3 najlepšie podnikové antivírusové softvérové ​​riešenia na rok 2024

Nezdalo sa, že by bolo možné prekonať hlavné kybernetické útoky roku 2017 medzi spoločnosťami Equifax, Petya, WannaCry a ďalšími. Rok 2018 sa však ukázal byť ďalším rokom, ktorý odhalil ešte viac stratených údajov a stratenej dôvery medzi spotrebiteľmi.

Keby to neboli titulky, ktoré hovorili o 150 miliónov K informáciám používateľov MyFitnessPal, ku ktorým mala prístup „neoprávnená strana“, išlo o neustále trápenie Facebooku a hacknutie vysoko citlivých údajov 29 miliónov používateľov.

V súvisiacej poznámke škandál Cambridge Analytica odhalil, že údaje pre milióny ďalších používateľov Facebooku boli sprístupnené a použité na zacielenie reklám, o ktorých niektorí tvrdia, že mohli ovplyvniť prezidentskú kampaň v roku 2016. Medzi ďalšie pozoruhodné odhalenia týkajúce sa porušenia údajov patrili spoločnosti Google, T-mobile, Orbitz, British Airways, Marriott Hotels, Quora a mnoho ďalších.

Aj keď sú to veľké korporácie, ktoré prinášajú správy, väčšina malvérových útokov sa zameriava na malé a stredné podniky, pričom každý úspešný útok ich stojí v priemere 2,2 milióna dolárov. Okrem zabezpečenia vašej počítačovej siete môžu problémy s kybernetickou bezpečnosťou viesť k prestojom a poškodiť váš hospodársky výsledok.

Je dôležité, aby ste sa uistili, že vaša firma a jej zákazníci sú chránení pred hrozbami – starými, novými a ešte len neobjavenými – aby ste zaistili bezpečnosť vašich obchodných záznamov a informácií o zákazníkoch.

Bezplatný antivírusový softvér vs. platený podnikový antivírus

Ako sa hovorí, najlepším útokom je dobrá obrana, čo znamená, že teraz, viac ako kedykoľvek predtým, musia byť počítačové siete chránené bezpečnostným softvérom. Aj keď by ste si mohli stiahnuť bezplatný antivírusový program pre každé zariadenie, nainštalovať ho jednotlivo na každý operačný systém a naučiť každého zamestnanca, ako program používať, bolo by oveľa jednoduchšie vybrať si robustný podnikový antivírusový softvér, ktorý je možné nainštalovať a ovládať na diaľku. väčší rozsah.

Ako bonus bude komplexné riešenie pravdepodobne oveľa lacnejšie na základe jednotlivých zariadení ako platenie za jednotlivé softvérové ​​programy. A keďže sa každý deň objavujú nové hrozby, najlepšie antivírusové programy sa automaticky aktualizujú buď denne, alebo dokonca každú hodinu, bez toho, aby si zamestnanci museli pamätať na manuálne aktualizácie.

Väčšina ponúka bezplatnú skúšobnú verziu, takže pred investíciou môžete zistiť, či je to správne riešenie. Pri pohľade na antivírusový softvér je dôležité hľadať programy s ochranou proti malvéru, ako aj s ochranou proti adwaru a spywaru.

V ideálnom prípade by vás váš program na detekciu vírusov upozornil na hrozby zistené monitorovaním správania, ako aj štandardnými technikami. Toto však nie je všetko, čo môže antivírusový softvér pre váš počítač urobiť. Niektoré zo špičkových antivírusových softvérov súčasnosti zahŕňajú správcu hesiel, uprednostňovanie úloh, ktoré pomôžu vášmu počítaču pracovať pri najvyššej rýchlosti, a dokonca aj nastavenia jasu na zmiernenie únavy očí.

Čítať:  Najlepšie spôsoby, ako zvýšiť angažovanosť na sociálnych sieťach

S ohľadom na to sú toto moje voľby pre najlepšie podnikové antivírusové softvérové ​​riešenia v roku 2019.

1. Bitdefender GravityZone Business Security

Výhody: Bitdefender ponúka niekoľko úrovní predplatného pre podniky. Ak hľadáte niečo, čo dokáže viac ako priemerný antivírusový program, ich Bezpečnosť podnikania GravityZone má všetky zvončeky a píšťalky, ktoré hľadáte. Vďaka skenovaniu výsledkov vyhľadávania (informovanie o infikovanom odkaze pred kliknutím), strojovému učeniu, viacvrstvovej ochrane proti ransomvéru a „záchrannému režimu“ je Bitdefender solídnou voľbou na ochranu vašich digitálnych údajov. V skutočnosti bol GravityZone zablokovaný neslávne známy ransomvérový útok WannaCry, ktorý v máji 2017 spôsobil zmätok po celom svete.

Okrem očakávaných antivírusových úloh ponúka Bitdefender aj „pracovný režim“, ktorý vám pomôže zostať sústredený, nástroje šetriace batériu a ochranné kontroly, ktoré sa uskutočňujú prostredníctvom cloudu, aby sa zabezpečilo, že nedochádza k spomaleniu vášho počítača.

Hviezdou programu je Bitdefender Autopilot. Táto funkcia robí bezpečnostné rozhodnutia bez rušivých kontextových okien a nepríjemných dialógových okien. Inováciou pre rok 2019 je, že táto funkcia je teraz predvolene zapnutá. Vďaka skvelej cloudovej bezpečnostnej ochrane a bonusovým funkciám na zvýšenie výkonu je Bitdefender skvelou voľbou pre počítače Mac, Linux alebo Windows. BitDefender tiež teraz ponúka zabezpečenie pre mobilné zariadenia iOS aj Android.

Zápory: Hoci má inštalačnú konzolu a automaticky zisťuje sieťové počítače, niektorí zistili, že nastavenie je zložité, čo môže sťažiť využitie všetkých funkcií, za ktoré platíte.

Čítať:  Najlepšie postupy zabezpečenia siete pre vzdialených a hybridných pracovníkov

2. Webroot SecureAnywhere Antivirus

Výhody: Inštalátor pre Webroot je malý, čo znamená, že inštalácia je super rýchla a okamžite vykoná úplnú kontrolu. Namiesto použitia typickej antivírusovej databázy ako jediného zdroja na detekciu potenciálnych hrozieb, Webroot tiež pracuje na detekcii vzorcov správania pri spustení neznámeho programu. Pozorne ho monitoruje a analyzuje, či v ňom nie sú podozrivé algoritmy a aktivity. Webroot je obzvlášť účinný pri odhaľovaní phishingových podvodov a upozorní vás, keď sa nachádzate na podozrivej stránke.

V prípade, že by niečo mohlo prekĺznuť, používa systém rollback, ktorý môže dokonca zvrátiť účinky nejakého šifrovacieho ransomvéru. Je relatívne jednoduchý na používanie a nespomaľuje systémy – úplná kontrola zvyčajne trvá menej ako 10 minút, zatiaľ čo niektoré podnikové antivírusové programy môžu trvať hodiny.

Zápory: Dvakrát skontrolujte, či je vaša brána Windows Firewall povolená, pretože ochrana brány firewall poskytovaná vo Webroot sa spolieha na vstavanú bránu Windows Firewall. Aj keď má stále vysoké skóre, je trochu ťažké porovnávať jablká s jablkami s inými antivírusovými programami, pretože Webroot SecureAnywhere používa jedinečné detekčné techniky, ktoré sa nie vždy zhodujú v testovaní vedľa seba s inými platformami.

3. ESET Internet Security

Výhody: Keďže medzi popredných zákazníkov patria spoločnosti Honda, Allianz a Canon MJ Group, ESET je jednou z najviac oceňovaných možností pre antivírusový softvér. Ponúkaním plánov pre spoločnosti s as len päť alebo viac ako 1 000 zamestnancovESET Internet Security má určite riešenie, ktoré sa prispôsobí počítačom, tabletom a mobilným zariadeniam vašej spoločnosti.

Čítať:  3 najlepšie spôsoby, ako odstrániť aplikácie, ktoré vám telefón nedovolí odinštalovať

ESET je tiež jedným z najlepších softvérových programov na detekciu malvéru a omylom neoznačí bezpečné aplikácie ako malvér. Softvér ESET obsahuje firewall, takže v prípade, že sa počítač predsa len nakazí, nebudete musieť automaticky preformátovať alebo vymazať všetky ostatné zariadenia v sieti.

Zápory: Nákupný proces a ovládacie prvky tohto programu môžu byť komplikované, takže buďte pripravení vyhradiť si čas navyše, aby ste im plne porozumeli. Tento program tiež spomaľuje niektoré počítače viac ako iné antivírusové programy. Zatiaľ čo jeho ochrana proti malvéru je dobrá, jeho schopnosť chrániť sa pred phishingovými podvodmi si vyžaduje zlepšenie.

Aká je teda najlepšia obrana proti kybernetickým útokom? Aj keď sú tieto antivírusové programy skvelé, najdôležitejším krokom, ktorý môžete urobiť, je edukovať svojich zamestnancov o tom, čo majú hľadať. Nezabudnite si vytlačiť našu infografiku a zdieľať ju so svojím tímom.

Napriek tomu budete určite potrebovať dodatočnú ochranu správnym antivírusovým softvérom pre váš jedinečný obchodný model a konfigurácie systému. Ak sa chcete uistiť, že vaša firma je úplne chránená, obráťte sa ešte dnes na Elevity a požiadajte o konzultáciu, aby ste určili potreby zabezpečenia vašej firmy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE