37 dôvodov, prečo orezávanie obsahu pomáha vášmu SEO

Orezávanie obsahu je dôležitým krokom v každom audite obsahu, pretože vám umožňuje zistiť, aký druh obsahu je pre vašu stránku najvhodnejší, a nenecháva čitateľov unavených prebytkom podobných článkov. Čím sústredenejšia návštevnosť prichádza cez vaše dvere z vyhľadávačov, tým lepšie sú vaše miery konverzie a v konečnom dôsledku tým väčší predaj dosiahnete. Orezávanie obsahu pomáha pri SEO vďaka zameraniu na vytváranie čerstvého obsahu a elimináciu nedostatočne výkonných kúskov.

Prvým krokom pri plánovaní obsahového auditu alebo redizajnu stránky je rozhodnutie, ktoré prvky si chcete ponechať a ktoré vyžadujú veľkú prácu (alebo sú jednoducho nadbytočné. Ďalším krokom je hľadanie nových kľúčových slov a tém, ktoré pritiahnu ďalšiu návštevnosť vašej stránky.

Keď identifikujete nové možnosti obsahu, môžete nastaviť plán písania a začať fázu implementácie obsahu. Dodržiavaním prísneho procesu a identifikáciou príležitostí na obsah, ktoré prinesú návštevnosť, budete v nasledujúcich mesiacoch a rokoch naďalej zaznamenávať organický rast.

Nižšie je uvedených 37 dôvodov, prečo je orezávanie obsahu dôležitou súčasťou vašej online marketingovej stratégie:

Tablet Obsahu

Zvyšuje dôveryhodnosť v očiach vyhľadávačov a používateľov

Najpravdepodobnejšími používateľmi, ktorí navštívia vašu stránku, sú ľudia, ktorí už hľadali riešenie svojho problému a našli vás. Chcú vedieť, že viete, o čom hovoríte, a preto použijú množstvo kritérií, aby posúdili, či ste dostatočne dôveryhodní na to, aby sa im zobrazili na vašom webe. Môžu sa pozrieť na veci, ako je kvalita vašej stránky, či obsahuje spamový text, či je jej kvalita dostatočne vysoká a zaujíma ich, čo chcete povedať? Ak neuvediete špecifiká, ako sú tieto, vaše technické SEO veľa nezmení.

Iné veci, ako sú recenzie zákazníkov, dĺžka a kvalita obsahu – a áno, orezávanie obsahu – to všetko môže ovplyvniť váš web z hľadiska dôveryhodnosti. Audit obsahu je skvelý spôsob, ako vytvoriť a zlepšiť dôveryhodnosť vašej webovej stránky a priblížiť ju k nulovej hranici rizika v očiach vašich potenciálnych spotrebiteľov.

Zlepšuje rýchlosť načítania stránky

Jedna vec, ktorú vyhľadávače nemajú veľmi radi, je prílišné čakanie na stránkach s irelevantným obsahom. Ak máte veľa článkov, ktoré nedostávajú dostatočnú návštevnosť, môžete ich eliminovať bez toho, aby ste poškodili akúkoľvek kampaň SEO, presmerovaním návštevnosti cez súvisiace príspevky alebo statické odkazy späť do hlavnej ponuky. Pomáha to aj pri optimalizácii používateľskej skúsenosti, pretože na dosiahnutie konečného cieľa je potrebných menej kliknutí.

Udržuje vyhľadávače šťastné a zlepšuje indexové prehľadávanie

Zapojením sa do orezávania obsahu nakoniec zlepšíte schopnosť prehľadávania tým, že sa zbavíte stránok, ktoré nedávajú zmysel vo vašej celkovej architektúre webu. Odstránením stránok, ktoré nedávajú zmysel, vytvoríte súdržnejší a komplexnejší zdroj, ktorý bude Google vhodnejšie označovať za autoritu na vašu tému. Uistite sa, že váš audit obsahu identifikuje a zredukuje slabšie stránky v prospech silnejších.

Čítať:  Na zlepšenie SEO použite stratégie spoločnosti Google „Ľudia tiež vyhľadávajú“.

Pomáha zlepšovať úroveň služieb zákazníkom

Tým, že máte viac obsahu súvisiaceho s obľúbenými témami, dokážete lepšie uspokojiť potreby vašich návštevníkov. Keď si ľudia myslia, že našli službu, ktorá im môže pomôcť vyriešiť ich problém rýchlo a jednoducho, pravdepodobne zanechajú žiarivé recenzie, ktoré sa hodia aj pri kampaniach na znižovanie obsahu.

Znižuje náklady na údržbu webových stránok

Ak váš starý obsah nikto nečíta, môžete ho bezpečne odstrániť zo stránky bez toho, aby ste poškodili SEO alebo používateľskú skúsenosť. Tento starý obsah môžete identifikovať v službe Google Analytics tak, že uvidíte, či sa zobrazuje prostredníctvom návštev, ktoré sa mohli vyskytnúť v minulosti. Ak tieto návštevy nedosiahnu stanovenú požadovanú hranicu, možno budete chcieť tento obsah odstrániť a presmerovať adresu URL na najrelevantnejšiu stránku.

Zvyšuje mieru konverzie aktualizáciou vašej stránky

Čím menej kliknutí je potrebných na to, aby sa niekto dostal na konkrétny zdroj na vašom webe, tým vyššia je šanca, že ho premení na nového zákazníka. Orezávanie obsahu – vykonávané strategicky – môže potenciálnym spotrebiteľom pomôcť pri skoršej navigácii na vašom webe a pri prechode na stránky, ktoré sú obnovené s obsahom vyššej kvality, než aký mal váš web predtým. Tým, že pracujete na zlepšovaní existujúceho obsahu a odstraňovaní obsahu, ktorý už nefunguje, udržiavate svoje stránky čerstvé a zaujímavé pre potenciálnych spotrebiteľov.

Pomáha pri navigácii na stránke

Toto je prehliadaná výhoda prerezávania obsahu. Odstránením článkov, ktoré majú príliš nízku návštevnosť, môžete skrátiť dĺžku hlavnej ponuky a ušetriť miesto pre články s vyššou výkonnosťou (alebo úplne odstrániť sekcie s nedostatočnou výkonnosťou z výsledkov vyhľadávača). Tak či onak, konečný výsledok je podobný: môžete si užívať výhody menšieho počtu článkov, ale kvalitnejších, ktoré povedú k premene vašich čitateľov na platiacich zákazníkov.

Znížením počtu článkov môžete odkazy presúvať a sprístupniť ich bez plytvania priestorom a bude jednoduchšie vytvoriť hierarchiu priorít. Je to užitočné nielen z estetického hľadiska, ale aj na účely optimalizácie pre vyhľadávače: keď sa niekto dostane na stránku na vašom webe zo služby Google a musí prechádzať viacerými stránkami, kým nájde to, čo hľadá, pravdepodobne sa nebude chcieť vrátiť späť. opäť v blízkej budúcnosti. Na druhej strane, jednoduchší navigačný systém, ktorý vašim čitateľom umožňuje ľahko nájsť veci, môže – veľmi rýchlo – viesť k opakovaným obchodom.

Pomáha vlastníkom webových stránok posúvať sa smerom k stanoveným cieľom

Keď viete, ktorý obsah najlepšie vyhovuje potrebám vašej lokality, ste lepšie pripravení robiť ťažké rozhodnutia o tom, ktoré časti obsahu je potrebné odstrániť alebo prepracovať. Aj keď sa nakoniec nezbavíte všetkého, dobrý obsahový audit vám aspoň umožní vidieť, čo ste urobili dobre a čo by možno potrebovalo zlepšiť. Pomáha tiež vytvoriť základnú líniu toho, kde sa práve nachádzate, aby ste vedeli, kam sa musíte neskôr dostať.

Poskytuje vám zoznam obsahu na propagáciu

Existuje mnoho spôsobov, ako propagovať svoj obsah, vrátane zdieľania na sociálnych sieťach, optimalizácie pre vyhľadávače, komentovania blogu a blogovania. Orezávanie obsahu poskytuje existujúci zoznam osvedčeného obsahu, ktorý možno použiť na uľahčenie rýchlejšieho a efektívnejšieho zdieľania alebo optimalizácie.

Umožňuje vám uprednostniť obsah vyššej kvality

Na dobré umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávania nevyhnutne nepotrebujete veľa stránok s obsahom. Chcete, aby bol váš obsah súdržný, nebol plný chmýří a mal vhodnú dĺžku, aby pokryl vašu tému komplexne. Vaša stránka by mala zdôrazniť, v čom je najlepšia, a propagovať tieto veci interným prepojením na najúčinnejší dostupný obsah.

Znižuje časové a príležitostné náklady na vytváranie odkazov

Ak sú všetky ostatné rovnaké, dlhší obsah by mohol viesť k tomu, že si tento obsah prečíta viac ľudí a môže sa stať, že sa tento obsah stane virálnym. Bude tiež pravdepodobnejšie, že získa prirodzené odkazy z iných webových stránok, pretože sa stane stránkou, na ktorú budú ľudia vo vašom odvetví odkazovať častejšie. Vďaka týmto bodom je pravidelné orezávanie obsahu (za predpokladu, že váš web na začiatku nemal solídnu obsahovú stratégiu) skvelým spôsobom, ako znížiť chumáč a udržať zameranie na váš skvelý obsah.

Čítať:  Prečo môj router Verizon bliká bielo?

Pomáha vám nájsť hodnotný obsah

Orezávanie obsahu je skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby váš obsah vždy zostal na vrchole hry. Nájdením svojho najcennejšieho obsahu zaistíte, že vaši čitatelia budú mať vždy možnosť tento obsah ľahko nájsť a použiť. Tento hodnotný obsah musí vyčnievať z davu a inšpirovať nových návštevníkov, aby zanechali svoj názor na vaše služby alebo produkty. Nájdenie týchto položiek počas auditu obsahu je oveľa jednoduchšie ako ich náhodné vyhľadávanie v nádeji, že ich najskôr nájde niekto iný.

Nemusíte sa obávať duplicitného obsahu

Ak máte veľa subdomén alebo iných stránok, ktoré sú prepojené z vášho webu, môže byť niekedy ťažké zistiť, ktoré obsahujú duplicitný obsah. Keď znížite počet všeobecných tém pokrytých každým príspevkom, tieto problémy sa dajú oveľa ľahšie rozpoznať a podľa toho sa s nimi vysporiadať.

Poskytuje väčšiu rozmanitosť v zdrojoch návštevnosti

Keď budete vedieť, kto prichádza na váš web a čo hľadá, môžete ľahšie propagovať obsah, ktorý ho s najväčšou pravdepodobnosťou osloví. Získavanie návštevnosti z viacerých zdrojov pomáha vášmu umiestneniu vo vyhľadávačoch a poskytuje lepšiu používateľskú skúsenosť pre tých návštevníkov, ktorí váš blog nečítajú pravidelne. Orezávanie obsahu vám umožňuje identifikovať tieto zdroje návštevnosti a napumpovať rozmanitosť týchto zdrojov v rámci hierarchie priorít vašej webovej lokality.

Pomáha ostatným blogerom hodnotiť ich obsah

Ak spolupracujete s iným blogerom na spoločných témach alebo spolupracujete so spolupracovníkmi na svojej webovej lokalite – či už prostredníctvom súkromného zdieľania alebo väčšieho panela správy webovej lokality – je jednoduchšie zistiť, ktoré príspevky boli úspešné a ktoré je potrebné prepracovať alebo úplne odstrániť. A nemusíte prezrádzať všetky tajomstvá za vašimi webovými stránkami. Stačí ich nasmerovať na vašu ponuku a môžete im ukázať obsah, ktorý fungoval dobre. Pomôže im to častejšie písať obsah, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám.

Šetrí priestor na serveri

Keď sú webové stránky príliš veľké, za určitých okolností môžu pri pokuse o načítanie naraziť na problémy. Skrátenie dĺžky článkov je jednoduchý a efektívny spôsob, ako znížiť náklady a zostať v rámci úložnej kapacity vášho poskytovateľa hostingu.

Pomáha ľahšie nájsť váš obsah

Bez ohľadu na to, ako dobre sú napísané alebo optimalizované, určité stránky, ktoré sa nachádzajú hlboko v rámci webovej lokality, nemusia získať toľko pozornosti od vyhľadávačov. Zníženie počtu článkov ich výraznejším umiestnením vám môže pomôcť povzbudiť návštevníkov, aby si vaše články prečítali hneď, namiesto toho, aby ich museli neskôr hľadať.

Zlepšuje používateľskú skúsenosť

Ak sa snažíte osloviť nových zákazníkov a povedať im o tom, vďaka čomu je vaša stránka skvelá, nemusíte ich zmiasť ani frustrovať príliš veľkým počtom možností. Zoskupenie súvisiacich položiek pod jedným názvom príspevku pomáha používateľom robiť prieskum a nájsť presne to, čo hľadajú, aj keď ide len o jednu konkrétnu tému.

Zlepšuje SEO

Poskytnutím väčšieho množstva obsahu súvisiaceho s konkrétnymi hľadanými výrazmi používateľom ukazujete spoločnosti Google, že vaša stránka je relevantná a užitočná. To môže znamenať nielen väčšiu návštevnosť z rôznych zdrojov, ale aj lepšie hodnotenie zvyšku vašej webovej stránky vo všeobecnosti.

Pomáha predchádzať duplicitnému obsahu

Udržiavaním článkov na podobné témy pohromade je možné vyhnúť sa tomu, aby vyhľadávací nástroj filtroval viacero stránok na opakované použitie rovnakého alebo podobného textu. Duplicitný obsah môže mať za následok nižšie pozície, ak sa s ním nesprávne zaobchádza. Tu je však dôležité poznamenať: neexistuje žiadna penalizácia za duplicitný obsah. Je to filter, ako Google vysvetľuje:

Čítať:  Článok Spinning sa vracia; DMOZ otvára nové partnerstvo s Hennessey Digital

„Duplicitný obsah na stránke nie je dôvodom na akciu na tejto stránke, pokiaľ sa nezdá, že zámerom duplicitného obsahu je klamať a manipulovať s výsledkami vyhľadávacieho nástroja. Ak vaša stránka trpí problémami s duplicitným obsahom a nedodržiavate rady uvedené vyššie, urobíme dobrú prácu, keď vyberieme verziu obsahu, ktorá sa zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania.“

Google nepenalizuje za duplicitný obsah. Inými slovami, Google chce svojim čitateľom ukázať čo najunikátnejšiu a najkvalitnejšiu verziu článku. Ak je váš článok príliš podobný iným článkom na rovnakú tému, Google ho nemusí zahrnúť do výsledkov vyhľadávania.

Užitočné pri úprave veľkého množstva obsahu

V závislosti od toho, koľko príspevkov už máte na svojej vlastnej lokalite, môže úplné orezanie chvíľu trvať. Zoskupením podobných článkov pred vykonaním akýchkoľvek zmien bude jednoduchšie nájsť položky, ktoré je potrebné prepracovať alebo úplne odstrániť. To vám môže neskôr ušetriť veľa času a úsilia. Toto sa zvyčajne nazýva aktuálne centrum. Rozbočovač by bol hlavnou témou tejto sekcie, pričom lúče z rozbočovača sú stránkami pre túto sekciu. Z tohto organizačného hľadiska vám môže pomôcť vytvorenie typu hub-and-spoke architektúry webových stránok.

Pomáha formátovať váš blog zaujímavejším spôsobom

Ak vás znepokojuje celkový vzhľad a dojem z vašej webovej lokality, je pre vás prerezávanie obsahu určené. Nielenže to pomáha zosúladiť určité aspekty formátovania s jednotlivými autormi alebo typmi tém, ale tiež to uľahčuje čítanie príspevkov tým, že odstraňuje neporiadok a robí váš obsah čo najstručnejším.

Pomáha eliminovať nadbytočnosť

Redundancia informácií môže zmiasť používateľov, ak pri hľadaní odpovedí nájdu dve rôzne cesty smerujúce k rovnakej téme. Problémy, ako je tento, môžu byť ďalej zhoršené zlým prerezávaním obsahu. Aby ste tomu zabránili, uistite sa, že ste si každý článok pred zverejnením na svojej lokalite znovu prečítali, a uistite sa, že máte organizovaný proces orezávania obsahu s jednou zodpovednou osobou.

Pomáha to vyhnúť sa syndrómu „príliš veľa kuchárov v kuchyni“, kde môže mať každý iný názor na to, čo sa má so stránkou stať. Nie je to tak, že by sa všetci mýlili, niekedy je to tak, že rovnaký problém má viacero riešení. Aby sa predišlo problémom s rozsahom (spolu s drámou), jasne zosúladený rozvrh s jasne zadanými úlohami robí zázraky.

Poskytuje spisovateľom priestor na rast

Umožniť novým prispievateľom rozvíjať si svoje vlastné písacie schopnosti a štýl uverejňovania tiež znamená, že nemusia znieť presne ako ostatní spisovatelia. To im pomáha rozvíjať svoj vlastný hlas a budovať si reputáciu a zároveň robiť webovú stránku celkovo zaujímavejšou.

Pomáha lepšie využívať optimalizáciu pre vyhľadávače

Pridaním súvisiacich kľúčových slov a fráz pod názvy je väčšia pravdepodobnosť, že používatelia pri používaní vyhľadávacích nástrojov nájdu to, čo hľadajú. Nielenže vám to pomôže ľahšie osloviť zainteresovaných čitateľov, ale tiež to spoločnosti Google uľahčí identifikáciu vašej lokality ako užitočného zdroja. Je však dôležité poznamenať, že meta popisy (text stránky, ktorý sa zobrazuje pod názvami stránok na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja Google) sa nepoužívajú na hodnotenie.

Pomáha vám stať sa menej mätúcimi

Aj keď je váš obsah vždy vecný a relevantný, písanie o príliš mnohých témach súčasne môže byť mätúce. Zoskupením podobných článkov je pre čitateľov jednoduchšie identifikovať, čo chcú, bez toho, aby boli zahltení možnosťami.

Udržuje výsledky vyhľadávania na stránke čisté

Niekedy, keď sú články roztrúsené na viacerých stránkach alebo kategóriách, môže byť pre návštevníkov ťažké nájsť na stránke s výsledkami vyhľadávania presne to, čo hľadajú. Ak používateľom pomôžete dostať sa k článku rýchlejšie tým, že ich umiestnite na rovnaké miesto, pomôže to zlepšiť vaše hodnotenie a zároveň zabezpečíte, že používatelia nebudú odvádzaní od iného obsahu na stránke.

Čítať:  Udržanie zákazníkov je dôležitejšie ako vedenie. Tu je Prečo.

Môže vám pomôcť nájsť nové publikum

Keď upravíte obsah a aktualizujete svoje stránky, je možné, že prilákate nových zákazníkov. Ak už máte do činenia s veľkým počtom návštevníkov, môže to byť obzvlášť užitočné.

Pomáha používateľom nájsť informácie rýchlejšie

Aj keď sa čitatelia snažia nájsť niečo, čo priamo nesúvisí s inou témou na tej istej stránke, zoskupenie týchto podobných článkov im pomôže urobiť to oveľa rýchlejšie. To by tiež mohlo potenciálne viesť k zvýšenej návštevnosti z odkazov alebo vyhľadávaní iných tém napísaných vami a ostatnými, ktorí tiež prispievajú príspevkami.

Dokáže urobiť články nezabudnuteľnejšími

V niektorých prípadoch ľudia navštívia vašu webovú stránku, pretože si pamätajú, že už predtým čítali o konkrétnej téme alebo sa o nej zmienili inde. Zoskupením súvisiacich článkov môžete urobiť svoj obsah pre používateľov oveľa pamätnejším, čo im pomôže znova navštíviť a uľahčí im hľadanie toho, čo potrebujú.

Zlepšuje formátovanie

Zlá organizácia obsahu môže viesť k rôznym následkom. Nielenže to spôsobuje zmätok pre používateľov, ktorí sa snažia nájsť to, čo hľadajú, ale môže to tiež ovplyvniť hodnotenie vyhľadávacích nástrojov v závislosti od toho, ako dobre je stránka indexovaná. Usporiadaním súvisiacich príspevkov je však oveľa jednoduchšie identifikovať chýbajúce alebo duplicitné informácie, ako aj rýchlo aktualizovať staré súbory.

Pomáha predchádzať nefunkčným odkazom

Jedným zo spôsobov, ako sa mnohé webové stránky z času na čas pokazia, je, keď prichádza a odchádza príliš veľa vecí naraz. To narúša používateľskú skúsenosť a odkazy sú v zhone zastarané. Nájsť tieto chybné odkazy skôr, ako to urobia vaši čitatelia, môže byť ťažké; zoskupenie podobných článkov vám pomôže nájsť tieto problémy a predchádzať im skôr, ako sa vyskytnú.

Pomáha skrátiť čas úprav

Ak je váš obsah neusporiadaný, je oveľa ťažšie ho upraviť, pretože sa vám môže stať, že píšete o niečom, čo už bolo uvedené v predchádzajúcom príspevku. Orezaním archívu sa však môžete vrátiť a tieto problémy ľahko vyriešiť.

Môže zjednodušiť zdieľanie článkov

Zoskupenie súvisiacich príspevkov nielenže ich robí zapamätateľnejšími pre používateľov, ktorí začínajú hľadať informácie, ale tiež uľahčuje zdieľanie. To znamená, že ostatní pravdepodobne odovzdajú odkaz priateľom alebo rodinným príslušníkom, ktorých by tiež mohlo zaujímať, čo ste napísali.

Zlepšuje použiteľnosť vašej vlastnej stránky

Opakované čítanie toho istého obsahu môže ľudí privádzať do šialenstva. Tým, že máte zavedený systém, ktorý zoskupuje podobné príspevky, je pre vás a ostatných čitateľov oveľa jednoduchšie nájsť presne to, čo hľadajú, bez toho, aby vás rozptyľovalo všetko ostatné, čo ste už napísali. To je obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sa o vašej webovej stránke len učia, pretože je menej pravdepodobné, že budú zahltení príliš veľkým množstvom informácií naraz.

Môže pomôcť zlepšiť vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch

Ak sa snažíte dostať pod kontrolu všetok obsah, ktorý je momentálne zverejnený na vašej stránke, môže byť pre ľudí veľmi ťažké nájsť niečo, čo by stálo za to. To vedie k nižšej návštevnosti a celkovo zlým hodnoteniam. Znížením tohto počtu je však pre používateľov oveľa jednoduchšie nájsť informácie, ktoré hľadali, vhodným spôsobom.

Orezávanie obsahu môže pomôcť vytvoriť efektivitu a celkovo vyššiu kvalitu výstupu

Vytvorením efektívneho a efektívneho procesu orezávania obsahu môžete pracovať na orezávaní menej efektívnych stránok z vašej lokality a pracovať na tom, aby stránky s vyššou kvalitou obsahovali lepšie zameranie.

Pri práci s týmto procesom je dôležité zabezpečiť, aby sa váš obsah neustále zlepšoval a bol hodný zaradenia.

Orezávanie obsahu je kľúčovým úsilím na udržanie zdravého zážitku z webových stránok pre vašich návštevníkov aj pre vyhľadávače.
Ak ste ešte nikdy nerobili obsahový audit, je najvyšší čas!

Ako plánujete využiť výhody orezávania obsahu na vašej vlastnej lokalite?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE