3 spôsoby, ako uzamknúť Pixel (alebo akýkoľvek Android) dvojitým klepnutím

Na rozdiel od iných telefónov s Androidom vám Pixel neumožňuje uzamknúť telefón dvojitým klepnutím na domovskú obrazovku. To môže byť problém pre ľudí, ktorí chcú vypnúť obrazovku bez stlačenia tlačidla napájania. Preto sme tu s rôznymi spôsobmi, ako môžete dvojitým klepnutím uzamknúť obrazovku na zariadeniach Google Pixel 7, 7 Pro, 7a, 6a alebo iných zariadeniach so systémom Android.

Ako povoliť uzamknutie klepnutím na Pixel (alebo iné zariadenia so systémom Android)?

Ako už bolo spomenuté, Pixely (a niektoré ďalšie telefóny so systémom Android) nemajú možnosť uzamknúť obrazovku klepnutím, a to ani v najnovšom beta systéme Android 14. To môže byť skľučujúce, pretože mnohé iné značky to ponúkajú ako vstavanú funkciu. A že vám nielen ušetrí starosti so stláčaním tlačidla, ale aj zníži jeho opotrebovanie.

Našťastie môžeme použiť aplikácie tretích strán a vstavané možnosti dostupnosti ako riešenie na uzamknutie telefónu Pixel alebo akéhokoľvek iného telefónu s barebone Androidom. Čítajte ďalej.

Metóda 1 – Klepnutím uzamknite pomocou aplikácie „Uzamknúť obrazovku“.

Najjednoduchší spôsob, ako získať funkciu uzamknutia dvojitým klepnutím, je použiť aplikáciu tretej strany. Napríklad „Uzamknúť obrazovku“ je ľahká aplikácia (menej ako 100 kB), ktorá uzamkne obrazovku telefónu jediným klepnutím. Nie sú potrebné žiadne miniaplikácie ani skratky – všetko, čo potrebujete, je ikona aplikácie na domovskej obrazovke, ako je znázornené nižšie.

Čítať:  Top 7 najtichších prepínačov klávesnice

1. Stiahnite si Zamknúť obrazovku aplikáciu z Obchodu Play v telefóne Pixel.

2. Otvorte aplikáciu. Presmeruje vás na telefón Prístupnosť nastavenie.

3. Tu klepnite na Zamknúť obrazovku a povoľte prepínač. Po zobrazení výzvy potvrďte.

4. Po dokončení sa vráťte a umiestnite ikonu aplikácie kdekoľvek na domovskú obrazovku.


5. To je všetko. Teraz môžete klepnutím na ikonu aplikácie okamžite uzamknúť telefón.

Metóda 2 – Rýchle klepnutie ALEBO dvojité klepnutie na položku Späť na uzamknutie

Google Pixel a ďalšie bežné telefóny s Androidom podporujú gestá spätného klepnutia. Umožňuje vám urobiť snímku obrazovky, spustiť Google Assistant, prehrať alebo pozastaviť médiá, prepnúť baterku, otvoriť aplikáciu atď., a to dvojitým klepnutím na zadnú stranu telefónu. Bohužiaľ nie je možné uzamknúť obrazovku telefónu.

Ale keďže dokáže otvárať aplikácie, môžete nastaviť gesto na spustenie aplikácie „Uzamknúť obrazovku“, keď klepnete na zadnú stranu telefónu. Týmto sa váš telefón okamžite uzamkne, ako je znázornené nižšie:

1. OTVORENÉ nastavenie na zariadení Google Pixel.

2. Prejdite nadol a prejdite na Systém > Gestá.


3. Tu kliknite na Rýchlym klepnutím spustíte akcie.

4. Povoľte prepínač vedľa Použite rýchle poklepanie.


5. Potom prejdite nadol a vyberte Otvorte aplikáciu.

6. Stlačte tlačidlo ikona ozubeného kolieska vedľa neho a vyberte Zamknúť obrazovku aplikácie.


Teraz môžete dvakrát klepnúť na zadnú stranu telefónu a automaticky ho uzamknúť. Ak ho náhodou spustíte, odporúčame povoliť možnosť „Vyžadovať silnejšie klepnutia“, aby ste znížili citlivosť.

Čítať:  4 spôsoby, ako schváliť nových účastníkov v skupine WhatsApp

Metóda 3- Získajte plávajúcu uzamknutú obrazovku zástupcu na obrazovke

Android prichádza s množstvom funkcií dostupnosti. To zahŕňa plávajúcu skratku na obrazovke s možnosťami vypnutia, zvýšenia/zníženia hlasitosti, zvýšenia/zníženia jasu a uzamknutia telefónu. Ak chcete uzamknúť svoj Google Pixel niekoľkými klepnutiami na obrazovku, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

1. OTVORENÉ nastavenie na vašom Google Pixel.

2. Prejdite nadol a vyberte Prístupnosť.

3. Tu kliknite na Ponuka dostupnosti.


4. Povoliť Skratka ponuky dostupnosti a klepnite na Povoliť.

5. Keď sa vás spýta, akú skratku chcete, začiarknite políčko Klepnite na tlačidlo dostupnosti. Hit Uložiť.

6. Na obrazovke uvidíte plávajúcu skratku. Klepnite naň a vyberte Zamknúť obrazovku na uzamknutie telefónu.


Ak chcete zmeniť pozíciu skratky, podržte ju a potiahnite ju nadol kamkoľvek chcete. Môžete ho mať kdekoľvek blízko okrajov obrazovky.

Bonus – Povoľte prebudenie klepnutím alebo zdvihnutím

Okrem uzamknutia telefónu s Androidom pomocou možností na obrazovke ho možno budete chcieť prebudiť aj bez použitia tlačidla napájania. Ak je to tak, povoľte prebudenie klepnutím alebo zdvihnutím v nastaveniach, ako je uvedené nižšie:

1. OTVORENÉ nastavenie na vašom Pixeli.

2. Prejdite nadol a prejdite na Systém > Gestá.

3. Tu vyberte a povoľte „Klepnutím skontrolujete telefón“ a „Telefón skontrolujte zdvihnutím“ podľa vašich preferencií.

K týmto možnostiam môžete pristupovať aj z nastavenie > Tapeta a štýl > Viac možností uzamknutia obrazovky > v časti „Kedy zobraziť“.

Čítať:  Holandský výrobca čipov NXP potvrdzuje narušenie dát a únik zákazníckych dát

Zabaliť sa

Takto môžete povoliť uzamknutie zariadenia Google Pixel dvojitým klepnutím. Dúfam, že vyššie uvedený sprievodca vám pomôže uzamknúť obrazovku Pixel pomocou jednoduchých gest alebo klepnutí na obrazovku. Aj keď existuje veľa hackov tretích strán na uzamknutie telefónu pomocou možností na obrazovke, očakávame, že Google ho skôr či neskôr zabalí. Dovtedy zostaňte naladení.

Mohlo by vás zaujímať:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse Youtube Channel.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE