3 hlavné bezpečnostné hrozby, na ktoré sa treba pripraviť v roku 2024

Ohrozenie bezpečnosti webových stránok by ste nemali brať na ľahkú váhu.

Podľa správy IBM stojí úniky údajov v priemere 4,24 milióna dolárov v roku 2021až z 3,86 milióna USD v roku 2020. Okrem finančných strát poškodzujú hrozby webových stránok aj reputáciu spoločnosti a môžu spôsobiť, že vyhľadávacie nástroje zablokujú webové stránky firmy.

Keďže pandémia v roku 2020 ohlasuje „nový normál“ v práci na diaľku, podniky by mali byť opatrnejšie ako kedykoľvek predtým. Kybernetické útoky sú na vzostupe s nákladmi na kybernetické útoky Očakáva sa, že presiahne 6 biliónov dolárov.

Aké sú však hrozby na webových stránkach, na ktoré by ste si mali dávať pozor?

Bezpečnostné hrozby webových stránok

  1. Phishing
  2. Ransomvér
  3. Útoky založené na cloude

1. Phishing

Phishing je typ bezpečnostnej hrozby webových stránok, pri ktorej počítačoví zločinci posielajú e-maily, ktoré zrejme pochádzajú z dôveryhodného zdroja, aby nalákali jednotlivcov na zdieľanie citlivých informácií, ako sú podrobnosti o kreditných kartách a heslá.

Čítať:  Ako zarobiť peniaze na materskej dovolenke: 27 skutočných spôsobov

Phishingové podvody často zahŕňajú odosielanie odkazov na webové stránky, ktoré sú infikované škodlivým softvérom.

Dávajte si pozor na nesprávnu gramatiku, nesprávne napísané slová a viacnásobné preklepy, aby ste sa vyhli phishingovým e-mailom.

Odborníci na kybernetickú bezpečnosť očakávajú v roku 2024 nárast phishingových útokov – týchto hrozieb pre webové stránky zvýšené o 600 % počas pandémie v roku 2020.

2. Ransomware

Ransomware je typ malvéru, pri ktorom hackeri zablokujú počítač obete pomocou šifrovania. Počas útoku ransomvéru bránia používateľom používať zariadenie a hrozia zničením údajov, pokiaľ nebude zaplatené výkupné. Ransomvér sa často šíri prostredníctvom škodlivého softvéru alebo infikovaných príloh e-mailov.

Dve tretiny technológie Vedúci pracovníci očakávajú, že počet ransomvérových útokov sa v roku 2024 zvýši.

Podľa UK Národné centrum kybernetickej bezpečnostiv prvom štvrťroku 2021 bolo trikrát toľko útokov ransomvéru ako za celý rok 2019. Nárast možno pripísať pandémii a zvýšenej online aktivite v digitálnych prostrediach.

navyše Podniky v oblasti kybernetickej bezpečnosti uvádza, že škody spôsobené ransomvérom do roku 2031 dosiahnu 265 miliárd USD. Chráňte svoj web pred týmito typmi útokov už teraz.

3. Útoky založené na cloude

S prechodom na prácu na diaľku prišla zvýšená závislosť od cloudových aplikácií a následne nárast cloudových útokov. Od januára do apríla 2020 cloudové útoky zvýšené o 630 %.

Útoky založené na cloude sú často spôsobené škodlivým kódom, ako napríklad:

  • SQL injection útoky
  • Skriptovanie medzi stránkami (XSS)
  • trójske kone
  • Spyware
  • Distribuované odmietnutie služby (DDoS útoky).
Čítať:  Ako propagovať Instagram v roku 2024: Ultimate Guide

Dobrou správou je, že mnohým cloudovým útokom sa dá zabrániť dobrými bezpečnostnými postupmi.

Ako predchádzať bežným webovým hrozbám

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nemusíte mať vývojára WordPress v pohotovostnom režime, aby ste zabezpečili svoj web. Môžete urobiť veci, aby ste predišli mnohým známym zraniteľnostiam, aj keď nie ste technik.

1. Vzdelávajte svojich zákazníkov.

Prvým krokom k predchádzaniu bezpečnostným hrozbám webových stránok je vzdelávať ľudí, ktorí používajú váš web – vás, vašich zamestnancov a vašich zákazníkov.

Hoci zákazníci nemajú prístup k backendu vášho webu, interagujú s vašou platformou. Útoky proti vašim zákazníkom môžu viesť ku kompromisom na vašom webe. Podobne bezpečnostné nedostatky na vašom webe ovplyvňujú aj vašich zákazníkov.

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť na zvýšenie povedomia:

  • Upozornite zákazníkov na potenciálne nebezpečenstvá bežných hrozieb webových stránok. Pripomeňte im, aby na sociálnych sieťach nezdieľali súkromné ​​údaje, ako sú čísla kreditných kariet.
  • Vynucujte si silné heslá. Pamätajte, že na odstránenie miliónov účtov WordPress stačí jedno prelomené heslo.
  • Vyžadovať viacfaktorové overenie (MFA).

2. Vyberte si spoľahlivého webového hostiteľa.

Vedeli ste, že váš výber webového hostiteľa zohráva úlohu pri predchádzaní bezpečnostným hrozbám webových stránok?

Ak máte webovú stránku, ktorá zhromažďuje citlivé údaje a osobné informácie, ako sú obchody s elektronickým obchodom, spoľahlivý webhosting je nevyhnutnosťou.

Keď sa zaregistrujete do plánu hosťovania od spoľahlivých spoločností, ako je Hostinger, získate prístup k bezpečnostným funkciám, ako sú certifikáty SSL a bezpečnostné doplnky.

Čítať:  Ako vytvoriť online rezervačný systém pre vašu digitálnu agentúru

Všetky plány Hostinger Managed WordPress a Managed WooCommerce plány prichádzajú s:

3. Často aktualizujte svoje jadro, témy a doplnky WordPress.

Nesprávna konfigurácia zabezpečenia je jednou z najčastejších príčin útokov na webové stránky. Stáva sa to, keď vlastníci webových stránok zlyhajú alebo nepresne implementujú bezpečnostné kontroly pre webový server alebo webovú aplikáciu.

Podľa správy vydanej Open Web Application Security Project (OWASP) bola nesprávna konfigurácia zabezpečenia jednou z nich hlavné bezpečnostné slabiny roku 2021.

Medzi najbežnejšie príklady nesprávnej konfigurácie zabezpečenia patrí používanie predvolených používateľských účtov a hesiel a starších verzií softvéru.

Jednoduchou inováciou vášho jadra WordPress môžete zabrániť až 56 % bezpečnostných zraniteľností a predíďte 44 % kybernetických útokov aktualizáciou svojich doplnkov.

Spravované hostingové plány spoločnosti Hostinger zahŕňajú aktualizácie WordPress a doplnkov, aby bola zaistená bezpečnosť vášho webu.

4. Nainštalujte bezpečnostný doplnok.

Vedeli ste, že okrem toho, že aktualizujete svoju webovú stránku, môže byť 70 % hrozieb pre webové stránky zabrániť bezpečnostným doplnkom?

Plány Hostinger Managed sa dodávajú so špičkovým bezpečnostným doplnkom Solid Security Pro, ktorý zabraňuje bezpečnostným hrozbám webových stránok:

  • Zastavenie útokov hrubou silou
  • Vynútenie reCAPTCHA na blokovanie zlých robotov a zníženie spamu
  • Skenovanie vašej webovej stránky a prípadné použitie opráv

5. Nainštalujte bránu firewall webovej aplikácie (WAF).

Hoci bezpečnostný doplnok môže zabrániť väčšine bežných hrozieb webových stránok, mnohé doplnky nemajú funkcie, ktoré ponúkajú brány firewall webových aplikácií (WAF).

Čítať:  Hostinger oznamuje nové kolegiálne zľavové partnerstvo so StudentBeans

WAF monitorujú a riadia prichádzajúcu a odchádzajúcu premávku. Blokujú hrozby skôr, ako sa dostanú na váš web.

Záverečné myšlienky — 3 najlepšie hrozby pre bezpečnosť webových stránok, na ktoré si treba dať pozor v roku 2024

Problémy s bezpečnosťou webových stránok nie sú na smiech.

Dobrou správou je, že príprava na kybernetický útok nie je zložitá. Vlastníci webových stránok môžu minimalizovať bezpečnostné riziká použitím dobrých bezpečnostných opatrení.

Znížte bezpečnostné hrozby webových stránok registráciou do hostingového plánu Hostinger Managed WordPress, ktorý prichádza s bezpečnostnými funkciami, ako sú denné zálohy, automatické aktualizácie a bezplatné nástroje.

Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE