vybrať si z najlepšie platených a bezplatných tém portfólia WordPress. Nie všetky témy sú rovnaké a niektoré sú pri zobrazovaní určitých typov práce lepšie ako iné.

 1. Astra. Téma Astra má viac ako 180 pripravených šablón a možnosť portfólia fotografií je skvelá na predvádzanie vizuálnej práce. Navyše môžete túto tému použiť s doplnkami ako WooCommerce na predaj produktov a služieb.
 2. Divi. Divi má stovky rozložení, vopred navrhnuté šablóny stránok pre vaše portfólio a nástroj na tvorbu stránok, takže si môžete prispôsobiť vstupné a predajné stránky. Navyše je Divi navrhnutý s ohľadom na dobrú optimalizáciu pre vyhľadávače.
 3. Úrad Pro. The Téma portfólia Authority Pro používa Genesis Framework a prichádza s množstvom šablón stránok a domovská stránka používa miniaplikácie, takže si ju môžete rýchlo a jednoducho nastaviť.
 4. Hromada. The Hromadiť tému WordPress vám poskytne domovskú stránku s prispôsobiteľným posúvačom na celú obrazovku. Galérie obrázkov sú skvelé na prezentáciu vašej práce.
 5. Vrchol. Vrchol má viacero rozložení pre vaše stránky a blogové príspevky, plus skvelé možnosti ponuky v hornej časti vašej lokality a miniaplikácie na bočnom paneli. Domovská stránka zobrazuje vašu prácu v responzívnom rozložení dlaždíc.
 6. Avril. Toto voľná téma načítava sa rýchlo a umožňuje vám prispôsobiť farby, hlavičku, odporúčané obrázky, rozloženia a šablóny. Avril je pripravená na preklad, ak pracujete s klientmi po celom svete a môže vám pomôcť vytvoriť viacjazyčnú stránku.
 7. Fargo. Fargo môže byť najlepšou témou na predvedenie vášho umeleckého diela, ak ste vizuálny umelec. Spolupracuje aj s WooCommerce, aby vám pomohol predať vašu prácu a rezervovať klientov.
 8. Rohový. Toto minimalistická téma portfólia WordPress prichádza s viacerými rozloženiami a možnosťou pridania vlastných miniaplikácií. Funguje to aj s WooCommerce.
 9. Elegantný. The Elegantná téma je skvelou voľbou, ak máte radi tvorcov stránok drag-and-drop. Dodáva sa s niekoľkými vstavanými šablónami a vlastnými miniaplikáciami.
 10. Vyvolenie. Táto téma prichádza s filtrovateľným portfóliom, ktoré vašim potenciálnym klientom uľahčí vyhľadávanie vašich projektov. Má schopnosť priradiť váš web k vašej značke.
 11. GridMe. Ak máte radi blog, Téma GridMe je skvelý spôsob, ako ukázať svoju prácu. GridMe prichádza s mnohými možnosťami pre príspevky a stránky, štýly hlavičiek a odporúčané miniaplikácie pre príspevky.
 12. Masívna dynamika. Táto téma vám umožňuje upravovať akékoľvek vopred pripravené rozloženia alebo si vytvárať svoje vlastné a navyše môžete vykonávať zmeny v reálnom čase bez toho, aby ste sa museli priebežne obnovovať.
 13. Werkstatt. Ak máte radi minimalistický vzhľad, Werkstatt je skvelou voľbou na použitie vopred pripravených štýlov portfólia, aby ste ukázali, čo dokážete. Navyše je toto portfólio plne filtrovateľné.
 14. Grafik. Pomocou témy Grafik môžete pre každý portfóliový projekt vytvoriť jedinečné rozloženia. Navyše podporuje interaktívnu infografiku a je optimalizovaný pre vyhľadávače.
 15. Kalium. Táto téma portfólia WordPress vám dáva priestor na zobrazenie loga minulých klientov vo vašom portfóliu a dokonca môžete synchronizovať svoj účet Dribble, aby ste mohli jednoducho importovať svoje projekty.
 16. Odkódovať. Táto téma vám poskytuje viacero možností rozloženia portfólia a navyše možnosť vytvárať predpripravené sekcie obsahu, ktoré môžete znova použiť na ľubovoľnej stránke svojho webu.
 17. Veľké portfólio. Táto téma prichádza s vopred pripravenými rozloženiami a filtrovateľným portfóliom s rozložením mriežky. K dispozícii je tiež funkcia nekonečného posúvania pre tých, ktorí majú skutočne veľké množstvo práce.
 18. Adios. Adios prichádza s deviatimi rozloženiami domovskej stránky a výberom troch rozložení portfólia. Táto téma sa načítava rýchlo a je optimalizovaná pre vyhľadávače.
 19. Proton. Proton poskytuje elegantný vzhľad s množstvom funkcií, ak potrebujete tému pripravenú na preklad. Portfólio a rozloženie si môžete prispôsobiť pre jednotlivé projekty.
 20. Slush Pro. The SlushPro domovská stránka obsahuje obrázky vašich projektov v štýle starej školy v štýle blogu. Portfólio môžete zobraziť pomocou viacerých stĺpcov a možností rozloženia hlavičky a strany.
 21. Pobrežie. The Téma pobrežia vám poskytuje pevný bočný panel na ľavej strane na neustále zobrazovanie vašich informácií s domovskou stránkou, ktorú tvoria iba miniatúry vašej práce. Je tiež optimalizovaný pre vyhľadávače.
 22. Návrh. Toto voľná téma vyzerá rovnako dobre ako mnohé z platených možností a navyše vám ponúka dve navigačné ponuky – jednu pre váš web a jednu v päte pre sociálne médiá.
 23. Vzduch. Téma Air je optimalizovaná pre vyhľadávače a rýchlo sa načítava. Ak chcete tému, ktorá vám poskytne veľa bieleho priestoru, aby vaša práca vynikla, táto téma je skvelou voľbou.
 24. Kadence. The Téma Kadence sa nielen ľahko používa, ale rýchlo sa načítava a odomyká neobmedzené možnosti prispôsobenia pre každú oblasť vášho webu. Ak chcete úplnú kontrolu nad dizajnom, Kadence je pre vás.
Čítať:  16 najlepších vecí na predaj na Etsy, ako zarobiť peniaze

Ste pripravení zostaviť svoje portfólio?

Trvalo vám roky, kým ste sa dostali na úroveň profesionála na voľnej nohe. Nie je dôvod, aby ste sa aj vy stali webmasterom. Môžeme vám pomôcť zabezpečiť, aby vaša stránka portfólia založená na WordPress bola vždy v prevádzke.

Máme dokonca služby dizajnu webových stránok WordPress a dizajnu obchodu, ktoré vám pomôžu hladko posunúť váš projekt.

Kontaktujte spoločnosť Hostinger a nechajte nás hostiť webovú stránku vášho portfólia.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE