3 spôsoby, ako vypnúť kontextové okno „Vylepšené bezpečné prehliadanie“ v službe Gmail

Zobrazovanie kontextových okien v službe Gmail je teraz celkom bežné, či už ide o kontextové okno s upozornením na nedostatok úložného priestoru alebo nový spamový e-mail. Už sme si na ne zvykli, však? Som si však istý, že ste vo svojej aplikácii Gmail alebo webovom klientovi nevideli toto nové vyskakovacie okno, prinajmenšom nie pred júlom 2024, ktoré žiada o povolenie dodatočnej ochrany proti phishingu. Toto vyskakovacie okno je dosť nepríjemné, pretože sa vám neustále vracia. Dnes sa pozrieme na to, o čo ide, o skrytých upozorneniach a o tom, ako vypnúť kontextové okno Rozšírené bezpečné prehliadanie v Gmaile.

Čo je režim „Vylepšené bezpečné prehliadanie“?

Google ponúka svojim používateľom tri úrovne režimov prehliadania. Tu je stručný popis všetkých troch:

  • Štandardný režim prehliadania – V predvolenom nastavení Google ponúka štandardné bezpečné prehliadanie na zistenie a varovanie pred potenciálnymi phishingovými útokmi a malvérom kontrolou adries URL, ktoré navštívite alebo na ktoré kliknete. Toto sa kontroluje v depozitári odkazov, ktoré sú nebezpečnými a potenciálne škodlivými webovými stránkami, a aktualizuje sa každých 30 minút.
  • Vylepšený režim bezpečného prehliadania – Zavedený už v roku 2007 ponúka oveľa lepšiu ochranu pred takýmito phishingovými útokmi, pretože v rozšírenom režime nahráva URL do Google v reálnom čase, aby vyhľadal takéto škodlivé aktivity. Okrem toho tiež odosiela údaje o stiahnutých súboroch, rozšíreniach prehliadača, systémových informáciách a malej vzorke stránok. Po prihlásení sú informácie priradené k vášmu účtu Google, aby vás chránili v aplikáciách Google.
  • Žiadna ochrana – Tento režim neposkytuje žiadnu ochranu pred phishingovými webovými stránkami, sťahovaním, rozšíreniami atď.
Čítať:  Ako opraviť zvislé alebo vodorovné čiary na obrazovke telefónu

Prečo je v Gmaile vylepšený režim bezpečného prehliadania Google Pushing?

Vylepšené bezpečné prehliadanie v Gmaile

Aj keď to môže vyzerať dobre z hľadiska online bezpečnostného bodu, je to oveľa väčšie, ako si myslíte. Zákony ako GDPR a CCPA obmedzujú zhromažďovanie údajov bez súhlasu používateľa. S týmto neustálym vyskakovacím oknom však používateľ súhlasí s použitím režimu rozšíreného prehliadania, čo v konečnom dôsledku vedie k zhromažďovaniu údajov spoločnosťou Google bez akéhokoľvek riadneho zverejnenia používateľovi.

A všetci vieme, ako Google používa naše údaje na zobrazovanie reklám, výskum, trénovanie modelov umelej inteligencie a podobne. Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Google. Čo je viac znepokojujúce, je to to platí pre všetky aplikácie Google, ktoré používate po odsúhlasení režimu rozšíreného prehliadania.

Aj keď sa používateľ môže odhlásiť a zakázať tento režim bezpečného prehliadania, trvá až 24 hodín, kým sa zmena prejaví a úplne sa vypne.

Ako zakázať kontextové okno „Vylepšené bezpečné prehliadanie“ v Gmaile?

Jediným spôsobom, ako natrvalo vypnúť vyskakovacie okno „Rozšírené bezpečné prehliadanie“ a pridať tak vrstvu zabezpečenia pre phishingové útoky, je aktivovať režim Rozšíreného bezpečného prehliadania a zakázať ho. V opačnom prípade sa kontextové okno znova zobrazí bez ohľadu na to, ako často ho označíte ako „Nie, ďakujem“. Môžete to urobiť takto:

Metóda 1 – Vzdajte sa a povoľte vylepšený režim prehliadania!

Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť kontextového okna „Získať dodatočnú ochranu pred phishingom“ v Gmaile, je súhlasiť s kontextovým oknom. Vyberte si ďalej súhlasiť s kontextovým oknom a povoliť prepínač vedľa položky Vylepšené bezpečné prehliadanie.

Čítať:  Chyba nabíjania Roomba 5: Rýchla oprava

Vylepšené bezpečné prehliadanie v GmaileVylepšené bezpečné prehliadanie v Gmaile

Výberom možnosti „Nie, ďakujem“ neurobíte nič okrem dočasného odstránenia správy. Automaticky sa to znova vráti. Ak ste sa náhodou rozhodli pre „nie, ďakujem“ a nezobrazuje sa vám kontextové okno, môžete počkať 24 hodín, kým sa vráti, alebo prejsť na ďalšiu metódu.

Metóda 2 – Povoľte vylepšené bezpečné prehliadanie v nastaveniach účtu Google

Ďalším spôsobom, ako spustiť režim rozšíreného prehliadania v službách Gmail a Chrome, je povoliť ho v nastaveniach osobného účtu Google. Tu je postup, ako to povoliť:

1. Choďte na Spravujte svoj účet Google pomocou prehliadača na vašom PC.

2. Prepnúť na Karta Zabezpečenieprejdite nadol a kliknite Vylepšené bezpečné prehliadanie pre váš Účet.

3. Na ďalšej strane zapnúť na prepnúť aktivovať funkciu Vylepšeného bezpečného prehliadania.

4. Kliknite Zapnúť vyskakovacie okno.

Vylepšené bezpečné prehliadanie v Gmaile

Ako je uvedené vyššie, účet organizácie alebo pracovného priestoru Google neumožňuje povoliť režim vylepšeného prehliadania.

Metóda 3 – Aktivujte rozšírenú ochranu v prehliadači Chrome

Nakoniec môžete tiež povoliť režim rozšírenej ochrany z nastavení prehliadača Chrome. Ak ste prihlásený/-á do prehliadača Chrome alebo máte povolenú synchronizáciu, v prehliadači Chrome sa automaticky povolí. V opačnom prípade si môžete pozrieť nášho špecializovaného sprievodcu na aktiváciu režimu vylepšenej ochrany v prehliadači Chrome.

Povoľte vylepšené bezpečné prehliadanie v prehliadači Chrome pre Android

Ako zakázať „Vylepšené bezpečné prehliadanie“ pre váš účet Google

Teraz, keď ste povolili režim bezpečného prehliadania, deaktivujte ho natrvalo v nastaveniach účtu Google. Upozorňujeme, že úplné vypnutie režimu rozšíreného prehliadania trvá 24 hodín, keď ho vypnete z vášho konca pomocou metód uvedených nižšie:

Čítať:  Netflix nefunguje na Samsung TV: Rýchla oprava

Metóda 1 – Zakážte „Vylepšené bezpečné prehliadanie“ na webe

Vo webovom prehliadači musíte vykonať kroky uvedené nižšie, aby ste vo svojom účte Google zakázali režim rozšíreného bezpečného prehliadania a na všetky používané aplikácie Google použili iba štandardný režim.

1. Choďte na Spravujte svoj účet Google pomocou prehliadača na vašom PC.

2. Prepnúť na Bezpečnosť prejdite nadol a kliknite Vylepšené bezpečné prehliadanie pre váš Účet.

3. Na ďalšej strane otočiť vypnuté na prepnúť vedľa funkcie Rozšírené prehliadanie.

Vylepšené Bezpečné prehliadanie v Gmaile a účte Google

4. Teraz kliknite Vypnúť vo vyskakovacom okne, ktoré sa zobrazí.

Metóda 2 – Zakážte „Rozšírené bezpečné prehliadanie“ v telefóne

Pomocou nasledujúcich krokov môžete na mobilnom telefóne vypnúť režim rozšíreného bezpečného prehliadania bez toho, aby ste museli hľadať počítač alebo webový prehliadač.

1. Prejdite na svojom telefóne do aplikácie Google a klepnite na svoje profilový obrázok z pravej hornej časti získate prístup k ďalším možnostiam.

2. Kliknite na Spravujte svoj účet Google.

Zakážte vylepšené bezpečné prehliadanie v účte GoogleZakážte vylepšené bezpečné prehliadanie v účte Google

3. Prepnúť na Bezpečnosť prejdite nadol a kliknite Vylepšený bezpečný Prehliadanie pre váš Účet.

Zakážte vylepšené bezpečné prehliadanie v účte GoogleZakážte vylepšené bezpečné prehliadanie v účte Google

4. Na ďalšej strane otočiť vypnuté prepínač na deaktiváciu funkcie rozšíreného prehliadania.

5. Teraz kliknite Vypnúť vo vyskakovacom okne, ktoré sa zobrazí.


Okrem aplikácie Google je stránka Spravovať môj účet Google prístupná z Gmailu, nastavení účtu Google v nastaveniach telefónu a z ľubovoľnej aplikácie Google vo vašom telefóne.

často kladené otázky

Otázka: Čo je vylepšené bezpečné prehliadanie v službe Gmail?

Keď v Gmaile povolíte režim Vylepšeného bezpečného prehliadania, Google spustí ďalšiu ochrannú vrstvu vo vašom účte skenovaním každého odkazu, na ktorý klepnete alebo navštívite. To sa vykonáva nahraním odkazu na servery Google a skenovaním nebezpečných webových stránok, stiahnutí a rozšírení.

Čítať:  Má môj telefón bezdrôtové nabíjanie?

Otázka: Ako vypnem banner „Dodatočná ochrana pred nebezpečnými e-mailami“ v Gmaile?

Ak chcete vypnúť banner „Dodatočná ochrana pred nebezpečnými e-mailami“, musíte vo svojom účte Google povoliť režim Vylepšeného bezpečného prehliadania. Kliknite na tlačidlo Pokračovať a aktivujte prepínač pre režim rozšíreného prehliadania.

Otázka: Ako vypnem vylepšený režim bezpečného prehliadania v službe Google?

Ak chcete vo svojom účte Google zakázať alebo vypnúť režim Vylepšeného bezpečného prehliadania, musíte zo svojho osobného účtu Google navštíviť stránku Spravovať môj účet Google. Vypnutím režimu rozšíreného bezpečného prehliadania ho úplne vypnete vo svojom účte; trvá to až 24 hodín.

Otázka: Prečo nevidím vo svojom účte Google vylepšený režim bezpečného prehliadania?

Vylepšený režim bezpečného prehliadania je k dispozícii iba pre osobné účty Google. Ak máte účet Google Workspace, v nastaveniach Spravovať môj účet Google neuvidíte režim Vylepšeného bezpečného prehliadania.

Zabaliť sa

Takže toto bolo všetko o tom, ako vypnúť kontextové okno Rozšírené bezpečné prehliadanie v Gmaile, Google Chrome a všetkých ostatných aplikáciách Google. Aj keď sa zdá, že je to ochranná vrstva pre bezpečné prehliadanie, čo určite je. Spoločnosť Google konala inteligentne, aby prijala súhlas používateľa so zhromažďovaním týchto údajov, čo by nebolo možné vzhľadom na GDPR, CCPA a ďalšie zákony. Po odstránení kontextového okna na ochranu údajov môžete vypnúť režim rozšíreného prehliadania, ako je uvedené v článku.

Mohlo by vás zaujímať:

Môžete nás tiež sledovať pre okamžité technologické novinky na Google News alebo ak chcete získať tipy a triky, recenzie smartfónov a gadgetov, pripojte sa GadgetsToUse Telegram Group alebo sa prihláste na odber najnovších recenzií videí GadgetsToUse kanál YouTube.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE