3 spôsoby, ako odstrániť domovskú stránku Mintnav na telefónoch Xiaomi

Nastavila sa vaša domovská stránka Chrome záhadne na „Mintnav“ na vašom smartfóne Xiaomi, Redmi alebo POCO? Nie ste sami, pretože niekoľko používateľov nahlásilo rovnaký problém. Mnohí sa pýtajú, prečo sa ich prehliadač správa týmto spôsobom alebo či je ovplyvnený potenciálnym spywarom. Aj keď sa zdá, že nepredstavuje žiadnu hrozbu, používatelia sa ho chcú zbaviť, nech je to akokoľvek. Ak teda čelíte rovnakému problému, pokračujte v čítaní, keď odpovedáme na to, čo je Mintnav a ako ho odstrániť z domovskej stránky prehliadača Google Chrome.

Čo je Mintnav? Čo to robí?

Mintnav je webová stránka od Xiaomi, ktorá vám umožňuje vyhľadávať na webe pomocou Google API. Stránka obsahuje vyhľadávací panel Google, sponzorované skratky a navrhované články. Kedysi to bola vlastná domovská stránka prehliadača Mint od spoločnosti Xiaomi.

Odstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi pocoPredvolená domovská stránka Google ChromeOdstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi pocoDomovská stránka Mintnav v prehliadači Chrome

Samotný prehliadač bol zakázaný, pretože vyvolával obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov. Spoločnosť Xiaomi pravdepodobne nastavila Mintnav ako predvolenú domovskú stránku v prehliadači Chrome, aby presmerovala neznámych používateľov na ich webovú stránku a oklamala ich, aby ju použili.

Čítať:  4 spôsoby, ako skryť modrý kliešť na X (Twitter)

Je Mintnav bezpečný pre používateľov?

Keď sa začalo hovoriť o Mintnav, netrvalo dlho a online publikum ho označilo ako spyware alebo únosca prehliadača. Chcel som to vyskúšať, aby som sa uistil, že Mintnav je bezpečný.

Pri kontrole https://mintnav.com/ URL na SSL Trust, ScamAdvisor, Securi SiteCheck a Google, môžem s istotou povedať, že to nie je spyware.

Prehliadač Brave však na stránke stále dokáže rozpoznať 16 sledovačov a reklám, čo znamená, že Mintnav posúva sponzorovaný obsah a môže sa pokúšať sledovať vašu aktivitu pri prehliadaní online. Preto by sme vám ho neodporúčali používať.

Odstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi poco

Ako odstrániť domovskú stránku Mintnav z prehliadača na telefónoch Xiaomi?

Teraz, keď sme stručne diskutovali o Mintnav, poďme diskutovať o troch spôsoboch, ako ho môžete odstrániť a znova získať kontrolu nad domovskou stránkou prehliadača Google Chrome. Metódy navrhované nižšie by mali fungovať na všetkých zariadeniach so systémom Android, ktoré sú súčasťou vlastnej domovskej stránky v prehliadači Chrome. Poďme sa na ne pozrieť.

Metóda 1 – Zmeňte nastavenia domovskej stránky v prehliadači Google Chrome

Ak chcete odstrániť Mintnav ako predvolenú domovskú stránku prehliadača Chrome, musíme odstrániť jej adresu URL a ako novú predvolenú možnosť vybrať domovskú stránku prehliadača Chrome. Tu je návod, ako to možno urobiť.

1. Otvorte Chrome a klepnite na trojbodkové menu v pravom hornom rohu.


2. Tu, prejdite na nastavenie.

3. Prejdite nadol a potom klepnite na Domovská stránka pod Pokročilé.

Čítať:  Recenzie: Duálny bezdrôtový mikrofónny systém Maono WM821

Odstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi pocoOdstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi poco

4. Klepnite na Adresa URL Mintnav a odstráňte ho.

Adresu URL môžete nahradiť inou stránkou, ktorú chcete použiť ako domovskú stránku, napr www.google.com.

5. Vyberte Domovská stránka prehliadača Chrome sa vrátite k pôvodnej predvolenej možnosti.

Odstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi pocoOdstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi poco

Metóda 2 – Vymažte údaje a vyrovnávaciu pamäť prehliadača Google Chrome

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť domovskej stránky Mintnav v prehliadači Chrome, je vymazanie všetkých údajov aplikácie. Toto by malo obnoviť predvoľby vrátane domovskej stránky a odstrániť Mintnav ako aktuálny predvolený výber. Ak chcete vymazať údaje a vyrovnávaciu pamäť prehliadača Google Chrome, postupujte podľa krokov uvedených nižšie. Kroky sa môžu líšiť v závislosti od výrobcu vášho telefónu.

1. Klepnite a podržte na Ikona Google Chrome na domovskej obrazovke.

2. Pomocou rýchlych skratiek aplikácií klepnite na informačná ikona.

3. Klepnite na Skladovanie možnosť.


4. Tu klepnite na Vyčistiť dáta v spodnej časti stránky.

5. Ďalej klepnite na Spravovať priestor.

Odstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi pocoOdstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi poco

6. V časti Nastavenia úložiska Google Chrome klepnite na Uvoľnite miesto.

7. Vo výzve na potvrdenie vyberte OK.

Odstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi pocoOdstráňte domovskú stránku mintnav na Xiaomi redmi poco

Teraz otvorte Chrome a skontrolujte, či sa domovská stránka vrátila na pôvodnú.

Metóda 3 – Použite Google Chrome Beta

Máte tiež možnosť stiahnuť si Aplikácia Chrome Beta z obchodu Google Play. Je to preto, že je možné, že výrobca prepojil vlastnú adresu URL domovskej stránky s názvom balíka Chrome, a preto by ste mali použiť iný prehliadač, ako je Chrome Beta. Môžete tiež vyskúšať ďalšie možnosti, ako sú prehliadače Brave alebo Microsoft Edge.

Čítať:  WordPress Ako na to Videá

Ktoré zariadenia so systémom Android sú ovplyvnené domovskou stránkou Mintnav?

Tento problém s domovskou stránkou Mintnav ovplyvňuje náhodne Xiaomi, Redmia POCO telefóny, ako sme to našli na POCO X3 Pro, Redmi Note 12 5G atď. Zatiaľ čo novšie modely, ako POCO F5, nemajú túto vlastnú webovú adresu domovskej stránky.

Je však nevyhnutné spomenúť, že tento problém sa netýka iba zariadení Xiaomi. Zistili sme tiež, že ostatní výrobcovia OEM majú radi Vivo, iQOOa Tecno posielať svoje telefóny s prednastavenou adresou URL vlastnej domovskej stránky v prehliadači Google Chrome.

Aký je postoj Xiaomi k tejto otázke?

Spoločnosť Xiaomi v tejto záležitosti mlčala bez aktualizácií alebo komentárov, hoci vieme, že v tichosti vytvorili domovskú stránku pre používateľov prehliadača Chrome na MIUI. Ide o homepage.miui.com; okrem zmeny názvu je totožná so stránkou Mintnav.

Zabaliť sa

Tým sa dostávame na koniec tohto článku. Väčšina čínskych výrobcov OEM a dokonca aj indickí výrobcovia presadzujú takéto služby, aby udržali cenu svojho smartfónu dostupnú spolu so samotným telefónom. Keď sa však používatelia o takýchto praktikách dozvedeli, výrobcovia našli nové spôsoby, ako oklamať používateľov, aby naleteli na sponzorovaný obsah. Takéto praktiky by sa mali ignorovať a značka by mala pre používateľa vymyslieť iný spôsob, ako tráviť čas nad ich službou. Zostaňte naladení na GadgetsToUse, kde nájdete viac takýchto čítaní, a pozrite si tie, ktoré sú prepojené nižšie.

Čítať:  Stolný počítač Lenovo AIO 7 poháňaný Ryzenom bol uvedený na trh v Indii: Cena a špecifikácia

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE