27 najlepších analytických nástrojov sociálnych médií za rok 2024 pre vek AI

The najnovšie štúdie ukážte, že sociálne médiá sú prvým kontaktným bodom, ktorý majú zákazníci s vašou značkou.

V skutočnosti je pravdepodobnejšie, že zákazníci objavia vašu značku prostredníctvom sociálnych médií cez vyhľadávač. Preto je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým optimalizovať svoje sociálne kanály, aby ste zaistili, že oslovíte (a zaujmete) svoje cieľové publikum.

Ale sociálne médiá sú dátové zviera!

Pravdepodobne máte úžasný marketingový tím, ale pokiaľ nemáte tím vedcov, ktorí sledujú a analyzujú všetky vaše sociálne údaje, budú vám chýbať kľúčové poznatky potrebné na pozdvihnutie vašej značky.

Môžete tiež investovať do správnych nástrojov na analýzu sociálnych médií a umožniť vášmu marketingovému tímu robiť správne rozhodnutia pre spustenie optimalizovanej marketingovej kampane. Pomôže vám predstaviť vašu značku správnemu publiku v správnom čase.

Navyše, ak si prevádzkovať viacero účtov na sociálnych sieťachsledovanie správnych metrík môže zlepšiť správu vašej značky, služby zákazníkom a skúsenosti, čo vám pomôže rozšíriť vašu značku.

Teraz je dôležité vybrať si nástroj, ktorý vyhovuje vašim jedinečným potrebám. Aby sme vám pomohli nájsť ten správny, zhromaždili sme a aktualizovali nášho sprievodcu 27 najlepšími nástrojmi na použitie v roku 2024 a neskôr.

1. Kľúčová dierka

Sprout Social je analytický nástroj sociálnych médií, ktorý automaticky zhromažďuje údaje zo sociálnych médií a vytvára za vás správy. Vyniká v štyroch kľúčových veciach:

  • Dostanete sa do myslí vašich zákazníkov.
  • Zjednodušenie prehľadov, aby ste mohli jednoducho zdieľať výsledky so svojím tímom.
  • Ukážeme vám, čo priťahuje pozornosť vašich spotrebiteľov.
  • Ušetríte obrovské množstvo času, pretože nemusíte prehľadávať rôzne sociálne platformy a hľadať a nahlasovať svoje sociálne analýzy.

Toto sú kritické funkcie, na ktoré treba dávať pozor pri porovnávaní softvéru na analýzu sociálnych médií.

Ako hovorí Neil Patel: „Tento nástroj (Sprout Social) robí veľa vecí, ktoré iní nedokážu. A ako bonus je mimoriadne užívateľsky prívetivý.“

Pomocou Sprout Social môžete nájsť, identifikovať, sledovať a osloviť svojich influencerov:

Môžete tiež vykonať podrobnú a hĺbkovú analýzu sentimentu príspevkov na sociálnych médiách v priebehu času:

S Sprout Social môžete vidieť počet zobrazení, dosah, príspevky a interakcie, ktoré získavajú určité účty alebo značky hash. Môžete tiež identifikovať kľúčových ovplyvňovateľov, ktorí dosahujú najvyššie miery zapojenia a počet sledovateľov v konkrétnych odvetviach, a osloviť ich priamo z nástroja.

A ak by ste niekedy chceli poznať demografické údaje používateľov svojich hashtagov alebo používateľov účtu alebo sledovateľov, Sprout Social vám ich tiež ukáže – vrátane percenta pozitívnych a negatívnych nálad vašich sledovateľov.

Zákazníci Sprout Social môžu tiež publikovať a plánovať neobmedzené príspevky každý mesiac zo všetkých účtov zahrnutých v ich pláne. Správa kdekoľvek od 3 účtov až po neobmedzené účty v závislosti od vašich potrieb.

Prečo nás naši zákazníci milujú

„Sprout Social nám pomáha sledovať influencerov a zmienky. informačné panely“

Lauren F, zakladateľ a stratég

Kyle H, docent

Cena: Od 39 dolárov mesačne

2. Sociálny šampión

Sociálny šampión je komplexný nástroj na správu sociálnych médií, ktorý tiež umožňuje používateľom analyzovať ich výkony na sociálnych sieťach pomocou atraktívneho analytického nástroja!

Skutočnosť, že používatelia môžu získať denne aktualizované informácie s pútavým grafickým znázornením všetkých hlavných metrík, z neho robí ideálnu voľbu pre začínajúce podniky, podnikateľov, malé podniky a agentúry.

Social Champ umožňuje používateľom plánovať príspevky, organizovať ich v kalendári a neskôr zdieľať, komunikovať s publikom a ponúkať sledovanie príspevkov pomocou príkladného analytického nástroja.
Výkon príspevkov môžete optimalizovať pomocou funkcie najlepšieho času do odoslania. Vytvárajte a exportujte správy vo formátoch súborov PDF, PDF a CSV.

Výhody: Analytický nástroj Social Champ je pre bezplatné aj platené plány, kde je možné ušetriť čas sledovaním viacerých sociálnych účtov jediným kliknutím. Široká škála dátumov na výber a porovnanie údajov ho robí výnimočným.

Zápory: Nástroj Analytics Social Champ je dostupný iba v prehliadači a nie v mobilnej aplikácii.

Cena: Už od 29 $/mesiac

3. Oktopost

Oktopost sa zameriava na pomoc B2B značkám spravovať, monitorovať a merať všetky svoje aktivity na sociálnych sieťach z jedinej platformy.

Máte globálne tímy sociálnych médií? Spravujte tímy sociálnych médií vo viac ako jednej krajine z jednej platformy.

Správa sociálnych médií, obhajovanie sociálnych médií a propagácia sociálnych médií sú niektoré z najlepších funkcií Oktopost.

Môžeš zmerajte výkonnosť svojho marketingu na sociálnych sieťach a podľa toho optimalizujte svoje úsilie.

Pro: Obrovským plusom Oktopost je, že môžete integrovať ďalšie aplikácie, ako napríklad Google Analytics, a získať tak prístup k ešte podrobnejším marketingovým štatistikám sociálnych médií.

Tiež ste vedeli Oktopost sa nedávno spojil s Sprout Social? Oktopost, poháňaný Sprout Social, teraz ponúka pokročilé možnosti sociálneho počúvania, ako aj hĺbkový výskum a analýzy potrebné na udržanie konkurencieschopnosti.

Con: Bohužiaľ, platforma nemá možnosť krížového odosielania medzi sieťami.

Cena: K dispozícii na požiadanie

4. Sociálne postavenie

Sociálny status je špecializovaný nástroj na automatizáciu analýzy sociálnych médií a správ.

Z tohto dôvodu ide nástroj do hĺbky na sledovanie všetkých dostupných metrík na všetkých hlavných sociálnych kanáloch vrátane Facebooku, Instagramu, TikTok, YouTube, LinkedIn a Twitteru.

Čítať:  Stratégia sociálnych médií Starbucks: pohľad na vírusové kampane

Metriky možno rozdeliť na platené a organické a príspevky možno segmentovať podľa témy pomocou označovania. Demografiu sledovateľov možno zobraziť na základe veku, pohlavia, krajiny a mesta.

Sociálny stav podporuje aj novšie typy médií, ako sú Instagram Stories, Instagram Reels a YouTube Shorts. Sociálne správy je možné exportovať do CSV, PDF, PowerPointu a Google Slides.

Pro: Sociálny stav je obzvlášť obľúbený u digitálnych agentúr a značiek, ktoré potrebujú označiť a prispôsobiť rôzne šablóny prehľadov pre rôznych klientov alebo zainteresované strany.

Con: V Sociálnom stave nie sú žiadne funkcie publikovania, plánovania ani počúvania, pretože ide o špeciálny nástroj sociálnej analýzy.

Cena: 29 $/mesiac ďalej

5. Vaizle

Vaizle je nástroj na analýzu meta reklám, porovnávanie sociálnych médií a vytváranie prehľadov pre začínajúce podniky a podniky, ktoré potrebujú použiteľné informácie tým najjednoduchším možným spôsobom.

Môžete získať hĺbkovú analýzu svojich denných výdavkov na reklamu, najnovších trendov a najvýkonnejších príspevkov spolu s ľahko vytvoriteľnými prispôsobiteľnými prehľadmi vo formáte PDF. Vaizle tiež poskytuje rôzne bezplatné nástroje, ktoré poskytujú analýzy reklám ako aj analýzy sociálnych médií cez Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, YouTube a Google.

Poskytuje tiež denné informácie o viacerých premenných vo forme grafov, tabuliek a čísel, ktoré vám pomôžu zlepšiť výkonnosť sociálnych médií.

Vaizle používa viac ako 2000 spokojných zákazníkov v 90 krajinách. Niektorí z mála klientov, ktorí využili Vaizle na zlepšenie svojej celkovej výkonnosti sociálnych médií, sú American Public Media, Rainbow Financial services, FTI Consulting a IMCG Creative.

Pro: Ľahko použiteľný nástroj na analýzu meta-reklám a sociálnych médií, ktorý premieňa údaje na použiteľné prehľady triedeným a najjednoduchším možným spôsobom.

Con: Neposkytuje funkciu plánovania.

Cena: 59 – 149 USD mesačne

6. Brandwatch

Dáta sú v dnešnej dobe obrovské a Brandwatch je o tom všetkom. Poskytujú vám správne údaje z odvetvia, aby ste mohli robiť inteligentné marketingové rozhodnutia.

Monitorovanie značky online nebolo nikdy jednoduchšie. Brandwatch vám poskytuje hĺbkový prehľad o myslení vašich cieľových zákazníkov za čas, vďaka čomu je veľmi ľahké im predať.

Pro: Môžete vyhľadávať v internet pre konkrétne rozhovory o vaša značka, segmentujte tieto konverzácie do kategórií a analyzujte ich, aby ste našli kritické informácie. Okrem toho majú nástroj na analýzu obrazu, ktorý dokáže odhaliť logá.

Con: Brandwatch môže byť pre niekoho nového v nástrojoch na monitorovanie značky dosť technický a štruktúra dotazov môže byť únavná. Pre niekoho so strednými až odbornými skúsenosťami je to však jeden z najlepších nástrojov na sledovanie zmienok o značke online.

Cena: 108 $ mesačne a ďalej

7. BrandMentions

BrandMentions je ďalším mocným nástrojom na meranie vášho marketingového vplyvu na sociálnych sieťach.

Od monitorovania značky, správy reputácie a business intelligence až po analýzu konkurencie vám tento nástroj poskytuje relevantné informácie o úspechu vášho povedomie o značke kampane.

BrandMentions tiež poskytuje upozornenia v reálnom čase; dostanete upozornenie, akonáhle vaše stránky získa nový spätný odkaz alebo je spomenutý na dôležitých miestach na webe.

Pro: BrandMentions je skvelou voľbou aj pre malé podniky a ľahko sa používa aj pre začiatočníkov.

Con: Nezabudnite zahrnúť/vylúčiť zmienky založené na kľúčových slovách, inak získate výsledky, ktoré zahŕňajú stránky šíriace spam alebo výsledky, ktoré sú príliš všeobecné.

Cena: 99 – 499 dolárov mesačne

8. Roztopená voda

Roztopená voda je nástrojom sociálnych médií, ak sa chcete zamerať na zapojenie značky a zároveň sledovať, čo sa o vás a vašom odvetví hovorí online.

Tento analytický nástroj sociálnych médií vám tiež môže pomôcť spojiť sa s influencermi a kvantifikovať váš PR vplyv.

Jeden z najlepších spôsobov zapojenie pohonu je pomocou influencerov. Meltwater uľahčuje spojenie a preverenie ovplyvňovateľov vašej značky. Nástroj môžete použiť aj na riadenie vzťahov s influencermi a meranie ich návratnosti investícií.

A ako väčšina ostatných analytických nástrojov sociálnych médií, Meltwater poskytuje e-mailové upozornenia, na ktorých záleží, a možnosti podávania správ.

Pro: Stránka má viac ako 1 milión účtov influencerov, ktoré môžete jednoducho filtrovať a triediť. Toto robí vyhľadávanie jednoduché nové vysokoprofilové účty, ktoré sú relevantné pre vašu značku.

Con: Meltwater ponúka obmedzený počet používateľov a za viac používateľov musíte zaplatiť viac. Okrem toho sa cena môže ľahko zvýšiť za základné funkcie, ako je reportovanie.

Cena: Dostupné na vyžiadanie

9. Reputológia

Jeden zákazník môže urobiť recenziu na váš produkt, ktorá ovplyvní niekoľko ďalších zákazníkov. Reputológia vám pomáha monitorovať a analyzovať vaše recenzie online, aby ste mohli monitorovať, zachytávať a spracovávať zlé recenzie zákazníkov skôr, ako sa rozšíria ako požiar.

Tento nástroj na analýzu sociálnych médií je obzvlášť skvelý pre spoločnosti, ktoré majú viacero recenzií na viacerých platformách, pretože vám umožňuje zobraziť všetky vaše recenzie na jednom informačnom paneli.

Pro: Na recenzie môžete odpovedať priamo z hlavného panela bez toho, aby ste museli navštíviť každý zdroj recenzií. čo vám ušetrí veľa času a zabezpečí, aby ste na všetky recenzie – alebo sťažnosti – odpovedali včas.

Con: Momentálne nemôžete v rámci softvéru odpovedať na recenzie Yelpu, čo je poľutovaniahodné, pretože Yelp je jednou z najpopulárnejších stránok s recenziami.

Cena: 180 – 2500 dolárov mesačne

10. TapInfluence

Influencer marketing sa bezpochyby stal jedným z najefektívnejších spôsobov, ako osloviť dnešné publikum.

Ale predtým, ako miniete cent na akéhokoľvek influencera, chcete zmerať jeho skutočný vplyv na vaše publikum.

To je kde TapInfluence prichádza; pomáha vám nájsť tých správnych influencerov (ktorí majú skutočný vplyv) pre vaše podnikanie.

Môže byť ťažké určiť, čo zaplatiť svojim influencerom alebo dokonca to, čo by mali robiť pre vašu značku. TapInfluence vám môže poskytnúť všetky tieto informácie, od informácií o dosahu a vplyve influencera až po ich potenciálne sadzby.

Čítať:  Najlepšie webové riešenie pre blogovanie v Nigérii

Pro: TapInfluence vám umožňuje vytvárať kampane, plánovať, spravovať a sledovať výstupy ovplyvňovateľov. Z platformy môžete tiež monitorovať analýzu interakcií vo svojich kampaniach.

Con: Na nastavenie všetkého je ešte potrebné veľa práce, pretože proces nie je plne automatizovaný. Tapinfluence sa tiež stará o podniky, takže cena je pre väčšinu agentúr nedostupná.

Cena: K dispozícii na požiadanie

11. SocialBee

SocialBee je komplexný nástroj na správu sociálnych médií, ktorý používateľom umožňuje plánovať, publikovať a sledovať obsah sociálnych médií na viacerých platformách.

Tento nástroj ponúka robustný analytický modul, ktorý pomáha používateľom sledovať a analyzovať všetky ich údaje zo sociálnych médií na jednom mieste. Používatelia si môžu prezerať a monitorovať svoju stránku a uverejňovať analýzy a získavať prehľad o celkovom výkone sociálnych médií.

Analytický modul SocialBee tiež umožňuje používateľom sledovať a porovnávať ich výkon na viacerých platformách sociálnych médií, čo im poskytuje široký prehľad o ich prítomnosti na sociálnych sieťach.

Výhody: Komplexné funkcie SocialBee z neho robia cenný nástroj pre tých, ktorí chcú optimalizovať výkon svojich sociálnych médií.

Con: Platforma neponúka možnosť vytvárať, plánovať a analyzovať výkonnosť vášho obsahu pomocou mobilnej aplikácie.

Cena: Začína na 19 dolároch mesačne

12. NetBase Quid

Chcete vedieť, ako ľudia vnímajú vašu značku? Skúste NetBase Quid.

NetBase poskytuje sociálne analýzy pre značky.

Svetové značky ako Taco Bell, Coca-Cola a Yum! pomocou tohto nástroja môžete sledovať konverzácie okolo ich značiek na sociálnych sieťach a robiť dôležité marketingové rozhodnutia.

Tento nástroj analyzuje sentiment spotrebiteľov okolo vašej značky zo sociálnych platforiem, webových stránok, fór, údajov o komentároch, blogov, správ a stránok s recenziami.

Umožňuje vám tiež vykonávať sociálne počúvanie, aby ste pochopili publikum svojho konkurenta. Môžete tiež sledovať svoju značku, aby ste vedeli, kedy sa vyskytnú určité kľúčové akcie. Poskytuje vám tiež analýzu skúseností zákazníkov.

Pro: Vďaka týmto trom funkciám môžete presne vedieť, odkiaľ vaša značka získava lásku, prečo sú zákazníci nespokojní a ako môžete zasiahnuť, aby si vašu značku obľúbilo a dôverovalo jej viac ľudí.

Con: NetBase Quid nejaký čas trvá, kým sa vám rozrastie, pretože rôzne dostupné šablóny dashboardu nie sú také intuitívne. Nástroj na analýzu sentimentu má tiež určité obmedzenia.

Cena: Dostupné na požiadanie

13. Quintly

Chcete vedieť, ako si vaša značka stojí v porovnaní s konkurenciou na sociálnych sieťach?

Potom centne môže byť práve pre vás to pravé. Nielenže budete môcť nahliadnuť do výkonnosti marketingu vašej značky na sociálnych sieťach, ale tiež uvidíte, ako si vedie v porovnaní s konkurenciou.

Tento nástroj môžu využívať aj agentúry; používajú ho na správu klientov, reporting, centralizovanú analýzu a hodnotenie influencerov. Mediálne domy môžu tiež použiť na správu svojich platforiem sociálnych médií, ako aj na sledovanie relevantných konverzácií a kampaní.

Pro: Nástroj sa jednoducho nastavuje a má minimalistické používateľské rozhranie, vďaka ktorému sa ho ľahko naučia aj tí najmenej technicky zdatní používatelia.

Con: Poskytnuté štatistiky údajov môžu byť trochu nejednoznačné, takže možno nebudete môcť prepojiť návratnosť investícií alebo zobraziť priradenie z jednotlivých príspevkov.

Cena: 449 dolárov mesačne

14. RivalIQ

Podobne ako mnoho iných nástrojov na analýzu sociálnych médií, Súperiace IQ vám pomôže sledovať výkonnosť vašich sociálnych médií.

Rival IQ vám pošle upozornenia vždy, keď vaši konkurenti uverejnia príspevok vysokovýkonný obsah, ako je napríklad zvyšovanie príspevkov na sociálnych sieťach. To vám dáva šancu rýchlo reagovať skôr, ako začnete strácať časť svojho podielu na trhu.

Rival IQ vám tiež umožní zistiť, aký obsah vaše publikum uprednostňuje, a pomôže vám objaviť nové a relevantné nápady na obsah.

Pro: Jednoduché vykonávanie analýzy konkurentov vďaka upozorneniam a sledovaniu, ktoré môžete implementovať pomocou tejto platformy.

Con: Rival IQ má konkurencieschopné ceny na viacúrovňovej štruktúre, ktorá môže byť drahá, ak chcete ďalšie údaje.

Cena: 239 – 549 dolárov mesačne

15. DashThis

DashThis je automatický nástroj na vytváranie správ pre obchodníkov, agentúry a manažérov sociálnych médií.

Pomocou tohto nástroja môžete vytvoriť jeden informačný panel, ktorý obsahuje všetky vaše údaje zo sociálnych médií a marketingové údajeautomaticky aktualizované každý deň!

Natívne integrácie zahŕňajú Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Youtube, Google Analytics, viaceré nástroje SEO a oveľa viac.

Pro: DashThis poskytuje funkcie šetriace čas, ktoré vám pomôžu nastaviť informačné panely v priebehu niekoľkých sekúnd, ako sú prednastavené šablóny prehľadov, prednastavené kľúčové ukazovatele výkonu a mnohé ďalšie.

Con: Používatelia uviedli, že po nastavení informačných panelov nemôžete manuálne meniť zdroje údajov a pri akýchkoľvek zmenách na informačnom paneli potrebujete pomoc tretej strany.

Cena: 249 – 399 dolárov mesačne

16. Sprout Social

Používajú ho značky ako Adidas, Nordstrom a Edelman Sprout Social pre analýzu a správu sociálnych médií.

Tento nástroj vám umožňuje vytvárať kalendáre sociálnych médií, plánovať príspevky a počúvať relevantné konverzácie na sociálnych sieťach.

Sprout Social tiež poskytuje partnerský program pre agentúry, v ktorom spolupracujú s agentúrami – poskytujú im vzdelávacie materiály, šablóny na podávanie správ a marketingové stratégie sociálnych médií. Najdôležitejšie však je, že agentúram dáva možnosť vidieť značky, ktoré už používajú Sprout Social.

Pro: Publikačný pracovný postup Sprout podporuje viacero kanálov a má intuitívny režim ukážky odkazov, takže presne viete, čo uverejňujete.

Zápory: Sprout má ceny á la carte, vďaka ktorým je to drahé, ak chcete ďalšie údaje, ako napríklad ďalšie analýzy. Recenzenti tiež zaznamenali čkanie pri uverejňovaní príspevkov na Facebooku a Instagrame.

Čítať:  Ako nájsť svoju cieľovú skupinu na sociálnych sieťach

Cena: 249 – 499 dolárov mesačne

17. Emplifi

Emplifi vám umožňuje merať výkonnosť vašich sociálnych médií, porovnávať vaše výsledky s hráčmi v odvetví a nahlasovať všetky vaše aktivity na sociálnych sieťach.

Okrem toho môžete tento nástroj použiť na publikovanie, vytváranie osôb, správu komunít a generovanie analýz, ktoré vám pomôžu vytvárať a optimalizovať sociálny obsah.

Tento nástroj na analýzu sociálnych médií využíva umelú inteligenciu (AI) na nájdenie vašej cieľovej skupiny na sociálnych sieťach, obsahu, ktorý ich najviac zaujíma, a ovplyvňovateľov, ktorých milujú. To všetko zjednodušuje a zefektívňuje marketing a správu sociálnych médií pre vaše podnikanie.

Výhody: Emplifi zjednodušuje automatizáciu správy sociálnych médií tým, že vám umožňuje poznať svoj obľúbený obsah, najlepšie časy na uverejňovanie príspevkov, objavovanie nového obsahu a dokonca zacielenie a nábor influencerov.

Zápory: Plány nižšej úrovne ponúkajú len niekoľko mesiacov histórie, čo môže byť limitujúce, ak sa viac zaujímate o analytiku.

Cena: 240 – 480 dolárov mesačne

18. Značka24

Značka24 zhromažďuje všetky zmienky o kľúčovom slove, produkte alebo značke na webe a poskytuje vám ich komplexnú analýzu.

Ukazuje vám, kde bolo vaše kľúčové slovo spomenuté, pomer pozitívnych a negatívnych názorov naň, hlavné zdroje a používatelia kľúčového slova a súvisiace výrazy.

Pro: Brand24 má atraktívne užívateľské rozhranie, ktoré je užívateľsky veľmi prívetivé a nevyžaduje veľa technických znalostí na jeho používanie.

Con: Pri prekročení dátových kvót majú náklady tendenciu narastať.

Cena: 119 – 299 dolárov mesačne

19. Spomeňte

Používajú ho značky ako Asos, Microsoft a Ogilvy, Spomenúť je všeobecne známy, a ako už názov napovedá, ako nástroj na vytváranie správ na sociálnych sieťach na sledovanie zmienok o konkrétnych výrazoch online.

Tento analytický nástroj sociálnych médií zhromažďuje zmienky o názvoch vašich konkurentov alebo ich produktov, o vašej značke alebo názve produktu, relevantné značky hash a mnoho ďalších.

Mention tiež poskytuje funkciu, ktorá pomáha vidieť rôzne jazyky, prostredníctvom ktorých spotrebitelia hovoria o vás alebo vašich konkurentoch, vrátane relevantných časových rámcov a miest.

Okrem toho môžete vo svojom výklenku identifikovať najvýkonnejšie témy a znova ich použiť pre svoje podnikanie.

Pro: Väčšina platforiem komunikuje iba so zákazníkmi, no Mention komunikuje so zákazníkmi aj zamestnancami. Získate tak viac údajov, s ktorými môžete pracovať.

Con: Zmienka zobrazuje iba údaje zozbierané po nastavení. Nezhromažďuje sentiment z minulej aktivity a nie sú k dispozícii žiadne historické údaje.

Cena: 179 dolárov mesačne

20. Followerwonk

Followerwonk sa špecializuje na analytiku Twitteru.

Pomáha vám vyhľadávať sledovateľov na Twitteri s najvyšším počtom sledovateľov, porovnávať účty na Twitteri, analyzovať profil akéhokoľvek používateľa Twitteru a sledovať zmeny v počte sledovateľov – či už ide o vašu značku alebo konkurenciu.

Pro: Funkcia Search Bio vám umožňuje vyhľadávať influencerov a potenciálnych klientov vo vašom odvetví a zoradiť ich podľa počtu tweetov, sledovateľov, sledovaných používateľov, veku účtu a sociálnej autority.

Con: Tento bezplatný nástroj na analýzu sociálnych médií vám umožňuje analyzovať iba účty s menej ako 25 000 sledovateľmi a môžete vykonať iba 50 vyhľadávaní, 20 analýz a 20 porovnaní za deň a získať iba 100 výsledkov na vyhľadávanie.

Cena: Zadarmo – 79 dolárov mesačne

21. Ikonoštvorec

s Ikonoštvorecmôžete merať dojmy a dosah vašich príspevkov a príbehov na Facebooku a Instagrame.

Môžete tiež vidieť, kedy sú vaši zákazníci väčšinou online, takže obsah môžete zverejňovať len vtedy, keď je najpravdepodobnejšie, že s ním budú interagovať. Robí to z neho konkurencieschopnú možnosť nástroja na analýzu sociálnych médií.

Iconosquare vám tiež umožňuje sledovať komentáre a odpovedať na ne, potom ich môžete označiť ako čítať takže všetko zostáva usporiadané.

Pro: Funkcie Iconosquare sú krásne navrhnuté a ľahko sa používajú. Jeho pokročilú funkciu plánovania, prispôsobené informačné kanály Instagramu a možnosť sledovania komentárov si zamilujete.

Con: Softvér neoddeľuje platené a organické analýzy príspevkov.

Cena: 79 dolárov mesačne

22. Publikum

Audiense Connect je skvelý nástroj na vytváranie správ zo sociálnych médií Audiense ktorý vám pomôže odhaliť podrobnosti o vašom publiku, objaviť relevantné makro a mikrovplyvy a zavolať tie najlepšie marketingové zábery sociálnych médií.

Značky ako DHL, Carlsberg, Puma a Fox Sports používajú Audiense na objavovanie segmentov publika relevantných pre ich podnikanie a na inteligentnejšie rozhodnutia v oblasti sociálneho marketingu – najmä na Twitteri.

Pro: Audiense Connect má skvelé funkcie sociálneho počúvania, ktoré vám pomôžu pochopiť, čo publikum robí na Twitteri. Pokročilé prehľady sú tiež skutočne užitočné pri vytváraní udalostí, hashtagov a priemyselných správ.

Con: Audiense Connect ponúka obmedzené funkcie pre používateľov nižšej úrovne a chyby v cenách na vyššej strane pre prístup k ďalším funkciám.

Cena: 1499 dolárov mesačne

23. Zadný vietor

Zadný vietor vám umožňuje spravovať a analyzovať vaše úsilie na Pintereste a Instagrame vo veľkom rozsahu.

Pomocou jedného nástroja môžete objavovať obsah, plánovať príspevky, monitorovať konverzácie, zväčšovať dosah a analyzovať výkonnosť svojich sociálnych médií na Pintereste a Instagrame.

Tailwind, ktorému dôveruje viac ako 2 000 značiek a agentúr vrátane Walmart, eBay a Unilever, hromadne nahráva vaše obrázky a automaticky optimalizuje vaše príspevky tak, aby boli zverejnené v najzaujímavejšom čase vašich používateľov. Tiež odhaľuje informácie o vašom publiku, čo v konečnom dôsledku zlepšuje a meria výsledky.

Pro: Analýzy Tailwind sú celkom pôsobivé. Uvidíte, koľko sledovateľov, opätovných pripnutí, označení páči sa mi atď. vaša stránka získala. Môžete si tiež pozrieť štatistiky pre jednotlivé piny, aby ste videli, čo si vaše publikum najviac obľúbilo.

Con: Tailwind má veľa možností, vďaka čomu je palubná doska pre niektorých používateľov trochu ohromujúca. Navyše je mimoriadne cenovo dostupný

Čítať:  Ako vidieť históriu svojho priateľstva a vzťahov

Cena: 79,99 dolárov mesačne

24. Nemetrické

Chcete vedieť, ako ďaleko putujú vaše príspevky?

Nemetrické vám pomôže zistiť počet dosiahnutých zobrazení a celkové zapojenie vašich príspevkov na sociálnych sieťach. Ukáže vám tiež, kto sú vaši najväčší ovplyvňovatelia, a umožní vám monitorovať analýzy v reálnom čase, čo vám pomôže rýchlejšie prijímať marketingové rozhodnutia.

Pro: Môžete rýchlo vytvárať zostavy na základe kľúčových slov alebo hashtagov a exportovať tieto zostavy ako súbory PDF alebo XLS.

Con: Chýba mu analytika pre LinkedIn a TikTok.

Cena: 1000 dolárov mesačne

25. Spoločenstvo.io

Sociality.io je všetko v jednom platforma na správu sociálnych médií. Platforma pokrýva 5 rôznych modulov, ktoré potrebuje každý marketingový pracovník sociálnych médií: Publikovanie, Počúvanie, Zapojenie, Analýza a Analýza konkurencie.

S jeho komplexným a výkonným nástrojom na vytváranie prehľadov a analytických nástrojov pre sociálne médiá môžete jednoducho zefektívniť proces podávania správ zo sociálnych médií, ušetriť čas a pomôcť pri rozhodovaní na základe údajov, ktoré prinášajú výsledky. Sociality.io vám poskytuje informácie, ktoré potrebujete na optimalizáciu svojej stratégie a udržanie náskoku pred konkurenciou.

Pro: Sociality.io pokrýva celú cestu správy sociálnych médií na jedinom paneli, počnúc zverejnením vášho obsahu naraz, počúvaním kľúčových slov a zmienok o vašej značke, interakciou s vašim publikom a vytváraním komplexných správ sociálnych médií a správ o analýze konkurencie.

Con: Sociality.io zatiaľ neposkytuje funkciu plánovania pre TikTok.

Cena: Začína od 99 USD mesačne so 14-dňovou bezplatnou skúšobnou verziou

26. Whatagraph

Vytvorené pre marketingové agentúry a interných obchodníkov, Whatagraph umožňuje komukoľvek vytvoriť marketingovú správu v priebehu niekoľkých minút. Keď skončíte s vytváraním úžasných marketingových kampaní, tento nástroj vám pomôže vykazovať výsledky pripojením k marketingovým platformám, ktoré používate.

Keď už hovoríme o tom, existuje viac ako 40 zdrojov údajov, ku ktorým sa možno pripojiť, vrátane Google Ads, Google Search Console, Ahrefs, SEMRush a mnohých ďalších. Ak chcete začať, môžete vytvoriť prehľady od začiatku alebo použiť jednu z viac ako 100 dostupných šablón marketingových správ.

Agentúram sa budú páčiť možnosti prispôsobenia, pretože môžu zmeniť všetky aspekty správ vrátane miniaplikácií a ich umiestnenia, ako aj prvkov, ako sú farby a logá. Môžete ísť ešte o krok ďalej a svoje prehľady označiť bielym štítkom, čím odstránite všetky značky Whatagraph.

Pro: Jeho jednoduché použitie, vysoký stupeň prispôsobenia, vynikajúca zákaznícka podpora a veľká knižnica šablón si zaslúžia pochvalu.

Con: Musíte sa rozhodnúť pre ročné ceny a za 199 dolárov mesačne za najlacnejší plán sa veci môžu predražiť

Cena: Od 199 dolárov mesačne

27. Statusbrew

Statusbrew je jedným z najlepších nástrojov na analýzu sociálnych médií, ktorý pomáha tímom získať prehľad spôsobom, ktorý možno použiť na porovnávanie, rozhodovanie a inteligentné plánovanie budúcnosti. Podporuje všetky hlavné sociálne kanály ako Twitter, LinkedIn, Facebook, Instagram, YouTube atď. a ušetrí vám veľa času a úsilia tým, že vám poskytne centralizovanú platformu.

Pomocou viac ako 200 metrík môžete vytvárať intuitívne a na údaje bohaté informačné panely a zostavy zdieľať ako PDF, CSV alebo dokonca priamo ako živé odkazy. Denne, týždenne alebo mesačne dostanete aj súhrnné prehľady vo svojom e-maile.

Prostredníctvom správ Statusbrew získate zásadný prehľad a hlbšie porozumiete svojim zákazníkom a cieľovému publiku na sociálnych médiách.

Pro: Tento nástroj vám umožňuje monitorovať konverzácie na sociálnych sieťach v reálnom čase a odhaľovať vzorce a poznatky v údajoch. Jeho funkcia sociálneho počúvania vás informuje o najnovších trendoch, konkurencii a pokrokoch vo vašom odvetví.

Umožňuje tiež lepšiu tímovú spoluprácu integráciou s komunikačnými a obchodnými nástrojmi. Môžete tiež ťažiť z analýzy sentimentu podporovanej AI, aby ste sa zlepšili riadenie zákazníckej skúsenosti.

Con: Toľko metrík môže niekedy zmiasť a zahltiť novších používateľov. Niektoré integrácie majú určité obmedzenia a nemusia podporovať všetky funkcie.

Cena: Už od 129 dolárov mesačne

Konečný verdikt

Neexistuje žiadna univerzálna odpoveď pre najlepší analytický nástroj sociálnych médií; najlepšie urobíte, ak si pozorne prezriete každú možnosť, vyberiete si tie, ktoré najviac vyhovujú vašim potrebám, a vyskúšate ich.

Pomocou tohto zoznamu môžete vidieť, čo každý z nástrojov robí, urobiť úplné porovnanie, vybrať tie, ktoré sa zdajú vyhovovať vašim potrebám, vyskúšať ich a urobiť konkrétne rozhodnutie.

Kľúčová dierka pomáha obchodníkom robiť rozhodnutia založené na údajoch a zároveň zefektívňuje ich úsilie v oblasti správy sociálnych médií. Okrem sledovania kampaní, influencer marketingu a počúvania na sociálnych sieťach teraz môžete využívať aj sociálne publikovanie a plánovanie spoločnosti Sprout Social, všetko na jednej platforme.

Sprout Social ušetrí obchodníkom v priemere 5 hodín týždenne pri zhromažďovaní údajov a nahlasovaní údajov zo sociálnych médií a každý rok ušetrí obchodníkom viac ako 7 000 dolárov v manuálnej práci. Začnite svoju bezplatnú skúšobnú verziu ešte dnes a získajte metriky, ktoré potrebujete, aby ste zo svojej stratégie sociálnych médií vyťažili maximum.

často kladené otázky

Čo sú analytické nástroje sociálnych médií?

Nástroje na analýzu sociálnych médií sú nástroje, ktoré vám pomôžu posúdiť výkonnosť vašej prítomnosti na viacerých platformách sociálnych médií. Zvyčajne pozostávajú z informačných panelov s metrikami výkonnosti v reálnom čase, ako sú dosah, zapojenie, zobrazenia, analýza sentimentu, hodnotenia páči sa mi, zdieľania, komentáre, zmienky atď.

Ktorý nástroj na analýzu sociálnych médií je najlepší?

Sprout Social je jedným z najlepších nástrojov na analýzu sociálnych médií. Tento nástroj sa neuveriteľne ľahko používa a ponúka presvedčivý súbor funkcií pre obchodníkov, aby mohli rozšíriť svoju značku za prijateľnú cenu.

Ako analyzujete údaje zo sociálnych médií?

Na získanie údajov zo sociálnych médií môžete použiť nasledujúce nástroje na analýzu sociálnych médií:
1. Kľúčová dierka
2. Agorapulse
3. Oktopost
4. Brandwatch
5. BrandMentions

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE